VŠEM - studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 24.05.2013 23:01:16, Iva, zhlédnuto: 924x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Ahoj, chci se přihlásit na VŠEM, je tu někdo z této školy? Zajímá mě jak je to tam obtížné, co matika? A jsou tam i jazyky? Nějak jsem je na jejich stránkách nenašla, jestli jsou, tak na jaké úrovni bych měla být...Budu vděčná za jakékoliv info o škole nebo vlastní zkušenost...díky moc
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2013 01:18:17, Mirka) Ahoj, ze školy nejsem, ale mám tam bratránka.
    Tvrdí, že na škole je nejtěžší přežít buzeraci studijního oddělení a v neposlední řadě i neustále se měnící podmínky studia-zkrátka každou chvíli je něco jinak a za vše platíš poplatek.
    Pokud nejsi hloupá, jdi raději na veřejnou školu. Bratránek je teda dost línej, není hloupej, ale je extrémně línej, jemu to tak vyhovuje.
    Ale myslím, že neudělal dobře, mohl jít na PEF ČZU, ta u zaměstnavatelů nemá nijak špatné jméno, Vše to není, ale je lehčí a nabízí i dálkáč.
    Volba je na tobě.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 10:44:19, Jirka) Nemá cenu již teď diskutovat o PEF ČZU, protože je dávno po termínu, kdy se mají odevzdat přihlášky. Nyní už je jisté, že tvoje volba musí být soukromá škola popř. odložit studium o rok. VŠEM byla moje jednička při prvotní volbě, ale teď se doslýchám, že v této škole je v podstatě "šikana" vedení vůči studentům. Odradilo mě to. Nyní se rozhoduji mezi VŠO, VŠFS a CEVRO. Nevím, jakou si vybrat, nějaká pomoc? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 14:57:31, Alena) Ještě Su-Opf vypisuje 2. kolo. A pak snad všechny veřejný školy se zaměřením na informatiku. Myslím, že není zrovna nejlepší taktika chtít mermomocí studovat ekonomickej směr, když se nedostaneš na žádnou lepší veřejnou školu. Spíš bych zauvažovala nad změnou oboru. Já studuju IT na Fisu a jsem tam moc spokojená. Můžu doporučit i Fit ČVUT a matfyz, tam vás naučí výborně programovat. A víte, kolik dnes programátoři berou? A kolik berou na západě? ;) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 15:11:17, bg) každej nemá na matfyz,proč to vůbec doporučuješ? anebo tam všichni jděte,ale pak se nedivte, jak budete rychle lítat a bez padáku... reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 15:51:55, Alena) No tak pokud je někdo hloupej, tak nemá na žádnou školu. Matfyz doporučuju proto, že dřív byl zaměřenej hodně na matiku a fyziku, ted je naopak zaměřenej hodně na IT a jsou tam asi nejlepší IT v republice, tak proč bych ho nedoporučila? Každej nechce dávačku k hovnu, ale třeba taky nějaký vzdělání. Pokud si někdo na matfyz nevěří, at zkusí Fit ČVUT nebo Fis VŠE. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 19:07:30, Míla) Mohu jen potvrdit, studoval jsem VŠEM pár let, nebudu ani raději uvádět, arogance studijního oddělení nejvyššího stupně, se kterou se jinde pak už nesetkal. Rozhodují o všem, hodnotí, vyřizují stížnosti, nastavené studijní řády jsou jen sankce, trestné body a podmínky k vyloučení ze školy... Připravte se na to, že za vše se v podstatě platí, nedodržení termínů, prodloužení termínů, atd. Možná se tato škola tituluje vysokým kreditem, někteří profesoři jsou velmi známá akademická jména, tady klobouk dolů, ale v podstatě se s nimi na zkoušce nikdy neuvidíte, zkoušky jsou většinou testové, které organizuje a hodnotí studijní oddělení. Nečekejte, že Vám vysvětlí, kde jste v testu udělali chybu. Na tuhle školu musíte mít opravdu čas, stíhat seminárky, zkoušky v prvních termínech a napoprvé. Jakmile Vám něco uteče, přestanete stíhat a už se vezete, žádnou vstřícnost tady nečekejte, od nikoho. Na VŠEM nemáte žádná práva, jen povinnosti. Studovat tady dálkově při práci, považuji za draze zaplacenou sebevraždu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 20:05:16, Iva) A dokončil si školu? Já o buzeraci už četla v nějaké diskuzi. A právě jsem chtěla jít na dálkovou formu při práci :D říkáš že sebevražda jo? tyjo to mě štve, už je nejvyšší čas se rozhodnout, chtěla bych nastoupit na školu v řijnu. Ptala jsem se ještě jedný známý co tam studuje, a právě řikala o tom studijním, ale že jinak je tam spokojená....co jinak jak jsem se ptala na jazyky, našla jsem tam jen zkoušku z jazyku jinak nic..a co ta matika? dík reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 20:48:24, Jarek) Buzerace je i na státních školách,já ji osobně zažil na VŠE na Finance a účetnictví... Nepříjemná paní referentka, fronty o 50 lidech v době "otvíračky", vyhození na chodbu mimo dobu "otvíračky", její cavyky ve věcech, na které měl student právo, neposkytnutí informací z její strany a mnoho dalších, tohle je taky buzerace - ale jako lavina se šíří buzerace na soukromých školách, kde by přece logicky měli referentky vycházet vstříc... Těžko říct čemu kdo říká buzerace a kde je horší nebo na první pohled neviditelná... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 22:35:03, Alena) Tak když už, tak veřejných, pokud mluvíš o VŠE. Fronty o 50 lidech? Ale prosím tě, nepřeháněj, já občas na studijním vypomáhám (FIS je nejvýše-třetí patro- má nejvýše studijní oddělení) a jak procházím patra (jednotlivá studijní oddělení určená fakultám), tak tam nikdy takovéto fronty nevidím. Jediná fronta, která se tvoří, je při zápise prváků do bakal./magist. studia, což je jednou v roce. Jinak vždy čekáš tak maximálně 20 minut. Ale mnohdy tam nikdo není, tak jdeš hned na řadu-nesmíš chodit přesně v dobu, kdy se otvírá, to tam pár lidí už čeká na "odbavení"=oněch 20 minut čekání. Myslím, že přeháníš, když se chováš slušně a položíš srozumitelný dotaz (s kterým ti mohou pomoci), tak se vždy na studijním snaží nějak pomoci. Ta buzerace na soukromých školách, jak tu někdo psal o cosi Chomském (nevím, jaká diskuze, ale zaujalo mě to před pár dny), souvisí asi s tou byrokratizací na soukromých školách a je to fenoménem nejenom v ČR. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 22:36:41, Alena) opravička: cosi o reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 23:05:52, Jakub) Já na FFÚ chodím, ale stížnost na studijní oddělení čtu až prvně od tebe. S08 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.09.2013 14:29:27, Kačka) Tak já budu asi jedna z mála, která s negativními názory na školu VŠEM nesouhlasí. Respektive jedna z mála těch optimistů, co píší sem. Myslím, že do diskusí budou psát spíše ti, co nejsou spokojeni, ale to je věc jiná. Za celou dobu studia (končím Bc.) jsem neměla zásadní problém se studijním oddělením. Ano, jednou jsem dostala administrativní body za to, že jsem vyplnila špatně hlavičku testu (když byly písemné), ale to byla má hloupost - neposlouchala jsem. Všechny informace posílají mailem nebo se dají najít na webu. Pokud jsem cokoliv potřebovala, tak jsem vždy dostala jasnou odpověď. Ano, využila jsem systému studijních formulářů a nepřišlo mi na tom nic divného. Ti co nestíhají provést zápis do dalšího ročníku nebo zapomenou prodloužit studium v řádném termínů (ti si nejvíce stěžují), tak za to zaplatí. No samozřejmě. Přece nebude škola milostivě pořád dokola studentům připomínat jejich povinnosti. Mimochodem tahle rozesílá studentům maily, aby nezapomněli a stejně se najdou tací, kteří zapomenou. Ano, může se to stát, ale pak si nebudu stěžovat na školu, ale na sebe. A za celá studia těch povinností tolik není. Zkoušky jsou teď testové (jakákoliv odpověď správná), ale to se může změnit. Já s tím problém nemám. Jo a nahlédnout do testu samozřejmě můžete a pokud si nejste jistí, tak můžete napsat lektorovi. Dále se mi líbí, jak přistupují k seminárním pracím. Obvykle neprojde nekvalitní a ještě si to musíte obhájit, což je výborná příprava na závěrečné obhajoby. Opět se budu opakovat. Na systém seminárek si stěžují ti, kteří jí napíšou obvykle špatně. Já s tím problém nikdy neměla, ale je pravda, že jednu práci smolím několik měsíců.
      Já osobně za sebe mohu říct, že mi škola opravdu hodně dala. Každému dá škola něco jiného. Já jsem na tuhle školu šla z důvodu velké pracovní vytíženosti - není pro mě reálné chodit do školy jakýkoliv den v týdnu. V týdnu se potřebuji věnovat práci a o víkendu a případně večer mám čas na školu. Škola je v tomhle pro pracující maximálně vstřícná. Zkoušky mohu dělat po celý rok, takže když mám v práci rozdělaný nějaký projekt, na kterém dělám i doma po nocích, tak jde škola stranou. Jak je to v práci volnější, mohu po nocích studovat.
      Už jsem se zúčastnila i pár diskusí nad určitým tématem po webu a fungovalo to výborně. Na spoustu předmětů škola nabízí e-learning, kde lektor přednáší. Výborná pomůcka pro ty, kteří něco nepochopili - též využívám velmi ráda. Máme elektronické učebnice - skvěle se v nich vyhledává.
      Každý jde studovat z jiného důvodu. Já se snažím studovat, aby mě to někam posunulo. Na škole jsem se naučila spoustu věcí, které využívám v praxi (pracuji ve středním managementu) a díky škole jsem se naučila lépe pracovat z informacemi, pracovat se zdroji a dost jsem si rozšířila obzor. Možná se to bude zdát někomu divné, ale díky škole jsem se ve své práci posunula o dost výš. Ale není to školou samozřejmě. Je to mnou, protože se snažím získávat nové informace a škola mi je pouze zprostředkovává. Je možné, že na jiných bych se to naučila také, to posoudit nedokážu, ale na tuto školu si já osobně stěžovat nemohu. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.09.2013 19:27:16, Pozorný čtenář) Pokud je středním managementem myšlen ten ze dvou metařů s popelnicí na kárce, který má seznam ulic k zametení, dalo by se souhlasit i s tím, že pracuješ ve středním managementu. Věcná i gramatická úroveň tvého písemného projevu totiž rozhodně neodpovídá skutečnému střednímu managementu. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. VŠEM - Komunikace a lidské zdroje - Ostatní
  2. Upřímná recenze na VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  3. Studium na VŠEM - Ostatní
  4. Studium VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  5. VŠEM - Ostatní
  6. Studium na VŠEM od 20 000.- za školní rok?!! - Ostatní
  7. komentář o VŠEM - Ostatní
  8. Prezenční nebo kombinované studium na VŠEM a MBA pro absolventy? - Informace o studiu
  9. VŠEM versus VŠE - Ostatní
  10. Přijímací řízení na VŠEM - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.