Výběr VŠ - informatika, programování


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 05.09.2011 14:36:44, Michal, zhlédnuto: 2409x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den,
rád bych Vás poprosil o radu. Jsem v maturitním ročníku a přemýšlím nad volbou VŠ. Dlouho jsem byl rozhodnut pro VUT FIT, ovšem s blížícím se termínem výběru má nerozhodnost sílí.
Momentálně jsem na technické SŠ v Brně, obor IT. Velmi mne baví a láká programování a informatika a proto bych se tomu chtěl věnovat i dále na VŠ a pokud možno i v pozdějším zaměstnání.

Vás se chci zeptat, která škola mi po této stránce dá nejvíce? Vím, že na VUT FIT musím podstoupit 3 roky obecné informatiky a poté se to rozvětvuje do více proudů, ovšem žádný z nich mi nepřišel "programátorský". (předpokládejme že bych se tak daleko dostal :D). Se školou problémy nemám (jsem jedničkář), avšak biflování pojmů do hlavy neholduju..

Dále mne zaujala MUNI, Matematická informatika a Aplikovaná informatika, ovšem slyšel jsem že na MUNI je to veskrze o teorii, načež na VUT o praktickém využití vědomostí.

Stále asi však převládá VUT. Poradili byste mi prosím Vás, kam bych měl jít, chci-li být budoucí programátor? :)

Email: Kozubik.Michalseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2014 14:27:20, laura) Ahoj,

    také se rozhoduji, jakou IT školu studovat a hledám názory absolventů a studentů. Jakou VŠ jsi si vybral a jak jsi spokojen, popř. jakou jinou bys volil se svými zkušenostmi se studiem dnes?

    Laura reagovat zde
    Email: laurinka30emailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2014 20:11:08, Inkvizitor) Sice nejsem absolventem IT vysoké školy, ale s informatikou mám tak trochu co do činění vzhledem ke své vědecké práci (spíše koníčku). Rozhodně bych tě varoval před informatikou na lokálních školách nebo školách se špatnou pověstí ve smyslu snadného studia. Takové studium je zbytečné a absolventy neposílá na úřad práce jen to, že je po IT odbornících taková poptávka, že při troše snahy sežene práci i lumen se znalostmi na úrovni lepšího průmyslováka.

      Jinak je to o tom, co tě víc zajímá. Pokud tě zajímají víc matematická střeva, tak je nejlepší volbou MFF UK a FI MU. Pokud tě zajímá spíš železo vč. vestavěných systémů a podobných hraček, tak spíše elektrotechnika. Pokud tě zajímá více praktická informatika, tak rozhodně FIT VUT, ujde i FIT ČVUT. No a některé specializované poloinformatické obory jde najít i na FIS VŠE a FJFI ČVUT. Rozhodně bys měla zapátrat na internetu, najít si nikoliv jen obecný popis programů, ale i studijní plány vč. volitelných předmětů (to hraje na profilu absolventa velkou roli). A pokud chceš mít skutečně dobrý obrázek, tak si najdi několik bakalářských prací - podle toho, co všechno může projít, můžeš odhadnout kvalitu - na dobré škole totiž hlupáky a flákače terminují. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2014 20:11:49, Markéta) Ahoj Michale, slyšel jsi už o studiu v Dánsku? Je tam spousta vysokých škol, které nabízí vynikající vzdělání v mezinárodních třídách, vyučuje se v aj a studium je pro občany EU BEZ ŠKOLNÉHO! Je tam mnoho oborů zaměřených na informatiku, programování, multimedia design..A třešnička nakonec, přijímačky jako takové, jako je známe z ČR, zde nejsou! Důležitá je motivace ke studiu a dobrá aj. Sama jsem už v Dánsku vystudovala bakaláře a teď dělám magistra, pokud by jsi chtěl víc informací, tak mi napiš na marketascandinavianstudycom ;) Pro podání přihlášek na bakalářské programy je deadline 15. březen;). reagovat zde
    Email: marketascandinavianstudycom, Web: www.scandinavianstudy.com/cs

Podobné příspěvky:
  1. Výběr oboru na FI MUNI - Výběr vysoké školy
  2. VUT FIT vs MUNI FI Programování a vývoj aplikací - Výběr vysoké školy
  3. Výběr studia bc. a mgr. - Výběr vysoké školy
  4. PEF MENDELU vs. FP VUT (Informatika) - Výběr vysoké školy
  5. PEF - obor Informatika - Česká zemědělská univerzita v Praze
  6. Čínská studia a Informatika MUNI vs UPOL - Výběr vysoké školy
  7. Výběr vysoké školy a oboru: Informatika/Matematika/Fyzika - Výběr vysoké školy
  8. Výběr ekonomické školy a oboru - Výběr vysoké školy
  9. ČVUT - FD (programování?) - Výběr vysoké školy
  10. Vysoká škola - technický směr výběr - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.