Management cestovního ruchu x cizí jazyky pro cest. ruch?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.04.2011 13:37:14, Anička, zhlédnuto: 3582x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
hlásím se na tyto obory - management cestovního ruchu (fakulta informatiky a managementu) a na cizí jazyky pro cest. ruch - aj a nj (pedagogická fakulta) v Hradci Králové. Je dost možné, že se mi budou krýt přijímačky, jak to zatím tak vypadá...Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti, ať už osobní či od někoho jiného, s těmito obory, kdybych se musela rozhodovat, kam budu dělat přijímačky.
Děkuju za jakékoliv informace!:)

Email: Tunesienseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:16:46, Eliška) Ahoj, záleží na tom, jestli ti jde spíš o jazyky, nebo i o případné ekonomické předměty. Management cestovního ruchu není těžký, nejhorší je dostat se tam. Cestovní ruch na peďáku je pak hlavně o historii, ale teď tam přidali i dost morfologie a podobných věcí, takže jestli se nechceš moc patlat v těhle věcech jazyka a chceš spíš praktický věci do budoucna, tak bych šla spíš na FIM. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 19:40:04, Anička) Ahoj, díky za názor, už jsem se rozhodla pro FIM:)) Ještě se tam dostat a bude to fajn..:) reagovat zde
   Email: Tunesienseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 15:28:48, Karlíto) Tady čtyři reference na FIM UHK, které od kolegů studentů na FIMu dostali úplně nejvíce souhlasných hlasů, snad vám to pomůže v rozhodování.


  Škola vypadá hezky. Ale jejím neduhem jako většiny regionálních vysokých škol je malá prestiž a horší uplatění absolventů oproti velkým a prestižním školám v Brně a Praze(MU+VŠE). Na druhou stranu je uplatnění lepší než u těch úplně nejnovějších veřejných ekonomek (např. VŠTEČB, VŠPJ) nebo u těch s nejhorší pověstí (SU-OPF) + lepší pověst a uplatnění než u všech soukromých ekonomických škol. Škola má pro slabší studenty jednu výhodu: Není tak těžká jako ekonomky MU a VŠE. Takže vždy je to něco za něco. Na škole se mi docela líbilo, našla jsem si tu kamarádky a učivo vypadalo nejhůř na začátku, pak už bez jakýchkoli problémů.

  FIM není příliš náročná škola. Ono to ale není nic divnýho, na regionálních školách bývá obecně větší tlak k tomu, to studentům více dávat. Škola totiž nemá tak moc rozvinutou vědeckou činnost(=příjmy z její činnosti), a tedy nedostává dotace, které jsou závislé i na kvalitě studentů. Prostě není takový tlak na to, aby odcházeli ze školy opravdu špičkoví odborníci (=není to takové síto, "jen tak projít" není tak náročné = žádané příjmy z většího počtu studentů). Jedinou pákou ekonomických a humanitních regionálních fakult, at už našeho Hradce, Budějovic, Ústí n. Labem, Pardubic, Ostravy, Liberce či jiných, je určitá výběrovost studentů díky přij. zkouškám, tudíž i z ne tak náročných regionálních škol vycházejí mnohem kvalitnější absolventi než ze soukromých ekonomek. A ano, musím vám říct naprosto upřímně, dělal jsem (neúspěšně) 2 roky VŠE a FIM je oproti tomu fakt základka.

  UHK FIM je 2. nejlepší fakultou UHK. Po pedagogické fakultě je o něj největší zájem. V současnosti na něj berou jen 55-60 % uchazečů. Na Pedagogickou fakultu jen asi 35 %. Nezaměstnanost má průměrnou, nejmenší má pedagogická (okolo 7-8 %), pak FIM a Filozofická fakulta, ty maj mezi 15-17% a nejhůř je na tom přírodovědecká, kam se je i největší šance se dostat. UHK FIM má menší nezaměstnanost než třeba VŠTEČB nebo VŠPJ, ty maj mezi 35-40 %. S tím, že největší nezaměstnanost na těch školách maj právě ty ekonomická obory. Ty technický na VŠTEČB a zdravotnický na VŠPJ se chytaj s uplatněním mnohem líp. Ty ekonomický, tam jsou absolventi rádi, když dělaj po vystudování realitního makléře nebo recepční-a k tomu VŠ opravdu nepotřebujete.

  Finanční management = snadná cesta k titulu Bc. :o)Byly to úžasné 3 roky vysokoškolského života reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Management cestovního ruchu - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.
 2. Rady pro budouciho prvaka na Pdf (Cizi jazyky pro cestovni ruch) - Univerzita Hradec Králové
 3. management cest. ruchu na UHK - Ostatní
 4. Management cestovního ruchu - Univerzita Hradec Králové
 5. VŠE - Cestovní ruch - navazující - Vysoká škola ekonomická v Praze
 6. Dva cizí jazyky na ekonomických fakultách? - Výběr vysoké školy
 7. UHK, MUNI, VSE cestovni ruch + FPH - Výběr vysoké školy
 8. Management cestovního ruchu - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
 9. management CR Hradec Králové - Informace o studiu
 10. VŠ s obory cestovního ruchu - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.02.2024 09:28:09.