MBA studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 07.07.2011 13:04:37, Mara, zhlédnuto: 17040x, reakcí celkem: 67Reagovat na příspěvek
Zajímám se o MBA studium. Kterou z následujících MBA škol doporučujete (kvalita, cena, časová náročnost, dostupnost)?
1) London International Graduate School (Interactive Online MBA), http://www.ligschool.com/mba_online.aspx

2) Business Institut, http://www.businessinstitut.cz/programy-mba/#

3) Central European Management Institute, http://www.cemi.cz/obory.html



  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2011 10:55:52, Lucie) Také jsem se rozhodovala mezi nimi a vyhrála to ta první (London International Graduate School), protože mají již nějakou tradici a více lektorů.
    Dalším důvodem bylo, že jsem mohla začít hned.
    Dělám MBA Interactive Online u nich již 2 měsíce a zatím jsem velmi spokojena.
    Reagují velmi rychle.
    reagovat zde
    Email: lucie.pohoralovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2011 13:24:46, Moscone) Mohu se zeptat, pro jakou školu si se nakonec rozhodla? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2011 15:27:57, Jiří K.) To CEMI je nejlevnější a taky asi nejsnazší - ale možná proto vypadá až příliš podezřele. reagovat zde
    Email: konvojemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2012 09:51:22, Petr) Ahoj, a šel jsi nakonec na CEMI a nebo na BI ? Můžeš napsat své zkušenosti ohledně optížnosti školy, kterou jsis vybral. Co zkoušky, jak jsou náročné atd. díky reagovat zde
      Email: battheadseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2012 16:00:15, Konvoj) Nakonec jsem studoval CEMI. Před pár týdny jsem skončil a teď čekáme na promoci, která bude v září. V případě zájmu mohu poskytnout nějaké základní informace.
        Jirka K. reagovat zde
        Email: konvojemailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2013 12:22:06, Vendula Pavelkova) Já osobně bych doporučila Business Institut. Časová náročnost studia je perfektně přizpůsobená ke zvládnutí studia při práci, což ale vůbec neubírá na kvalitě. Lektoři jsou opravdu profíci z praxe, jejich přednášky jsou velmi zajímavé. Také oceňuji spousty akcí, které BI pro své studenty pořádá. reagovat zde
        Email: vendulapavelkova2seznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2014 19:40:30, Honza) Docela by me zajimalo, jak takove online studium probiha. Ja od MBA nejvic ocekavam osobni jednani se studenty na hodinach, kde si budem vymenovat zkusenosti z praxe - neco ve stylu "U nas ve fabrice to delame tak a tak a vyplatilo se nam to proto a proto. Jak to delate u vas?" Jsem naivni nebo tam sou nejaky online meetingy nebo jak to vlastne je? :-)

          Mne z vyberu prave nejlip vychazi UNYP - rad bych studium v anglictine, co mozna nejvic spoluzaku manazeru (sprtani na zkouzky u mam dikybohu za sebou) a diskuze nad tematy, pripadovky a tak. Mam realne predstavy? :-) reagovat zde
          Email: jenda.lalinskygmailcom
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2015 10:24:49, Vendula Pavelková) Jak jsem již psala, já studovala na Business Institutu, v češtině tedy, v aj však program také nabízejí. Bylo to především o reálných problémech z prostředí firmy, lektorská setkání v úzkém kruhu, debaty s lektory i ostatními "spolužáky". Klidně se mi ozvěte na email, jestli potřebujete další info. reagovat zde
            Email: vendulapavelkova2seznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.11.2015 18:41:43, Woters) Momentálne študujem na Business Institut a idem sa pripravovať na záverečnú skúšku. Neviete mi poradiť kde by som vedel zahnať vypracované otázky ku skúškam?
          Dik za pomoc reagovat zde
          Email: wotersgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2014 10:47:31, Lípa) Asi nejlevnější titul MBA lze získat na IMaPu (Institut managementu a práva). CEMI už se etablovalo a trochu zdražilo. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2014 15:19:47, Matouš) Rozhodoval jsem se taky mezi CEMI a dalšími školami. Nakonce jsem vybral IMAPCZ (Institut managementu a práva). S průběhem studia i přístupem školy jsem zatím spokojen. Pokud budete chtít napsat podrobnosti, podělím se s pozitivy i negativy :)
      Matouš reagovat zde
      Email: matous.lipaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.12.2011 13:38:54, Hanka) Já bych doporučila Business Institut. Začala jsem studovat v únoru tohoto roku a zatím jsem také velice spokojená. Studuji program Management, organizace a řízení a můžu říct, že díky skvělým lektorům cítím, že velkou většinu informací, které jsou v rámci programu, využiju i ve svém zaměstnání. Ohledně náročnosti studia: Celý program trvá cca rok a půl a zahrnuje 12 modulů s tím, že za každý modul je nutné napsat postupovou práci. Časová náročnost na docházení přímo do institutu není příliš náročná – lektorská setkání se konají jednou za měsíc v pracovní dny od 17.00 do 21:00. Časově náročnější je spíš psaní postupových prací, které opravují lektoři z VŠE a dalších škol, včetně lektorů, kteří se danou problematikou zabývají i ve svém pracovním životě. Cena programu se pohybuje kolem 115 000 Kč.:) reagovat zde
    Email: afireacentrumcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.12.2013 21:07:29, Marionnn) Dobrý den,
      můžete se prosím podělit o více zkušeností se studiem na Business Institutu? Zejména by mě zajímalo, jaká je náročnost/délka a typ postupových prací. Jedná se o teoretické eseje, nebo spíše o případové studie?
      Děkuji za reakce! reagovat zde
      Email: Marionnnemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.01.2012 00:55:54, Petr) Já studuji na CEMI a jsem spokojený. Nároky mají různí lektoři různé, po relativně snadné eseje, až po dlouhé a složité případové studie. Lektoři vycházejí maximálně vstříc a jsou nápomocni během studia. Lektoři jsou jak z VŠ - VŠE, ZČU, VŠFS ale také především lidé z praxi a vrchoví manažeři, kteří předávají to nejcennější - praktické zkušenosti. Centra European Management Institute mohu jen doporučit reagovat zde
    Email: maule.petrgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2012 09:55:37, Petr) Můžu se zeptat ohledně tvého studia na CEMI jak moc je studium náročné? Koukal jsem, že se z některých předmětů během roku skládají zkoušky - předpokládám, že na tyto zkoušky se musí docházet do školy - jaká je časová náročnost a výběr termínu? Někdy se také zkoušky skládají nějakým online testem a to například přímo z domova - je to pravda a nebo jak to chodí na CEMI? díky za odpověď reagovat zde
      Email: battheadseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2019 15:01:03, Lucka) Studovala jsem na cemi a narocnost zbytecne vysoka, kolega studoval jinde a s polovinou starosti. Lektori jsou pri kontrole praci zbytecne narocni a to i ti kteri na zacatku zadne pozadavky na vyhotoveni prace nemeli, tak najednou tvrdili praci je nutno opravit. Dnes bych volila jinak.:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2012 12:24:49, Áďa) Zdravím všechny,
    ráda bych začala v září na Business Institut obor Mezinárodní obchod. Nemáte prosím někdo zkušenosti. Zajímají mě zejména témata postupových prací. Sutdovala jsem Ing. stejného oboru, takže bych ráda využila při studiu materiály z Ing. Předem velmi děkuji.
    2bratislavseznamcz reagovat zde
    Email: 2bratislavseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2013 08:16:16, Zuzana) Mne sa zas velmi paci na LIGS, ze si mozes vybrat v programe MBA az 4 predmety z uvedenych na webovej stranke (kompletne so sylabami). To znamena, ze mozes studovat aj to, co ta naozaj bavi a skombinovat studium s predmetmi z inych specializacii. Ak nestudujes pre titul, ale preto, ze od tych informacii nieco ocakavas a ta naozaj zaujimaju, je to bezpochyby velke plus. reagovat zde
    Email: zuzana.gaspargmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2014 10:17:52, XXL) píše někdo, kdo je tam zaměstnán a placen za PR...:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2013 20:25:31, Aneta) Dobrý den,
    já jsem si vybrala první možnost, tzn. LIGS. Přesvědčila mne možnost studia "na dálku" Interactive Online MBA a spousta zkušených tutorů. Navíc škola komunikuje opravdu velmi rychle. Více informací o studiu MBA na LIGS si můžete přečíst například na jejich stránce www.mbacesky.cz. reagovat zde
    Email: netmind2seznamcz, Web: http://www.mbacesky.cz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2013 23:55:53, Inkvizitor) Pokud má škola v názvu Londýn, právně existuje v USA se sídlem na Havaji, tak je pravděpodobnost, že jde o typický degree mill rovna téměř jistotě. Pokud si člověk dále zjistí, že LL.M. je udílen jako profesní bez akreditace (v USA si můžu udílet akademicky znějící tituly poměrně libovolně, akreditace má smysl jen pokud chci takový titul použít jako vstupenku k dalšímu studiu nebo do profese podmíněné vzděláním), je jasné, že kvalita bude otřesná. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2013 11:33:04, Jirka K.) MBA (BBA) je u nás vždy jen profesní titul - to už je relativně známá věc. Mě u LIGS zaujal ten titul MSc. Master of Science by už měla být klasická obdoba magisterského vzdělání. Tady se to tváří, že to vydává "americká univerzita", nicméně ta by snad měla být jen mateřsku společností LIGS, takže se asi o pravý plnohodnotný magisterský titul nejedná. Zvláště, když se to studuje on-line.
        Nemáte o tom někdo více informací? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2013 21:25:16, Inkvizitor) O plnohodnotný akademický titul se skutečně nejedná. Magisterský titul z (přírodo)vědních oborů v USA je MS.

          Jinak se studiem online je trochu problém. V USA jde díky mentalitě a minimální regulaci školství (tj. např. právě možnost udílet "profesní" tituly dokonale napodobující akademické tituly) tato forma diskreditována, v GB patří The Open University mezi respektované univerzity a, tedy pokud se nemýlím a nepodlehl jsem reklamě, BSc/BA (Hons.) z The Open může být vstupenkou i do doktorského studia na špičkových univerzitách. reagovat zde
          Web: http://www.youtube.com/watch?v=CqgZnvfJ9Jg
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2014 08:49:11, T) U OU mám stejný dojem, dokonce uvažauji o tom, že se zde zapíšu, až budu mít trochu více času. Ne proto, že bych chtěl další titul, ale nabízí dost specifické směry, který mi umožní dostat se do oblastí, které jsem nestudoval.
            reagovat zde
            Telefon: T
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.08.2014 21:00:28, Honza) Oni už nemají v názvu už ani ten "Londýn" :-) Škola funguje a asi má i svou kvalitu, ale zbytečně si hrají na něco, co zdaleka nejsou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2013 23:47:49, Inkvizitor) MBA má smysl jen u renomovaných institucí, jinak je to jen drahé leštítko ega ne nepodobné diplomu z pionýrského tábora. Smysluplné MBA je dražší a náročnější, mimo jiné je jen obtížně dostupné bez adekvátní praxe. Podle časových a finančních možností přichází pro českého uchazeče v úvahu následující možnosti (seřazeno podle kvality):
    * The Open University
    * VŠE (ISBM resp. IFTG)
    * ČVUT (MÚVS) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2014 21:58:56, Petr) MBA z ČR = žádné MBA, pokud chcete pracovat ve firmě, kde to má smysl... Pokud chcete dělat ramena na podřízeného Lojzu od lisu, asi to má smysl i od nás. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2013 11:13:35, Kačule) Ahoj, souhlasím částečně s Inkvizitorem. MBA a podobné tituly je asi nejlepší získat v cizině. Sama mám MSc. na univerzitě v Anglii a byla to asi nejlepší zkušenost, ikdyž celkem drahá:). Zároveň mám ale známého, který studoval MBA na CEMI a dost si pochvaloval, jak úroveň vzdělávání, tak přístup lektorů a studijního oddělení. A taky to, že mohl studovat při své práci jednatele ve firmě, protože je dost časově vytížený. Takže záleží asi individuálně, co od toho kdo čeká ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2013 11:34:44, Jirka K.) Ještě jsem chtěl přidat k seznamu dotazovaných Cambridge Business School. Má někdo praktickou zkušenost s touto školou? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2013 14:49:55, Konvoj) Myslím, že tyhle tři instituty jsou asi tak na obdobné úrovni, alespoň o tom svědčí reakce absolventů.
    Přidat by se asi daly další dva až tři další instituty:
    Institut managementu a práva (www.imapcz.eu)
    Cambridge Business School (cambschool.cz)
    Ústav práva a právní vědy (www.ustavprava.cz)

    Pokud někdo máte zkušenost i s těmito školami, napište :-)
    reagovat zde
    Email: konvojemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2015 14:56:35, JeJa) Máte prosím někdo zkušenost s tou pražskou Cambridge Business School? Mají zajímavé stránky i program, který mne zaujal, ale nenarazila jsem na nikoho, kdo by tam opravdu studoval. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.04.2015 10:57:37, Kristýna Pecková) Dobrý den,
        já jsem na cambridge business school studovala v programu MBA - management, leadership. Škola naprosto splnila moje očekávání. Při práci je studium samozřejmě těžší, ale jelikož za ten jeden rok jsou dohromady 4 výukové soboty, tak se to zvládnout dalo. Za největší přínos považuji určitě ochotu a profesionalitu lektorů – myslím, že jsem od nich získala opravdu podstatné informace, navíc mi dost často pomohli s problémy, které jsem právě řešila v práci.
        reagovat zde
        Email: pecka.kristynaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2014 10:20:57, Miroslav) Zdravím, právě se chystám na obhajobu diplomové práce na CEMI - management bezpečnostních sborů a krizového řízení. Studium je při zaměstnání náročné, ale dá se zvládnout. Lektoři vychází studentům maximálně vstříc a se školou se perfektně komunikuje. Jsem rád, že jsem našel manažerský obor pro svou práci. Mira reagovat zde
    Telefon: 777842221, Email: mmiroslav.valtagmailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2014 18:56:00, LubosHa) Ahoj,

    ze zkušenosti svého známého bych ti doporučil http://ebschool.cz/ , kdyžtak trochu prostuduj jejich web, myslím si, že by to mohla být správná volba. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2014 14:23:16, Inkvizitor) Jestli si myslíš, že tohle je dobrá volba, tak by mě skutečně zajímalo, čím myslíš... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2014 13:44:36, AlexSchwab) Já můžu za sebe doporučit studium na uniam.us - University of Applied Management, studuji tam dálkově MBA, zrovna máme téma výběr zaměstnanců do firmy, je to braný opravdu tak, aby se člověk něco naučil a ne jen to "odseděl" a získal titul. Chce to čas a pozornost, ale stojí to za to. MBA doporučuju všem, vážně mě to v podnikání "nakoplo" v pozitivním slova smyslu. reagovat zde
    Email: ver.dvogmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.06.2014 08:39:48, DavidP) University of Applied Management je rozhodne divna. Uvadene sidlo v USA je dle googlemaps nejaky jednopodlažní domeček, kde sidli jakysi registrator firem. Hadam neco jako u nas zname officehousy. Na vyžádání odmitaji predlozit akreditaci. Seznam lektoru jakbysmet.
      Na svych strankach maji smyslene reference jakoby z facebooku.
      Smrdi to na hony daleko. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.07.2014 06:14:49, Student UNIAM) Tak jsem chtěl studovat na University of Applied Management (www.uniam.us). Když jsem chtěl vidět akreditaci pro obory, které nabízejí, nedostal jsem ji.

      A tak jsem napsal přímo na AAHEA. Odpověď byla skutečně rychlá - žádnou akreditaci nemají!!!! Jsou pouze členem AAHEA za 99 dolarů za rok, ale to neznamená, že mohou udělovat tituly.

      Zde je odpověď AAHEA
      http://ulozto.cz/xzjYqB5o/neakreditace-jpg

      Jsou to podvodníci!!!! reagovat zde
      Email: student.uniamseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2014 17:00:56, MirekS.) Ahoj, já můžu doporučit www.uniam.us - mají velmi kvalitně zpracované individuální online programy. Vše studuješ doma a s lektorem mluvíš přes skype. Je to náročné na čas i na přemýšlení, protože se musí číst docela dost knížek a psát kvartální práce, ale stojí to za to, opravdu dokážou naučit :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2014 17:21:17, Inkvizitor) Na škole spojené s institucí v šedé zóně mezi těžce podřadnou školou a degree mill? Tak určitě... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2014 19:38:54, Martin) Prosím o radu. Nechávám si dělat nové vizitky a potřeboval bych nějaký hezký titul za jménem. Napadlo mne, že MBA by bylo to pravé. Potřebuji to hlavně kvůli optické vyváženosti vizitky - titul před jménem již mám, ale za jménem cosi chybí....Nevíte, na jaké školy by mi vyšly vstříc? Potřebuji to co nejrychleji.... reagovat zde
    Email: martin.styblogmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2014 20:26:00, Inkvizitor) Doporučuji F60.5 - na počkání udělí každý psychiatr a nejspíš zaslouženě reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2014 20:32:55, Martin) antidepresiva již beru nějaký čas a zatím nepomáhají....třeba jejich čas přijde :-) reagovat zde
        Email: martin.styblogmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 09:10:04, Tomáš Boudník) Zdravím ostatní diskutující.

    O MBA v ČR jsem toho přečetl dost a dost, ale i tak bych se rád zeptal na Váš názor.

    Díky benefitům v zaměstnání mám možnost si vybrat studium MBA, ale jen z omezeného množství škol. Na výběr mám studium projektového managementu a to buď na Business Institutu nebo na LIGS?

    V pracovním životě jsem narazil na studenty z obou škola a samořejmě si nikdo nemohl stěžovat. Jen bych chtěl upozornit, že to nedělám pro titul, jelikož pracuji v mezinárodní firmě, kde se nepoužívá ani Ing. ani Ph.D. a jde opravdu jen o zkušensoti a schopnosti. Studim bych bral jako novou zkušensot, příležitost se dozvědět něco nového a potkat zajímavé lidi ze stejného oboru a je to také pěkná benefit od zaměstnavatele.

    Děkuji za Vás názor. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 12:28:57, Inkvizitor) Pokud trpíš alespoň trochou sebeúcty, ani jeden takový "benefit" nevyužiješ. Pokud se chceš skutečně dále formálně vzdělávat, raději se poohlédni po tom, co nabízejí kvalitní veřejné vysoké školy v rámci kombinovaného studia a případně se dohodni se zaměstnavatelem na tom, že jako benefit uhradí náklady.
      Na prosté setkávání s lidmi z oboru a na výměnu informací slouží spíše nejrůznější konference a veletrhy (ne v každém oboru), navíc i na neformální kontakty bývá více času než při malém podílu prezenční výuky, jaký se při těchto fakticky bezcenných MBA kurzech objevuje. reagovat zde
      Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 14:54:00, Tomáš Boudník) Zdravím,
        díky za reakci. Vrátil jsem se teď z jednoho projektu ze zahraničí a když jsem dostal tuto nabídku, znělo to opravdu dobře. Jen jsem netušil, že najdu tolik negativních recenzí, ani ne tak na tyto školy, jako spíš obecně na MBA v ČR. Samozřejmě chápu, že studovat MBA na nějaké prestižnější instituci by bylo lepší, ale z důvodu rodiny a časově náročnějšího zaměstnání, tuto možnost nemám.
        Nejsem si jistý, jestli by kombinovaná forma studia nebyl krok zpět. Na akademické půdě jsem to dotáhl k titulu Ph.D. a klasické teorie už mám opravdu dost. Proto mě právě MBA zaujalo z důvodu větší praktičnosti. Půjdu se na jmenované školy podívat a podle toho se rozhodnu.
        Mimo jiná jsem našel možná kvalitnější instituci unyp.cz, ale ta cena je docela vysoká, což by mě asi neprošlo a navíc vyžaduji TOEFL certifikát, což by neměl být problém, ale stejně bych se na tuto zkoušku musel připravit. Dále jsem našel Postgraduální program projektového managementu při VUT v Brně, což by mohlo být takovou nějakou zárukou kvality, ale nic moc jsem o tomto programu nenašel. Což je na druhou stranu možná lepší než číst negativní reakce na MBA.
        Pokud by jsi měl jakoukoliv radu, budu jedině rád.
        Díky reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.11.2014 15:41:44, Inkvizitor) Problémem není MBA jako takové, problémem je MBA s institucí na hraně degree mill. Takové směšné pseudoMBA má mizernou pověst kdekoliv na východ i na západ od Aše.

          MBA je de facto také magisterské studium, technicky není rozdíl mezi např. MBA, LL.M. nebo třeba MSc. (pokud zůstaneme u "anglických" akademických titulů), jen jde o jiný obor.

          UNYP je stejná sorta. České MBA má smysl jen v rámci VŠE a snad v rámci MÚVS ČVUT.

          Pokud ti jde o konkrétní radu, tak je třeba být poněkud konkrétnější - a to může být na webu trochu problém. Konkrétně je možné radit jen za znalosti následujících informaci:
          * stávající profese a perspektiva růstu (alespoň rámcově)
          * obor a škola, kde jsi získal magisterské vzdělání
          * obor a škola, kde jsi získal doktorské vzdělání reagovat zde
          Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2015 12:50:26, jan.neuman) Osobně jsem pro studium MBA Ligsuniversity.cz
    Našel jsem společníky do mého podnikání.
    reagovat zde
    Email: jan.neuman1postcz, Web: http://www.ligsuniversity.cz/
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.05.2015 22:45:09, zdenda) Také uvažuji o Ligs University. Lze se s nimi i tak trochu dohodnout na ceně a uznání předchozích předmětů. Na druhou stranu píší, že v USA nedostali akreditaci a že o ní již usilovat nebudou, protože není třeba. Z tohoto pohledu uvažuji i o studiu na Institutu veřejnorprávních a profesních studií http://vpinstitut.cz/. Začínají letos v září. Zase nemají žádné reference. :-( reagovat zde
      Email: zdenda.tyblseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2015 00:38:09, Martin P.) Rozhodnout se pro tu správnou školu není jen tak. Ta investice je dost vysoká, takže doporučuju si projít nějaké recenze. Kompletní přehled je třeba tady reagovat zde
    Web: http://www.studium.mba
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.01.2016 06:28:26, Pavlína) Dobrý den, ráda bych se podělila o své zkušenosti se studiem na CEMI. Skola je vcelku kvalitní, což se ovšem nedá říci o lektorském týmu. Tedy konkrétně o arogantním panu Anthony Procházkovi (nebo možná Antonínovi), člověk prostě neví co se pod tím skrývá. Jde o člověka, který absolutně neuznává myšlenky nikoho jiného a také zkušenosti z praxe. Tento člověk má k praxi a managementu tak daleko jako já k životu v aktických podmínkách. Pro tohoto člověka je nejdůležitější úprava a "jeho názory", ale čemu se člověk diví, je to přece "Anthony" a již toto jméno mu dává punc znalostí západního managementu. Prostě nedoporučuji, nebo si vyhraďte, aby tento člověk nebyl Vaším konzultantem apod. Pavlína M. (ale asi bych měla napsat Pauline, abych byla IN) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2016 19:33:38, Matěj) Myslím, že druhé křestní jméno Anthony má pro něj osobní význam, přišel k němu snad v Austrálii, kdysi se ho někdo z naší studijní skupiny na to ptal.. pokud vím, tak praktické zkušenosti s reálným managementem má celkem bohaté.. nicméně chápu, že Vám nemusel sedět.. sám bych mohl povídat, jak moc se může lišit a často i skutečně liší hodnocení jednotlivých učitelů ze strany studentů.. v každém případě je ale férovější snažit se to vždy vyřešit přímo (zažádat o nového konzultanta, interní hodnocení, apod.) a ne takhle zpětně veřejně a v osobní rovině.. bohužel, tohle je typicky české, v restauraci přinesou hostovi studené jídlo/gumové maso (prostě se stane, všichni to známe :-), host se sebezapřením zkonzumuje a pak restauraci pomluví, místo aby slušně požádal o nápravu.. ostatně, právě na ochotě a přístupu k řešení vzniklých problémů se mnohé pozná - stejně tak v hospodě, jako ve škole, i všude jinde.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2016 04:43:28, Jana) Ze všech diskuzí ohledně studia MBA mám pocit, že hlavními "diskutéry" jsou lidé, kteří mají na starosti propagaci jednotlivých škol. Člověk se pořádně nic nedozví, pouze velmi obecné fráze. Jediná možnost, jak se dozvědět úplnou pravdu je, že má člověk ve svém okolí někoho, koho skutečně zná a kdo MBA opravdu studoval. Uvedené příspěvky na mne působí jako PR. Je to jak nábor do sekty za cca 100 tisíc Kč. Howgh. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2017 08:40:47, daviduss) Zdravim. Precital som toho uz hodne na diskusiach o MBA samozrejme ked kontaktujem prave tie skoly tak mi davaju len superlativy preco prave oni. Kazdopadne rozhodujem sa o zacati a aj ked tu citam ze tie skoly nie su naj - rad by som sa dozvedel aspon nazor na dve a poradit ktoru z nich si vybrat.
    Takze bud LIGS alebo Business Institut.
    Ma niekto realnu skusenost pripadne vie porovnat? Pozeram tie akreditacie oboch ale moc mi to nehovori. Ten LIGS ma asi lepsiu akreditaciu ale opat tam ta Hawai mi znie presne tak divne no. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2017 18:37:52, !) Je lepší si vrazit rezavý drát do levého oka, nebo do pravého oka. Zhruba takové je tvé "dilema". reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2017 19:48:49, daviduss) Ok tak to necham na teba a skusim pockat na niekoho kto sa vyjadri k veci reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.09.2017 12:31:54, x) Aha, pán je asi intelektuálně méně komplikovaný, takže musím psát explicitně: MBA z obou institucí je prakticky bezcenné. Jediný význam má ten, že pokud ti ho zaplatí zaměstnavatel, bude to ve tvém CV plusová čárka za to, že do tebe byl zaměstnavatel ochoten investovat tolik peněz. Jinak to bude jen drahý ocásek za jménem, který bude mít menší faktickou hodnotu než podstatně levnější studium managersky orientovaného magisterského oboru na lepší české vysoké škole (MÚVS ČVUT, FM VŠE), případně než studium MBA na instituci vlastnící dobré jméno (tedy např. The Open University, ale MBA kurzy bývají part-time/online i na řadě dalších dobrých vysokých škol). reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2018 10:06:02, vojtta) Pročítám si různé diskuze na téma MBA a každá škola má prostě něco. Právě dokončuji MBA na CEMI a musím říct, že to bylo náročné. Při výběru jsem srovnával školy, které vyjmenováváte, ale nejsympatičtější mi přišla CEMI. Vyučující rozuměli látce a uměli ji předat. To se mi na střední ani VŠ nestávalo často. Jde na nich prostě vidět, že jsou z praxe. reagovat zde
    Web: https://www.cemi.cz/
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2018 15:30:15, Dave) Máte někdo zkušenosti se studiem MBA na http://www.obei.cz ?


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2018 15:31:04, Dave) Máte někdo zkušenosti se studiem MBA na http://www.obei.cz ?


    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.04.2019 17:59:25, Karel Nováček) MBA jsem na OBEI vystudoval online a zcela bez problémů. Nemusel jsem nikam dojíždět, nějaké moduly byli těžší, ale zvládl jsem to. Konzultace jsem moc využívat nemusel, studijní materiály byli zpravované pěkně. Za mě je program MBA super, jen chybí interakce s dalšími studenty jako v klasické škole. Pro mě je ovšem daleko více důležité, že není nutné dojíždět. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2021 22:52:45, robert) Hehe.. to si asi napsal sám Forejtek... plno hrubek a tohle individuum vystuduje MBA? Reakce na příspěvek je evidentní tupá reklama. Je to spamerská firma, otravná jak ovád, stále se ohánějí tím, že si platí agenturu... a ta že spamuje... když se kouknete do rejstříku na sídlo firmy, vyhledáte na mapách... tak tam přeci nemůže sídlit firma zvučného jména! Sám Forejtek má trvalé bydliště na obecním úřadě... pročasi? Aby mu tam chodily obsílky k soudu od podvedených lidí. Neasi.

        Co takhle - platí třeba daně? Co ty jejich MBA certifikáty? Netiskne to na inkoustové tiskárně někde u mami v paneláku?

        Tož tak asi. reagovat zde
        Email: bukkaeemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2018 16:45:56, Lucie) Uvažuji o studiu MBA, zajímaly by mě konkrétní informace o průběhu studia na různých školách - vaše vlastní zkušenosti. Všude jen píší, že ukončení modulu je seminární prací či případovou studií, nikde už jsem se nedočetla víc (nejsem zrovna spisovatel a raději mám testy či zkoušky, což skoro nikde není, takže by mě zajímala náročnost takové práce např. 10 stran, 30 stran - zadávají nějaká konkrétní témata .....). Ukončení celého studia: obhajoba práce - jak probíhá, je to stejné jako u bakalářských či magisterských zkoušek, dostanete předem otázky na které se budou u obhajoby ptát? reagovat zde
    Email: canincova.luckaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2018 22:01:31, Zdenda) Mohu mluvit jen za VPI. Na základě poměru cena/výkon jsem zvolil nakonec VPINSTITUT. Velké rozdíly v těch školách nevidím. Zkoušky mohu skládat buď formou testu a nebo psaním seminární práce. U některých předmětů však není na výběr. :-( Obtížnost je různá. Od esejí až po třeba relativně náročnou analýzu aféry Dieselgate. Nejdříve jsem chtěl psát jen seminární práce, ale pak jsem z časových důvodů přešel na testy. Zabere to mnohem méně času. Co asi oceňuji na VP INSTITUTU nejvíc, jsou nízké splátky a možnost zdarma přerušit studium. Jinak jsou docela vstřícní. Důraz kladou na diplomové práce, ale obhajoba mne teprve čeká. Ještě to smolím. Otázky k obhajobě mají být součástí posudků. Po obhajobě dám vědět. S06 Zd. reagovat zde
      Email: zdenda.tyblseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.02.2019 22:12:19, Lucka) https://1url.cz/1MplD
    .. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.09.2019 05:41:33, Honza M.) Studoval jsem na VP INSTITUTU v Praze. Studium nebylo nejlehčí, ale ocenil jsem individuální a profesionální přístup. Program MBA jsem měl studovat cca rok a nakonec jsem ho studoval 2,5roku. Testy nebyly zase až tak těžké, nároky na seminární práce byly poměrně velké. Studium na VP INSTITUTU doporučuji! reagovat zde
    Email: rumburak1seznamcz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.