UNYP ano či ne?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.12.2013 19:51:25, Petr, zhlédnuto: 6204x, reakcí celkem: 15Reagovat na příspěvek
Zdravím všechny, dokončuji nyní gymnnázium a rozhoduji se tedy na jakou VŠ jít, z předmětů mi jde nejvíc angličtina (byl jsem si před dvěma týdny dělat CAE zkoušky, nyní čekám na výsledky) a mám blízko také k finanční matematice.

Již od počátku mého výběru mně byly soukromé VŠ sympatické (hlavně přístupem učitelů ke studentům), nicméně po pročítání různých názorů jsem došel k závěru, že téměř všechny stojí za nic.

Nicméně poté jsem našel UNYP, velmi mě zaujalo studium v angličtině a obor Bussiness Administration a tak jsem se s jejich "zastupitelem" na Gaudeamu dohodl na tom, že se tam někdy zajedu podívat, abych viděl do čeho bych šel.

Před pár dny jsem se tam tedy vidal a byl jsem poměrně překvapen, jak dobře výuka působí. Způsob výuky se mi velice zamlouval, komunikace učitele se studenty byla naprosto vynikající, jen tedy pár studentů vypadalo, že jim to bylo uplně jedno nebo že za sebou měli velmi namáhavou noc (koneckonců jejich problém)

Jsem tedy velmi přesvědčen pro studium tam, nicméně bych se chtěl optat i ostatních. Přečetl jsem snad vše co UNYPu bylo na internetu dostupné, ale rád bych si ještě dotvořil obrázek o této VŠ.

Máte tedy někdo nějaké zkušenosti, rady či doporučení? Za jakoukoliv odezvu budu velice vděčný. Díky moc :)

Email: novotnymytogmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.12.2013 23:10:38, Kroboid vulgaris) Pokud jsi se skutečně VIDAL se do školy podívat, tak to je přesně škola pro tebe. Tím, že nepůjdeš na veřejnou vysokou školu, přispěješ k tomu, že se průměrná inteligence studentů veřejných vysokých škol zvýší. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2013 06:30:23, Petr) Každý se někdy utne, ne? Nicméně bych spíše potřeboval nějaké konstruktivní informace než analýzu gramatiky v mém příspěvku. Nicméně děkuji za opravu. reagovat zde
    Email: novotnymytogmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2013 08:17:10, Inkvizitor) Pokud se na jedné straně chlubíš CAE a na straně druhé uděláš něco, co nelze nazvat ani překlepem ani nepozorností, ale nezpůsobilostí k práci s jazykem, tak není poukaz na gramatickou chybu klamem ad hominem. V tomto případě jde o korektní a věcnou připomínku.

      Konstruktivní informace je ta, že vzdělání získané v UNYP je celkem na nic. Pro českého zaměstnavatele je soukromá vysoká škola působící v ČR špatným doporučením, že dá dozajista přednost někomu jinému. A co se týče zahraničních zaměstnavatelů (a nemyslím teď zednického partafíru z Ukrajiny), tak na tom budeš ještě hůř. UNYP svým názvem zcela evidentně parazituje na názvu špičkové New York University (NYU), ve skutečnosti spolupracuje s některými částmi State University of New York (SUNY). SUNY je komplex univerzit spojených spíš administrativně, z nichž většina je "takovým průměrem", tedy hodně slabá i na poměry ve střední a východní Evropě. SUNY New Palz ani SUNY Empire State College, které se podle tvrzení UNYP podílely na jejím založení, poskytují bakalářské a magisterské programy, doktorské už ne. Dále SUNY ESC nabízí i "online vzdělávání, což je v podmínkách USA prakticky ekvivalentní přiznání se k odpadnosti. Takže jako absolvent pobočky degree mill bys byl těžce nezajímavý.

      Pokud ti jde angličtina a máš blízko k finanční matematice - a pokud o svých schopnostech netrpíš přehnanou představou, neměl bys vymýšlet hlouposti a zvážit studium oboru Matematické metody v ekonomii (FIS VŠE) nebo Finanční matematika (MFF UK), tedy pokud nechceš vytáhnout paty z Prahy. Pokud chceš vytáhnout paty z Prahy, můžeš se inspirovat zde: http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2013/economics-and-econometrics reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2013 17:02:47, Petr) Samozřejmě nijak moji chybu neomlouvám, pouze si nemyslím, že by se podle jednoho špatně napsaného "i" měla soudit inteligence jedince a už vůbec ne na fóru, které se toho ani netýká :)

        Ale zpět k tématu - V průběhu mého rozhodování jsem si našel snad veškeré materiály, které se na internetu najít dalo a z těch vyšel UNYP velice slušně (zaměstnanost, popř. jsem ještě našel článek z Mladé fronty, kde byl uveden průměrný plat absolventů z VŠ po pěti letech praxe) a tak ve mně tato škola budila veskrze pozitivní dojem. Chápu že bych neměl věřit všemu co si přečtu, nicméně to bych už poté nemusel věřit vůbec ničemu.


        reagovat zde
        Email: novotnymytogmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.12.2013 03:44:15, Inkvizitor) Průměrný český novinář je prodejný tak, že by se za to i běhna styděla. Dále statistiky absolventů soukromých vysokých škol vylepšují lidé, kteří si zde zakoupili titul při zaměstnání vyžadujícím titul pro povýšení. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.10.2014 10:46:42, RSK) Zajímá mne (nikoli jako uchazeče, čistě ze zvědavosti) - diplomy vydává ona česká "pobočka" nebo zahraniční matka? Protože v druhém případě přece nejde o klasickou českou soukromou školu, pokud zprostředkovává studium na zahraniční škole veřejné, neboť nemůže ovlivnit známky prací jím zaslaných (vím, že některé školy tak fungují v zahraničí).
        Nebo to je jen moje představa a oni si to známkují v ČR s tím, že to jen pošlou mateřské instituci? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.12.2015 14:25:44, paetar) V případě evropského studia vydává diplom "dcera" (UNYP), v případě amerického studia to vydává americká "matka" (SUNY). Výhodou amerického programu je že tě pak stejně nechají dělat státnice za evropský diplom, tudíž dostaneš diplomy oba (teda pokuď dáš ty státnice, které se dají opakovat a stejně jsou lehké), a (pokuď potřebno) i s tím spojené pracovní vízum.

          Na UNYP jsem chodil; kdybystě měli otázky, napište. reagovat zde
          Email: oliver.taboogergmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 16:23:54, Dalibor) Z vlastní zkušenosti Ti mohu studium na UNYP jen doporučit. Velkou výhodou je, že se ve škole setkáš s opravdu zajímavými spolužáky, kteří chtějí něco v životě dokázat. Většina absolventů pracuje na super pozicích na nadnárodních firmách a někteří pokračují ve studiu v zahraničí. Americký diplom v kombinaci s evropským diplomem, které studiem získáš jsou pro Tebe velkou výhodou. Studium je velice prakticky zaměřené, učí se interaktivní formou v malých třídách a přednáší velice kvalitní profesoři z celého světa. Zaměstnavatelé na tuto školu slyší velice dobře - nikdo z absolventů nemá problém najít si dobrou práci. Studium není lehké, ale to úsilí se Ti vyplatí. Dalibor. reagovat zde
    Email: dalibor.krutilekseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 18:20:59, student) Já jsem od vyučujících zase slyšel, že to není žádná velká sláva, tak ted jsem vážně na pochybách, komu z vás věřit. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.06.2014 18:59:32, Inkvizitor) Věz, že totéž slyšeli (a myslí si) i případní budoucí zaměstnavatelé. Soukromé vysoké školství v ČR je chápáno (a obvykle i realizováno) jako prodejna titulů pro pomaleji chápající až retardované. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 10:08:14, xxx) Doporučuji aktualizovat informace u personalistů a HR odborníků, např. v USA nemá inženýrské vzdělání získané na VŠE žádnou hodnotu, ale "odpad" v podobě UNYPU je podstatně prestižnější záležitostí.., ale VŠ pedagog (inkvizitor), ještě k tomu ze státní školy, ideálně UK, která je zprofanovaná neskutečným způsobem a rozhodně není žádnou zárukou kvality to samozřejmě nikdy nepřizná.. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 11:10:49, Rarasek) Ty jsi ale trouba. :D Koho tady v ČR zajímá USA? Ty snad máš zelenou kartu? :D V Evropě ti na UNYP každej hodí bobek. Nehledě na fakt,že být tak v USA, tak s UNYPem máš (na poměry USA) dost podřadné vzdělání. Mimoto UK není státní ale veřejná, státní školy jsou jen dvě, ty troubo. :-) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 11:22:08, Alena) Podle mě za to můžou možná komplexy. Nedávno jsme četla rozhovor s rektorkou VŠE, která se bavila s personálními řediteli významných firem, kteří jí přiznali (to v článku zmiňovala), že diplom z VŠE je pro uchazeče velkým plusem. Takže xxx nejspíš jen bezhlučně plácá do větru, nebo třeba jen opakuje provařené formulky, které platícím studentům na soukromkách vtloukají do palic, aby byli co možná nejpovolnější a hlavně řádně a včas platili "diplomné". reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 12:43:47, Petrs) Bože můj, bože můj. Co ty jsi za případ? Tohle je prostě vědomá lež. Smiř se s tím, že soukromé VŠ v ČR stojí za prd. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 21:01:08, Inkvizitor) 1. SUNY, jejíž některé části se na UNYP podílejí, je spíše podprůměrnou univerzitou (komplexem univerzit). Ani zaměstnavatel v USA nebude pokládat absolvování pobočky vlastní horší školy "někde v Rusku" za nějak prestižní, zejména třeba ve srovnání s tou VŠE, která se může vykázat zajímavými pozicemi v mezinárodních žebříčcích.

            2. Sice jsem držitelem důstojnické hodnosti, ale jsem v záloze. Na státní vysoké škole nepůsobím. Z UK mám jeden ze svých diplomů, nicméně pedagogicky (od dokončení doktorského studia jen na malý úvazek) působím na jiné zavedené veřejné vysoké škole.

            3. Čím je UK zprofanovaná? Když už máš potřebu lhát, nedělej to tak okatě - pak vypadáš jako někdo, koho porazila v piškvorkách slepice. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Vase zkusenost s UNYP - University of New York in Prague, s.r.o.
  2. MUP nebo UNYP? - Informace o studiu
  3. UNYP??? ano či ne? - University of New York in Prague, s.r.o.
  4. UNVA alebo UNYP? - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.