(15.08.2013 21:06:51, Popino)
Milá zlatá..., asi nevíte, jak to vypadá na opravdu prestižních zahraničních školách v USA či GB.
Za studium si sice platíte, ale určitě ne takto směšně nízké částky jako na našich soukromých vysokoškolských akciovkách.
Není to 25 tisíc, ale třeba 250-500 tisíc za semestr.
Ta tradice je úplně jiná, v USA maj soukromý vysoký školy tradici (prostě úplně jinej systém než ten náš, pokud nejste retardovaná, tak ze SŠ jako premiant jistě víte, že v USA funguje sociální stát na přeci jen trochu jiných principech než v Evropě), ale ne všechny jsou kvalitní, některé též spíš svou (ne)náročností připomínají naše střední školy (aneb výpovědi mnoha českých studentů z některých amer. vysokých škol).
Na ty opravdu prestižní amer. univerzity se nedostane tím způsobem, že si zaplatíta a jste přijata-to ani omylem-musíte mít výborný prospěch už na střední škole, vyvíjet mimoškolní prospěšné aktivity, nějak vynikat (soutěže atd.) a k tomu napsat velmi dobře LSAT-něco jako naše OSP, které ještě více souvisejí s výší vašeho IQ, kritickým myšlením atd..
Na prominentní soukromé zahraniční univerzity v USA se prostě jen tak někdo nedostane, studium je prestižní a velmi nákladé.
Mimo finanční náladnosti lze jistě vyzvednout i časovou náročnost.
Lidi např. na Harvardu (zejména studující přírodní a technické vědy) mají během semestru tolik povinností a úkolů, že se věnují, jsou oddáni téměř pouze svému studiu a mají co dělat, aby to vše zvládli.
Jak to vypadá na našich soukromých vysokých škol(k)ách bez tradice, zázemí, prestiže?
Jednoduše tak, že je na nich 80 % dálkařů, kteří si jdou napsat až závěrečný test, závěrečnou zkoušku, na kterou se učí jeden celý víkend před zkouškou ze starých vypracovaných otázek (přesně vědí, co bude v testu-knih opravdu netřeba) na pár stran, samozřejmě všichni přijati jak na bak. tak mag. stupen bez přij. zkoušky.
Úroven prezenčního studia však nebývá o nic vyšší-zápočty za pouhou docházku, "eseje" obšlehnuté z netu (které nikdo nečte) atd.
Prostě soukromé školy se svou kvalitou, prestiží a uplatněním rovnají takovému pěknému kravskému lejnu.
Jsou to jen sprosté tiskárny na diplomy pro méně inteligentní, potažmo líné a neambiciozní jedince.

A pokud to nevíte, tak náš školský systém začíná pomalu připomínat spíše školy v Austrálii.
Lidé si tam taky mohou jít na soukromou vysokou školu vystudovat téměř cokoliv, ale vždy se na ně pohlíží s patřičným despektem-studium na veřejných vysokých školách tam je mnohem prestižnější, náročnější, přijímá se na základě zkoušky (všichni se nedostanou)... ,ale je i dražší. (Aneb vy máte tu výhodu, že vám tu lepší veřejnou školu zaplatí "stát"-proto se váš přístup zdá lehce retardovaným)
reagovat zde