Nevím, kam na vysokou. :-(


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.06.2014 12:57:18, minie, zhlédnuto: 749x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den, jsem studentka gymnazia a příští rok budu maturovat. Proto bych si chtěla vybrat vysokou školu. Zatím jsem přemýšlela nad managmentem nebo podnikové ekonomice na Masarykově univerzitě. Jsem si jistá, že pokud se tam dostanu, tak nepropadnu, protože jsem "šprt". Ale zvažuji i jiné obory a zvážím jakékoli vaše návrhy. Ve škole mě baví hlavně angličtina, matematika, dějiny umění, latina a společenské vědy. Dále se učím německy, ale to mi moc nejde. Ovšem nejhorší předmět je pro mě chemie. Jsem umělecky zaměřená, ale obávám se, že v tomto směru není uplatnění. V okolí mi radí jít na technický obor, ale já nevím, jestli je vůbec nějaký, na který by chodili i ženy. Za všechny odpovědi moc děkuji.

Email: dominikahonlovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2014 14:40:00, Inkvizitor) Co se týče managerských oborů, tak situace je to, zejm. pokud nepůjdeš na VŠE, velmi pravděpodobně za zlomem a s uplatněním, tedy se špičkovým uplatněním, to do budoucna nevypadá příliš dobře.

    Co se týče tebou vyjmenovaných předmětů (předpokládám, že jsou v pořadí od nejoblíbenějšího), tak by se dalo uvažovat např. o následujících oborech:
    * Učitelství anglický jazyk-matematika, případně s výhledem na rozšíření aprobace. Při troše snahy a štěstí je studium dvou učitelských oborů (tedy "čtyřaprobace") v lidských silách, jen to chce mít dobré zázemí (brigáda k tomu je už na hraně). Výhoda: studium kombinace, která tě bude bavit. Nevýhoda: učitelské platy nejsou nic moc úchvatného, navíc je to dosti psychicky náročná profese.
    * Studium klasické filologie, dějin umění nebo kombinace klasická filologie+dějiny umění (na UK to imho jde, na MU nevím). Výhoda: Asi tě to bude bavit, příprava spíše na vědeckou práci v tomto oboru. Nevýhoda: Poměrně špatné uplatnění, spíše za malý tabulkový plat.
    * Elektrotechnická fakulta VUT ve spolupráci s JAMU otevírá obor audioinženýrství, který by měl být kombinací mezi technikou a hudbou: https://www.vutbr.cz/studium/ects-katalog/detail-oboru?oid=9207 Výhoda: Technický obor s pravděpodobnou perspektivou, v případě zájmu a vlastní snahy navíc lze magistra absolvovat i v "ryze technickém" oboru nebo se naopak zaměřit i na ty dějiny umění (degree nazi už není tak hrozný). Nevýhoda: Nejistota, jako každý technický obor je poměrně náročný na přesné myšlení.

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2015 16:00:54, broc) zdravím, mám dobré reference na VOŠ umění ve Zlíně, obor grafická tvorba je spojení techniky a umění a má i dobré uplatnění .... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2015 17:21:19, jaj) dobrý den, mám taky dobré reference, studium je zaměřeno hodně prakticky.... rozhoduju se mezi oborem Výtvarná fotografie a nová média a Grafickou tvorbou. reagovat zde
        Email: jajseznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  2. Nevím na jakou vysokou, co dělat? - Výběr vysoké školy
  3. Prosííím o rady, kam na vysokou (>>něco se sportem,zdravou vyživou) - Výběr vysoké školy
  4. Jakou vysokou vybrat??? - Výběr vysoké školy
  5. Nevím jakou vysokou školu studovat - Výběr vysoké školy
  6. Nevím, kam na vysokou :-/ - Výběr vysoké školy
  7. Nevím co dál - Ostatní
  8. Testy na vysokou školu ekonomickou - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. Nevím kam jít - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. Nevím kam na vysokou :/ - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.