...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.08.2005 11:25:35, Jirka, zhlédnuto: 131x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,je mi 23 let.Minulý akademický rok jsem nastoupil na Technickou univerzitu v Liberci.Ze začatku školního roku jsem měl problémy v osobním životě,takže jsem školu nenavštevoval.Nedávno mi kamárad řekl o školním systému v bakalářských programech,kdy student má právo na bezplatnou docházku na škole po dobu 3+1 let.Podle mého kamaráde jsem si svou absencí vybral 1 rok,takže bych musel absolvovat vysokou na jeden zátach.Letos chci nastoupit na VOŠ v Liberci.Je to technická škola,takže procento úmrtnosti je zde poměrně vysoké.Kdyby se mi stalo,že budu muset opakovot školní rok,tak si ten další budu muset platit?Vždy jsem byl zastáncem vzdělání a mrzí mě,ža kvůli jednomu zakopnutí nejspíš budu mít v budoucnu problémy.Děkuji.Jiří.

Email: jirkajirka1seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.08.2005 21:25:35, Tomáš) Ahoj Jirko, podle mě tvůj kamarád má pravdu. Totiž bakaláře můžeš studovat 3+1, navazující magisterské studium 2+1, pětileté magisterské studium 5+1. To je první omezení délky studia s tím,že se ti započítávají roky i z různých škol (takže když po roce někde skončíš a jdeš na jinou školu, už máš rok v háji). Druhým omezením je věk a ten je stanoven na 26 let. Jestliže přesáhneš jedno z těchto dvou podmínek musíš si za studium již platit. Alespoň si myslím, že to tak je, viď Radku..? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2005 03:48:55, Radek) S tou přenosností to bude asi pravda - i když mě to zaskočilo - viz např. poplatky za delší studium. O placení starších 26 let jsem zatím nic nenašel, to však zatím není tvůj problém. Zdar reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2005 00:08:01, Radek) Jirko, ještě k tomu dotazu. Z příspěvku nevím zda tě z TUL již vyhodili a případně po jak dlouhé době, nebo jsi ještě studentem. Je na zvážení, zda by ses pokusil studium zvládnout za ty tři roky (ono je to něco jiného, když od začátku víš jak jsou rozdané karty a že je to buď a nebo - třeba bys to zvládnul). VOŠ v Liberci - z hlediska těch zpropadených limitů délky studia (platí od 1.1.1999) je to možná super volba - VOŠ není VŠ (pokud tam není program Bc.) a tedy se do délky studia na VŠ zřejmě nepočítá. Jde ale o to, že když dokončíš VOŠ - bude ti 26 a kdybys chtěl studovat dál, již by sis musel platit zdravotní pojištění. O tom, že VOŠ nejsou dobře uznávány vysokými školami viz některé minulé příspěvky. Jinak, studium na VOŠ je upraveno tzv. školským zákonem 561/2004 Sb. účinným od 1.1.2005 (spolu se středními školami). + vyhl. č. 10/2005. Ještě mě napadá možná komplikace VOŠ (ale nejsem si jist zda je reálná) - co když tam hraje nějakou roli "nepřetržitost" studia a status studenta (z hlediska zákona jde spíš o střední školství než o vysoké) - viz nedávný příspěvek o pomaturitním studiu angličtiny (povinnost platit zdravotní poj??).. Zatím ;) reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.