VŠ, dálkové studium, design+automobily+IT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.02.2015 17:06:53, Jakub, zhlédnuto: 584x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Dobrý den studenti, pracanti

Roku 2013 jsem odmaturoval obor Silniční doprava, nastoupil do práce automobilový závod ŠKODA. Nyní bych rád vylepšil své jméno titulem.

Hledám VŠ, avšak mám hodně kritérii, a rád bych, kdyby jste mi pomohli s volbou :). Samozřejmě budu muset něco vypustit.

DESIGN - hlavně automobilový, ale i realizace interiéru, exteriéru bytové jednotky

AUTOMOBILY - k tomu není co dodat :)

IT - s tím mám sice menší problémy. Zkoušel jsem spoustu podoborů

Googlesketch, C++, JAVA, Multimedia, atd.

a ohledně studia : kombinované, víkendové přednášky, může být i soukromá avšak do 20 000,-/semestr.

Jo, a ještě poblíž Prahy.

Vím, že přesný obor neseženu, ale mohli by jste mi napsat např. obory, které studujete a jsou spjaté s mou vizí ? :)

Děkuji předem, hezký zbytek nedělního dneEmail: kuba.hejtmanekseznamcz, Web: https://www.facebook.com/spinettte
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2015 18:51:13, Inkvizitor) Zdravím,
  všechny tvoje požadavky by pokrývalo souběžné studium nejméně dvou oborů;-) Na soukromé vysoké školy můžeš zapomenout, ty nabízejí především "ekonomické" obory...

  Tvé zájmy by asi nejvíc uspokojilo studovat Průmyslový design nebo Mechatroniku; pokud ale vím, Průmyslový design lze studovat pouze prezenčně (FA ČVUT, FSi VUT, FSi VŠB,...), Mechatroniku lze kombinovaně studovat pouze na VŠB (viz http://www.usp.vsb.cz/cs/uchazeci/studijni-programy/ ).

  Možná by tě ale mohlo uspokojit studovat "obecnou" strojařinu, ta jde dálkově v Praze, z Bakova bys to měl možná lepší v Liberci. Třeba se ti během bakaláře podaří ušetřit nějaké peníze, doplnit si znalosti a pak zkusit dva roky navazujícího magistra např. na strojárně v Brně na průmyslovém designu. reagovat zde
  Web: https://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2015 19:18:48, Jakub) Perfektní, děkuji moc za vaši snahu :) Zrovna koukám na ten Liberec, je to přece jenom blíž ,avšak vyuka v kombinovaném studiu je celý den v pondělí :( což mi tak nějak nehraje do not :( ... reagovat zde
   Email: kuba.hejtmanekseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2015 22:06:15, Inkvizitor) Kombinované studium strojařiny nabízí i Plzeň, Brno a Ostrava, ale obávám se, že ani tam to nebude o moc lepší. Většina škol funguje "úsporně" a i výuku kombinovaných studentů soustředí do pracovního týdne (nižší mzdové náklady na akademické pracovníky), víkendová výuka je spíše výjimkou.

    Jde zvážit ještě dvě veci. Konkrétně v Liberci je to 2x měsíčně celé pondělí + soustředění. Třeba by se dalo domluvit, že by bylo možné si takhle po dnech vybrat dovolenou jen s minimální potřebou náhradního volna. Další věcí je drze se zeptat (napsat mail na studijní oddělení nebo garantovi oboru), jak je to s povinnou účastí na konzultacích - může se stát, že skutečně povinné bude jen soustředění na konci semestru, povinné bude jen např. vypracovávání domácích úkolů. Něco takového je náročné na samostudium a především na odhodlání, ale i to je možnost. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=Wn_f0odpg30
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2015 21:47:43, Jakub) Právě, že s tou dovolenou to bude problém, jelikož je to firma která má dvoutýdenní odstávku. Tudíž mi moc dovolené nezbude (asi 9 - 10 dnů) když odečtu i ty další "povinné" dovolené. reagovat zde
     Email: kuba.hejtmanekseznamcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2015 14:17:37, Inkvizitor) Tak to je špatné, protože čistě víkendové studium nabízí jen poměrně málo vysokých škol; a těch, které by měly nějaký vztah k automobilům a designu, ještě méně.

      Namátkou mě napadlo ještě několik možností, ale ty se vyznačují tím, že jsou náročné a/nebo drahé a tvého zájmu se dotýkají jen minimálně. Navíc problém je, že strojní fakulty obvykle po uchazeči na navazující magisterské studium vyžadují, aby měl strojního bakaláře. Tak tedy:

      1. Pokud pro tebe nejsou problémem finance (a to tak, že hodně ne) a pokud pro tebe není problémem ani angličtina, tak by se nabízela The Open University: http://www.open.ac.uk/courses/qualifications/q65 resp. http://www.open.ac.uk/courses/qualifications/m04

      2. Pokud by ti nevadilo, že byses k problematice techniky dostal cestou matematického modelování - ale pozor, jde o high-grade matematiku - tak bys mohl zkusit vystudovat Bc. obor Matematika a její aplikace a následně Ing. obor Matematické inženýrství na FAV ZČU v Plzni. Jen mají poměrně dobře "utajený" způsob výuky kombinovaných studentů, takže by to chtělo cílený dotaz na garanta. Jde ale primárně o matematiku, pak je v tom trocha mechaniky - a to je víceméně vše, zbytek by byl až na praxi.

      3. Zhruba podobná oklika vč. problému s "utajenou" výukou je studium např. oboru Fyzika se zaměřením na vzdělávání na MFF UK (MFF zrušil kombinovanou výuku neučitelských oborů). Další pokračování buď cestou Mgr. učitelské kombinace M+F s výhledem na práci matematického modeláře, případně Ing. výše zmíněného matematického inženýrství v Plzni. Ale zase, je to hodně oklika a výsledek nejistý.

      4. Studium elektrotechniky v naději, že se později k autům dostaneš jako "elektrikář". Poněkud méně naivní až iluzorní než body 2 a 3, má to ale jednu obrovskou výhodu: FEKT VUT v Brně se vyznačuje jednou z nejlépe organizovaných forem výuky dálkařů (studentů kombinované formy studia) v ČR: Výuka probíhá 2x měsíčně vždy v sobotu, v týdnu jen zkoušky. Mám na mysli obor Kybernetika, automatizace, měření až do Ing. - ovšem po celou dobu se k autům nedostaneš (pokud si nezařídíš "autoelektrikářskou" bakalářskou a magisterskou diplomovou práci), zase to bude o tom, jestli se k autům dostaneš jako elektroing.

      5. Jako další možná náhrada, ale je to skutečně slabá a nepříliš chutná "válečná káva", by se nabízelo učitelství technické výchovy. Nevím, jestli je možné na některé z řady pedagogických fakult studovat kombinovaně ani jak je to s výukou a s případnou pedagogickou praxí, ale také je to možnost.
      reagovat zde
      Web: https://www.youtube.com/watch?v=5vUSZASQ1Nc

Podobné příspěvky:
 1. Marketing a management se specializací Design management (magisterské navazující; FAME) - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
 2. Grafický design - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
 3. Design prostředí - Technická univerzita v Liberci
 4. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy
 5. dálkové navazující Mgr. studium - Bankovní institut vysoká škola, a.s. - už ne
 6. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
 7. Co obsahuje design a IT najednou? :) - Výběr vysoké školy
 8. VŠ pedagogická dálkové studium - Informace o studiu
 9. Dálkové studium - obor pedagogiky... - Výběr vysoké školy
 10. Dalkove studium - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 11.06.2024 20:52:12.