A je po nostrifikaci, Vesecká vyhrála


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.06.2010 07:59:49, Nikola, zhlédnuto: 28023x, reakcí celkem: 171Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekNejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká uspěla se svými šesti žalobami proti Západočeské univerzitě v Plzni (ZČU). Vesecká v nich napadla rozhodnutí univerzity, jež uznala diplomy a právní vzdělání studentům ze Zakarpatské státní univerzity. Krajský soud v Plzni v pondělí rozhodnutí ZČU zrušil a případy vrátil škole k dalšímu řízení. ČTK to potvrdil místopředseda soudu Václav Roučka. Důvody soud zatím nezveřejnil, nejdříve je oznámí účastníkům sporu.
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2010 16:32:20, Pete) To ze ZCU zpackala nektere nostrifikace jeste neznamena, ze je po nich. V te zalobe se ji vytyka hlavne, ze nevedla radne dokumentaci. Takze pokud ted dokumentaci upravi a vyda osvedceni nova a radne - bude to OK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2010 16:50:20, Kenny) Tomu snad uz nemuze verit ani nejvetsi optimista. Nedelejte si iluze, ze by snad z toho ukrajinskeho diplomu mohlo nekdy neco byt. Uz to tady pisu asi 3 roky. Stejne tak dopadnou i ty slovenske skoly. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:12:43, Gagaryn) Hele víš co akorat tady děláš problémy tak se sejdeme dostanes po držce a bude klid.Bereš? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2010 23:36:22, Lázlo Šojóm) Předkládám Vám informace z UNINOVY

   Podle informace prorektorky pro vzdělávací činnost Bratislavské vysoké školy práva prof. Ing. Kajetány Hontyové, Ph.D. uvažuje vedení UNINOVA, o.p.s., pracoviště Praha o žalobě na Mezinárodní institut podnikatelství a práva v Praze pro nekalou soutěž, resp. o trestním oznámení na jednatele MIPP.
   Obdobně se vyjádřil i předseda správní rady UNINOVY JUDr Ján Čarnogurský z Bratislavy.
   Podstatu žaloby vidí UNINOVA expandovaná svojí pobočkou do Prahy v tom, že MIPP podvodně inzeruje vzdělání v oboru práva, aniž může legalizaci tohoto vzdělání studentům zajistit a tím se dopouští trestného činu nekalé soutěže v hospodářském styku.
   Vedení UNINOVY tuto záležitost projednávalo i na Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy, od kterého se mu dostalo závazné informace, že MIPP vydané diplomy opravňují jeho držitele k výkonu profese uvedené na diplomu v Ruské federaci v případě kvalifikace „Právník v oboru práva“ jako absolutoria bakalářského studijního programu zahraniční vysoké školy a v Ukrajinské republice v případě kvalifikace „Magistr právoznania“ jako absolutoria magisterského studijního programu zahraniční vysoké školy. V obou případech neexistuje žádný akademický titul obvyklý ve střední a západní Evropě. Pokud ministerstvo vydává k těmto zahraničním kvalifikačním diplomům osvědčení, je k tomu nuceno Lisabonskou smlouvou, přitom toto osvědčení nenahrazuje řádnou nostrifikaci vydávanou veřejnými vysokými školami v České republice a tedy neopravňuje k výkonu právnického povolání v České republice. Ministerstvo totiž k tomuto nouzovému a neplnohodnotnému kroku přistupuje jenom v případě, že studijní program zahraniční vysoké školy není slučitelný s žádným studijním programem akreditovaným a uskutečňovaným veřejnými vysokými školami v oboru právo a právní vědy. Právě takovým obecně neakceptovatelným studijním programem je program uplatňovaný podle ruské a ukrajinské koncepce na MIPP.
   V této souvislosti vedení UNINOVY i ministerstvo doporučují stávajícím studentům odmítnout platit školné bez záruky legalizace tam získaného vzdělání.

   reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2010 23:29:51, Lubos) To je opravdu legracni ze jedna sh*t skola z vychodu zaluje druhou sh*t skolu z jeste vetsiho vychodu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.07.2010 23:30:52, Petr) Zase dobra kachna :-) Uninova ma dost starosti s tim, ze CAK nechce zapisovat jeji absolnenty... reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2010 00:24:34, Jarda) ČAK zatím možná odolává, ale Státní zastupitelství už padlo :-)

      V návaznosti na prohlášeni Bratislavské vysoké školy práva a UNINOVA o.p.s. si dovoluji informovat, že jsem obdržel odpověď na můj dotaz adresovaný Městskému státnímu zastupitelství v Praze, který se týkal vyřazení jedné z našich absolventek z výběrového řízení na místo právního čekatele.

      Městská státní zástupkyně, JUDr. Jana Hercegová, mě informovala, že na základě podnětu proti rozhodnutí, který podala uchazečka, dospěla k závěru, že rozhodnutí o jejím vyřazení bylo nedůvodné. V odpovědi se uvádí, že absolvováním Bratislavské vysoké školy práva uchazečka splnila kvalifikační předpoklad vzdělání požadovaný § 17 odst. 1 zák. č. 283/1993 Sb., v platném znění, a to s ohledem na mezinárodní smlouvu mezi našim státem a Slovenskem, zveřejněnou pod č. 33/2011 Sb.m.s. S ohledem na uvedené bylo rozhodnutí o vyřazení z výběrového řízení zrušeno a uchazečce byl stanoven náhradní termín pro vykonání výběrového řízení.

      V Praze dne 19. července 2010

      JUDr. Bc. Tomáš Gřivna, Ph.D.

      Bratislavská vysoká škola práva

      Fakulta práva

      Proděkan pro studijní programy uskutečňované v České republice
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2010 22:16:11, Lázlo Šojóm) To je pro absolventy Uninovy určitě pozitivní, že mohou narazit na státní zástupce, kteří se rozhodují podle práva. Proč ale mají absolventi Uninovy potíže při uplatňování v právnických povoláních? Podle mluvčí České advokátní komory Ivy Chaloupkové pronikly do okruhu profesí právnických informace nepříznivé pro celou právnickou obec, a to že do vyšších ročníků pobočky Bratislavské vysoké školy práva (v České republice Uninova, o.p.s.) vstupují studenti nebo absolventi veskrze pochybné instituce Mezinárodní institut podnikatelství a práva. Podle paní Chaloupkové toto podezření pobouřilo všechny profesní právnické komory (ČAK, Soud. unie, Unie st. zástupců, Notářská komora) a rovněž tak Nejvyšší správní soud v Brně. Proto společná porada těchto organizací vydala zákaz přijímat za justiční čekatele, právní čekatele, advokátní koncipienty a notářské koncipienty absolventy UNINOVY, protože v tom spatřují další obcházení zákona o vysokých školách, jako tomu bylo prokazatelně v případě MIPP, který zjevně neposkytoval řádné právnické vzdělání. Přestože, jak vyplývá z rozhodnutí paní Herzegové, není tento zákaz právně relevantní, znepříjeňuje uchazečům z Uninovy profesní život. Absolventi MIPP jsou na tom samozřejmě ještě hůř. K romu je třeba podotknout, že jak minulé tak současné vedení MIPP cynicky parazituje na nedostatku informací současných studentů a snaží se za každou cenu zachovat si bezpracné zisky na úkor důvěřivých platících studentů, kterým nemůže zajistit řádné právnické vzdělání. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2010 10:00:10, Ala) Ala) Kdo bude mít zájem mohu zaslat odkaz na video ,které zachycuje atmosféru na MIPP fakt doporučuji.

   Video Mipp zde:http://uloz.to/532892/mipp06032008.mpg

   Přednásky tak tomu já říkam katastrofa:http://www.ulozto.cz/hledej/?q=mipp reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:13:38, Gagaryn) No fuj to je hrůza ,ale na Karlovce to je daleko horší. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.07.2011 23:55:40, jarek) A kdo by byl překvapen, vždyť na Karlovce vyučují stejní profesoři, jako na MIPP... reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2010 13:36:23, Nikola) Ve všech věcech v zákonné lhůtě 30 dnů vyhotovíme písemné odůvodnění, které doručíme účastníkům řízení," řekl ČTK Roučka. Poté soud zveřejní rozhodnutí v plném znění včetně odůvodnění na elektronické desce justice.
  ZČU uznávala vzdělání z užhorodských práv, která dotyční studovali prostřednictvím pražského soukromého institutu. Osvědčení od české univerzity potřebovali proto, aby se mohli v ČR živit jako právníci. ZČU přitom kvůli uznávání čelila dlouhodobé kritice z mnoha stran.
  Kvalitu absolventů zpochybnila například Česká advokátní komora, která je odmítla zapsat do seznamu koncipientů a dokonce několik již dřív zapsaných koncipientů vyškrtla. Komora svůj krok odůvodnila tím, že dotyční zřejmě nemají vzdělání rovnocenné se studiem práv na české univerzitě. Současně dala podnět Nejvyššímu státnímu zastupitelství, ať se věcí zabývá.
  Postup ZČU kritizovala i předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková. Podle ní bylo uznávání užhorodských práv jednou z prvních "podivností", kterou se v minulosti v souvislosti s aférou na plzeňských právech začala komise zabývat. Za nesrovnatelné vzdělání v minulosti označil také děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Aleš Gerloch. I sami někteří absolventi pražského institutu zpochybnili kvalitu výuky, na internetu kritizovali její nízkou úroveň.
  Vesecká podala celkem sedm správních žalob proti rozhodnutí ZČU o vydání osvědčení jednotlivým osobám. Bylo to koncem roku 2008 a v prvním čtvrtletí roku 2009. Jednu z žalob soud odmítl z procesních důvodů.
  Podle děkana právnické fakulty Jiřího Pospíšila se stále hlásí lidé, kteří chtějí ukrajinské vzdělání uznat. O vydání osvědčení rozhoduje výhradně rektor ZČU Josef Průša, fakulta se k žádosti vyjádří, její stanovisko ale není pro rektora závazné. "Naše vyjádření jsou negativní, to znamená, že nedoporučujeme. Nedomníváme se, že to je kompatibilní se vzděláváním na české právnické fakultě," uvedl Pospíšil.
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.07.2010 23:37:06, Pete) Necerte vodu, vzdelani se dal uznava a i advokatni komora uz se uklidnila... reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:20:12, Adam) Hele Pete,
    existuje telefon a informace se dneska šíří velmi rychle takže to co píšeš je ***ost .A jeste slovo tak si tě najdu a dostaneš takovej vejprask že budeš mít do Vánoc násrano. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2010 21:47:28, Pancho Villa) http://www.vejska.cz/diskuze/27968

  Pokud je to co se tam píše pravda, tak to s uznáním nostrifikaci vidím dost bledě. I kdyby se vedení MIPP vysokým všimným podařilo Průšu přimět, aby nostrifikace obnovil, nevypadá to při současném rozkolu Průši s Pospíšilem (ten je známý i bez toho komentáře) udržitelně s těmi nostrifikacemi, které by takto udělil, vůbec udržitelně. Jisté je jen, že pokračuje soudní odebírání magisterské kvalifikace absolventům MIPP a že se nejedná o nějaké administrativní nedostatky - jak se v diskusi snaží naznačovat Pete (02.06.10) - ale o pořádný průser. Jediný, kdo tímto způsobem přišel k lichvářským penězům je bývalý ředitel MIPP Jurčovský a nynější nový jednatel Doležal s "rektorem" Jiráskem. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2010 16:31:38, Pete) Nevim odkud cerpas informace ty, ale ja videl jen rozsudek, ktery rika, ze pri nostrifikaci udelala chybu ZCU, kdyz nemela ve spise vsechny dokumenty, podle kterych rozhodovala. Proto soud nostrifikaci zrusil a vratil vec ZCU k dalsimu rizeni (tyka se to individualne asi 8 absolventu MIPP, tak jake pokracovani odebirani..?). Dal jsem videl "nove" vlastne "opravene" nostrifikace, ktere ZCU posila puvodnim absolventum, a ktere maji vsechny nalezitosti, co soud pozadoval. Podle mne si ZCU doplni spravni spis - vyda opravenou nostrifikaci a vec je vyresena. Co s tim taky jineho? Zaverem: podle toho, ze MIPP stale nabira na obor pravo studenty, viz http://www.mipp.cz/index.php?menu=sdeleni&akce=zobrazsdeleni myslim, ze uz to maji poresene jinak by byli na hlavu padli, ne? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2010 18:22:51, Radek) Na hlavu padli by spis byli ti, co by s takovou skolou spojili svoji budoucnost. Chapu, ze se vam to jako fanouskovi MIPPu nemusi libit, ale ukrajinsky titul nostrifikovany proflaklou plzenskou skolou, ma nulovou hodnotu. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2010 20:37:30, OLIVER) Všem kolegům: Pozor dozvídáme se, že máme mezi sebou škodnou, tzv. “pete“ je provokatér a informátor podvodného vedení školy, snaží se otupit naši pozornost proti lichvářskému počínání těchto lumpů proti nám studentům. Oliver
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 10:06:09, Pete) To OLIVER. Tak to jsem se pobavil :-D Muzes nam tupym agentum provokaterum a informatorum vysvetlit v cem podle tebe spociva "lichvarske pocinani techto lumpu proti nam studentum"? Muj ridici organ me zapomel informovat a na webu skoli o tom neni ani zminka. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.08.2010 17:13:53, Martina) Nevíte někdo, proč je najednou doména "mipp.cz" nedostupná? Ještě včera bylo vše OK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:15:30, JanPrd) Takže vážení konec srandy škola má nostrifikaci z Beloruska jdeme se učit a kdo né ten dostane od ukaček pres ***. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 17:37:13, Petr) Já bych jen reagoval :Jestliže je vše v pořádku proč MIPP nedá na své stránky konkrétní subjekt jenž Diplomy at uz Balářské nebo Magisterské nostrifikuje.Obavám se že studentům zbyte jen bez cenny diplom a zůstanou středoškolsky vzdělani.
  Další správa je ta ,že tato škola tedy Mezinárodní institut podnikatelství a práva bude do konce roku 2010 zrušen soudním nařízením .Spisy které jsou dostupné jasně hovoří čeho se toto pochybné s.r.oočka dopustilo.

  Já bytS05 studenty tak nakopu do Pr....celé to vedení :)tak doufám ,že to brzo někdo udělá hlavně si neberte příklad toho magora slováka:)
  Zdar reagovat zde
  Email: ividiusseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 18:10:13, geryjohny) Bohužel i já jsem poznal tuto prapodivnou školu,ale brzo jsem pochopil,že zde mi budoucnost zádnou nezajistí.Co učitel to neodborník v porovnáni UK je to bída .Co se tyče zrušení MIPP,tak ta informace se dostala i ke mě. Následující text byl odstraněn kvůli osobním útokům na konkrétní osoby.

   Cus reagovat zde
   Email: tomhemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2010 11:52:44, Pete) A jeste prosim tu o pernikove chaloupce... odkud mas prosimte tu informaci, ze se "skola rusi soudnim narizenim"? A jake verejne pristupne spisy "jasne hovori ceho se toto pochybné s.r.oocka dopustilo"? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2010 00:20:04, Jindra) Koukám,že tato diskuze je velmi zajímavá:)Váženy Pete,obávám se ,že člověk ,ktery nedokáže hledat se pravdu nikdy nedoví:)Jenom slídite a *** víte:)Tak čau reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2010 00:53:24, geryjohny) Pete a proč jsi tak aktivní v tématu této školy?že ty jsi naletěl a rodiče tě tahají za ouško....Já bych ti dal přes *** facku a dal bych tě na učnák smrade jeden. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2010 01:14:52, Jindra) Ve smlouvě o převodu Obchodního podílu se můžete prosím dočíst že pan Ivan Přerovsky tedy syn jisté pí.Přerovské byl vyplacen částkou 600 000 Kč a tak Mipp má nové majitele .To bude peklo.
     reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2010 09:59:17, Ala) Kdo bude mít zájem mohu zaslat odkaz na video ,které zachycuje atmosféru na MIPP fakt doporučuji.

      Video Mipp zde:http://uloz.to/532892/mipp06032008.mpg

      Přednásky tak tomu já říkam katastrofa:http://www.ulozto.cz/hledej/?q=mipp reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 18:17:15, geryjohny) Ps:Fakt nechápu ty lidi co stále řeší tuhle školu?není lepší se na MIPP vykašlat a jít na státní?
  ovšem ,když si vzpomenu na pár studentů tak si myslím,že bude lepší když zůstanou hlupá vedle hlupáku sorry Prááááávníci. reagovat zde
  Email: tomhemailcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2010 18:38:59, geryjohny) Na závěr pár nesmyslů ze stránek MIPP:

  1a)Cíle studia a profil absolventa

  Studium poskytuje teoretické znalosti na úrovni klasického vysokoškolského vzdělání. Spolu s tím vybavuje absolventy poznatky bezprostředně aplikovatelnými v praxi. Absolvent magisterského studia oboru Právo je absolventem s úplným vysokoškolským vzděláním, který se vyznačuje hlubokou znalostí studovaného oboru. Absolvent magisterského studijního programu Právo a právní věda, obor Právo na Mezinárodním institutu podnikatelství a práva najde široké uplatnění ve všech odvětvích práva, v nichž je předpokladem komplexní právnické vzdělání (veřejná správa, soukromý sektor atd.)Kde?Na Ukrajině?
  1b)
  Po úspěšném absolvování magisterského studia a úspěšného složení státní závěrečné magisterské zkoušky získá absolvent oboru Právo na Mezinárodního institutu podnikatesltví a práva titul magistra. Absolvent obdrží diplom s uvedením získaného titulu a oboru studia a dodatek k diplomu.

  1) *Předmětem přijímacího pohovoru jeto nebyl pohovor to byl shit)trapny trapny

  * zjištění představ studenta o zvoleném oboru a seznámení studenta s požadavky a nároky studia
  * seznámení studenta s možnostmi jeho budoucího uplatnění
  * projednání volby studia cizího jazyka (Aj/Nj)
  * projednání jednotlivých bodů Smlouvy o podmínkách a řádu výuky na MIPP (dále jen Smlouva)
  2)Po přijímacím řízení:Další nechutnost

  Na základě pozitivního výsledku přijímacího řízení na MIPP se můžete dostavit k podpisu Smlouvy o podmínkách a řádu výuky (dále jen Smlouva).

  3)Výše školného za jeden semestr činí:ZA TU KVALITU?NIKDY

  * Bakalářské studium – 28.000,- Kč
  * Magisterské studium – 30.000,- Kč
  Na zápočty a zkoušky se studenti přihlašují pomocí přihlašovacích lístků:D Nebudu komentovat

  4)Bakalářské studium oboru Právo je osmisemestrální a končí po splnění všech studijních povinností státní bakalářskou zkouškou před mezinárodní komisí.:D
  Na základě absolvování zahraničního studijního programu realizovaného na MIPP se studentům vystavují zahraniční státní diplomy s akademickým titulem bakalář práva?????

  5)Student MIPP může část studia absolvovat na vysoké škole či univerzitě v zahraničí. Po ukončení bakalářského studia na naší vysoké škole může absolvent pokračovat v magisterském studiu na MIPP, případně na odpovídajících českých vysokých školách nebo na vysokých školách v zahraničí.???????????????????????????????????

  6)Student oboru Právo vedle odborně právních znalostí získává i hlubší znalosti ekonomické. Je připraven řešit právní otázky podnikatelské praxe, dále právní problematiku v oblasti marketingu, managementu, bankovnictví, auditu, celních služeb, kriminalistiky, pojišťovnictví, sociálních služeb a diplomatických služeb směřujících do oblasti mezinárodního obchodu.?????????????????????????????????????????????

  7)Na MIPP vykonávají pedagogickou činnost profesoři, docenti, odborní asistenti a další odborní pracovníci. ????????????????????????????????????????????????

  8) reagovat zde
  Email: tomhemailcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.09.2010 10:02:15, Jan) Jen at tu školu zruší bude klid. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2010 13:31:19, Pete) To je fakt zajimavy, ze je je kolem tyhle skoly porad tak rusno.. Pokud je tak spatna proc se tam porad hlasi lidi a proc jsou kolem ni tak hystericky reakce? Ze by zavist? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2010 16:43:21, Toník) Můsíš kamarade pochopit jednu věc ato že plno lidí ani nemá ze začátku představu o tom v jaké šíleném stavu je tato škola vem si že zaplatíš 300 000Kč a pak dostaneš nějakéj ukrajinskej diplom ktery nemůžeš uplatnit v čr protože ti nedají nostrifikaci a když ti ji dají čeka te dalsí problem a to že Komora se právem braní že tato škola nemá ABSOLUTĚ ŽÁDNOU UROVEN po stránce vzdelávací:)mj.jsem se dověděl od známého ktery tuto školu navštevoval že je zde možné mít individualní plán za 5000 kde si můžete dělat zkousky u koho chcete to si dělají *** ??????myslím že tato škola má nulovou šanci na přežití je to jen nechutnej odpod jak z lidí lákat kriváckym zpusobem peníze z vizí že dostanete uznavané pravnické vzdelaní na uzemí čr.Ani náhodou je to vsechno jen levarna .Samotné studijní oddelení vám ani neodpoví na vás dotaz ohledné zájmu o studium a predstava stovat na nejaké základní skole je hruzostrasna.Koncím reagovat zde
    Email: tondaKmnseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.09.2010 21:11:37, marketa) studentkou MIPP nejsem a ani se nehodlam stat, ale jenom by me zajimalo, kde berete informace, ze se skola rusi, paklize je to pravda, existuje o tom rozhodnuti (soudni) verejne dostupne, jestlize nejvyssi statni zastupitelka vyhrala spor o odneti nostrifikace, opet o tom existuje rozhodnuti (verejne pristupne), ale ani na nejvyssim statnim zastupitelstvi ani na ministertvu skolstvi o nicem nevedi, nemyslite, ze je zvlastni, jak je tu mnoho obvinenych, ale skutkova podstata a dukazy tady chybeji? reagovat zde
  Email: Majushinkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.09.2010 16:30:17, Toník) Markééétko to musíš umět hledat:)a mít především kontakty.Prosím bud upřimná a napiš proc sem vlastně píšeš?Já jsem tu školu poznal u přijimacího pohovoru a také jsem mluvil s pár studenty jejich reakce byly fakt divné:)Jeden neví ,druhy čumí a třetí je nespokojeny ,protože neví co bude dál:)
   Narovinu STUDENTI MIPP NEPLATTCE TĚM HAJZLUM ŠKOLNÉ JINAK VÁS ČEKA ..... reagovat zde
   Email: tondaKmnseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.09.2010 11:18:17, Pavel) A proč sem píšes Ty? Já ty nahravky slyšel a přijdou mi jako normální přednášky....Takže o co Ti jde? reagovat zde
    Email: pavelseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2010 10:24:42, Jan) O co mu jde?aby jsiy ty nahrávky pouštěl každy den před spaním:)
     Rodeo driver reagovat zde
     Email: jedyknigseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2010 10:37:59, marketa) prispevek Toníka shledavam za mimoradne zcestny, mimochodem vystudovala jsem prava na UK, ale mam par znamych, kteri tam studuji nebo studovali, a pravda je takova, ze ti kteri tam studuji jeste stale, se opravdu boji, protoze nevedi co bude dal.
  akreditace skoly je prinejmensim kuriozni a je to jejich skoda, ale vyuka a predmety samotne, jsou okopirovane od prf UK, fpr ZCU a samotny prodekan jak UK tak ZCU vam osobne bude tvrdit, ze na teto skole opravdu neni nic spatneho, koneckoncu se osobne podileli, spolupracovali a konzultovali s nimi od pocatku, zejmena v sestavovani osnovy a sylabu predmetu, bohuzel to maji spatne poresene s onou akreditaci.
  Nevim Toniku o jakych kontaktech pises nebo se domnivas, ze pises, nechapu tvoje vyzvy a vykrivy, vubec to neni k veci. reagovat zde
  Email: Majushinkaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.09.2010 14:34:05, michal) ví někdo opravdu, jak to bude s touto školou, jsem studentem této školy a začínám toho docela litovat podle toho, co tady čtu... reagovat zde
   Email: felda.mseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2010 10:22:01, Jan) Milá Markétko,příspěvek Toníka je naopak velmi jasny a jeho slova naprosto vystihují problem této školy:)Příště raději nikde nepiš ,že máš právnickou fakultu dobře?To jsem rád:)
   ono za netem muže klidně sedět nikdo z Mippu :)

   Ahoj

   reagovat zde
   Email: jedyknigseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2010 10:40:59, Pete) ja ti nevim Jane, ale na nekoho kdo na skole udajne nestudoval na zna ji z prijmaciho pohovoru a z pokecu se studentama Tonikovi nejak divne zalezi na tom, aby studenti neplatili skolny.. To se mi zda trochu divny. Sam jsem studoval prava jinde a na MIPP me upozornil kolega v praci, kterej ji vystudoval uz pred nejakou dobou. Nostrifikaci ma normalne z Plzne a dela firemniho pravnika v mezinarodni spolecnosti bez jakechkoliv problemu. Tuhle diskusi uz leduji ze zajmu uz par let a porad dokola se tu objevuju informace typu: neni nostrofikace, skola se zavira, atd. Nikdy se to nepotvrdilo - tak myslim, ze ta tim bourenim proti MIPP bude spis konkutrence,.. ne? S13 Ale treba se pletu a nekdo sem napise realne a overitelne veci proc se na tuhle skolu nehlasit.. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2010 11:45:45, mandela) Na škole to neni až tak špatný.Je tam sic na studijním jednoduchá a hrubá bubákovitá suverenka která pěkně štve.Jinač je to v poho.Přednášky jak kdy jak kdo.Taky čekame jak to dopadne. reagovat zde
    Email: mndeliaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.11.2010 16:30:21, roxet) Máš pravdu.Jenom je to mírně napsáno. Vůbec nachápu,že ji tam nechají.Asi nikoho slušnýho nemohou sehnat, Pokud chceš s někým na úrovni jednat a nechat se vyslechnout, musíš zajít do kanceláře na konci chodby nebo si pokecat rusky. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2010 10:37:42, michel) Ta na studijním má vskutku primitivní a přisprostlé chování.Je lepsí ale držet ústa,protože ona může způsobit potíže. Radši s ní co nejmíň kontaktů ať držkuje na někoho jinýho. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2010 10:32:29, Dani) Markétko haloooooooo S08,co to sem píšeš?jaky okopírovany předměty?Ty předmety musí mít každa PF jinak by ti studentíci asi težko šli za cílem získaním diplomu no a tak to mají i soukromé školy.To není okopírované to jsou předmety uznávané a dané.Mipp nic neokopírovala jen se chtela zaradit do seznamu škol nabízejici obor:Pravo a právní věda:)
   reagovat zde
   Email: jedyknigseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.11.2010 14:39:03, petra) Zdravím, kompletně jsem prolezla všechny diskuse týkající se studia na MIPP, jsem momentálně před rozhodnutím, zda si zvolit tuto školu v magisterské formě. Končím studium Bc obor Bezpečnostně právní činnosti a ráda bych se nasměrovala na právo. Na studijním odd. mi bylo řečeno, že po ukončení jejich studia v magisterské formě nebudu mít žádné problémy s nostrifikací ani s rigorózním řízením na jiné fakultě. Můžete mi někdo relevantně poradit, zda je dobré se ubírat cestou přes MIPP? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.12.2010 15:04:02, takyabsolvent) Jestli chceš dobře vyhodit čtvrt mega za nic tak tam běž. ZČU nikdy nebude nostrifikovat mag. diplomy z užhorodu. Současné žádosti o nostrifikace budou zamítnuty s ohledem na probíhající soudní řízení u KS v Plzni. MIPP mag. studium práva neudrží v ČR žádná PF užh. diplomy nebude nostrifikovat. Rektorát MIPPU jako almamater v této situaci nědělá absolutně nic!!!!!!!! Pouze ikasují prachy od studia práva chtivých studentů. Již se chystají žaloby na nahradu škody. Tak hodně úspěchů! reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.12.2010 22:34:31, Jamie) V klídku.. nostrifikace a všechno kolem magisterskýho studia na MIPP má teď na starosti z pověření rektora JUDr. El-Dunia CSc. (dělá na právech v Praze zástupce vedoucího katedry), takže to bude v pohodě.. :-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2010 07:39:38, Michal) A kde to chce jako nostrifikovat, na UK? ;););) Spis bych to videl na nostrifikaci u El Bundy. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.12.2010 15:21:48, Majk) Cože? Ta hrozná ženská se žlutejma zubama co jen dokola pořád pindá blbosti dělá zástupce šéfa katedry? To se nedivim, že práva v Praze jdou do kopru.. Tak pokud tahle má "pověření rektora" tak goog luck.. :D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.12.2010 23:58:55, Steve) Myslite tu JUDr. Mgr. Janu El-Dunia, ktera dlouhodobe pracuje pro ruskou tajnou sluzbu? Tak ta to urcite spolehlive vyresi.. S05 reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2011 12:28:23, kala) Co to tady plácáte, že El Dunia něco vyřeší? Každej přece ví, že už za komunizmu (před 1989) spolupracovala s KGB a dělá pro ně furt!!! To je úplně jasný, že ta se dohodne s tim divným člověkem, co si řiká Profesor Petrovský a je jasnej agent ruský rozvědky. Třetí do party je Franta Hmota (Prof. Novotný), kerej vystudoval v SSSR školu pro komunistický špiony slavně se vrátil na Pol icejní akademii. A celou tuhle sebranku kreje divná šedá myš ing. Jurčovský, Ph.D co jen chodí a říká, že to nový vedení všechno vyřeší.......... Dřív tu učili lidi z Plzeňský fakulty i z Karlovky - proto se dávaly nostrifikace. Teď to de leda do pr..le a par lidi si masti kapsu na skolnym a kdejakech poplatkách. Platit tady školný je jako házet prachy do zachoda! reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.12.2010 09:55:54, rektor) ZČU Plzeň zamítá žádosti o nostrifikace právního vzdělání ze ZSU Ukrajina. A je to totálně v řiti!!!!! reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2011 19:12:16, Croft) Dle sdělení proděkana MIPP, na základě mého tlf. hovoru mi bylo sděleno že nostrifikace jsou zajištěný prostřednictvím Ministerstva školství, chci si někde dodělat magistra a tak jsem se zajímal jak je to s MIPPem, nevíte někdo jestli je to pravda že nostrifikace jsou v pořádku? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2011 22:21:08, rektor) V odvolacím řízení o zamítnutí nostrifikace ZČU právního vzdělání na ZSU rozhoduje MŠTV, které potvrdí rozhodnutí ZUČ o zamítnutí žádosti o nostrifikaci no a pak nezbývá než podat žalobu ke Krajskému soudu V Plzni proti zamítavému rozhodnutí ZČU no a jak si myslíte, že rozdne krajský soud v Plzni? Pan proděkan MIPPU zřejmě žije na jiné planetě, že si dovolí tvrdit takové bludy. Ona je to dobrá taktika vůči nevědomím studentům MIPPU hlavně, že platí školné!!!!! Je to neskutečná nezodpovědnost vední MIPPU s účastí MŠTV, že po několika letém působení tahají ze studentů peníze bez legalizace poskytnutého vzdělání. Nastal čas, kdy orgány činné v trestním řízení by měli konat!!!!! reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2011 20:26:42, Slečna) Letos končím bc. studium na jiné škole a docela se mi zalíbilo mgr. studium na Mippu....líbilo se mi než jsem si přečetla tuto diskuzi:(. Jestliže opravdu nejsou diplomy nostrifikovány nemá cenu chodit na tutu školu...a oficiální stranky školy mlčí:(. Nemáte někdo aktuální informace? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 11:53:58, Zdenek) Od místopředsedy KS v Plzni se dovídáme, že úspěšně dobíhá soudní odebírání nostrifikací vzdělání a právní kvalifikace získané na MIPP pokud jde o ty absolventy, kteří již v minulosti nostrifikaci získali. Zároveň JUDr Václav Roučka prohlašuje, že ostatním absolventům pochybného MIPP bude podle nového postupu ZČU a MŠMTV toto původně nostrifikované zahraniční vzdělání a kvalifikace deklarací zrušeno jako nikdy nenabyté.
     Podle zastupitelů statutárního města Plzeň bylo úspěšně dokončeno odepření této nostrifikace těm absolventům MIPP, kteří ukončili studium v posledních dvou letech na této - i podle zastupitelstva - víc než neseriozní škole.
     Z vyjádření nového děkana PF ZČU Květoslava Růžičky vyplývá, že MIPP jako jeden ze satelitů bývalého vedení PF ZČU je pokládán za naprosto neregulerní instituci, a proto budou všechny jí vydané diplomy prohlášeny za nicotné, tzn. že platí právní fikce, že nikdy vydány nebyly. Náměstek ministra spravedlnosti František Korbel, který se v této věci účinně angažuje potvrzuje tento závěr. Stávajícím studentům MIPP se společně doporučuje soudně požadovat podvodně vylákané částky za proběhlé a dosud probíhající studium. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 16:41:04, Slečna) Uf, děkuji Vám Zdenku za velmi vyčerpávající odpověd. Po výše napsaném si musím nechat zajít chut a poohlédnout se serioznějším magisterském oboru.Ještě jednou děkuji za ušetřené peníze a nervy;) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 16:52:35, croft) No já se také připojují, po výše uvedeném se rozhodně na tuto školu nepřihlásím. Dělám právní specializaci, vy víte o nějakých školách kde by se dal udělat magistr? Já jsem se ještě díval na BIVŠ v Praze, ve spolupráci se Slovenskou VŠ zprostředkovávají magisterské vzdělání v právu, příjmají i bakaláře z právních specializaci, vypadá to docela lákavě. No škoda že nějaká fakulta není někde na Moravě kde by se dalo dodělat právo Mgr. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 18:34:10, Slečna) V současnosti studuji managment a tak by se mi právní povědomí velmi hodilo,ale jediná škola kterou sem našla (soukromé i vysoké) a poskytuje mgr. studium právního směru byla práve Mipp. Bohužel ta BIVŠ u mě nepřipadá v úvahu, kvůli tomu, že jsem neměla dosud právo a nezvládla bych rozdílové přijímačky:( reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 19:46:48, Radek) to Slečna: pokud jsi v Praze, zkus třeba na VŠE obor Podnikání a právo (navazující magisterský). Je to prezenční. A máš to zadarmo. Zatím..
         reagovat zde
         Email: radek.lexavejskacz
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 19:46:12, Radek) to Croft: z českých asi ne.. o žádné nevím. něco poměrně blízkého dělá policejní akademie v Praze (Bezpečnostní a právní studia tuším). a nebo nově to nabízí to třeba tahle Vš: http://www.peuni.cz/fakulta-prava/studijni-programy (nabízí obory z jedné slovenské právnické fakulty, titul je JUDr. takže stejný jako u nás.. a myslím že to stavějí na dohodě mezi ČR a SR o vzájemném uznávání titulů). Navazující magisterské tam je. Dá se studovat i v Praze. Ale osobně to neznám a zkušenost nemám.. takže to ber jen jako tip k prověření;). Jinak něco podobného ještě nabízejí (z jiné slovenské VŠ) tady http://www.jostovaakademie.cz/pravni-podminky ale tam si nejsem jistý jestli teď vypisují navaz.magisterské. Přeju zdar reagovat zde
        Email: radek.lexavejskacz
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2011 21:04:04, Lada) Pravnicka fakulta v Brne otevrela magistersky obor verejna sprava. Je to kombinovana forma studia. Je urcen pro absolventy bc. studia programu pravni specializace. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 19:18:27, Karolína) Děkuji také za ušetřené peníze,no tak o MIPPU v Praze jsem silně uvažovala nevěděla jsem jak to udělat s časem,protože je to až v Praze a já jsem z Moravy,ale ted mám jasno.Stačí přečíst diskuzi a jsem v ***i jako ženská v obchodě s kabelkami.Tak ted babo rad kde mám jít na magisterský,jsem VŠAP v Brně a ted nevím kde mám pokračovat na magistra...prosím,prosím smutně koukám,kdo mi poradí :D..děkuji reagovat zde
       Email: vsap.08seznamcz
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2011 20:36:20, Slečna) No nečíst tuto diskuzi, mohly sme být spolužačkama:D na MIPPU:D Bohužel s radou kam na mgr. neporadím, protože sama se rozhlížím kam se upíchnout...je to těžké když je člověk po bakalářském oboru už úzce profilován... reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.04.2011 15:55:30, Luboš) Když mi ho pěkně vykouřís dostanu te na Uk reagovat zde
        Email: luniseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2011 23:14:14, Zdenek) Jsem rád, že jsem někomu ušetřil peníze, nervy a hlavně čas a úsilí se studiem a s tím co nás ještě s tímto institutem čeká. Ohledně MIPP jsme se dále doslechli, že byl na ministerstvu školství odvolán dosavadní ředitel odboru vysokých škol Václav Vinš, CSc. pro důvodné podezření z podivné spolupráce s vedením našeho institutu. MIPP již není uznávána jako vysoká škola a právnická obzvlášť. Totiž, mj. vzdělání, které není ve studijních programech Zakarpatské státní univerzity (tj. výuka českého práva v češtině) nemůže být v České republice uskutečňované a korupce to samozřejmě nezlegalizuje.

       I na základě odborného posouzení dožádaných univerzit se ustálil názor, že absolventi této "školy" nikdy právoplatně nenabyli vysokoškolské vzdělání právního směru a proto jim bude postupně oznamováno, že nezískali ani vysokoškolské vzdělání ani právnickou kvalifikaci. Důvodem proto je i samotná forma tzv. rozhodnutí státní zkušební komise na MIPP, podle něhož se absolventům MIPP uděluje diplom, a to proto že tento dokument není vydán Zakarpatskou státní univerzitou jako zahraniční školou, ale v českém jazyce MIPP jako neexistující školou. Protože MIPP je nanevýš zprostředkovatel tohoto zahraničního vzdělání a diplom měl být vyhotoven Zakarpatskou státná univerzitou.

       Doporučejeme tedy stávajícím i bývalým studentům žalovat MIPP pro bezdůvodné obohacení. A jestli tu někdo fanaticky obhajuje všechny špatnosti MIPP, tak ve mě budí podezření, zda není informátor Jiráska a Jurčovského. Kolem této podvodné školy už nic nepřekvapí. Teď Jirásek, který si hraje na nikym nevoleného rektora a který byl vyloučen z Bankovního institutu pro zpronevěru mzdových prostředků nám studentům sděluje úžasnou novinu, že když už naše vzdělání - nevzdělání nikdo nebude nostrifikovat, tak to prý udělá ministerstvo školství. Ale tam když jsme byli, tak řekli, že ministerstvo nostrifikuje v krajním případě jen takové cizí školy, které poskytují vzdělání jaké svým zaměřením nedosahuje srovnání s žádnou legální tuzemskou školou, což se dle ministerstva nevztahuje na náš institut. Takže pokud by to udělali tak by to znamenalo pouze jakési potvrzení nestandardnosti tohoto vzdělání a nezpůsobilosti absolventů k výkonu povolání v civilizovaném světě. Ať pan Jirásek lže jak chce, vinu této podařené školy nezastře. Proto se budeme muset domáhat svých práv u soudu a jinde. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2011 11:43:36, Pete) To je mi zase sbírka fám a pomluv.. Skola normalne funguje a na nostrifikaci se pracuje: http://www.mipp.cz/INFORMACE-PRO-STUDENTY/ ... formulace jako: doslechli jsme se... doporučujeme studentům.. Kam na to chodíš? A čeho by ses chtěl u soudu domáhat? :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2011 16:31:26, Ala) A ty chodíš na ty kraviny kam, že se jich zastáváš...to jsi na tom tak špatně že jim věříš. Školu jsem ukončila v roce 2009 zažádala v Plzni o nostrifikaci a ta byla zamítnuta, následovalo odvolání k MŠMT ta věc vrátila znovu k řešení ZČU. Sliby školy jak to v Plzni vyjednávají a po několika tel. s vedením MIPP jsme doufala, že fakt pro své bývalé studenty něco dělají a pomohou a jak s Průšou jednají a že stojí za školou. Po dalších dlouhých měsících přišlo v prosinci 2010, že Plzeň znovu zamítá a vzdělání neuznává, že po posouzení jsou tam rozdíly značné...rozhodnul Průša. Takže opět putuje odvolání na MŠMT a škola nic ta jen má plnou hubu keců. Bohužel to vypadá, že MŠMT to tentokrát potvrdí a studium a prachy jsou ....... A důvod, někdo při vzniku MIPP pěkně dotoval něčí kapsu pravděpodobně v Plzni a na dalších místech a ta pár let pěkně nostrifikovala, naivní studenti "i já" viděli, že nostrifikace jsou a tak nic nenasvědčovala rozsáhlému podvodu a najednou, rok před ukončením to někomu přišlo divné a začal v tom pěkně šťourat a výsledek... nostrifikace nejsou, MIPP podezřele změnila své stránky a vedení a nám je X let studia prakticky k ničemu. Nechápu jak někdo může být po tomto všem tak naivní a stále jim věřit, že je to OK nechápu jak další "hlupáci" jim cpou nemalé peníze a myslí si jak je vše OK to Vám vedení není schopno říct, že nostrifikace bývalý studenti nedostávají a je jim "diplom" k ničemu...proč by vám to také říkali mají z vás prachy a ne malé reagovat zde
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:18:23, JanPrd) Milá slečno ,

          já vám tu nostrifikačku zajistím ,ale musíte mi ho .......no a pak si třeba muzeme zaplavat reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2011 17:40:05, cii) 13.01.2011 11:53:58, Zdenek
      Víte kolego co je to nicotnost a kdy se prohlašuje... pravdpodobně jako absolvent právnické fakulty v Plzni nebo jiného právnického učiliště v ČR, jste o Quod nullum est, nullum produsit effectum neslyšel víc než v základech teorie práva kdesi v zápočtovém předmětu dávaným za hubičku... reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 19:43:07, Radek) dddss reagovat zde
  Email: radek.lexavejskacz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2011 17:46:15, Petr) Co pak je to ta "evropská nostrifikace" pane rektore? Kdo pak že jí osvědčuje? Koza Nostra snad. Že by další kamuflage? S06 reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 14:02:09, Pája) Nevíte proč jsou už nejméně druhý den stránky MIPP http://www.mipp.cz/ nedostupné? Copak škola zmizela? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 23:38:12, Slečna) No nevím na gaudeamu v praze byli zástupci této školy přeochotní:) Takže to nevypadalo na její brzký konec reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 09:54:58, vera) Taky jsme byli na gaudeamu druhý den odpoledne. Dostali jsme o mippu od dvou vtipných seriozních pánů mnoho informací a pozvání na den otevřených dveří.Je z toho velmi dobrý dojem i z celé jejich prezentace institutu.Přijdeme a snad vše uvidime na vlastní oči.Stánek byl malý a vstřícnost velká. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 14:13:28, Slečna) Tak ja tam byla v úterý, ochotní byli to ano(ale to byli všichni zástupci škol),ale od studia zde mě odradila nutnost vykonat rozdílové zkoušky(mluvili o počtu 5 zkoušek) mezi mým bakalářem a navazujícím magistrem. Po státnicích vážně nebudu mit chut ucit se na dalsí zkoušky:/ reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 16:09:13, Vlasta) Když byli tak vstřícní a ochotní, říkali také informace k nostrifikacím? Nebudou/budou a od koho? Je to základní věc před rozhodnutím, zda u nich studovat prostřednictvím ruské nebo ukrajinské VŠ. Je asi zbytečné studovat a platit za něco, co by pak nebylo v ČR uznáno. To je ztracený čas a vyhozené peníze. A jak je to vlastně s těmi, co mají nostrifikaci studia z MIPP z dřívější doby od ZČU v Plzni? Nedávno v médiích proběhle zpráva, že ZČU dříve vydané nostrifikace ke studiu z MIPP ruší (asi prohlašuje za nicotné). Co je na tom pravdy? Prosím jen seriózní odpovědi. Děkuji. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.02.2011 22:01:45, slecna) po sdeleni nutnosti vykonani rozdilovych zkousek jsem se na nostrifikace neptala,uz ti pro me bylo zbytecne.ale osobne musim rici,ze bych tam nesla studovat...tech nejasnosti a dotazu je proste prehrsel na muj vkus...navic nostrifikace z plzne uz neni taky takove terno...po te afere:(:( ale u stanku skoly vsap mi bylo sdeleno,ze maji pozadano o akreditaci na mgr. Takze ja bych si pockala...S13 reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.02.2011 08:17:18, Honza) No to sdělovaly i mně na Vysoké Škole Karlovy Vary před 4 roky a teď už jsem v navazujícím magisterském studiu ale rozhodně ne ve varech, tyhle školy VŠKV, VŠAP a jiné se jen tak k Mgr. nedostanou ale když se jich uchazeč zeptá jestli mají magistra tak řeknou že je to v akreditačním řízení reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2011 20:43:57, Michal) O VSAPu jsem zrovna slysel jenom pozitivni zpravy, takze ja si osobne pockam az do leta. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2011 18:01:46, Martina) to Ala: Mohu jen potvrdit: Tvá slova, jsou naprosto pravdivá. Pokud ještě někdy zavítáš na tento server, informuj, prosím, zde zúčastněné o případných novinkách.

  Mne se záležitost ohledně MIPP bohužel také týká, a vůbec ne okrajově. Nějakou dobu zde strávenou na mag.nav.studiu mi trvalo, než jsem pochopila, že prchnout jinam znamená jistou záchranu peněz a nervů. Peníze jsem už dávno oželela a zařídila se jinak, i když "čistým právníkem" se v dohledné době nestanu. Ničeho už nelituji a nemám ani v plánu kohokoliv žalovat. Podání žaloby považuji za zbytečné mrhání prostředků, a to nejen finančních. Nevím, co si kdo chce od institutu vzít, když není kde brát.

  Co mne však velmi znepokojuje, je bohorovnost odpovědných osob na MIPP, kteří prý neustále studentům tvrdí, jak je všechno v pořádku. NENÍ. Všechno je jinak.

  Já mám z institutu pouze bakalářský diplom a "plzeňskou" nostrifikační doložku z doby, kdy MIPP, resp. tehdy ještě Mezinárodní vysoká škola podnikatelství a práva v Praze, nikomu nevadila. A mně se tam tehdy dokonce i líbilo. Na konzultace jsem se vyloženě těšila. Akademická obec považovala diplom a osvědčení o uznání vzdělání z Plzně za naprosto standardní. Bakaláři z MVŠPP byli běžně přijímáni po splnění podmínek přijímacího řízení a případném vykonání příjímaček do navazujících magisterských programů příbuzných oborů soukromých i veřejných vysokých škol, namátkou - VŠE, ESF MU, PrF ZČU, PA ČR, Metropolitní univerzita - tam dokonce přešel skoro celý jeden ročník.

  DNES - pokud příhlášku někde přijmou, tak většinou jen na placené celoživotní
  vzdělávání, a to ještě s obrovskými výhradami. Některé univerzity skutečně mají signály, že "absolventům MIPPU a ještě dalších podobných zařízení" bude nostrifikované zahraniční vzdělání a kvalifikace skutečně zrušeno jako nikdy nenabyté.

  A co se týká kvalifikace - obávám se, že pro právničinu a především pro resort minsiterstva spravedlnosti jsou absolventi z MIPP ztracení. Toto mi můžete věřit. Po vypuknutí aféry na plzeňských právech jsem se z nějakých tehdy blíže neurčených důvodů stala účastníkem nechutných záležitostí, které by šlo zařadit pod mobing a stalking.

  Domnívám se, že nejen mne zajímá, co hodlají orgány ministerstva školství a spravedlnosti udělat s námi, kteří jsme po bakalářských státnicích na MVŠPP či MIPP pokračovali na navazujícím magisterském studiu a ukončili ho, případně s těmi, kteří ještě studují.

  Jeden z důvodu možné (?) dehonestace institutu, jsem pochopila dnes. Známá pracující na matrice přinesla barevně vyvedenou neověřenou kopii tiskoviny označené DIPLOM s následujícím textem: Rozhodnutím státní zkušební komise ze dne ... 2010, JMÉNO a PŘÍJMENÍ .. , byl udělen akademický titul MAGISTR PRÁVA ve zkratce Mgr. Předseda státní zkušební komise - nečitelný, ale graficky zajímavý klikyhák - v.r. P.A. Tračuk. Rektor - opět klikyhák - v.r. F.H. Vaščuk. "Diplom" byl opatřen ukrajinským razítkem - Ministerstvo osviti i nauki Ukrainy, Zakarpatskij deržavnij universitet, Užgorod. Datum - listopad 2010.

  Kladu si otázku, zda-li takovou listinu může vydat seriózní instituce nebo to někdo "vyrobil" jako "hustý fór". reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2011 07:26:22, Vlado) ČAK už útočí i proti Slovensku.
  Dr. Krym obsáhle informoval členy představenstva o problematice, která vzniká v souvislosti se zápisy uchazečů se zahraničním vzděláním do seznamu advokátních koncipientů.
  V součinnosti s předsedou se opakovaně snažil tuto problematiku projednat s ministrem školství, který však z důvodu pracovního zaneprázdnění sjednané termíny zrušil.

  Základním problémem je to, že na území ČR působí instituce, které zajišťují vzdělání, jehož obsahem je výuka právnických předmětů, avšak tyto subjekty nemají akreditaci k poskytování vzdělávání v oboru právo na našem území, případně je akreditace udělena pouze k poskytování vzdělání v bakalářském studijním programu.
  Dochází k obcházení zákona o vysokých školách tím, že tyto subjekty deklarují, že zprostředkovávají vzdělání pro zahraniční vysoké školy, které mají v domovském státě licenci pro výuku práva v magisterských studijních programech.
  Ve skutečnosti však licence opravňuje k výuce tamního práva a licence se nevztahuje k výuce českého práva v rozsahu, v jakém jí provádějí tuzemské vysoké školy.

  Licence byla navíc vydána s přihlédnutím k podmínkám, které musí školy splnit v domovském státě, včetně podmínek materiálních a zejména podmínku obsazení pedagogického sboru.

  Vzdělání v ČR pak ale neprovádějí zmíněné vysoké školy v právu domovského státu, ale přímo zmiňované subjekty zřízené podle českého práva se sídlem v ČR (společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti a obecně prospěšné společnosti) vyučují české právo, výuku provádějí převážně čeští pedagogové, vše bez akreditace našeho ministerstva.
  Zahraniční vysoká škola pak vydá uchazeči vysokoškolský diplom.

  Zdůraznil, že žadatelé o zápis do seznamu koncipientů, kteří absolvovali popsané vzdělávání, urgují ČAK o zápis, případně o rozhodnutí. Pravdou je, že výbor ČAK pro srovnávací přezkum vzdělání získaného na zahraničních vysokých školách jedná o možnosti uznání vzdělání za srovnatelné již delší dobu, stanovení kritérií je však obtížné a očekával se také výsledek projednání věci s ministrem školství, k jednání však dosud nedošlo.

  Podle zákona ČAK nemá stanovenu žádnou lhůtu pro rozhodnutí, zápis do seznamu advokátních koncipientů rozhodnutím není a kterýkoliv z žadatelů se může obrátit na soud. V současné době probíhají dvě soudní řízení, v nichž dosud nebylo rozhodnuto.

  K tomu dr. Macková doplňuje, že na území ČR působí čtyři státem povolené vysoké školy a na základě mezivládní úmluvy se Slovenskou republikou z roku 1992 se uznává vzdělání získané na slovenských státních vysokých školách.
  Problém vzniká u Bratislavské vysoké školy práva, která vydává diplomy na základě výuky prováděné o.p.s. Uninova, a to je převážná část žadatelů o zápis do seznamu advokátních koncipientů, o nichž dosud nebylo rozhodnuto. Pokud jde o BVŠP, vzniklo podezření, že prostřednictvím společnosti Uninova obchází tuzemské předpisy o vysokoškolské výuce.
  Další problém spatřuje dr. Macková v tom, že do účinnosti poslední novely zákona o advokacii z 31. 8. 2009 se někteří tito absolventi do seznamu advokátních koncipientů zapisovali. Přítomný dr. Hoke informoval o průběhu svého zastoupení ČAK před Obvodním soudem pro Prahu 1.
  Neveřejná část.
  Konec neveřejné části.
  K tomu dr. Krym ještě dodává, že Vysoká škola ve Sládkovičově provozuje obdobnou praxi a využívá na územní ČR k výuce Bankovní institut vysoká škola, a.s.
  V diskuzi vystoupil dr. Brož, který doporučuje v každém případě zjistit co nejrychleji stanovisko výboru, avšak podle jeho názoru může představenstvo rozhodnout i bez takového stanoviska, neboť výbor byl zřízen zejména pro rozhodování v individuálních záležitostech. Podle názoru dr. Brože ve výše uvedených případech nejsou splněny podmínky pro zápis a v každém případě je zde možnost soudního přezkumu takového postupu ČAK.
  Dr. Brož navrhuje v tomto duchu přezkoumat, zda již zapsaní uchazeči splňují podmínky pro splnění k připuštění k advokátním zkouškám.
  Dr. Papež v diskuzi doporučuje v případě negativního rozhodnutí postupovat spravedlivě a dosud zapsaným koncipientům oznámit, že podmínky nesplňují.

  Po obsáhlé diskuzi představenstvo jednomyslně rozhodlo o tom, že ukládá legislativnímu odboru ve spolupráci s tajemníkem, dr. Hokem a dr. Všetečkou zpracovat podkladový materiál pro dubnové zasedání představenstva. Tento materiál bude předložen SAK za účelem jeho projednání a na společném zasedání představenstev obou komor. Poté bude zaujato obecné stanovisko ČAK k této problematice.
  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2011 09:44:50, John) Vysoká škola by Vám však neměla poskytnout pouze kvalitní odborné znalosti, ale měla by rovněž dotvářet i celou Vaši osobnost. Fundovaný odborník musí mít požadované osobní kvality, aby představoval cenný přínos pro společnost.

  To tvrdí na webu MIPP. Skutečnost je však jiná. MIPP dotváří mou osobnost tím, že musím absolvovat potupné řízení u Krajského soudu v Plzni z důvodu uznání rovnocenosti tohoto vzdělání. Přesto, že studium práva svým obsahem odpovídá studiu práva na českých vysokých školách právního zaměření v souladu s udělenou akreditací jak tvrdí na vebu. Česká akreditace k magisterskému studiu neexistuje a ta ukrajinská je k ničemu. České právní fakulty toto vzdělání nepovažují za rovnocenné a ministerstvo školství a MIPP od problému dává ruce pryč.
  Tento stav trvá již několik let a dívím se, že se najdou další nepoučení ***ci a lezou na tento institut, který k ničemu není. Vážená Martino, myslím si, že odpovědnost za vzniklou škodu nesprávním úředním postupem rektorátu ZUČ musí někdo nést! Výši škody vzniklé poškozením osobnostních práv lze vyjádřit v pěnězích.

  A přesto, že bychom měli být přínosem pro společnost. ČAK ovšem tvrdí opak a podle nich je ve veřejném zájmu, aby absolventi tohoto institutu byli odsunuti na okraj společnosti. Co kdyby se ukázalo, že i někteří jedinci jsou schopni vykonávat právnické povolání z řad absolventů MIPPU. A pár jich znám osobně! Čeho se ČAK bojí a proč se schovává za veřejný zájem?

  Výuka na MIPP v rámci zahraničních studijních programů probíhá v českém jazyce. Absolventi obdrží diplom ZSU za čtvrt mega docela malý cár papíru k ničemu.
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2011 12:39:28, Kenny) Mily Johne a ostatni MIPPaci, Uninovaci, a dalsi. Tady vubec nejde o to, ze byste nebyli schopni delat advokaty, to muze delat spousta lidi, zadny zvlastni talent ani schopnost neni potreba. Jde o to, ze advokati jsou exkluzivni klub aby si dost vydelali, a ostatni nepustili k lizu. A vstupenka do exkluzivniho klubu je jenom pres 4 verejne skoly v CR (UK, MU, ZCU, Olomouc). Nikdo dalsi. Tvrdim to tady celou dobu, pokud jste to nezaregistrovali pred X-lety na techto diskuzich, pak vas to holt stalo tech ctvrt mega :( a absolvovani ruznych potupnych rizeni u soudu. Ale hloupost populace je asi nekonecna pokud tam porad nekdo leze. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2011 09:00:01, FOX) "Výše uvedené diplomy bude u absolventů bakalářského a navazujícího magisterského studia v současné době (dle sdělení zástupce ministerstva) nostrifikovat na základě odvolání (z veřejných vysokých škol) Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR". Tvrdí pan rektor mippu.
    To je taky pěknej blábol. Pokud nějaká nostrifikace ministerstvem školství kdy bude, tak pouze na právní specializaci n e n a p r á v n í v ě d u! Právní fakulty KU, UP, MU a ZČU neuznají ani specializaci.

    "Dále jednáme o nostrifikaci v rámci Evropské unie. Tato jednání budou ukončena v dohledné době". To jistě už to pečete skoro devět let.
    Nostrifikace v rámci Evropské unie neexistuje!!! Nebo mylíte pane rektore, že ano? Nostrifikovat může pouze členský stát EU a který? Možná že nejschůdnější cesta vede přes Albánii.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2011 14:04:59, Evžen) Nostrifikace je pořád v nedohlednu. Rektor vydal prohlášení na internetu ,že je vše v jednání v rámci EU ale je to už hodně dlouho a pořád ničeho nedosáhl. Vlastně je na škole neviditelný a nikdo ho nezná. Možná z fotografie na webu. Ještě, že jsou tam další pracovníci. Asi na to skutečně nestačí a tak pořád mlží. Pozor na to!!!! reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2011 13:03:10, Majka) Co zase ***nete, že se to nebude uznávat? JUDR. El Dunia na přednáškách řikala, že se to vysvětlilo (v Plzni měli nepořádek v dokumentaci složek studentů) a teď po vysvětlení s ministerstvem budou nostrifikace normálně pokračovat. Ta to asi musí vědět nejlíp, než vy všichni dohromady, protože byla v Plzni na právnický fakultě za Karlovku v tý kontrolní komisi. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2011 14:45:16, FOX) Milá Maruš jedna bába říkala před osmi lety, že se nostrifikovat bude. Ono se nostrifikovalo! A už ne! Formálně je vše v pořádku, že říkala JUDr. El Dunia. Zeptej se jí na meritorní stránku věci v souvislosti se žalobami na KS v Plzni ty milko asi máš prachy na vyhazování, co? Nebo jsi reklama na mipp? Proč nás El Dunia nezastupuje v kasačním řízení, když je vše v pořádku s naší alma mater je-li jaká. A to tvrdím proto že jsem účastníkem soudního řízení u KS v Plzni Ty milko! Co to tady prohlašuješ jaká kontrolní komise? A k čemu? Co pak El Dunia ví, proč to neprezuntuje? Pan rektor ví asi *** a je mu to jedno. No než se dočkáš nostrifikace už ti asi ani depilace nepomůže. Proč studuješ právo? Vždyť nemáš vlastní názor!!!!!!!! reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2011 16:05:27, Majka) Proč tě nazastupuje v řízení nevím. Asi se jí nezeptal.. S13 Co vím, je, že dělá zástupce vedoucího katedry na PF UK (to už tu někdo v dřív psal) a v Plzni byla z pověření akreditační komise za Karlovu Univerzitu, tak když to říká, tak to asi nebudou nesmysly, ne? Proč by to řikala studentům, kdyby to nebyla pravda? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2011 02:21:29, kala) To si asi delas srandu, ne? A neni ti divny, ze ta tvoje slavna Judr. El-Dunia najednou zmizla, ze seznamu vyucujicich....? Do skoly mozna chodi, ale na seznamu http://www.mipp.cz/Profesorsky-sbor-1/ kde predtim byla uz tedka najednou vubec nefiguruje! Podle mne se jen napakovala na lidech jako si ty.... vsichni vi, ze mela vyberciho v kazdym rocniku, kterej bral zalohu na zkousky a zapocty.... kdo nedal neudelal..... Na pravnicky fakulte to prej dela stejne na kurzech CZV.. ted kdyz de skola ke dnu tak se proste sebrala a vypadla jako krysa z potapejici se lodi.. tak se laskave probud a zeptej se vedeni jak to je s tou udajnou evropskou nostrifikaci..... nedozvis se nic! S12 reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2011 16:56:39, Fanda) Tak to potvrzuju.. tahle soudrzžka si nachala platit 3 litry za zkoušku a litr za zápočet a skupinu co to dala, tak nechala při testech opsat výsledky, jako, že de na cigo.. Co chtete? Cela tadle škola je vo prachach reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2011 17:04:10, Monča) Ja myslim, ze v tomhle muselo jet vedeni skoly. Asi jim slibila, ze zaridi ty nostrifikace, kdyz ji to nechali delat prej se takhle kupovaly i statnice a ta Dunia ridila celou komisi - peknej hnus - se nedivim ze to nikdo nechce nostrifikovat.. ale ve skole prej koncila a bude koncit i na pravnicky fakulte. Vite o tom nekdo neco? reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2011 12:59:47, Chozé) To mi připomíná toho filutu JUDr. Pinze ten prej taky učí na PF UK jako externista a na mipposorboně ukončil činnost, kdo ví proč? Už to asi tak neneslo? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 11:34:13, Sasa) Podle toho co rikaj vyssi rocniky ho prej ukoncili protoze navrhoval vetsi narocnost u zkousek a statnic, novymu vedeni se to prej nezdalo a rikali o nem at si takovouhle narocnost prosazujue na UK. Takze to je asi trochu jinej pripad ne? Fakt je, ze dokud tam ucil tak ty nostrifikace normalne fungovaly. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2011 17:06:15, Majka) Normalne kecate.. ve skole uci a na fakulte taky staci se podovat na www stranky.. jenom pomlouvate a zavidite reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 09:07:04, Martina) Jen pošetilec může závidět někomu, kdo investoval "čtvrt mega" za momentálně bezcenný kus papíru. Nerozumím chování představitelů MIPP. Copak se ještě nenašel nikdo z absolventů, aby jim sdělil, jak se věci mají? Někteří zaměstnavatelé a personální agentury volají přímo na ministerstvo školství a zjišťují si informace o institutu. Justice, konkrétně soudy a státní zastupitelství, neuznají diplom z MIPP (ukrajinský magistr, ruský bakalář) s nostrifikační doložkou jako relevantní ani pro výkon funkce vyššího soudního úředníka. Absolventi bakalářského studia, kteří dělali státnice na podzim 2009, nostriifkační doložku dosud nezískali. Odvolání většiny z nich proti zamítavému rozhodnutí plzeňské univerzity z ledna 2010 leželo ještě v únoru 2011 na ministerstvu školství ! reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2011 12:19:58, Reverend) To vybírání za zkoušky sedí.. Před rokem dala přes kontakt v kruhu dopředu vědět, že kdo chce projít na 1 musí dát 5 tis, trojka byla za 3 tis. Kdo nedal neprošel. Od kluka co byl v CŽV na právnický na UK vím, že tohle je u El-Dinu pevná taxa a funguje to dlouho a dobře. Co chcete když studujete při práci? Snad si nemyslíte, že se na soukromý škole nebo na CŽV budete dostávat známky zadarmo.. :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.03.2011 12:25:45, Boris) Co se divíte, že nemáte nostrifikace když studujete na škole kde učí agentka KGB a známá vybíračka úplatků El-Dunia? Si pak dělajte advokáty v Moskvě!!!! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2011 13:28:16, Filip) Já jsem zažil El Duniu u státnice na MIPP asi před rokem. O tomhle vybírání jsem se tehdy nedoslech. Ale jak u obhajoby, tak u zkoušení všech předmětů mi připadalo, že se ptá na věci, který s danou otázkou vůbec nesouvisej. Jakoukoliv otázku, ať se týkala správy českýho soudnictví, teorie práva, právní historie... obracela na rozhodnutí Evropskýho soudního dvora v určitých konkrétních případech. Takže i-když jsem měl z potítka podrobně vypsanou každou otázku, tak sem v tom samozřejmě plaval. Nejdřív jsem si myslel, že jen nevěděla, o čem ty otázky jsou. Teď vim, že když sem nic nezaplatil, tak mě nenechala mluvit a ptala se mě na ty nesmysly. Od kámoše, kterej šel rok po mně, jsem se totiž dozvěděl, že u státnic vybírá a když si nezaplatil, tak čau! Vůbec nezáleželo, jestli si uměl, nebo ne. Když si zaplatil, odpovídala za tebe na otázky, který položila, když ne, vždycky tě na něco dostala. Fakt je, že to bylo normální vydírání. Když ses na to poctivě učil jak ..... a nechtěl si nepoctivě uplácet, tak tě vyrazila. Nechápu, ale připadá mi vtipný, že si jí na UK nechávaj jako odbornýho asistenta katedry Teorie práva a právního učení. Ta ví nejlíp, jak se učí :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2011 15:41:01, Tobias) El Duna byla za komančů nějaký velký zvíře ve Svazu československo-sovětského přátelství. Vzhledem k tomu, že za mipp jezdí do Moskvy, tak bych se její práci pro KGB fakt nedivil. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2011 23:53:58, Pudr) S touhle ženskou jsem měl u státnic taky pěknou polízanici. Evidentně dobře zodpovězenou otázku mi neuznala, ptala se mimo téma otázky... Teď už vím, kvůli čemu to bylo. Ta snad hrabe i o státních svátcích. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2011 19:45:26, Vlasta) Informce o postoji Nejvyššího správního soudu k nostrifikacím - článek ze dne 4.4.2011
  Plzeňská univerzita pochybně uznala diplomy z Ukrajiny; Žaloba Vesecké proti diplomům
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=696057

  Potvrzeno! Nostrifikace a praktiky kolem nich jsou oprostě divné .... :-(( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.04.2011 22:18:43, Nikolaj) A je to v rektu pane rektore MIPPU

   Uznávání titulů z Ukrajiny bylo dlouhodobě terčem kritiky odborné veřejnosti, a to i přesto, že vzdělávání garantovali čeští učitelé. NSS potvrdil, že rozhodnutí Západočeské univerzity o platnosti titulů měla značné formální nedostatky. Škola nesprávně kombinovala dva různé akty - rozhodnutí a osvědčení.

   "Následně obsah osvědčení měnila, a to neformálně, bez jakéhokoliv zdůvodnění, formou skartace původního osvědčení a vydání osvědčení nového," stojí v jednom z několika podobných verdiktů NSS. Skartování a antidatování přitom zřejmě bylo častou praxí. "Došlo k němu i v dalších pěti z celkem sedmi věcí, které má nyní rozhodující devátý senát zdejšího soudu v souladu s rozvrhem práce přiděleny k posouzení," napsal jeden ze senátů NSS.

   Podnět Krajskému soudu v Plzni kvůli uznávání titulů dala někdejší nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. Prostřednictvím žalob napadla rozhodnutí univerzity o uznání diplomů.

   Západočeská univerzita přestala podle dostupných informací uznávat ukrajinské právnické diplomy někdy na přelomu let 2009 a 2010. Zakarpatská státní univerzita sídlí v Užhorodu. Češi ji studovali prostřednictvím pražského soukromého institutu. Osvědčení od české univerzity potřebovali proto, aby se mohli v ČR živit jako právníci. ZČU přitom kvůli uznávání čelila dlouhodobé kritice z mnoha stran.

   Kvalitu absolventů zpochybnila například Česká advokátní komora, která je odmítla zapsat do seznamu koncipientů a dokonce několik již dřív zapsaných koncipientů vyškrtla. Komora svůj krok odůvodnila tím, že dotyční zřejmě nemají vzdělání rovnocenné se studiem práv na české univerzitě. Současně dala podnět Nejvyššímu státnímu zastupitelství, ať se věcí zabývá.

   Postup ZČU kritizovala i předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková. Podle ní bylo uznávání užhorodských práv jednou z prvních "podivností", kterou se v minulosti začala komise zabývat. Postupně pak propukl jeden z největších skandálů v českém vysokém školství. Kvůli pochybným rychlostudentům a dalším nejasnostem skončilo vedení plzeňské právnické fakulty. Situace na fakultě je stále složitá, reformy zdaleka neskončily.

   Počátkem února Západočeská univerzita odeslala čtyřem absolventům usnesení o zrušení magisterského diplomu. Jde prý o případy, kdy lidé nesplnili řadu zkoušek a zápočtů, chyběly jim diplomové práce, studia trvala rok, dva nebo dokonce dva měsíce. Další podobné kroky škola připravuje.
   reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.04.2011 23:08:56, Majka) Tak si laskavě precti konec clanku, jo: Univerzita tak musí vydat nové rozhodnutí o uznání diplomů. To musí splňovat všechny potřebné náležitosti. "Univerzita musí vydat nové, perfektní rozhodnutí," rozhodli soudci.
   JUDr. El-Dunia říkala, že ZČU prostě vydá rozhodnutí znova a bez chyb a bude vymalováno.. tak se uklidněte a nechte si ty závistivý kecy..
   reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2011 10:09:34, Michal) ježiš, ty seš uplně pitomá ne? na tu školu chodim a jde do kopru. el dunia je hrozná ženská a je to svině ta ženská, ty seš dobře naivní holka co, ta škole je na nic, právníci z nás nikdy nebudou! AK nás prostě mezi sebe nepustí reagovat zde
    Telefon: 8209087, Email: felda.mseznamcz, Web: felda.m@seznam.cz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2011 18:37:49, Hajn) Co sem sakra porád tlačíš tu El-Duniu? Ta se na MIPP jen napakovala na poplatcích za zkoušky a v Plzni pak celou školu podrthla.. Jestli jí veris, tak si bud uplne padla na hlavu, nebo pro ni vybiras uplatky.. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2011 11:49:57, Pepa) Tyhle informace mi už někdo z Plzně taky říkal. Na tuhle ženskou fakt pozor. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2011 20:38:09, Jano) Tej starej bosorke išlo vždy iba o prachy. Nenaučila nás nikdy nič. Kdo platil mal to u nej dobré, kdo nedal toho vliala. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.04.2011 16:33:03, Daniel) No vidíte a já jsem měl s el Duniuo. trvalej sex a dneska už jsem v 5 .rocníku na PFUK:)
   Takže nekdy clovek se musí snažit mnohem vic .
   reagovat zde
   Email: nordeferseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2011 17:50:26, pepa) fakt mě jednou nabízela že když se s ní vyspím tak že dostanu zkoušku zadarmo předtím mě 5 krát vyhodila. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2011 10:16:49, Karel) To tě teda lituju. Člověk neví čím vším je ta bába prolezlá. Jestli u sebe nemá třeba ruské štěnice resp. rusi :) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.04.2011 21:22:28, Kacer) Jen se divim, ze tu "skolu" jeste nezavreli. KGB ma asi dlohy prsty a penezovod je penezovod. Ale v tyhle bananovy republice uz se clovek nedivi nicemu. Tady uz se nehraje ani na zdani zakonnosti. Co robit? Vodka dosla! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.04.2011 21:39:14, Dante) „Zanech vší naděje, kdo sem vstupuješ!“ Mylsim, ze jsme nahrany. Potrestany bude, jak je to u nas obvykle, jen poskozeny. Soudy budou na leta a povedou do ztracena. Ta vykutalena particka z MIPPu v cele s Jiraskem a Dunou se uz ted vesele bavi. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2011 07:57:47, Dart) Duna nas jednou mela na nejaky zaskok na obcana a celou dobu probirala jen nejaky podelany judikaty ESD a smernice bez souvislosti obcanem. Je fakt divna. Jinak s ni zadne zkusenosti nemam. Nostrifikace asi stejne nebudou :( reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2011 07:37:58, Radim) Radostná informace pro Mippaky Olomouc nostrifikuje a PF UK také:)))))))

  Ahoj tak ,
  Olomoucká PF.začiná nostrifikovat diplomy ,akorát včera mi tuto informaci zdělil pan.Jurčovsky.
  Tato informace bude brzo na webu mippu.
  Jinak na Pravnické fakultě UK.je možné podstoupit ustní vědomostní zkousky ,které Vám rovněž zajistí Nostrifikaci.
  Jsem velmi rád ,že veci se pohly kupředu reagovat zde
  Email: r.duchonseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 11:09:55, Fanda) A tomu jako máme věřit? Rád bych, ale Jurčovskýmu už nevěřim. Když Plzeň už asi rok nenostrifikovala, tak říkal, že bez problémů nostrifikuje. Když se ministerstvo zmínilo, že přemýšlí o tom, že by mohlo dát nostrifikaci na právní specializace (ukrajinský právo), i když hned asi po dvou týdnech to zamítlo, tak Jurčovský asi půl roku říkal, že to nostrifikuje ministerstvo a že je to nostrifikace stejná jako od VŠ. Víte něco o týhle partičce z MIPP? O tom KGBkovi Novotnym, o tý Dunie, která si nechává platit za zkoušky 3 tisíce a zápočty vybírá většinou 1 - 1500 Kč? Máte s nima nějaký zkušenosti? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 11:16:10, Věra) Jo, Dunia je odporná vyděračka, má osvědčenou metodu - vytipuje se svojí důvěrnici přes kouření o přestávce a pak skrz ní vybírá prachy. Za to pak při psaní testů odejde na čtvrt hodiny z učebny a na stole nechá výsledky. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 11:23:37, Ivana) Myslíte, že by to mohla dělat takhle soustavně sama? Ta kráva se přece musí dělit s Petrovským a přes referentku Štěpánku s Jurčovským. Jak by jinak mohla zapisovat známky do indexu za jiný kantory? A jak by Olomouc a Karlovka mohla začít dávat nostrifikace, i třeba za dodělání nějaký zkoušky, když se rektoři těchle škol vyjádřili, že studijní program MIPP je s jejich neslučitelnej a nechtěli brát absolventy MIPP ani na dostudování do nižších ročníků? Že by najednou stačila jedna zkouška? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.04.2011 16:48:10, Hanka) Důvěrnice přes kouření? Tak to jsem fakt ještě neslyšela. To by mě zajímalo, kdo to je... reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 11:31:19, Raver) Státnice před dvěma rokama byly zmanipulovaný od A do Zet. Tahle Dunia vybrala od 3 do 5 tisíc korun od všech prostřednictvím svojí vyzvědačky a všichni bez jakýchkoli znalostí prošli se známkou od 1 do 3 podle velikosti úplatku. Podle informace kamaráda, který se tohoto zprofanovaného cirkusu zúčastnil, tak zaplatili všichni pod hrozbou propadnutí. Je jasný, že se musela dělit s ostatníma členama komise, vždyť ti mlčeli celou dobu jak sfingy, ale kromě těch dvou ukrajinců - ty v tom asi nejeli, stejně při zkoušce nevěděli o čem je řeč. Tahle korupčnice si tu už tenkrát mohla přijít na čistý vejvar okolo 100 tisíc za den. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 11:37:16, Viky) Vlastně kvůli ní byla taky řada průserů, jak si na ni někteří minulý rok stěžovali u vedení školy za to, že je zkopala, když nedali úplatek. Ale vždycky to zametli pod stůl, protože tohle prohnilý vedení je s tou mrchou jedna ruka. Však taky tu teď zůstali už jen ti kantoři, který na to maj žaludek a v tomhle svinstvu jsou jak ryba ve vodě. Třeba ten Novotný, kterej v roce 89 mlátil studenty obuškem na Národní třídě. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 13:34:12, Karel Dvořák) Doufám, že správce sítě dodá IP adresy pro případné tr. oznámení za pomluvy, sám jsem se rozhodl ho podat. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:27:29, Adam) Udavači jeden tady si může každy psát co chce ty z....e reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2011 18:48:39, Šárka) souhlasím, jen samý kecy a pomluvy.. připadá mi, že všechny tyhle žvásty píšou jen lidi, který byli líný se učit nebo na to prostě nemaj hlavu.. El Dunia je řekla bych celkem v pohodě, byla jsem u ní na několika zkouškách jak z teorie tak občana a nikdy jsem nic neplatila..známkovala podle vědomostí a ne podle úplatků..a to samé i u státnic..mam za s sebou dvoje státnice a nikdy jsem neslyšela nic o nějakym braní úplatků.. reagovat zde
       Email: sarkapazderseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 21:58:00, Max) Já jsem státnice zde před 2 lety dělal, a zcela si nejsem vědom jakéhokoliv trestného jednání ze strany vyučujících. Máte-li důkazy, prosím jednejte, a okamžitě je předejte orgánům činným v trestním řízení, anebo v případě opačném - pokud jen lžete, fabulujute, tak už nikdo těmto pomluvám o úplatnosti JUDr. Mgr. El Dunii na tomto fóru věřit nebude.

     Uvědomte si, že tvrzení bez důkazu je jen kdákání slepice na dvoře.

     Prosím udejte své jméno a příjmení, a bydliště. Podám na Vás trestní oznámení. Taktéž bych potřeboval i nacionále Vašeho kamaráda.

     Pokud si za tím stojíte, jistě mi vše poskytnete, a na policii si Vás rádi vyslechnou.     reagovat zde
     Email: joe.calimerogmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.04.2011 12:12:01, Jaromír) Víte že - podle informace kamaráda...
     - si prezident Klaus sedl na sochu koně sv. Václava a na celej Václavák křičel Hyjé Hyjé?
     - zítra přiletí marťani a Paroubek s nimi uzavře koalici?
     - 2 a 2 jsou 5?
     - s Francií si prohodíme Eifelovku s Petřínskou věží?
     - člověk standartně nemá 3 kolena?
     - JUDr. Jan Pinz, PhD. byl sám nařčen z braní úplatků na víkendech na Zámečku?
     - jste ***?

     reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:49:26, Helena) Dobry den,
    mám bohužel velmi špatnou zkušenost .Když jsem dělala státnice ,tak ke mě přišel takoje podivnej ukrajinec,kterej vypadal jako strašidlo a ptal jsem mě jestli se hodně bojím .řekla jsem ,že ano a pak přišla blondata paní s brylema ,ktera si se mnou povídala asi tak 10 minut mě uklidnovala a pak mi pošeptala do ucha že si můžu státnice zapalatit ,tak jsme jeli do bankomatu a pred bankomatem jsem zjistila že nemám kreditku .Ta paní začala zuřit a já se naštvala sedla do auta a jela zpět do školy venku už na mě čekal již zméněny ukrajinec strašidlo ktery vědel že peníze jsem nedala tak mě chyt a zamknul do knihovny ve školy nemohla jsem křičet protože tam byl svázany Jurcovsky s roubíkem a mumlal že když budu volat o pomoc že mu spadne na hlavu nůž .Naštěstí nás zachranil pan Doktor Pinz ktery sel okolo a vyrazil dvere a dvema krasnym pohyby zneškodnil ukrajinské strašidlo .Od té chvile jsem už nikdy nechtela o té škole ani slyset. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.04.2011 13:37:59, Honza) Prověřil jsem všechny státní právnické fakulty a na studijních odděleních se mi vysmáli. Pokud slyšeli o MIPPU tak pan Jurčovský s nikým nejednal. Ministerstvo školství ukrajinské právníky taky nechce. Studium na MIPPU je opravdu výhra. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2011 20:20:04, Max) Jací ukrajinští právníci? S08

    Čeští absolventi českého studia práva. Co je tam zahraničního je jen jeden štempl.
    Žádný Ukrajinec tam neučí, a ani neučil. A jaké ukrajinské právo? Zamyslete se nad sebou... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2011 10:50:55, DG) Čeští absolventi českého studia práva musí být absolventy školy, která má českou akreditaci. Jinak totiž může přijet kdosi z Mongolska, Afriky atd. a říct: studoval jsem české právo na škole s českými učiteli! Nostrifikujte mi tenhle titul...

     Akreditační komise jiných států jen těžko mohou posoudit kvalitu výuky českého práva. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2011 18:39:57, Max) Ale tady nejde o nějakou akreditační komisi!!! Ta ať se stará o svoje!

      Dvořáková se tu snaží jen zviditelnit!

      Tady nikdo nestudoval v nějakým Mongolsku, anebo v Africe!!!

      Studovalo se tady v ČR, a s českýma profesorama!!!

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2011 13:26:40, DG) Studovat v Česku se musí na základě akreditace česká AK. Slovenká (mongolská, nigerijská) AK nemůže řádně akreditovat studium českého práva. To je stanovisko MŠMT. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.08.2011 21:51:53, Max) A podložené jakým zákonem, či vyhláškou? reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.09.2011 10:28:13, DG) To se musíš zeptat MŠMT, ne mě.
         Odhadl bych, že ZVŠ §2 odst 1, §39 odst 1, odst 7, 8 a 9 a §78 odst1.

         reagovat zde
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.09.2011 22:32:26, Max) Takže 111/1998 Sb. - s §2, odst. 1 jsi vedle jak ta jedle. To samý s § 78 odst. 1. MIPP má zahraniční akreditaci. Vztahuje se na to Lisabonská úmluva.

          Dále je potřeba zmínit - Vyhláška č. 322/2005 Sb., o dalším studiu, popřípadě výuce, které se pro účely státní sociální podpory a důchodového pojištění považují za studium na středních nebo vysokých školách - MIPP je zařazena do přílohy č. 3, pod vzdělávací instituce, které nejsou soukromými vysokými školami. Tudíž se na MIPP, a (ostatní tam uvedené) nevztahuje § 39. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.09.2011 10:18:12, DG) Já vedle nejsem, já jen odhaduji, co ministerstvo... :-)

           Který článek Lisabonské úmluvy zrovnoprávňuje ukrajinskou akreditaci programu právo a právní vědy s českou?

           A když už jsi začal s tím "vedlejedlovstvím" pak nechápu jak s tí souvisí vyhláška 322/2005 Sb. Ta se týká sociální podpory a důchodového pojištění, s akreditací nemá nic společného.

           A ještě jednou: ano, MIPP má zahraniční akreditaci, nikoli českou. Což je právě podstata problému, pokud teda chápu vyjádření ministerstva chápu správně. Podle něj si zahraniční AK nemá co udělovat akreditaci na výuku českého práva prostě proto, že sama o českém právu nic neví. reagovat zde
           • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.09.2011 22:43:14, Max) Kurňa, a to jsi právník?

            ČÁST VI.
            UZNÁVÁNÍ VYSOKOŠKOLSKÝCH KVALIFIKACÍ
            Článek VI.1
            Do té míry, že rozhodnutí o uznání je založeno na znalostech a dovednostech osvědčených vysokoškolskou kvalifikací, každá Strana uzná vysokoškolské kvalifikace přiznané v jiné Straně, ledaže by mohl být prokázán podstatný rozdíl mezi kvalifikací, o jejíž uznání je žádáno, a odpovídající kvalifikací ve Straně, ve které je o uznání žádáno.

            Jak tvrdí MŠMT, rozdíl by musel být značný. A to rozhodně není!

            Tím uvedením vyhlášky jsem chtěl uvést na pravou míru Tvůj dojem, že by MIPP měla být vedena jako soukromá škola.
            No, a jak to skutečně je, se dát najít právě v té příloze vyhlášky. I díky tomu má MŠMT o MIPP celkem slušný přehled.

            A k 3. odstavci - Studijní obor Právo a právní věda má vytýčeny celkem jasné hranice. Ty se prostě dají zjistit. Liší se to pouze katedra od katedry.

            Takže si dali dohromady studijní plán, ten jim ZČU někde před 5-6 lety odsouhlasila, MŠMT také, a od té doby se práší za kočárem...

            Jen nové vedení ZČU začalo hledat mouchy, tam kde nejsou, vymýšlelo nesmyslné konstrukce... A MŠMT? To tu tragikomedii dohrálo s nima kulhajíc na obě nohy... HOWG!            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2011 16:29:40, DG) Je samozřejmě možný, že jsi lepší právník než já. Nic proti.

             Ovšem i tebou citovaná úmluva má bod VI.5., který říká, že každá strana může uznávání kvalifikací, vydaných na jejím území zahraniční institucí, podmínit zvláštními požadavky.

             Nové vedení ZČU nic nehledalo, jen zastavilo starou praxi nostrifikací.

            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2011 20:20:55, Max) Z nějakého důvodu není odkaz na reakci na tuto reakci, tak reaguji takto:

             Uvádím původní:
             (12.09.2011 16:29:40, DG) Je samozřejmě možný, že jsi lepší právník než já. Nic proti.

             Ovšem i tebou citovaná úmluva má bod VI.5., který říká, že každá strana může uznávání kvalifikací, vydaných na jejím území zahraniční institucí, podmínit zvláštními požadavky.

             Nové vedení ZČU nic nehledalo, jen zastavilo starou praxi nostrifikací.

             A nyní svou:

             Článek VI.5 Lisabonské úmluvy

             Každá Strana může uznávání vysokoškolských kvalifikací, vydaných zahraničními vzdělávacími institucemi působícími na jejím území, podmínit zvláštními požadavky vnitrostátního práva nebo zvláštních dohod uzavřených se Stranou původu takových institucí.

             To je sice krasné, ale mimo zákon o vysokých školách se tomuto problému nevěnuje žádné zákonné ustanovení, žádné "zvláštní požadavky vnitrostátního práva". Takže konečná. A pokud by se něco nově vydalo, tak platí lex retro non agit.

             A ohledně "zvláštních dohod uzavřených se Stranou původu takových institucí" - nedomnívám se. Pouze ZČU společně s s ZakSU uzavřela Memorandum o prospěšnosti spolupráce. To si někde najdi.

             Jinak ohledně ZČU - záleží v jakém roce. Ty první, které šly přes soud, se stoply. V další vlně hledali ty mouchy. Neznám každé jejich rozhodnutí.

            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.09.2011 13:21:56, DG) Eh...

             To je sice krasné, ale mimo zákon o vysokých školách se tomuto problému nevěnuje žádné zákonné ustanovení, žádné "zvláštní požadavky vnitrostátního práva".

             Na počátku jsem říkal, že to upravuje ZVŠ. Tys tvrdil že se nato ZVŠ nevztahuje, protože to řeší úmluva. Přiznávám, že jsem mezi signatáři nemohl najít Ukrajinu, ale nakonec jsem jí našel, takže OK, Úmluva funguje. Ale v bodě 5) říká, že stát může stanovit vlastní pravidla. Ty stanoví ZVŠ. A na to říkáš, že "kromě ZVŠ žádný další pravidla nejsou. Nějak tomu nerozumím. Proč máš za to, že pravidla stanovená v ZVŠ nemohou být těmi pravidly, které míní Úmluva?
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.09.2011 15:43:20, Max) Ale ano, v tom problém není. ZVŠ je v tom případě obecný, do hloubky moc nejde, a spolu s Lisabonskou úmluvou to ponechává na VŠ.

             Ony tady již zřejmě žádné jiné smlouvy, které by daný problém řešily více do hloubky, nejsou.

             Takže je to na VŠ v ČR, která musí porovnat vše podstatné, a sama rozhodnout, do jaké míry je výsledek porovnávání stud. programu shodný s jejím, a následně si výsledek obhájit.
           • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.10.2011 11:34:12, Pípa) Na vysoké škole zemědělské v Praze Suchdole se vyučuje obor : Tropické a subtropické zemědělství.. Tento obor je akreditován českým ministerstvem školství. Máme nějaké tropy ? Vždyť tomu u nás češi vůbec nerozumí...... Tak to jen na vysvětlenou, proč by na Ukrajině nemohli akreditovat české právo.... reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2011 10:13:30, Karel) S tím ansámblem co tam zůstal se ani nedivím, že se s nima nikdo nechce bavit. Škola je v kopru. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2011 17:35:29, Bart) Tomu bych se tedy dost divil. Tahají nás za nos už tři roky. Bezi rizeni u KS v Plzni na odebirani uz udelenych nostrifikaci (jejich nulitnost) a skola dela mrtveho brouka. Skola uz se ohanela kde cim, vcetne nostrifikace z EU nebo ministerskou nostrifikaci (oboji je nesmysl). Nostrifikace pres ministerstvo je jen uznani unas nevyuzitelneho vzdelani nekompatibilniho se vzdelanim ziskanym v CR. Co se tyce PF UK, tak tomu neverim dvojnasob, vzhledem ke zpravam o nedobrem vztahu PF UK k studentum z Plzenskych prav a soukromych skol pravniho zamereni zvlast. Povest El Duni je spatna i na PF UK a to co se tu psalo jsem jiz slysel z vice zdroju, takze jsem tomu ochoten i verit. V casopise Tyden take vysel clanek o Novotnem, ktery potvrzuje jeho estebackou minulost. Zkusim ho nekde najit. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.04.2011 15:40:09, Karel Dvořák) Asi nechápete, já jsem také dělál státnice a vše bylo v pořádku, myslím ny ty co pomlouvají vyučující!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2011 11:07:13, choroš) Karle, ty šuldo a nostrifikaci máš? No nemáš a myslíš, že je to v pořádku? reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2011 14:32:10, Deméter) No tak studentici klídek klídek zitra si všechny panáčky prověří náš administrator včetně těch ***cu kterí sem psisi ty nesmysli. reagovat zde
  Email: kolibrilkemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2011 16:54:33, Hajn) Nech si kecy s proverovanim administratora.. S tou skolou je vsechno na ho..o. Akorát si někdo namastil kapsu! Kde je ta slávná JUDr. El_Dunia co zaridi nostrifikace.. ze skoly utelkla a jeste to pod..ala v Plzni. Uz tam asi bylo malo studentu co by mohla vycashovat.. S04 reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2011 00:33:41, Nora) Presne tak. Akorat se kufruje na lidech, kteri uz tak zaplatili dost. Je nenazrana a ucit taky neumi. Pokud se tak chova i na PF UK, tak panbuh sa nama a zly pryc. To uz pak zbyva jen udelat si skolu od zacatku nekde v cizine a rovnou tam i zustat. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.07.2011 19:42:19, Tomáš) Divím se, že by se k tomu snížila! S14 Když už tomu věříte, tak podejte trestní oznámení. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2011 12:37:25, michal) naprosto souhlasim s posledníma dvěma příspěvky! s tou školou končim a nejraději bych z nich vymlátil ještě peníze, ale ty nikdy nedostanem od těch ruských socek reagovat zde
    Email: felda.mseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2011 12:08:36, Matej) Myslíte, že neprojde ani nostrifikace bakaláře jako právní specializace? :(:( reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.05.2011 16:11:46, Vlasta) ŽÁDNÉ NOSTRIFIKACE STUDIA NA MIPP UŽ NEBUDOU.

  Ministerstvo školství zaujímá stanovisko, že stát bez dalšího neuznává studium na pobočkách zahraničních vysokých škol na českém státním území a podle názoru ministerstva školství by bylo v rozporu s veřejným pořádkem poskytnout uznání vzdělání, které je zahraničním vysokoškolským vzděláním pouze formálně a předstíraně. O tyto případy jde zejména tehdy, pokud je příslušné studium zcela absolvováno na českém státním území v českém jazyce a podle studijního plánu, který sleduje obsah a rozsah magisterského studijního programu právo a právní vědy tuzemských vysokých škol. S přihlédnutím k nostrifikačnímu řízení ministerstvo metodicky povede vysoké školy k tomu, aby takové vzdělání neuznávaly.

  Česká advokátní komora, resp. její představenstvo dne 18.5.2011 rozhodlo, že absolventi poboček zahraničních vysokých škol na území ČR nesplňují bez dalšího podmínku vzdělání pro zápis do seznamu koncipientů vedeného Českou advokátní komorou.

  http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2011_05_18.pdf
  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.06.2011 11:27:24, DG) FPR ZCU již vydala nové stanovisko k nostrifikacím. Viz zpráva pro AK zde:

  http://fpr.zcu.cz/about/structure/dekanat/sdeleni-informace/Kontrolni_zprava_FPR_ZCU_2011.pdf

  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.06.2011 10:28:36, MICHAL) ježiš, tohle je fakt demence, pochop, že ta škola je uplně na nic, výuka se nerovná ani z poloviny státnim školám, přijdeš na zkoušlu a dostaneš za tři za to, že řekneš dvě věty... velice rád, to řeknu kdekoliv, protože tahle škola mě obrala víc jak o 120tis a hodlám jim to vrátit i s úrokama, takže kdyby měl někdo vysoce postavený zájem o to, abych vám řekl jak to na této tragické škole chodí, rád se rozpovídám! reagovat zde
   Email: felda.mseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2011 13:35:32, DG) Proč demence? Chtěl jsem jen upozornit na to, že FPR ZCU již řekla, že studium na MIPPnení srovnatelné s jejím a tudíž žádné nostrifikace nebudou... a vzápětí to řekne i sama ZCU.

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 15:08:57, michal) DG - demence jsem myslel ty, co sem píšou ty najivní věci jak škola funguje atd... na tebe to neblo myšleno! David: ta škola je na *** a já chci, aby už nostrifikaci nikdy neměla a krachlo to! jdu jinam, tohle nemá budoucnost, jen některé předměty ( např: světové a české právní dějiny, římské právo, státověda, ústavko, angličtina.... zbytek? tragédie, buď si ten profesor hraje na bůh ví co odkud neni a nebo to nechává zadarmo... je to škona na nic! pan Jur***ský je akorát lhář a to samé ty dvě sekretářky :D každopádně souhlasim s Davidem v tom, že v tomhle podělanym státě je neskutečný bordel, fakt hrůza, jak taková škola mohla prosperovat několik let a najednou je vše špatně? njn, bohužel některý lidi maj velký vliv!!! reagovat zde
     Email: felda.mseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:03:42, David) A ty tam ještě studuješ?Jako škola je problém sama o sobě nic méně jestliže jim bylo kdysi nostrifikováno ,tak nechápu proc se ty veci ted mění jenom to ukazuje jaky je bordel v tomto státě a z celého srdce přeji té škole at si získá opět to co stratila .A ty přestan hudrovat a koukej si tu školu dokončit nikdy nevíš k čemu se ti bude hodit takovej diplom i když třeba nebude mít nostrifikaci. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 15:09:41, michal) DG - demence jsem myslel ty, co sem píšou ty najivní věci jak škola funguje atd... na tebe to neblo myšleno! David: ta škola je na *** a já chci, aby už nostrifikaci nikdy neměla a krachlo to! jdu jinam, tohle nemá budoucnost, jen některé předměty ( např: světové a české právní dějiny, římské právo, státověda, ústavko, angličtina.... zbytek? tragédie, buď si ten profesor hraje na bůh ví co odkud neni a nebo to nechává zadarmo... je to škona na nic! pan Jur***ský je akorát lhář a to samé ty dvě sekretářky každopádně souhlasim s Davidem v tom, že v tomhle podělanym státě je neskutečný bordel, fakt hrůza, jak taková škola mohla prosperovat několik let a najednou je vše špatně? njn, bohužel některý lidi maj velký vliv!!! reagovat zde
     Email: felda.mseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2011 12:14:10, Jirka) Tak já nevím, co zas do koho vjelo, že se píše takový plky.Každá soukromá VŠ je o penězích, to si snad nebudeme nalhávat že ne (ono i na státních to mnohde tak funguje). Já jsem chodil 3 roky na VŠAP na Jižním městě a tam zkoušky probíhají tak, že přijdeš a když nic neřekneš, dostaneš za 3, můžeš to mít jen lepší. Teď už 2 rokem jsem na MIPP a můžu říct, že jsem se teda o právu dozvěděl mnohem víc než na VŠAP. A mám kolegu v Olomouci a náročnost zkoušek je dle našich sdělení obdobná (ale podotýkám náš vzájemný subjektivní názor). Ale mě nejde o nostrifikaci, na ní kašlu, jde mi o titul Magistra a ten snad docílím. V soukromým sektoru ho uznávají, tak o co jde. Sekretářky jsou skutečně horší, zvlášť jedna, ale to asi všude je zrno a plevy :D Ze všeho co tady čtu mi to spíš připadá jako snaha někoho vlivného smést tuhle školu ze světa. Podle mě, kdyby se zaútočilo razantně na kteroukoliv fakultu, třeba i na Karlovku, tak se bude klepat v základech.... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2011 12:24:37, Juraj) Dávám Jirkovi ve všem za pravdu co tady napsal (jsme kolegové a zároveň spolužáci na MIPP). Škola není podle mě absolutní špička vědění v Čechách, ale také to není žádná stupidní škola, kde se dávají známky za nic. Prostě takový normální průměr. Kdo chce a studiu se věnuje, tak mu škola dá hodně. A kdo to chce flákat, tak je mu škola nanic (ale to je podle mě tak všude). Známe společně s Jirkou kamaráda na Karlovce, co dělá zkoušky tak, že z 30 otázek se naučí 5 a první termín takhle propálí. Štěstí mu přeje tak ve 40%, takže vylosuje tu správnou a má zkoušku. Ušetří tím spoustu času na učení. Ale jaké může mít znalosti, když nikdy zbylých 25 otázek neviděl. Pak se s takovýma absolventama setkáváme při jednání v nějaký právní věci ve firmě a ten člověk neví o čem mluví. Ale má diplom z Karlovky S06 reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2011 18:55:04, Rocky) Hele ty žalude prestan tady kecat kraviny takovej franta prkno jako ty vzivotě neobstojí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.07.2011 17:56:57, Hanka) Zajímavej článek o MIPP zde http://pravda.euweb.cz/2011/07/Jsou-k-necemu-studia-prav-na-so.html reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2011 15:09:37, Juraj) Tak na to že mi je 45, pracuju ve státní správě a na celkem slušný pozici tak nevím jestli v životě neobstojím, protože přeci jenom na svůj věk jsem už něco viděl, zažil a dokázal....Nestěžuju si. Jde o to, jestli ty obstojíš, a co ty jsi v životě dokázal........... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.12.2011 22:30:27, lucie) ahoj Jirko,tak jsem byla na VSAP a ted chodm na MIPP. ozves se mi prosim? Chtela bych se zeptat na par veci ohledne studia. L reagovat zde
     Email: luciehorvathseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.10.2011 17:47:35, ČZU) Reakce na výše uvedený příspěvek z 14.10.2011, 11:34:12, Pípa.
  Tímto způsobem srovnávat Českou zemědělskou univerzitu (dříve Vysoká škola zemědělská) s MIPPem, který působí v prostorách základní školy, to také něco napovídá o intelektu zastánců MIPPu. To je asi jako dobrý a uznávaný klub z extraligy srovnávat s partičkou z okresního přeboru, která se diví, že kontumačně prohrává zápas za zápasem, když za ni nastoupili v České republice neregistrovaní hráči, resp. hráči registrovaní na Ukrajině. Ve sportu také ukrajinská registrace hráčům na hraní tuzemských soutěží prostě nestačí.
  Kdy si tady konečně otevřeně přiznáte, že MIPP není nic jiného než "české očůrávání" daných pravidel pro získávání vysokoškolského právnického vzdělání. Zdejší breky nejsou nic jiného než breky malého českého Honzíka, který chce doběhnout do cíle divnou zkratkou a teď se mu nelíbí, že mu někdo říká, že vzhledem k cestě, kterou použil, bude diskvalifikován. Nikdo mu neupírá to, že umí běhat rychle (zná právo), ale to, že pro získání medaile není uznatelný jeho běh mimo normální - stanovenou trasu.
  A co kdyby si takový Honzík na Ukrajině založil třeba politickou stranu, která by si zřídila svou pobočku v České republice a pak by zde kandidovala ve volbách do tuzemského parlamentu, senátu, krajského nebo obecního zastupitelstva :-) To je samozřejmě legrace, ale někdy se až na ukázce mezních řešeních projeví, jak hodně může být některý požadavek divný ... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.10.2011 22:34:28, Max) Pípa je fakt mimo.

   Co už jsem psal výše, je nutnost znalosti Lisabonské úmluvy. Pokuď někdo ví, o čem to je, tak pochopí.

   Jaká kontumační prohra?
   MŠMT nyní zrušilo další svoje rozhodnutí o (ne)uznání vzdělání.

   Nejsou argumenty.

   Tady není důvod k diskvalifikaci - to snad rozumní lidé chápou. Ti, co tomu nerozumí, tak jen tak melou.

   Prosím další rádoby chytrolíny si pročíst mé příspěvky výše. Jinak se tomu celkem obšírně taky věnuje web pravda.euweb.cz.

   P. S. Ten, kdo ví a neví, že ví, spí. Probuďte ho! Ten, kdo neví a ví, že neví, je prostý. Poučte ho! Ten, kdo neví a neví, že neví, je hloupý. Vyhněte se mu! Ten, kdo ví a ví, že ví, je moudrý. Následujte ho! - Werich

   Tučně vyznačené se týká mnohých.
   Pokud něco kritizuji, musím vědět o tom poměrně hodně... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.01.2012 12:30:22, Pípa) No nevím, jestli je zrovna důležité, v jaké budově která škola je...(pokud tedy splňuje standart technických norem). Pokud na to budu nahlížet takto, tak Senát, co by druhá komora nejvyšší zákonodárné moci sídlí v konírně. Je to podstatné, na to, abychom si řekli, že zákony nebudeme dodržovat ? reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.12.2011 13:40:11, Jan) zdravím, uvažuji o studiu na této VŠ v magisterském studiu..existuje nějaké forum lidí, kteří mgr . v oboru právo a právní vda vystudovali, nebo studuji.. jaké mají uplatnění, popřípadě zkušenosti se studiem, literaturou a pod. děkuji reagovat zde
  Email: leuniseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.01.2012 13:51:03, DG) Pokud bude ještě existovat Plzeň, jděte studovat tam, je to zadarmo :-)

   http://juristicplzen.blogspot.com/2012/01/co-prozrazuji-vysledky-prijimaciho.html reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. MIPP má Nostrifikaci v Olomouci a Praze na PF UK - Mezinárodní institut podnikatelství a práva

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.02.2024 09:28:09.