ZČU a.s.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.01.2012 21:27:45, TOP, zhlédnuto: 599x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZČU a její styl výuky zejména v prvních dvou semestrech na technických fakultách je přímo ukázkovým příkladem toho jak lze úspěšně a zcela legálně rozject podnikání ze státní univerzitou. Pokud zde chceme objektivně hodnotit skutečný důvod a příčiny masivní neúspěšnosti studia na zmíněné univerzitě musíme znát skutečná fakta. Univerzita vydává prohlášení typu: "chceme dát šanci každému vyzkoušet si studium na VŠ", ale ve skutečnosti se za touto sladkou větou skrývá zcela odlišný důvod obrovského náboru studentů bez přijimacích zkoušek - tím pravým důvodem jsou štědré státní dotace, které škola za každého zapsaného studenta obdrží - čim více studentů tím větší příjem. Ale co s tak masivním stádem studentů, které výrazně přesahuje kapacitu pro předpoklad kvalitní výuky?! Řešení je jednoduché, po prvním semestru udělat na seznamu studentů tlustou čáru a ten, kdo je nad prošel, ten kdo je pod ní se nevešel, pardon.. neprošel. To samé platí v druhém semestru - kapacita v laboratořích či počítačových učebnách odpovídá XY studentů, ale máme jich pořád XYZ - tak nastavíme tlustou čáru tak, aby ve třetim semestru bylo stádečko akorát tak velké. Otázka je jak si vůbec může škola dovolit nabrat takové množství studentů přesahující její kapacitu. Tomu odpovídá kvalita "výuky" v přeplněných posluchárnách, výuka, která je svým obsahem 10let pozadu a naprosto nepoužitelná v dnešním komerčním prostředí, atd..atd.. stačí se podívat na kvalitu absolventů, kteří se musí se svými znalostmi a dovednostmi po přijetí do soukromé společnosti znova další dva roky učit to co je opravdu reálné včetně mnohdy úplných základů - ano to je kvalita dnešních inženýrů! Mnoho lidí tento výukový systém opustí a to né z důvodu nezvládnutí zkoušek, ale pro znechucení z těchto pochybných praktik. A v novém roce??? Hurááá naberem zas spoustu dotací, pardon studentů a budem to takto točit do té doby dokud nám to legislativa umožní. Vždyť o kvalitní výuku a kvalitní absolventy přece vůbec nejde, tady jde jen o jedno - a to jsou peníze! Vždy jsem byl odpůrcem školného na VŠ - nyní na to mám názor úplně jiný. Bude velice pozitivní, když si student za své vzdělání zaplatí. Pochybuji, že student bude dobrovolně platit cca 20000Kč za rok za takovou tragikomedii, která dnes na ZČU panuje.

 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2014 21:27:44, dr.Sternau) Výuka v prvních dvou semestrech na technických fakultách by snad měla být postavena především na matematice, fyzice , na teoretických základech (technická dokumentace, teorie obvodů,...), ne? Vytýkat prvním dvou semestrům nedostatek použitelnosti v komerčním prostředí je stejně hloupé jako vytýkat rybě nedostatečné znalosti pravidel letového provozu. (a to mám sím na KMA FAV řádný dopal, protože se nemůžu dopídit ani na oficiálních místech organizace kombinovaného studia) reagovat zde

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 22.07.2024 08:14:44.