Srovnání Fakult VŠE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.09.2014 21:00:12, BigP, zhlédnuto: 10707x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Dobrý den, tento rok nastupuji na VŠE (NF) a pozoruji různé názory na různé fakulty na této škole, ovšem málokdy se shodují. Například právě směrem k NF pozoruji velmi velké opovržení mnoha lidmi.

Chtěl bych poprosit zdali by se k jednotlivým fakultám nemohli vyjádřit "zdejší", docela by mě zajímal váš názor, díky! :)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2014 21:31:22, Sindibád) Záleží podle čeho chceš znát to srovnání - jestli podle náročnosti nebo podle možnosti uplatnění. Jestli chceš srovnávat jednotlivé fakulty mezi sebou, i když mají odlišné zaměření nebo i podle konkurenčních škol/fakult. Navíc na jednotlivých fakultách existují odlišně náročné obory - např. na F1 Finance a Učitelství, na F5 Ekonomie a Veřejná správa atd. Obecně F5 patří mezi průměrně náročné fakulty spíše s klesající úrovní, podle uplatnění se spíše řadí k těm horším fakultám. Pokud máš zájem, můžu se více rozepsat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2014 21:45:02, BigP) Pokud byste se rozepsal, byl bych vám velmi vděčný :)

    Studovat budu obor ekonomie, zajímalo by mě srovnání jak podle náročnosti (např. na matematiku jsem na NF slyšel "chválu" jak je těžká a kolik studentů na ní končí), tak podle možnosti uplatnění s ostatními fakultami.

    Díky :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2014 22:14:56, Sindibád) Ekonomie patří na bakaláři jednoznačně mezi nejtěžší obor na národohospodářské fakultě, hodně studentů ještě v průběhu přestupuje na obor národní hospodářství, který je o dost lehčí. Ohledně matematiky, tak na NF je matematika o něco těžší než na ostatních fakultách, ale rozhodně ne nezvladatelná a rozhodně se na ní neklade takový důraz jako na konkurenční IES, kde je ještě těžší. Na magistrovi pak lze po vystudování ekonomie studovat navazující obor ekonomická analýza, který je opět nejtěžším oborem na fakultě mezi magisterskými obory. Obor ekonomická analýza pak na magistrovi studuje jen pár desítek studentů, které daná problematika opravdu zajímá. Hodně lidí však po bakaláři jde studovat něco jiného (jiný obor i jinou fakultu), protože zjišťují, že teoretická ekonomie je zase až tolik moc nezajímá. Jak už jsem se zmínil, tak obor ekonomie je hodně teoreticky zaměřený, kde hlavním jádrem studia jsou předměty jako Mikroekonomie, Makroekonomie, Dějiny ekonomického myšlení, Ekonometrie, Hospodářské dějiny, Filozofie, Ekonomie trhů práce atd. Uplatnění z národohospodářské fakulty je nejhorší ze všech fakult VŠE, absolventi mají nejnižší nástupní platy. Typově by absolvent mohl třeba pracovat jako makroekonom v bance, ale takových pozic jsou jen desítky nebo finanční analytik (nejlépe po kombinaci s nějakou vhodnou vedlejší specializací). Hodně absolventů jde také pracovat do veřejného sektoru...Většina se však uplatní úplně v jiné oblasti (např. marketing, mezinárodní obchod, účetnictví, logistika...) Národohospodářská fakulta má největší podíl absolventů ze všech fakult VŠE, kteří pracují mimo vystudovanou hlavní specializaci... Posílám zajímavý odkaz: http://absolventi.vse.cz/wp-content/uploads/2013/03/Dotazn%C3%ADk-20133.pdf reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 12:40:23, Omyl) Momentálně už nemáš pravdu, ekonomie šla s náročností dolů a jediné, co ty obory v náročnosti odlišuje, je až nesmyslné (dvoukolové) hrocení státnic na ekonomii. Ano, ekonomie byla brutální, ale pouze po několik let, týkalo se to zejména období od roku 2005 do roku 2010. Před rokem 2005 nebyl mezi ekem a nh de facto žádný rozdíl, pak se ale pár nadšenců rozhodlo zavádět inovativní (užitečné předměty) jako aplikované kvantitativní metody a další., které patřily k velmi náročným (těžce zvladatelným předmětům), ovšem jen do té doby, než to tam Bolcha a spol. nezapíchl, když to zapíchl, zapíchl to posléze i Barton- teorie her a náročnost oborově povinných se vyrovnala (v té době šly s neúspěšností nahoru chapters in eco. policy na nh). Aneb jediné, co ty obory odlišuje, jsou cca 3 předměty - což je opravdu velmi málo, nehledě na fakt, že AKM, Game theory atd. máš na nh v oborově volitelných, něco z toho tedy musíš vystudovat.
        V současnosti se tedy většina, co ještě přechází (jakože se jejich počet drasticky snížil) rozhoduje dle neúspěšnosti státnic - i když do třetího pokusu to 95 % dá (z 1. pokusu vyhodí vždy polovinu, z druhého asi třetinu) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 12:56:25, Omyl) Jinak máš ale pravdu: Na magistru to je stále asi nějak takto - nejtěžší je ekonomická analýza, pak následuje hospodářská politika a nejlehčí trojice oborů : veřejná správa, regionální studia a hospodářské dějiny.
          Zase píšeš ***osti: Co se týče uplatnění, je to dáno tím, že většina absolventů nastupuje do státní správy - světe div se, když jich velké procento studuje veřejnou správu, tak s tím snad i počítají, ovšem nezaměstnanost absolventů NF je ze všech fakult nejnižší.
          Musíš si uvědomit, že dost lidí z NF míří i do ČNB (k HP, EA maj vedlejšku třeba peněžní eko a bankovnictví) - světe div se, opět dostáváš plat jako ve státní správě.
          Platy absolventů NF jsou nicméně velmi podobné platům absolventů FMV. NF a FMV je na tom podobně.
          Nejvyší platy mají absolventi FFU a FPH.
          Ale jak víme z ekonomie, výše platu není všechno - člověk se rozhoduje dle svých mezních užitků. Někdo dá jednoduše přednost 20 tisícům a práci v klidném prostředí, někdo zase raději hodně stresu, pracovní dobu 12 hodin a peněz o něco více - ani jedno není špatně, nebo dobře.
          Nicméně - jde též o to, že spousta studentů volí i nepraktickou vedlejší specializaci. Třeba taková čínská studia znějí velmi zajímavě, ale co s tím dál..., nebo třeba ekonomická žurnalistika - takovou věc nemusí člověk ani studovat, stačí umět psát a mít vystudovaný ekonomický obor - prostě je dost lidí, co zvolí méně praktický obor a k tomu volí ještě i nepraktickou VS.
          Abych to shrnul, studium eka na NF (Faculty of Economics) je dobrým startem, kde si ujasníš, kam chceš dále směřovat a na magistra už jít kamkoli. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 13:08:14, Omyl) Jinak nedávno stejná otázka i na skupině VŠE - tady jsou všechny příspěvky:

    Národohospodářská fakulta je nejlepší a Ševčík by měl kandidovat na prezidenta. Minimálně.

    10 září v 0:29 · To se mi líbí · 21
    ..

    Nikol Kuchaříková Mne se treba libi vice Fakulta mezinarodnich vztahu .

    10 září v 0:47 · To se mi líbí · 5
    ..

    Nikol Kuchaříková A to, jaka je lehka ci tezka fakulta nemuzes moc soudit... Ten, komu nejdou jazyky bude asi na FMV trpet a bude ji povazovat za tezkou, ale tomu, komu jdou, tak to pro nej muze byt easy .

    10 září v 0:49 · To se mi líbí · 4
    ..

    David Busta Což podle čeho to hodnotit. Když se půjde podle neúspěšnosti u zkoušek z předmětů, tak předměty s největší úmrtností jsou většinou ty začínající 5... Na druhém konci jsou pak předměty FMV ..(bylo to tuším takhle jednou srovnané graficky v i-listu na obálce zevnitř.) Jinak vždycky vychází pak nějaká analýza ekonomických fakult v HN. Loni byl první IES, druhá NF, pak EF na Mendelovce a čtvrtá Podnikohospodářská u nás.... dál jsem to nečetl

    10 září v 1:04 · To se mi líbí · 9
    ..

    Petr Pícha Kronika praví, že nejlehčí je FMV a nejtěžší FFU.

    10 září v 1:04 · To se mi líbí · 9
    ..

    Michaela Chocholoušová Která kronika?:-D.Kazdej by si mel vyzkoušet vsechny a pak teprve muze srovnavat...

    10 září v 1:21 · To se mi líbí · 8
    ..

    Petr Pícha Jiná kronika, která je o něco konkrétnější, říká, že od nejtěžší po nejlehčí je FFU, FIS, NF, FPH a FMV.

    10 září v 1:23 · To se mi líbí · 18
    ..

    Lenka Dědková podle me FIS je akorat na prvnim jinak souhlasim s Petr Picha

    10 září v 1:25 · To se mi líbí · 1
    ..

    David Busta Což to je, jak píše Nikča nahoře.. Pro matematika je easy FIS, pro polyglota FMV. Záleží hlavně na tom, jaký kdo je...

    10 září v 1:28 · To se mi líbí · 2
    ..

    David Zoubek Až na to, že v tom žebříčku ilistu jsou započítaný i volitelný, na FMV jsou dávačky, který si můžou zapsat všichni. Proto když tam máš úmrtnost 0%, tak to se netýká jen studentů FMV, ale všech. Jinak je tam spousta předmětů z ostatních fakult povinnejch. V tom žebříčku třeba FMV sebralo nejvíc bodů myslim vědecká činnost (což ani na fakultě mezinárodních vztahů ani nějak moc nejde) kde měla logicky 0.

    10 září v 1:33 · Upraveno · To se mi líbí · 5
    ..

    Nikol Kuchaříková P: Nezapomen, ze na kazde fakulte mas i povinne predmety, ktere pochazi z jinych fakult a ty predmety, ktere jsou na strankach hodnocene jako velmi jednoduche jsou vetsinou z celoskolsky volitenych, tzn. ani si je nemusis zvolit, zvlaste pokud chces neco umet a nejde Ti jen o to studiem proplout, takze nakonec muze byt treba FPH ci FMV stokrat tezsi nez FFU ci FIS... Ale jen muj nazor...

    10 září v 1:33 · To se mi líbí · 3
    ..

    Nikol Kuchaříková D: koukam, ze jsi napsal skoro to same, co ja.. Nevadí.. Alepsoň zaspamuji..

    10 září v 1:34 · To se mi líbí · 1
    ..

    Michaela Chocholoušová Petr Picha:Covece ty mas kronik .Skoda ze nevíš nazev

    10 září v 1:35 · To se mi líbí
    ..

    Nikol Kuchaříková Míšo, myslím, že měl na mysli nejaký tento žebříček.. http://www.ilist.cz/.../ktere-predmety-jsou-na-vse...

    10 září v 1:39 · To se mi líbí · 1
    ..

    Michal Slavík Stejná otázka jako napsat do libovolného fóra, jestli je lepší bydlet v Praze nebo mimo... Já bych to možná posunul ještě dál a přirovnal to k otázce jestli je lepší červená nebo modrá.

    Nejsou na VŠE objektivně lehčí a těžší. Chceš podnikat, být manažerem a mít hafo předmětů s praxí? Jdi na FPH. Jsi talent na jazyky a chceš být třeba jednou diplomatem? FMV jasná volba. Chceš se profilovat v makroekonomii, národohospodářské problematice a jednou pracovat ve státní správě? Nelze než doporučit NF. No a pokud Ti jde matematika a statistika, chceš vytvářet matematicko ekonomické modely, jdi určitě na FIS. Jestli Tě zas baví se hrabat v číslech, aby Ti nakonci vyšel ten správný výsledek, jsi pečlivej, detailista a opět, baví Tě k tomu matematika, zkus FFU.

    Garantuju Ti, že v každém případě dostaneš kvalitní výuku. Navíc, na každé fakultě dostaneš ochutnávku předmětů z té jiné a když zjistíš, že sis zvolil špatně, nejpozději za 3 roky ji můžeš změnit. A to je na tom to krásné.

    10 září v 1:44 · To se mi líbí · 48
    ..

    Michal Slavík Nebo se na to těsně před státnicema a obhajobou vykašlat... Ale to je jinej příběh.

    10 září v 1:46 · To se mi líbí · 1
    ..

    David Busta No a právě proto porovnávám předměty s nejhorší úspěšností, protože předpokládám, že studenti nejsou úplní blázni a nedávají si do volitelných předměty, které jim zaručí ztáru kreditů... Jinak Michal to teď napsal moc hezky... Já se jdu zase věnovat své oblíbené fyzice a Kaluzově-Kleinově teorii...

    10 září v 1:47 · To se mi líbí · 1
    ..

    Michaela Chocholoušová Aha:-)No žebříček je to pěkný,ale nikde tam není napsáno kolik casu stráví studenti ve škole a připravou na zkousku.Je.dost dobře možné ze malá příprava = neúspěch.Takže samotný žebříčky podle me nevypovidaj nic.Jinak z myho pohledu.nejtěžší FFU pze to je pro me španělska vesnice,ale přítel je na NF a vím jak se nadrel na tu ekonomii a podobny srandy.Neznam bohužel nikoho z FISu a o podniko taky moc nevim.Ale jsem tak zachytila tak mi přijde ze ba každý fakultě jsou nějaký davacky,nějaký normos předměty a nějaký totalni hardcory...taky by se dali srovnat státníce,kolik třeba se dělá predmetu,ale jinak se to podle myho názoru prostě takhle od stolu, aniž by měl člověk zážitek,srovnat neda.

    10 září v 1:49 · To se mi líbí
    ..

    Michaela Chocholoušová a absolutní pravdu ma Michal Slavík souhlasím s ním

    10 září v 1:51 · To se mi líbí
    ..

    Michal Kruntorád nejtěžší samozřejmě F1

    10 září v 7:43 · Upraveno · To se mi líbí · 3
    ..

    Thomasso O Masso Jaký si to uděláš, takový to máš!... tak proč si to dělat těžký...

    10 září v 8:01 · To se mi líbí
    ..

    Jan Bláha hádání o otázce obtížnosti fakult se zodpoví samo...kdokoliv kdo se do téhle debaty vůbec pouští ukazuje, že ikdyby byl na nejtěžší fakultě, tak tam nemá co dělat

    10 září v 8:17 · To se mi líbí · 1
    ..

    Michaela Chocholoušová Kdo se hádá?:-)Ja vidim normální diskuzi o tom,zda to lze srovnat a podle čeho,případně několik subjektivních názorů na obtížnost.

    10 září v 8:32 · To se mi líbí · 4
    ..

    Jiří Jícha Hodně studentů NF, co jsem potkal, lze přirovnat ke skalním fanouškům Apple - oboje skupiny jsou přesvědčeny o dokonalosti a výjimečnosti dané instituce, přičemž se ji snaží propagovat co nejvíce to jde. Realita je nicméně odlišná, rozhodně ne tak černobílá, což tu už hodně lidí hezky vysvětlilo, např. Michal Slavík.

    10 září v 10:51 · To se mi líbí · 1
    ..

    Petr Pícha A podle mě bys měl přestat fetovat. Jsem na NF a fakt se tu z naší fakulty neposírám a taková nás je vesměs většina. Špatná rozhodně není, ale nic extra taky ne. Výjimky se samozřejmě najdou, to ale všude.

    10 září v 11:23 · To se mi líbí · 2
    ..

    Jiří Jícha Potrefená husa? Za a) jsem tě nejmenoval, za b) jsem ani neřekl, že by tento popis seděl na všechny lidi z NF. Takže klid.

    10 září v 12:43 · To se mi líbí
    ..

    Petr Pícha Ano, potrefená husa, protože se tak zpravidla mluví o všech studentech NF.

    10 září v 13:08 · To se mi líbí
    ..

    Jiří Jícha Proto jsem taky volil taková slova, která jsem volil Nemám rád generalizování.

    10 září v 13:11 · To se mi líbí
    ..

    David Busta Honzo, ty jsi šprýmař. Podle stejné logiky ve druhé větě mohu dojít třeba i k tomu, že pokud je někdo schopen takovéto paušalizace, nemá co dělat na vysoké škole. Je to jako na distribuci bohatství aplikovat Gaussovské rozdělení...a k tomu platí, že motiv každého jedince k téže činnosti je mnohdy i zcela opačný.

    10 září v 13:20 · To se mi líbí
    ..

    Juraj Bodnár http://absolventi.vse.cz/.../uplatneni-absolventu-vse... tuna je jeden velmi pekny dokument, ktory jednotlive fakulty porovnava z pohladu absolventov... ja som sa rozhodol najma vdaka tomuto

    10 září v 19:05 · To se mi líbí · 2
    ..

    Petr Pícha Teda řikal jsem si, co to bude za ptákovinu, ale graf č. 3 vystihuje naší fakultu (NF), řekl bych, dokonale.

    10 září v 19:19 · To se mi líbí
    ..

    Katka Zárubová Srovnávat se to může jen, pokud se vyzkouší vše, co lze. Za sebe můžu říct, že dělám 3. a 5. fakultu a upřímně... to je nebe a dudy (co se náročnosti týče). Na PF jsem nenašla tak náročné předměty, kterých je na NF xy. Na druhou stranu přístup vyučujících na PF je nesrovnatelně lepší než na NF (alespoň během těch 1-2 posledních let, před tím to taky bylo něco jiného).

    10 září v 20:02 · To se mi líbí
    ..

    Michal Kruntorád já jsem dělal 3 a přešel na 1... co se týče odbornosti může se 3ka jít klouzat... z toho samozřejmě vyplývá i náročnost F1

    10 září v 20:09 · To se mi líbí
    ..

    Michaela Šírková asi tak: srovnávat může jen ten, který studuje dva či více oborů na různých fakultách najednou. Pokud studuje nejprve jednu fakultu a poté druhou, tak mu pravděpodobně ta druhá bude připadat o něco lehčí než ta první, protože už nabral nějaké zkušenosti. Každopádně mi přijde ***ost se pořád handrkovat co je a není těžší či lehčí, pro každého je to jiné, každý má jiné nadání...

    10 září v 21:04 · To se mi líbí · 1
    ..

    Vasek Hol ¨podle mě je nejtěžší NF, protože jí vede největší ***

    10 září v 21:42 · To se mi líbí
    ..

    Alexandr Löw Záleží, co si představuješ pod pojmem těžká... Pokud bys to bral podle času, který tomu musíš dát, tak bych tipnul pětku, s tím, že jsem měl pár jejich předmětů a ty jejich semestrálky a 3 hodinové zkoušky jsou celkem síla...
    Ovšem pokud bys bral obtížnosti podle intelektu potřebného k absolvování, tak určitě čtyřka...

    EKONOMETRIE A OPERAČNÍ VÝZKUM FTW!!

    11 září v 8:59 · Upraveno · To se mi líbí
    ..

    Michaela Chocholoušová Vasek Hol : Myslím, že tohle jsi dost přehnal a absolutně to s touhle diskuzí nemá nic společnýho. Doporučuji ti to vymazat.

    11 září v 9:00 · To se mi líbí · 2
    ..

    Jiří Buchal Nejtěžší jsou Finance... Poznal jsem to... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 13:16:59, Omyl) Hodně se tam řeší ta náročnost. Já to vidím takto: nejtěžší FFU, pak NF a FIS, následuje FPH a FM a nejlehčí FMV.
      Hodně ale záleží i na oboru. Aneb např. učitelství z FFU je lehčí než třeba statistika (FIS) nebo eko (NF). A dalo by se pokračovat...
      Nelze to tedy brát tak, že jakýkoli obor z FFU by byl těžší než obor na NF a FIS - je to brané spíše jako faultní průměr.
      Proto třeba i NF může být v průměru pokládána za lehčí než FFU - dost lidí na navazujícím na NF totiž studuje lehčí obory, a tak ta fakulta v průměru není tak těžká. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2018 12:41:04, Tomáš) Vidím, že je to už relatívne dosť stará diskusia, ale nedá mi reagovať, obzvlášť teraz v štátnicovom období, keď som mal možnosť porovnávať štátnice medzi jednotlivými obormi. Vyštudoval som na bakalárovi NF a následne som prešiel na FFÚ, z dôvodu už zmieňovaného vyššieho uplatnenia. Počas štúdia som si prešiel predmetmi z každej fakulty. Čo sa obtiažnosti týka, tak FMV a Podniko je výsmech, stačí sa pozrieť napr. na inžinierskú štátnicu na podniko, bez preháňania tvrdím, že obsah štátnice z ekonómie na podniko je v sylaboch predmetov, ktoré sa vyučujú v druháku na národo. Otázky typu : agregátni nabídka, monopol, nepriama konkurencia, IS-LM model. Viem že, to veľa absolventov FMV a FPH nepripustí, ale nebyť týchto fakúlt, tak by VŠE nebola považovaná za dávačku. To čo dvíha kredit v porovnaniach je výskum, ktorý sa realizuje na fakulte, ale k tomu študenti nepričuchnú. Pri výbere fakulty platí, že ak si chceš chillovať celé štúdium daj si FMV alebo FPH ak nie si po lobotómii, tak to musíš spraviť. Argumentácia o tom, že FMV je dobrá preto, lebo je vyžadovaná dobrá jazyková znalosť neberiem. Jazyk sa dokáže naučiť každý, ale nie každý dokáže pobrať matiku a veci ktoré treba pochopiť. Plus vyštudovať ekonómku a nemať v súčasnosti znalosť kvantitatívnych metód alebo IT, tak môžte maximálne skončiť ako klikači excelu alebo v HR, sales a obdobných pozíciach. Resp. zvažujem že si podniko spravím len tak zo srandy, lebo súdiac sylaby, tak ako absolvent NF a FFÚ, tam môžem rovno vyučovať :P reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2018 12:12:56, Katka) Ahoj Tomáš hodil by si sem na seba kontakt (mail alebo FB) nastupujem do 1. ročníka na NF bc.,taktiež mám podobný plán po bc. prejsť na FFÚ a neaké názory dopredu by sa hodili .) reagovat zde
      Email: baksiova96gmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2021 15:33:30, VŠE vím) Ahoj,

        já jsem vystudoval na NF bakalářskou ekonomii a na FFÚ magisterské finance. S přestupem nebyl problém ani v době, kdy na magistra přes přijímačky brali jen jednoho z pěti, dokonce jsem skončil v 5 % nejlepších (dnes už je to samozřejmě jinak (ostatně stejně jako u drtivé většiny vys. škol s výjimkou snad jen LF a případně pedag. fakult, o které se zvýšil zájem) a berou procentuálně mnohem více přehlášených.

        NF toho má s FFU co do teoretické části hodně společného (pokud nebudeme na FFU uvažovat obor účetnictví, který je v tomto ohledu mimo).

        Popravdě, rozdíly mezi fakultami jsou co do náročnosti obrovské. Přítelkyně studovala na FMV a následně na FPH. Náročnost předmětů byla zcela někde jinde ve srovnání s NF a FFU.

        Nějakou dobu jsem také nechápal, jak může být mezi fakultami VŠE tak velký rozdíl. A to až takový, že u nás v ročníku NF dokončilo v řádné době tří let bakalářské studium dle statistik MŠMT jen 15 % studentů, zatímco v případě FMV to bylo 65 % (neúspěšných studentů na FMV na bakaláři pak bylo pouhých 23 % vs. 61 % na NF).

        A to na FMV brali v té době na bakaláře přes přijímačky téměř každého druhého (46 %) a na NF pouze každého pátého (19 %). Někdo by mohl namítat, že to bylo přes OSP (percentil 80+), ale podle mě je OSP více vypovídající ukazatel s ohledem na to, jak vám to pálí ve srovnání s tím, že se jen naučíte pár typových příkladů z matematiky a jazyka (viz sbírky k příjím. zkouškám).

        Abych tedy seřadil fakulty, resp. obory dle dat a vlastních zkušeností.
        Obory ekonomie na NF a finance na FFÚ jsou ve srovnání s obory podniková ekonomika a management a mezinárodní obchod nesrovnatelně těžší. Nejlehčí je mezinárodní obchod na FMV. Tato fakulta (FMV) je (posledních 15 let) nejen nejlehčí v rámci celé VŠE (mimo jiné je zde nejvíce červených diplomů - často hodnocení "výborně" v předmětech de facto za nic), ale i v rámci ekonomických fakult v ČR (dle statistik neúspěšných studentů MŠMT a doby studia). Přitom u FMV tak trochu paradoxně platí, že nejméně jejich absolventů je s ní nakonec spokojeno, a to jak co do úrovně vyučujících, tak i následného uplatnění, praxe či obecné užitečnosti nabytých znalostí. Pokud by tedy někdo chtěl jít "soft cestou" a chtěl hledat uplatnění v oblasti managementu (projektového, strategického...), marketingu, logistiky, HR, sales a podobně, tak je lepší volbou FPH. Časově je sice trochu náročnější než FMV, ale stále podstatným způsobem jednodušší než FFU a NF.

        FMV bohužel jen láká naivní uchazeče na následný mezinárodní přesah, ten však dnes budete mít všude, stačí umět jazyk a hlásit se do mezinárodní firmy (jestli máte MO, nebo třeba PEaM je nadnárodním korporacím buřt).

        Ještě jedno doporučení pro praxi, pokud půjdete soft cestou, tedy FMV a FPH, tak si jako VS na magistru zvolte alespoň něco, co vás naučí pracovat s daty (např. statistika či datové inženýrství z FISu), dá vám to pak oproti ostatním absolventům ohromnou konkurenční výhodu a dnes je to snad i podstatnější než Erasmus (budete se divit, jak je schopnost zpracování dat třeba v onom marketingu strašně užitečné a ceněné).

        Kdyby tu byl někdo z FMV a byl by smutný: FMV byla dříve (20-30 let nazpět) 2. nejlepší a 2. nejtěžší fakulta VŠE hned po FFÚ, ale bohužel, časy se mění. Stačí, aby FMV zamrzla v čase a studium dělala svým studentům ještě lehčí než kdysi a konkurenční fakulty (např. NF) výrazně zpřísnili studium, zavedli nové inovativní kurzy zaměřené na kvantitativní metody, přidali více cvičení k přednáškám a sehnali lepší vyučující a vše je najednou posledních 10-15 let jinak.

        To ostatně vidím i na uplatnění absolventů NF a mých bývalých spolužáků (ano, linkedin je mocná zbraň), kdy jich velké spousta nedělá ve státním sektoru (i když někteří z nich také zakotvili na ministerstvech či v ČNB), ale právě u velké čtyřky, v bankách či v rámci management cons. v poradenských firmách - umí pracovat s daty a při studiu se s nimi nikdo nemazlil, umí používat mozek a nebojí se, tím pádem se jim často i v profesním životě pak více daří, takto prosté to je (ale to nemluvím o těch lehčích oborech na NF jako regionální studia a veřejná správa, tam přehled nemám).
        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2021 15:40:53, VŠE vím) *užitečná a ceněná, zpřísnily, zavedly, přidaly, sehnaly (fakulty) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.12.2021 15:23:19, VŠE vím) Podívej se na Den otevřených dveří Národohospodářské fakulty VŠE v Praze:
    https://www.youtube.com/watch?v=q68IEpeejEE&ab_channel=N%C3%A1rodohospod%C3%A1%C5%99sk%C3%A1fakulta

    Obecně vzato, kolem roku 2014 ono opovržení souviselo s rozepřemi na fakultě, kdy nakonec jeden proud učitelů z NF VŠE odešel....
    Suma sumárum, za posledních deset let je studium na NF v rámci VŠE nadprůměrně náročné, ale hodně záleží i na zvoleném oboru. Oproti situaci před 20 a více lety je v rámci kurzů na NF více cvičení, kdy navíc přibyly i nové kurzy zaměřené na kvantitativní metody.

    Je otázkou, jestli je náročné studium, které NF deklaruje de facto kudy chodí (dle míry neúspěšných studentů, délky studia a studijního průměru) na NF VŠE plus, nebo mínus, to asi záleží na každém jedinci... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2021 10:58:10, VŠE vím) Zde mají uchazeči o studium na NF VŠE dost dalších informací přímo od zdroje:
      https://www.youtube.com/watch?v=nC0oPGyivU8&t=839s&ab_channel=VysokeSkoly.cz reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VUT podnikatelská srovnání oborů, MU kombinovaně - Výběr vysoké školy
  2. Politologie - srovnání škol - Výběr vysoké školy
  3. Porovnání technických fakult - Výběr vysoké školy
  4. Uplatnětní studentů právnických fakult - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.