Odvolání - nepřijetí z kapacitních důvodů, kombinovaná forma studia


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.09.2011 14:26:39, Adéla Wittenbergová, zhlédnuto: 6488x, reakcí celkem: 13Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,
mohl by mi někdo poradit, třeba máte vlastní zkušenost nebo budete vědět...
Nepřijali mě ke studiu z kapacitních důvodů a zvažuji podání odvolání. Ale háček číslo jedna je ten, že netuším, co do odvolání napsat. Jsem 5let po maturitě a nevím co uvést jako důvody ke změně rozhodnutí o nepřijetí. Všude radí přiložit nějaké doklady o studijních úspěších, ale nic takového já dnes k dispozici nemám. Neskládala jsem ani žádné přijímací zkoušky ani ústní pohovor, takže nic, na co bych se mohla konkrétně odvolat. Nevíte vy, kteří se také hlásíte, nebo jste se hlásili, ze zaměstnání, co by tak bylo nejlepší do odvolání zmínit? Protože odeslat odvolání bez jakéhokoliv důvody, je asi předem prohraná bitva. Budu vděčná za jakoukoliv odpověď. Děkuji!

Telefon: 3160943, Email: adela.watlascz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2013 04:06:27, Káta) Ahojky,

    mohl by mi prosím dát někdo nějaké informace o této škole? Prý se jedná o novou veřejnou školu zejména ekonomického zaměření kde stačí udělat zkoušky jen na 30 %. Je to pravda?

    Děkuji ,
    Káta reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2013 04:09:45, Káta) Zajímá mě jen jestli je lehká mělo by to logiku protože v Budějovicích už je ekonomická fakulta na JU. A že prý na Vštečb chodí i ti kteří to nezvládnou na JU. To by mě moc zajímalo, nechci příliš těžké studium ale raději bych veřejnou školu.

    Moc vám děkuji. S10 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2013 15:43:25, skolazakladzivota) Přijímací zkoušky se nekonají, dostane se sem úplně každý. To je pak hodně znát i na inteligenci studentů na škole. Musí tak být snížena i potřebná hranice k vykonání předmětů, o nedůstojném chování studentů a dokupování pokusů na zkoušky už raději snad dále ani nemluvit. Hodně lidí je tu na oboru ekonomika podniku, ten taky pak podle mě, co jsem se tak bavil, vytváří nejvíc nezaměstnanejch. Každej druhej absolvent z týhle školy nemá práci. Škola má špatné zázemí i pověst, ačkoli na tom JČU není o moc líp, tak i ona VŠTEČB docela pohrdá. Škola není těžká, vystuduje ji snad každý trouba, na zkoušky není třeba se nějak moc šrotit, je vidět dost velká benevolence, i když to bude asi u více regionálních škol, v Opavě, Jihlavě, Hradci či Liberci to určitě nebude jiné . Užitečné a uplatnitelné vzdělání tu podle mě prostě nezískáte. Když už sem, tak volte nějakej technickej obor, ted by se mělo otevírat dokonce něco novýho, kde se bude spolupracovat s Českýmadráhama, takže to by mohlo být dobré pro budoucí uplatnění. Ekonomický obor na naší škole vytváří spíš jen budoucí se(x)kretářky a číšníky, to je můj názor a zkušenost. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.12.2013 16:09:16, Jitka) Tak to je docela dobrý blábol. Je to škola jako každá jiná. Akorát na rozdíl od ostatních škol je zde povinná praxe v rozsahu 13 týdnů. Přijímací zkoušky se opravdu nedělají a předměty u zkoušek a zápočtů se musí splnit na 70 % na E. Já mam vystudovanou FD ČVUT a i tak mi to tady dává docela zabrat hlavně statistika je pecka. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.12.2013 16:31:48, Inkvizitor) Pravděpodobnost, že by alespoň stopově inteligentní absolvent ČVUT, byť je ČVUT spolu s FBMI pokládána za nejsnazší cestu k inženýrskému diplomu na ČVUT, studoval dále/znovu na pochybné regionální vysoké škole, se blíží nule. Tedy buď si vymýšlíš, nebo i ta dopravka byla nad tvé intelektuální síly. reagovat zde
        Web: http://www.youtube.com/watch?v=GJ7Io75Ouak
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.12.2013 21:19:35, Pravda je krutá) Blábol to není, sám jsem vyděl dopis studentů VŠTEČB, jak prosí učitele, jestli by ještě více nesnížil hranici k vykonání předmětu, hranice byla někde pod 50 %, nikoli 70 %. Ještě to tam komentoval nějakej týpek, že je svinský, že maj jenom jeden pokus na zkoušku jako na VŠE, tak že je normální, že jim to stačí udělat na 30-40 %, at si to s tím jedním pokusem zkusej sami. Takhle komentoval to studium, když ho napadal týpek z JČU, že na VŠTEČB stačí udělat test cca na třetinu, nikoli na standardních 60-70 % jako všude jinde.
        Je to škola nová a škola vysmívaná, to je objektivní fakt. Nezaměstnanost absolventů je děsivá, to je další fakt.
        Nejvíc lidí je na ekonomice podniku, málo lidí na technickejch oborech.
        Statistika je pecka? Děláš si srandu? Statistika je tak jediná "těžká" věc, kterou tam máte, ale ani tak nedosahuje náročnosti průměrnýho těžšího předmětu na ČVUT. Ale lidem nabraným bez přijímaček, který pocházej z pochybných středních škol, se to jako pecka může zdát.
        Student ČVUT by se na nějakou regionální školu opravdu nesnížili, zkus to nadhodit na skupině nějaký seriozní fakulty (třeba FITU, FELu, FS, ale třeba i FD), rozcupujou tě jako psa a ještě se ti těžce vysmějou. Schytáš ještě možná větší výsměch než loseři, kteří nakonec "musej" z ČVUT na technickou fakultu ČZU. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2014 12:30:02, hahahalol) Ty jsi ***ec. :D Promiň, nenašel jsem jiné vhodné pojmenování pro osobu tak zaslepenou jako ty. :D Zkoušky na VŠTE musíte vskutku splnit nejméně na 70%, aby jste uspěli (tedy na E) ´, u zkoušek máte pouze 2 pokusy, z toho, když u prvního nedáte aspoň 30%, tak nemáte šanci ani na opravný termín a automaticky jste předmět neudělali. Takže ano, 30% vskutku udává hranici, ale ne pro absolvování předmětu, nýbrž pro nárok na opravný termín :D. Nevím, jak u ekonomických předmětů (podmínky pro vykonání zkoušky ovšem zůstávají stejné jako pro techniky), ale řekl bych že technické jsou celkem náročné, je to taková průměrná technická škola, na ČVUT opravdu nedosahá, ale zase s ostatníma úplně nepropadá. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2014 13:17:23, Rampulka Petr) Ahoj, souhlasím s tím, že je to hodně mizerná škola. Ekonomické obory nedosahují ani průměrné úrovně lepších regionálních škol (Zlín, Plzen) natož pak těch špičkových, elitních ústavů jako VŠE v Praze či MU ESF v Brně. Bohužel musím konstatovat, že studium na této škole připomínalo parodii na VŠ od začátku až do konce. Netušil bych, že vysoká škola může být tak trapná, i moje střední škola měla větší úroven. Řekl bych, že na VŠTE je stejná tendence jako na soukromých školách, dát to všem, at máme prachy za studenty, ze kterých žijeme, není tu totiž jako na špičkových ústavech jako VŠE rozvinutá věda a další činnosti, které by znamenaly příjmy. Úroven studentů a hlavně absolventů naprosto děsivá, a tak se nedivím, že o ně není nikde zájem, je to totiž, jako byste měli v CV další střední školu!!! Určitě tenhle brak nikomu nedoporučuju! Maximálně úředníkovi/policistovi/hasičovi/vojákovi, prostě stát. zaměstnanci, kterej potřebuje titul kvůli kariéře, ale nechce se mu platit za soukromou. Pokud se teda nebude stydět, že má v CV další střední školu. A bude počítat s tím, že se mu v nové práci jen vysmějou. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 14:52:32, martin) Ty jsi dobrej magor napsat ve slově videl tvrdé Y. Dochoď alspoň základku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.12.2013 21:19:57, Pravda je krutá) *viděl reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2014 19:21:25, E.T.) Zajímavé recenze na školu od 3 studentů:

    Přijímací zkoušky se nekonají, dostane se sem úplně každý. To je pak hodně znát i na inteligenci studentů na škole. Musí tak být snížena i potřebná hranice k vykonání předmětů, o nedůstojném chování studentů a dokupování pokusů na zkoušky už raději snad dále ani nemluvit. Hodně lidí je tu na oboru ekonomika podniku, ten taky pak podle mě, co jsem se tak bavil, vytváří nejvíc nezaměstnanejch. Každej druhej absolvent z týhle školy nemá práci. Škola má špatné zázemí i pověst, ačkoli na tom JČU není o moc líp, tak i ona VŠTEČB docela pohrdá. Škola není těžká, vystuduje ji snad každý trouba, na zkoušky není třeba se nějak moc šrotit, je vidět dost velká benevolence, i když to bude asi u více regionálních škol, v Opavě, Jihlavě, Hradci či Liberci to určitě nebude jiné . Užitečné a uplatnitelné vzdělání tu podle mě prostě nezískáte. Když už sem, tak volte nějakej technickej obor, ted by se mělo otevírat dokonce něco novýho, kde se bude spolupracovat s Českýmadráhama, takže to by mohlo být dobré pro budoucí uplatnění. Ekonomický obor na naší škole vytváří spíš jen budoucí se(x)kretářky a číšníky, to je můj názor a zkušenost.

    Myslím, že škola to není úplně špatná, nicméně by možná šla trošku upřednostnit kvalita nad kvantitou. Obtížnost je na úrovni střední školy, kterou jsem před dvaceti lety vystudoval. Přístup kantorů mi přijde většinou rozumný, snaží se brát ohled na to, že jsem dálkař. Doposud jsem neměl žádný větší problém, zkoušky dávám na první termíny - studuji obor doprava a logistika. Co se týká uplatnění, měla by skutečně škola zapracovat na svém kreditu. Díky tomu, je je všeobecně považována za jednoduchou, nemá zde získaný titul patřičnou váhu a věřím tomu, že zaměstnavatel upřednostní absolventa z jiné školy.

    Nikomu bych to nedoporučoval. Kromě již zmíněné pověsti má spoustu dalších nedostatků. Ale nesouhlasil bych tak úplně s uživatelem "školazakladživota" ohledně náročnosti zkoušek. Dnes už to není tak jednoduché, jako dříve a i když to má do skutečné VŠ hodně daleko, není to zase úplná procházka (to říkám především pro ty, kteří si myslí, že se opravdu není třeba učit a že udělají školu levou zadní) - nestojí to za to, pokud je někdo chytrý, radil bych mu jít jinam, pokud ne, bude mít problémy i tady. O pověsti školy a studiu "za 500" přes CŽV je zbytečné něco více psát, škola je už poměrně známá v celé republice, takže varování je dostatečné. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2014 14:29:48, P.E.) Jsem absolventem z loňského roku obor ekonomie...vy kteří chcete studovat, baví vás obor, nechcete se jen tak někam začít na 3 roky a prostě se ekonomii plnohodnotně věnovat tak hlavně nechoďte na VSTE. Vzhledem k tomu že ted studuji na VSE tak můžu dost dobře srovnávat a jsou to opravdu nebe a dudy... To jak vypadají na VSTE zkoušky, zápočty to je fakt k smíchu. Takové opisování jsem neviděl nikdy ani na střední škole a nemluvě někdy ani o obtížnosti. Počet absolventů na pracovním úřadě či zaměstnaných uplně mimo obor v supermarketech a restauracích mluví za vše. Nevím jak je to u technických oborů, ale myslím že snad mnohem líp než u toho ekonomického. Nevim jak ty studenti můžou mít vůbec nějaké uplatnění když jich každý rok vyleze min. 100-150 (denní i dálkové) a jejich snad údajně čím dál víc. Učitelé kteří by stáli za to tam někteří občas i byli, ale bohužel je tam velká fluktuace. reagovat zde
      Email: peseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2014 13:31:38, Rampulka Petr) Souhlasím! VŠTE = nízká úroven učitelů a studentů, nízká úroven a náročnost zkoušek, špatné zázemí, masovost a tomu i plně odpovídající špatné jméno školy i uplatnění vycházejících..., sem by šel leda tak vůl, kterej nemá buňky na vysokou, kdyby si tuhle diskuzi přečetl a zapojil mozek. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ukončení studia na VŠ z důvodu nástupu na jinou VŠ - Ostatní
  2. Odvolání na VŠ - Ostatní
  3. Nepříjetí odvolání - Ostatní
  4. Nepřijetí na Podnikohospodářskou fakultu - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. Rozhodnutí o odvolání - Univerzita Palackého v Olomouci
  6. Odvolání - Ostatní
  7. Odvolání na PEF ČZU - Ostatní
  8. PEF vsrr odvolani - Česká zemědělská univerzita v Praze
  9. FIM UHK odvolání - Univerzita Hradec Králové
  10. ODVOLÁNÍ - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.