VUT x VŠCHT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.05.2014 18:21:36, Jaruš, zhlédnuto: 1080x, reakcí celkem: 7Reagovat na příspěvek
Ahoj, mám trochu dilema mezi tím, kam jít na VŠ.
Na vut mám obor biotechnologie, ale nevím co si před tím mám představit navíc je to pod potravinou takže stejně na ing. bych musela studovat potravinu, ale vůbec nevím jaké je uplatnění apod.

Na všcht mám syntézu, analýzu léčiv - to jak jsem se dozvěděla je naprosto k ničemu, ještě tam mám biochemii, ale prý taky žádná sláva, musela bych si dělat pak někdy atestaci z klinické biochemie, popř. přejít po prvním semestru na fakultu chem. ing. a dát si tam analytiku s fyzikálou - jenže ty už jsou podstatně o dost těžší, a co teď?

Který obor byste zvolili vy?
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2014 18:55:14, Inkvizitor) A co chceš vlastně po promoci dělat? Asi jsem staromódní, ale myslím, že z toho by se mělo primárně vycházet při výběru oboru.

  Biotechnologie jsou na VUT, pokud se nemýlím, poměrně nové, takže navazující magisterské studium nejspíše bude - a i kdyby nebylo, tak můžeš po bakaláři pokračovat např. na VŠCHT, kde biotechnologie mají. Biotechnologie jsou pod potravinářskou chemií z důvodů historických, základem biotechnologií je kvasná chemie.

  Co se týče atestace z klinické biochemie, tak to čeká všechny, kdo uvažují o tom, že by po promoci pracovali ve zdravotnictví. Prostě ve zdravotnictví se na atestace hraje ve všech oborech pro vysokoškoláky.

  VUT i VŠCHT mají zveřejněné studijní plány, takže se můžeš inspirovat i tím, co ti přijde užitečnější/zajímavější/flexibilnější (nebo i snazší - ale pak se nediv, že to bude s tvým uplatněním horší). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2014 19:00:07, Jaruš) chtěla jsem jít na biochemii na Bc a možná i na mikru v navazujícím, ale většina prací je mikrobiolog - lékař, tudíž považuji za užitečnější jít na biochemii a pak i biochemii navazující a dodělat si atestaci :-)
   mikra by mě bavila víc a ta atestace by tam byla stejná, ale mám strach tak nějak o to uplatnění ... reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2014 19:01:05, Jaruš) - teď jsem psala o všcht, chtěla bych tam víc, než do Brna- reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2014 00:12:48, Inkvizitor) Klinický mikrobiolog i klinický biochemik jako nelékaři jsou na tom zhruba stejně. Snad jen biochemici hrají víc na kvalitu a na kvantitativní výsledky, takže klinický biochemik musí kamarádit se statistikou. Co se týče lékařů, tak jak klinická biochemie tak klinická mikrobiologie mají jako kmen internu a se službami to tam není tak hrozné - takže lékařům se do těchto oborů moc nechce.

    Pokud tě víc baví mikrobiologie, tak jdi do mikrobiologie. S uplatněním na tom budeš +- stejně jako s biochemií, dokonce mám dojem (ale ber mě s rezervou, jsem lékař a fyzik), že klin. biochemie je díky automatickým analyzátorům celkem rutinní až nudné čučení na chytré bedýnky a čekání na to, až z nich vylezou výsledky. Na mikře se alespoň postaru kultivuje a labužníci si tu a tam i něco nasadí do anaerostatu;-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2014 10:36:03, jaruš) Moc díky, moc jsi mi pomohl. Stejne nás nabiraji v hromade - spousta moc lidi takze když preziju semestr budu happy a je to daleko. Navíc se prý da prechazet i po bc, tak uvidím, ale je dobre ze budu aspon směr technika, pro me pořád lepsi nez prirodoveda (nic proti nim) :)
     Moc díky :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2014 19:00:13, Madam) Čau, jaká fakulta na VŠCHT je největší dávačka a jaká je zase nejtěžší? Nebo které obory patří mezi lehčí a které mezi těžší? Díkec fíkec. :) reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2014 00:14:35, Inkvizitor) Jsou věci, které naštěstí nevím. Co ale vím je to, že když si někdo zvolí cestu "snazšího studia", bude po promoci čumět, jak je možné, že jeho téměř spolužáci mají mnohem větší "štěstí" při hledání práce nebo při ucházení se o doktorské studium. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. PřF UK nebo VŠCHT? - Výběr vysoké školy
 2. všcht vs. faf uk ... popř. něco jiného :D - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 3. Magisterské studium na VŠCHT/UPCE FCHT - Výběr vysoké školy
 4. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 5. syntéza léčiv na VŠCHT - Výběr vysoké školy
 6. Šance na přijetí na nMgr. VŠCHT z biologického Bc. na UK - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 7. VSCHT biotechnologie léčiv - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 8. FPBT na VŠCHT - Výběr vysoké školy
 9. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
 10. Chemie - Přírodovědecká fakulta x VŠCHT - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.