Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Přidej se k nám.
Anketa.
Jaké je tvé cílové studium?

Bakalářské (48%)
 
Magisterské (35%)
 
Doktorské (15%)
 

Celkový počet odpovědí: 440.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Z obchodky na veterinu.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.08.2014 12:46:25, Matěj, zhlédnuto: 811x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, po prázdninách půjdu do čtvrtého ročníku Obchodní akademie a po maturitě se chci hlásit na veterinu do Brna. Zajímá mě jestli mám šanci se na veterinu dostat. Známky samozřejmě nejsou problém, mám od prváku vyznamenání, ale bohužel na naší škole se nevyučuje biologie, chemie atd.

Email: fenor89seznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2014 16:28:53, Richard) Všechno jde dohnat samostudiem. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2014 19:19:42, Inkvizitor) Pokud nejsi z gymnázia, tak ti bude prospěch celkem na nic. Na VFU jsou dvě fakulty:

  * Fakulta veterinárního lékařství - u nich se hodně hraje na prospěch ze střední školy, takže většinu studentů tvoří snaživí studenti z prostředních gymnázií, protože ti mají největší šanci uspět u přijímacích zkoušek. Na můj vkus jde vesměs o myšlenkově nepříliš pronikavě inteligentní snaživé sebestředné existence. Původně byla fakulta zaměřena na výchovu klinikých veterinářů, nově by se měla zaměřovat spíše na veterinární péči o "mazlíčky". Na řadě pracovišť, zejm. soukromých tzv. klinik, je FVL vyžadována jako naprostá nutnost pro přijetí na místo veterinárního lékaře.

  * Fakulta veterinární hygieny a ekologie - často se beze jako "záchranná", přijímací zkoušky stojí především na výsledku testu. Studenti jsou více rozkolísaní co se týče do kvality - končí jak schopní ne-gymnazisté, kteří nemají na to, aby v testu vyrovnali náskok, který mají ze začátku jedničkáři z průměrných gymnázií, tak i ti, kteří jsou o ranku slabší. Původně byla FVHE určena k výchově veterenářů pro státní správu, tedy především odborníků pro SVS (několik slaboduchým primitivů z vedení SVS nyní prosadilo, aby na pozici epizootologa byli přijímáni absolventi FVL, ačkoliv na toto nejsou připravováni), ale i např. pro SZÚ a KHS (nelékařští vysokoškoláci), SZPI, ÚSKVBL, ČPI,... Nově by měla být FVHE směřována především pro výchovu veterinárních lékařů pro zemědělská zvířata a měla by se posouvat směrem k nelékařským oborům (pro které si ti ***** nedokázali vyjednat legislativní postavení, takže nejspíše ještě hodně dlouho budou Bc. a Mgr. z FVHE naprosto na nic).

  Prostě buď budeš studovat se sebestřednými snoby (FVL), jejichž duševní obzory jsou jen výjimečně širší než je předepsaná studijní literatura a TV Nova, nebo s "paštikáři" (FHVE), kde bude lidsky lepší kolektiv, ale část spolužáků bude slabších, celkově budeš pokládán za "spodinu" a nakonec se může stát, že tě kvůli absolvování této fakulty nezaměstná "léčící vet" a budeš muset, i když k tomu nebudeš mít chuť, vzít za vděk prací v dozorovém orgánu státní správy nebo dokonce jako dealer veterinárních krmiv.

  Další nevýhoda, VFU je hodně špatná škola, rozpadá se zevnitř. Zatím to ze setrvačnosti není vidět, ale řada schopných lidí byla vyštvána a nahrazena neschopnými kariéristy (Illek, Smola,..) nebo nulami bez zájmu, pro které je jen vyhlídka na akademické tituly reklamou na jejich soukromou praxi nebo na jejich působení na univerzitní klinice (Knotek, Novotný,..). Doutná ještě jeden velký malér, totiž celkem silný "degree nazi" a současně výchova studentů k naprostému opovržení vším, co není "vlastní klinika". Shnilé plody této stupidity se již dostavují a na teoretických ústavech se rozjíždí smrtící kolotoč "nejsou výsledky - je jen na pedagogické úvazky - nejsou lidi - nejsou výsledky", který prozatím stabilizují doktorandi těžce nad rámec svých povinností (čímž opět nejsou vědecké výsledky), ale s plánovanými změnami ve financováni se to může hezky sesypat.

  No a nakonec, na finanční poměry České republiky je zde výrazný nadbytek veterinářů. Ti zavedení si drží životní úroveň prachsprostým kartelem pod hlavičkou Komory veterinárních lékařů, z nových se výjimečně někdo uchytí, většina ale vesele buduje švarcsystém v naději, že snad jednou někdy...

  Samostudiem jde dohnat hodně, sám jsem maturoval na průmyslovce a přesto jsem vystudoval medicínu (vč. postgraduálního studia), takže šanci rohodně máš, jen na sobě musíš máknout. Jen pokud jsi na to zatím ani nekoukl, tak to budeš mít hodně těžké, maturita a do toho se učit zhruba v maturitním rozsahu i biologii a chemii (a přiměřeně i fyziku a matematiku)...

  Ještě jedna věc, skutečně chceš studovat veterinární medicínu? Důkladně si rozmysli, proč vlastně chceš studovat veterinární medicínu, protože je možné, že ve skutečnosti tě láká něco jiného, jen to neumíš pojmenovat:
  * Zajímá tě, jak fungují živočichové. Potom by pro tebe bylo lepší studium biologie (obecná biologie, molekulární biologie), biochemie, fyziky (s výhledem na studium biofyziky) nebo i bioinformatiky (zejm. té, co se chystá na PřF UK), paradoxně více než VFU by ti v tomto dala humánní medicína.
  * Máš rád zvířata a chceš s nimi pracovat. Veterinární medicína je díky přebytku veterinářů často dosti špinavý kšeft, kde cílem není léčit a vyléčit, cílem je předvědčit majitele, že jeho mazlíček potřebuje další vyšetření, další lék nebo alespoň granule s iluzorní přidanou hodnotou. To už se více zvířatům věnují zoologové (biologie), zootechnici a vlastně i lesáci (obojí je na zemědělce).
  * Chceš lukrativní obor, kde budeš "pan doktor". Jdi studovat zubní lékařství. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Studijní materiály k přijímačkám na veterinu - Přijímačky, přípravné kurzy
 2. Studijní materiály k přijímačkám na veterinu - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
 3. příjmačky na veterinu - Přijímačky, přípravné kurzy
 4. příjimačky na veterinu - Přijímačky, přípravné kurzy
 5. Nabízím individuální přípravný kurz na medicínu/veterinu - Přijímačky, přípravné kurzy
 6. Na veterinu na odvolání - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
 7. Přijímačky na veterinu - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
 8. Přijímačky na veterinu Brno (VETUNI, dříve VFU) - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 30.11.2023 17:05:08.