(04.12.2013 16:55:27, Karlíto)
Ahoj, přikládám několi referencí na UNYP, které dostaly od studentů UNYP nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže při rozhodování.
Pokud jste ***í jako tágo, jinými slovy máte IQ jako dvě tykve a k tomu jste ještě socka, nejspíš půjdete na nějakou naši typickou soukromou školu=velmi pochybnou masovku přenízké kvality. Takže socky s IQ tykve půjdou na VŠFS, UJAK, BIVŠ, MUP, VŠEM, VŠO, VŠH, VŠP a další hovna, kde jim za pár šupů natiskou diplom. Pokud jste chytří= máte něco v palici, ale hluboko do kapsy, půjdete na nějakou lepší veřejnou školu s dlouholetou tradicí, která nesnižuje nároky na studenty-v ČR- ČVUT, UK, VŠCHT, MU, VŠE, případně někde v dálce UP. A pokud jste v balíku a nejste taky úplně retardovaní, půjdete na UNYP-nejlepší soukromou školu. Srovnání: UNYP-přijato 95-100 %, školné cca 160 tisíc/rok, není vyžadován výborný prospěch ze střední školy, ani žádná doporučení, žádné olympiády, úspěchy, soutěže, mimoškolní aktivity. Harvard, Yale-přijato 5-10 %, test zaměřen na kritické myšlení, matematiku, logiku atd., korelující s IQ, školné 50 tisíc dol./rok (1 milion Kč) + nutnost doporučení, excelence na střední...
Ne, nejedná se o New York University, která byla založena r. 1831 a je 32. nejlepší školou světa. UNY je stará teprve čtyři desetiletí (mladší i než VŠE), je to státní US škola, takže v US nikterak zvlášt prestižní. Nejlepší světové školy jsou Harvard, Princeton a Yale, žebříčky cloumá hlavně ukazatel počtu přijatých, a proto se na ně dostane třeba jen 5 % nejlepších, na průměrně prestižní americké školy se dostane okolo 50 % uchazečů. A pak tam jsou školy, které jsou sice taky vysoké, ale jsou na úrovni našich středních (něco jako naše soukromý dávačky), tak na ty nikdo nechce. Prostě na Harvard, Yale, Princeton, Kolumbijskou, MIT, Chicago, Stanford, Duke, Pennsylvánskou, Dartmouth a spol se jen tak někdo nedostane-a to jsou ty nejprestižnější světové školy (+Oxford a Cambridge v UK). Ukazatel prestiže školy koreluje s uplatněním a prestižní škola = zejména málé procento přijatých, mimo jiné. V ČR stojí co do prestiže za slovo zejména asi lékařské fakulty na UK. (snad 1. stovka svět)
Soukromé školy prostě nejsou prestižní, pokud by byly, nemohly by nabírat více než 50 % uchazečů (jedno z hlavních měřítek prestiže v US), v tom s vámi souhlasím. BIVS 97,5 %, MUP 99,9%, MVŠO 99,7%, NC 89,8%, SVŠE 97,3 %, SVŠES 91,2 %, UC 99,5%, VŠEM 92,6 %, VŠL 99,4%, AAVŠ, BIBS, STING, UJAK, UNYP, VŠFS, VŠKE, VŠMIE, VŠMVV, VŠO, VŠOH, VŠP, VŠRR, VŠR-IFD, ZMVŠ 100 %. Tyhle čísla jsou prostě otřesný. A to na NC, VŠEM a SVŠES berou údajně taky každého, na NC je jen pohovor, takže neúčast na něm se automaticky započítává do neúspěšnosti. Prestižní ekonomické fakulty v ČR tak budou a jsou: VŠE F1+F3+F5-přijímáno do 30 % F2 VŠE + UK FSV IES + MU FES + MENDELU PEF + UTB FME -přijímáno mezi 35-45 %, ZČU FE + VUTBR FP -přij. mezi 45-50 %, a pak ten zbytek nad 50 % jen pro ukázku: ČZU PEF 65,4 %, JČU EF 61,4 %, SLU OPF 93,8 %, TUL EF 57,1 %, UHK FIM 58,1 %, UJEP FSE 56,2 %, FVTM 88,2 %, UPCE FES 59,2%, FLKŘ 93,7 %, VŠB-TUO EF 54,7 %, VŠTE 81,8 % Veřejné ekonomky jsou v ČR prostě prestižnější.
Oproti AAVŠ je UNYP o hodně lepší škola. Je tu multikulturní prostředí, mám spolužáky z Kazachstánu, Ukrajiny, Ruska, ale i USA. Dost lidí si tu nechalo uznat americkou maturitu, bakalář je na 4 roky. Za semestr dáte necelých 80 tisíc, takže za bakaláře víc než půl milionu, je to nejdražší škola v ČR. Prestiž trpí jen tím, že je tu přihlášek dost, ale mnozí se nakonec nedostaví ke zkoušce nebo už přijatí nenastoupí, takže tu není žádné tzv. síto, které by zvedalo úroven přijatých, nekoukají ani na známky ze střední školy. UNYP je skoro po celém světě, je i v Asii, Rusku... Úroven UNYPU je slušná, vyšší než AAVŠ, která je sice taky drahá, ale úroven má dost nízkou, což říkají i někteří její profesoři kteří tam učí. Na UNYPU je hodně asistentů a odborných asistentů, profesorů a docentů tu moc není, ale to je asi všude a vůbec to nevadí. Na UNYP se naučíte skvěle anglicky, jen je to hodně drahé, možná bych, kdybych volil znovu, tak vycestoval spíš do zahraničí,třeba do Londýna na Bus.sch.
reagovat zde