VŠCHT - šance na přijetí


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.03.2013 15:22:18, Romankka, zhlédnuto: 6966x, reakcí celkem: 16Reagovat na příspěvek
Chtěla bych se zeptat, jaká je opravdu reálná šance na přijetí na VŠCHT s průměrem z matiky 1,75 a z chemie 2. Hlásím se na Syntézu a výrobu léčiv, protože je tam největší kapacita, ale ani tak si tím nejsem vůbec jistá... V prváku a druháku jsem měla špatné známky - byla jsem lajdák :) , pořádně jsem zabrala až poslední 2 roky, kdy jsem si teprve uvědomila, jakým směrem se chci vydat :) moc děkuji za každý názor a každou odpověď.

Email: kerotkivseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 16:00:51, monika-xxx) ahoj, příští rok se chci hlásit na přesně stejný obor, ale mám ještě o něco horší průměr ..snad jen o trochu, letos už to snad jen zlepšim :-) zajímalo by mě, jak to dopadlo reagovat zde
    Email: monika-xxxseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 16:36:53, Radek) Čau, na Všcht je velká šance na odvolání, když vás nevezmou přímo. Maj na ni totiž přihlášky i medici, který jdou pak mnozí na LF, takže se místa ještě uvolněj. :)
    Studium na Všcht je velmi zajímavé, doporučuju! ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2014 12:38:53, Kačka) Ahoj, tenhle rok, dle slov učitelů, vzali úplně všechny, kteří se přihlásili. Za to udělali těžší testy, aby zas ten přebytek vyhodili :D
    Myslím, že nebude problém se dostat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2014 15:04:35, Inkvizitor) Byli by vzali i víc, na většinu oborů se u vás nabíralo ještě v létě. Vřele doufám, že se u vás bude vyhazovat, protože vedle nerváků a smolařů jste jistě nabrali i spoustu lumenů, jejichž vyzbrojení zkumavkou je na hraně obecného ohrožení :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2014 15:07:43, Lucka) Mám ještě šanci na přijetí, když jsem předběžně nepřijatá? jak velká je šance na odvolání? o studium mám opravdu zájem.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2014 15:27:37, Markéta) Ahoj. Chtěla jsem se zeptat, do jakého průměru je přijetí na VŠCHT bez problému (abych měla aspon trošku jistotu, že budu přijata). Děkuji všem za odpověd. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2014 15:34:07, x) Je to technická škola a na školy teď nastupují populačně slabé ročníky. Když dokážete poslat přihlášku na správnou adresu, tak se skoro jistě dostanete. Viz http://studuj.vscht.cz/podej-si-prihlasku "Přijímací řízení probíhá bez přijímacích zkoušek, pouze u čtyřletých studijních oborů je předepsána přijímací talentová zkouška z výtvarných a řemeslných dovedností a pro zahraniční uchazeče bez maturity z českého nebo slovenského jazyka přijímací zkouška z českého jazyka." To jste mohla snadno zjistit i z Googlu. Začněte trénovat posílání dopisů :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.12.2014 15:42:17, Markéta) Jjj, to jsem zjistila. Jsem i studentkou třetího ročníku FCH na VUT a moc jsem si nevšimla, že tam byl populačně slabý ročník. Měla bych konkrétně zájem o forenzní analýzu. Tento obor bohužle na FCH VUT nebyl. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2014 01:13:07, Rofl) Populačně slabší ročníky = od snad 91-93 a 94 - propad o desetitisíce. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2015 22:47:33, richard) Ahoj
    chci se zeptat, zda s mým průměrem z matiky a z chemie je 1.75 mám šanci na přijetí ?:)
    Děkuji předem za odpověď reagovat zde
    Email: jiriturkoseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2017 20:47:48, vendula_m) Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli mám šanci se dostat na VŠCHT, konkrétně na obor Procesní inženýrství a management a Syntéza a výroba léčiv. Nemám gymnázium ale obchodní akademii. Biologii jsem měla jen rok a chemii jen půl roku. Z matiky mám průměr 2,5. reagovat zde
    Email: face60seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2017 17:13:42, P) šance je vždycky, ale nespoléhej na to. Na technické a přírodovědné obory se dostaneš celkem snadno (netuším jak je to na VŠCHT), ale jsou těžké. Jestli tohle opravdu chceš, doporučuji ti jít na rok na jazykovku nebo vyrazit na zkušenou do zahraničí a mezitím se doučovat předměty, které ti na obchodce chybí. Přímo z obchodky na takovou školu určitě ne. Budeš mít práci a stres ohledně maturity a nebudeš mít čas doučit se vše, co dělali na gymplu, kde mají mimo normálních hodin také semináře, které je přímo připravují na podobný typ škol. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2017 17:21:59, x) No, průměr z matematiky 2.5 na OA není zrovna dobrá vstupenka na obor procesní inženýrství. Ten management je k tomu do jisté míry přilepen, protože obor by měl vychovávat spíše než pro laboratoř pro řídící funkce v chemickém průmyslu. Klíčový předmět, totiž chemické inženýrství I+II, je o poměrně drsné (z pohledu středoškoláka) matematizaci průmyslových chemických procesů, podobně matematika na VŠCHT zdaleka přesahuje požadavky kladené např. na studenty ekonomicky orientovaných oborů na ČZU.

      Letošní data nemám, ale ale za loňský rok to vypadalo takto:
      Procesní inženýrství a management: Kapacita 50 studentů, 79 se hlásilo, 66 bylo přijato, tedy 50. a 66. uchazeč měli stejný průměr.
      Syntéza a výroba léčiv: Kapacita 160 studentů, 501 se hlásilo, 374 bylo přijato, tedy 160. a 374. uchazeč měli stejný průměr známek (asi docela dobrý vysoký).

      Bohužel VŠCHT kritické průměry nezveřejňuje, ale řekl bych, že na syntézu a výrobu léčiv šanci nemáš, u procesního inženýrství a managementu je to na hraně, asi bude hodně záležet na tom, co ti z OA vyberou jako náhradní předměty místo chemie..

      Pokud skutečně chceš studovat chemii léků, tak nezoufej, stále máš možnost, jen to bude znamenat, že na sobě budeš muset makat trochu víc, než kdybys byla z gymnázia. Na bakalářské studium se můžeš napsat na obor Chemie nebo Medicínální chemie na Přírodovědecké fakultě UK. Tam je celkem jedno, jaké jsi měla známky, ale budeš dělat přijímací zkoušky z chemie - tedy pokud bys volila tuto cestu, je nejvyšší čas si pořídit nějakou lepší učebnici chemie (např. Vacíkův Přehled středoškolské chemie) a nějakou sbírku příkladů a modelových otázek např. na lékařské fakulty a začít se učit. No a až budeš ve druhém roce studia, koukneš se, z čeho se dělají přijímací zkoušky na obory Syntéza léčiv nebo Výroba léčiv na VŠCHT a doplníš si znalosti. Nebo, pokud tě láká výzkum v této oblasti, zůstaneš na PřF UK, protože tě plně uspokojí obory jako např. Biofyzikální chemie, Makromolekulární chemie nebo Organická chemie na PřF UK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2019 20:22:22, Holka18) Ahoj, chtěla bych se příští rok hlásit na technologii konzervování a restaurování na VŠCHT. Moje průměry z mat a chem jsou oba mezi 2,5 a 3. Zároveň také chodím na seminář dějin umění, ze kterého mám průměr 2. Myslíte (nejlépe někdo "zevnitř"), že mám šanci být přijata? Mohl by mi ten seminář u přijímaček nějak prospět? Díky :) reagovat zde
    Email: holka1800seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2019 07:46:17, x) Vzhledem k atraktivitě oboru jsou tvé šance malé. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2019 12:33:01, holka18) Díky za reakci, můžu se zeptat, kde můžu získat informace o počtu uchazečů? Mám info z let 2016 a 2017 a v obou letech byl počet uchazečů 28 do třídy o kapacitě 30 žáků. Samozřejmně chápu, že za 2 roky se to mohlo hodně změnit. Máš nějaké současnější informace o "atraktivnosti" oboru? Děkuju :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Šance na přijetí na obor Chemie na VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  2. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  3. Šance na přijetí - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  4. šance přijetí na navazující obor - VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  5. FCHT Pardubice nebo VŠCHT Praha ? - Výběr vysoké školy
  6. Šance na přijetí - kombinované studium VŠPJ - Vysoká škola polytechnická Jihlava
  7. Je vůbec šance, že mě přijmou s takovými známkami? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  8. VSCHT biotechnologie léčiv - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  9. Šance na úspěch? - Masarykova univerzita
  10. Co dělat při přijetí na obě školy? - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.