Kam po gymplu na VŠ?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.08.2013 11:38:50, kakaol, zhlédnuto: 2060x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Tak nějak projíždím internet a hledám obor, který by mě zaujal. Ráda bych něco okolo biologie, ta mě baví asi nejvíce, ale přírodní vědy jako takové, jsou dost zajímavé. Chtěla jsem veterinu, ale myslím, že z gymplu nemám praxi takže tam asi ne. Uvažovala jsem nad Fakultou veterinární hygieny a ekologie. Zatím tak spíše tápám. Budu ráda za nějaké návrhy oborů, nebo inspirace, co studujete...

Email: katulinka121seznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2013 12:54:46, Inkvizitor) Takže postupně. Biologie je velmi široký obor sahající od "zelené" biologie (systematika, ekologie) přes zpola matematiku (matematická biologie, bioinformatika) až po chemii (molekulární biologie), zahrnuje i neurovědy, etologii,... Nakonec tu je i řada aplikovaných biologických oborů zemědělských, veterinárních a medicínských. Jsou tu i hraniční obory, vedle výše zmíněné matematické biologie a bioinformatiky je to i biofyzika (resp. fyzikální biologie), biochemie, biomechanika, biokybernetika,... Takže si zkus ujasnit, co přesně tě baví - jestli spíše široký záběr nebo spíše užší specializace nebo snad aplikace v praxi.

  Pokud by tě lákal spíše ten široký záběr, tak bys asi měla pouvažovat o dráze středoškolského učitele. Na rozdíl od vysokoškolských učitelů a vědců, u kterých je výsledkem spíše značná hloubka relativně úzké oblasti, je u dobrého středoškolského učitele na místě spíše přiměřeně hluboká šíře. Další možností je obor geobiologie na PřF UK, ovšem tam si nejsem jistý uplatněním.

  Pokud by tě lákal spíše výzkum, tak je na místě bakalářské studium biologie (opět již poněkud profilované u zelené nebo bílé biologii). Pokud by se jednalo o výzkum aplikovaný, pak se podívej po aplikovaných oborech na lékařských, veterinárních a zemědělských fakultách.

  Co se týče FVHE, tak to je otázka, nakolik jde o dobrou volbu. Co se týče uplatnitelnosti, tak je přípravou pro státní veterinární správu jistě lepší než FVL (veterinárních lékařů, zejména pro domácí mazlíčky, je vzhledem k velikosti trhu značný nadbytek), ovšem dle kuloárních informací se na VFU chystají změny fakult z FVL na "mazlíčkovou" a z FVHE na "krávoprasečí". Zvaž tedy, jestli by tě bavilo dělat napůl úřednickou práci (dozor potravin živočišného původu - kontroly na jatkách, u řezníků, v obchodech,...) nebo zda máš dostatečné dispozice, abys zvládla např. asistenci u porodu telete (tj. nejméně 170-175 cm a dobrou fyzičku). reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2013 19:07:13, Markéta) Drtivá většina lidí na veterinárním lékařství je z gymplu. U přijímaček ti žádná praxe nepomůže, důležité jsou znalosti z biologie a z chemie. Uchazeči z jiných škol než z gymnázia se většinou nedostanou. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Porodní asitence po gymplu? - Masarykova univerzita
 2. Je obtížné studium na VŠ, když tam nejdu z gymplu? - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.