Veterina VFU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.06.2013 17:48:31, Ája, zhlédnuto: 1038x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Ahojky,
zatím chodím na základku.Po základce 100% plánuji gymnázium a dále bych chtěla na VFU do Brna na obor veterinární lékařství.Chci se zeptat, jak moc je to těžké a chci se zeptat toho, kdo tento obor studuje, jaké měl známky v 8 a 9 ročníku ZŠ? Jak těžké jsou příjímačky na tuto VŠ? Díky a + nevíte jak je to se stravováním na Kaunicových kolejích? Kde se dá obstarat jídlo? Díky :-)

Email: alianuskaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2013 19:21:59, Inkvizitor) V bodech:
  1. VFU zohledňuje známky ze střední školy, ze základní nikoliv. Díky stupiditě přijímání studentů na FVL je nejlepší průpravou průměrné gymnázium - na skutečně špičkovém můžeš mít lepší znalosti, ale nejspíš budeš mít horší známky a tak se nemusíš dostat.

  2. VFU je poměrně špatná škola a stále se zhoršuje tím, jak se poslední schopní odsouvají na vedlejší kolej (Literák, Klimeš, Dvořák,...), postihuje je věk (Halouzka), dobrovolně odcházejí (patologický "dorost") nebo jsou zcela eliminování za nechutných okolností (zejm. Pavlatův případ). Na jejich místa nastupují neschopní a všehoschopní (Illek, Smola, Modrý,...). V ČR VFU nemá konkurenci a nejspíše ani mít nebude, protože ke schválení nové veterinární fakulty by bylo třeba jednak společenské potřeby a jednak dobrozdání komory. Společenská potřeba není, veterinářů je obrovský nadbytek a většina absolventů je ráda, když seženou místo za minimální mzdu nebo když skončí v "opovrhované" státní veterinární správně nebo v hygienické službě (absolventy pro SVS by měla primárně vychovávat FVHE, FVL by měla primárně vychovávat zvěrolékaře - a vzhledem k zaměnitelnosti je mezi fakultami jistá řevnivost). Komora veterinárních lékařů by se postavila rozhodně proti, protože ve vedení je v zásadě stejná banda jako ve vedení VFU a ti nepustí svůj monopol v podobě možnosti v zásadě libovolně nařizovat mastná školení. Pokud jsi na základní škole, uč se pilně jazyky, abys mohla veterinární lékařství studovat např. v Německu nebo v Rakousku - dostaneš kvalitnější vzdělání a poznáš akademickou kulturu.

  3. Zamysli se nad tím, jestli chceš veterináře skutečně dělat. Vzhledem k tomu, jaký je nadbytek veterinářů, je prakticky každý veterinář (mazlíčkový) okolnostmi nucen být na své klienty svině a dělat to, co nemá daleko k okrádání a co by bylo v případě péče o lidi již v rozporu s legislativou. Jde zejména o vnucování drahé a zbytečné terapie, emocionální vydírání majitelů a doplňkový prodej (předražené krmiva bez skutečné přidané hodnoty). Dále je poptávkou tlačen např. k tomu, aby "léčil" homeopatiky (až budeš něco vědět o přírodních vědách, zjistíš, že jde o podvod). Co se týče veterinářů hospodářských zvířat, tak u těch je problémem postupná redukce chovů a převod částí kompetencí na zootechniky. Navíc veterinář hospodářských zvířat musí být poměrně velký a silný - musí být schopen např. pomáhat rodit tele, tj. vytáhnout ho z porodních cest, pokud porod vázne. A zejména menší zemědělci na tom nejsou finančně moc dobře, takže veterináři často dluží. Nakonec práce na SVS znamená dozor provozů a zoonóz, tedy zejména kontrola chovů, jatek a zpracování masa, mléka,.. Tím tě nechci odrazovat, jen tě chci varovat, že veterinář většinou není od toho, aby zachraňoval zvířátka. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. VETERINA - VFU BRNO - Ostatní
 2. veterina - Ostatní
 3. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
 4. Veterina a genetika - Přijímačky, přípravné kurzy
 5. Veterina x hygiena x speciální chovy - Výběr vysoké školy
 6. Veterina - Informace o studiu
 7. Veterina - Ostatní
 8. veterina - Ostatní
 9. veterina fvl brno vypracované otázky k přijímacím zkouškám - Veterinární a farmaceutická univerzita Brno
 10. VETERINA ODVOLÁNÍ - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.