Nejlepší manažerský obor v ČR


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.02.2014 23:10:27, Lukáš, zhlédnuto: 1441x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Ahoj,
rád bych se zeptal, jaká si myslíte, že je u nás nejlepší vysoká škola, co se managementu týče. Taková, která Vás připraví tak, abyste po jejím vystudování měli kompetence k tomu, být dobrým manažerem, či rozjet vlastní podnikání. Případně též můžete uvést obor na oné fakultě (univerzitě). Obecně se mi jedná hlavně o navazující inženýrské studium. Díky za Vaše rady a připomínky.


Email: luki.zinkeseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2014 15:38:33, Adriena) Nejlepší příprava je zrovna v tomto oboru nechodit na vš a rozjet si vlastní podnikání :P

  Podle de facto jediném českém žebříčku vysokých škol, pravidelně zveřejňovaném Hospodářskými novinami je na prvním místě Karlova Univerzita, dále národohospodářská fakultra VŠE a ostatní její fakulty, nebo Mendelova univerzita v Brně http://zpravy.ihned.cz/cesko-skolstvi/c1-61600200-studium-ekonomie-je-popularni-nejlepsi-nabizi-fakulta-socialnich-ved-u niverzity-karlovy.

  Tento žebříček ale má dost chybnou metodiku vyhodnocování, na kterou mimo jiné poukazuje Martin Gregor na http://www.ceskapozice.cz/domov/veda-vzdelavani/dobrou-vedu-lze-prevalcovat-kvantitou-system-podporuje. Problém je v tom, že ekonomky se liší v jakých aspektech jsou dobré. IMHO třeba po vědecké stránce je bezkonkurenční UK, propojení s praxí zase VŠE.

  U magisterského studia je vhodné, aby instituce zastřešovala kvalitu výuky vědeckou činností. Vědecká činnost je jedna z nejsnáze ověřitelných aspektů. Viz např. žebříček RePEc - Srovnání vědecké publikační činnosti českých ekonomů dle institucí http://ideas.repec.org/top/top.czech.html.

  Jedna z mála učebnic, ke kterým jsem se za studia stále vracela je Podniková ekonomika od Synka, Kislingerové (http://www.levneucebnice.cz/p/podnikova-ekonomika-5-prepracovane-a-doplnene-vydani/), nebo určitě dost po praktické stránce přínosné Manažerské rozhodování - Postupy, metody a nástroje od Fotra (http://www.levneucebnice.cz/p/manazerske-rozhodovani-postupy-metody-a-nastroje/). Tak možná když si přečteš to Managerské rozhodování, tak odmázneš část přidané hodnoty celé ekonomky:) reagovat zde
  Email: hadrienaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2014 02:12:19, Lukáš) Díky za reakci. Ekonomie na IES je určitě hodně dobrá, ale učí se tam zejména ekonomika teorie (vychovávají převážně analytiky a makroekonomy), kdežto mně jde právě spíše o ten management (tj. mimo ekonomie třeba i vedení lidí a takové věci). Ty máš VŠE? (soudím podle Ekopressu :) ) – jaké máš zkušenosti se studiem tam?
   PS: Rozjet vlastní podnikání a učit se v průběhu určitě také lze, ale myslím si, že nějaké ty zkušenosti by člověk přeci jen mít měl, než do toho jde
   reagovat zde
   Email: luki.zinkeseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.02.2014 17:33:19, Adriena) Ve všem co jsi řekl souhlasím. Jop VŠE jsi taky dobře odhadl. Tady je právě zajímavé, že podle nějakých našich knih se učí i na Muni.

    Jestli mám zhodnotit praktický přínos studia, tak to shrnu slovem magisterské. Protože tam to teprve začalo být zajímavé. Konec všem základům a úvodům do... Volba vedlejší specializace šitá na míru tvého vytouženého uplatnění po studiu. Vedlejší specializace mohla být i z jiné fakulty než jsi studoval. reagovat zde
    Email: hadrienaemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2014 19:05:57, Marek) Ještě k tomu žebříčku.

     Je z něj vidět jeden obecně známej fakt, že PEF MENDELU a ČZU a UK FSV IES maj hodně dobrý možnosti k vycestování studentů do zahraničí.

     Nedávno jsem se takhle bavil s absolventem UK FSV IES a ten mi to potvrdil-každej se zájmem vycestovat na Erasmus může "někam" vyjet.

     To je na VŠE dost problém, tam se na Erasmus na ty lepší školy dostává celkem těžko, musíš mít dost jiných aktivit. Na pražský či brněnský hnojárně či UK FSV stačí jen říct, kam chceš jet a většinou není problém-ted sice trochu přeháním, ale to je prostě ta největší deviza našich hnojáren a UK FSV IES oproti VŠE.

     Jinak ta PEF MENDELU prej žádná dávačka taky není (co jsem tak slyšel z doslechu, oproti FP VUT je to hardcore) + je to nejstarší ekonomická fakulta na Moravě, takže jí její umístění přeju, i když ten střed žebříčku mi přijde (stejně jako některým vyučujícím z UK a VŠE) dost podivnej.

     PEF ČZU před FMV VŠE? Trochu science fiction, aspoň pro lidi, který znaj úroven PEF ČZU. :D

     Ale když už můžou bejt práva v Plzni před těma v Olomouci, tak je vidět, že ten žebříček sice není úplně naprd, ale je nutno ho taky brát s určitou nutnou rezervou.
     ;) reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2014 22:34:17, Lukáš) S těmi zemědělkami teda nevím... brněnskou nemohu soudit, protože odtamtud nemám žádné reference, ale že by ta pražská k něčemu byla (po odborné stránce), to většinou neslýchám (každopádně s tím Erasmem je to pravda… ale k čemu ti je jeden semestr v zahraničí, když zbytek studia je úplně o ničem) reagovat zde
      Email: luki.zinkeseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2014 23:07:24, Marek) Ten semestr v zahraničí, to je spíš jakýsi bonus pro cestovatele. Vystudovat 20-30 kreditů na zahraniční univ. a vybírat si z více předmětů, to není nic extra náročného. Kamarád byl na Erasmu v Číně na vyhlášené univerzitě a po odborné stránce mu to nedalo skoro nic, na výuku v AJ si tam údajně jen hráli, a tak si musel nechat uznat (jako odborné předměty) několik čínštin. Takže přínos spíše ve formě kulturního obohacení.
       Ten přínos po odborný stránce je strašně spornej, nikdo tě nehlídá, co si tam vezmeš za kurzy, a proto si většina studentů vybírá bohužel spíše ty lehčí, méně přínosné a objevují raději krásy okolí (Erasmus má synonymum chlastačky a užívání si).
       Já si taky myslím, že mít v CV, že jsi studoval ekonomický obor na zemědělské univerzitě a k tomu výjezd do zahraničí netrumfne studium na VŠE, i kdybys nikam nejel.
       Přece jen jsi pořád jen studentem české školy na výjezdu a náročnost studia plyne primárně z tvé domovské alma mater.
       A jak jsem se bavil s lidmi, tak fakt doporučuju na VŠE studovat hlavně magisterskej program, ten tě po odborný stránce obohatí hodně. Sám ale lituju, že jsem už na bakaláře nešel rovnou na VŠE, regionální školy jsou hotová katastrofa a na vysoké si snad jen opravdu hrají, což absolutně nepřeháním ani nekydám špínu, jen konstatuju fakta.
       reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2014 22:27:50, Lukáš) A to jsi studovala Podnikovou ekonomiku a management na FPH? Případně - obohatilo Tě to natolik, aby to stálo za ty další dva roky studia? Díky za odpověď :) reagovat zde
     Email: luki.zinkeseznamcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2014 14:51:09, Adriena) JJ. Hlavní specializaci jsem měla Podnikovou ekonomiku a management. Jak jsem již psala výše - až magisterské studium začalo být, co pro praktický přínos a přesah pro kariéru zajímavý. Takže odpověď na otázku je ... ANO reagovat zde
      Email: harienaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2014 22:30:47, Martin) Jak píše Adriana, můžeš zvolit žebříčkovou metodu. Ale upřímně, vystudováním školy se manažerem nestaneš. Dneska by chtěl být každý manažer, kdo bude pracovat? Manažer by měl něco umět, až tomu bude rozumět do hloubky, bude mít dlouholetou praxi a zkušenosti, respekt svých kolegů a širokého okolí, kontakty, skvělým řečníkem, vyjednavačem, atd. tak teprve může řídit lidi a říkat jim co ano a co ne, pokud nebude splnovat vyse uvedene, bude snadno napadnutelny, cile nereálné, rozdělování úkolů nesmyslné apod. reagovat zde
   Web: http://newtoncollege.cz/
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.04.2014 11:44:14, Inkvizitor) To, že se absolvováním vysoké školy člověk nestane dobrým managerem, je pouze polovina pravdy. Druhá polovina pravdy je ta, že čím lepší školu absolvuje, tím vyšší kapitál navíc k "vrozeným" schopnostem získá. Tedy rozhodně největší smysl má hlásit se na VŠE; co se týče ne zcela vrcholového managementu v konkrétních oborech, tak jsou teoreticky dobrou variantou technické obory zaměřené na management na ČVUT a VŠCHT (jak je to ovšem s praktickou realizací, nevím - za mých studentských let byly tyto obory chápány spíše jako snazší cesta k inženýrskému diplomu). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.04.2014 07:55:37, Martin) Ano, souhlasím, důležitá je však praxe, ta se ve škole nenaučí. reagovat zde
     Web: http://newtoncollege.cz/
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.04.2014 14:19:29, Inkvizitor) Není nic praktičtějšího než dobrá teorie. Větší podíl praxe během studia, který má nahradit neschopnost školy zajistit dobrou výuku (mj. i pro výrazný podíl značně subnormních studentů), představuje pouze iluzorní přidanou hodnotu. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2014 18:44:59, Marek) Nejlepší manažerský obory má VŠE. Podívej se na FPH (pak CEMS je špičkovej). A je pravda, že magisterský studium dá člověku nejvíc, na bakaláři jsou spíš (řekněme) obecné předměty (matika, statistika, jazyky...). Na magistru už máš většinou jen ty dle zaměření svýho studia a k tomu si ještě můžeš vzít druhou specializaci z kterýkoli fakulty.

  Na VŠE působí i nějakej manažerskej institut (CEMS? -nevím přesně), kterej se vždy umistuje v TOP 10 v celý Evropě. Kdysi byl dost často na prvních třech místech.

  Pokud chceš bejt analytik nebo se věnovat vědě, ekonomické teorii, pak jdi na IES. Ale člověk, kterej chce bejt třeba účetní, nemá příliš důvod, proč by se na IES hlásil.

  Gregor to trochu moc prožívá a taky neřekne vše, ale to je normální. Chce získat pro svůj institut více uchazečů, což mu ale přeju.

  Se podívej na navazující obory na IES, bakaláře tam maj hodně teoretickýho a jako navazující maj ekonomickou teorii, pak něco s hospod. politikou a integrací a jeden obor s fin, institucema, kterej skoro kopíruje podobnej obor na FFU VŠE.

  Podle mě je VŠE lepší škola pro praxi, IES pak pro budoucí doktorandy.  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2014 15:28:31, Marcela) Ahoj,

  já teda můžu mluvit jen o bakaláři, ale vím, že co se týče praxe a vlastního podnikání stojí za to Newton College. Pokud teda nechceš být vědec, škola je to zaměřená hlavně na praxi. Mají nyní už i magistra. Hlavně obor Globální podnikání a management je právě zaměřen na budoucí podnikatele. Já jsem na této škole studovala, sice jiný obor, ale školu jsem si vybrala právě kvůli praxi, ke které se tam dostaneš. Máš možnost si na intranetu projít aktuální nabídky a přihlásit se. Navíc praxe je na škole povinná pro postup do dalšího ročníku. Já jich za studium absolvovala několik a je fajn, že máš větší šanci, že se dostaneš na tu praxi, kterou chceš, ptz. je na škole méně studentů, než na veřejné. No a navíc, někteří lidé právě začali podnikat už při škole nebo po ní... reagovat zde
  Email: mar.marcelaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2014 18:08:43, Inkvizitor) http://en.wikipedia.org/wiki/Astroturfing
   Ale tak ***ý, až to uráží. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Kde je nejlepší biologie? - Výběr vysoké školy
 2. Nejlepší ekonomická škola??? - Výběr vysoké školy
 3. poradíte, která je nejlepší? - Ostatní
 4. Jaká je podle vás nejlepší vysoká škola v Česku? Minikvíz :) - Ostatní
 5. Která je nejlepší? - Ostatní
 6. VŠEM nejlepší škola! DOPORUČUJI! - Ostatní
 7. nejhorší x nejlepší koleje - Ostatní
 8. Kde je to nejlepší? - Výběr vysoké školy
 9. Nejlepsi fyzioterapie - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.