MUP (Metropolitní univerzita Praha)


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 31.01.2010 19:25:24, Lenka, zhlédnuto: 54595x, reakcí celkem: 180Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj,
chtěla bych poprosit někoho kdo studuje MUP, nejlépe dálkově, jestli by mi mohl napsat více informací o průběhu studia, zkoušek (jak probíhají). Jestli se dá škola zvládnou dálkově, zájímájí mě mezinárodní vztahy a evropská studia. Rozhoduji se mezi touto školou a školou VŠEM.
Děkuji.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.02.2010 08:35:37, behl) Na MUP chodím dálkově, ale na na mezinárodní vztahy, zvládnout se do asi dá, ale je to docela náročné a hlavě zkouškové je o nervy, protože jestli pracuješ (jako většina dálkařů) tak času moc není a některé ZK jsou fakt těžký :(
    Rozhodně nepočítej, že když si to zaplatíš, tak si to odsedíš a dostaneš titul tak to rozodně NE ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2010 19:30:06, Ivana) Ahojda.....já studuji MUP denně, ale spousty testů jsem dělala s dálkaři. Nevím, jak se tahle škola může jevit jako extrémě náročná. Netvrdím, že zkoušky jsou brnkačka......ale domluva s profesory se státním sektorem vysokých škol nedá srovnat. Vždy, když jsem potřebovala fungovala komunikace mezi profesorem a mnou skvěle....vyjdou ti vstříc. Můj obor jsou Humanitní studia a jak jsem řekla je denní.....a to jsem u něho také zaměstnaná a zvládám to. Je pravda, že volného času moc nemáš, ale dá se to. Když to de denně i s prací, tak dálkově to půjde raz dva. A i když jsem některé předměty příliš nenavštěvovala....není snad problém to dočíst v literatuře :D reagovat zde
      Email: compassioncentrumcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2010 17:16:01, Pavlína) Obor humanitní studia je primitivní i na státní škole, takže v tomto případě určitě neplatí tvrzení, že soukromá škola má nižší nároky, než státní/veřejná. Opravdu by mě zajímalo, co chtějí všichni ti pseudostudenti humanitních studíí po absolvování školy dělat. Mohou leda tak někde žvanit o kravinách. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.09.2010 14:44:35, Ivana) Milá Pavlíno ze 03.05.10 17:16:01, já jako pseudostudent rozhodně nemluvím o kravinách. Já pracuji jako letuška a je pravda, že si vystačím s otázkou "Co si dáte k pití" a kde pracuješ ty?. Školu a práci dělám z důvudu zcela prostého......baví mě!!! Řekla bych, že je to celkem základní věc pro spokojenost v životě. A to, co chceme v životě dělat s tímto oborem ti snad může být jedno. Tvé starosti bych chtěla mítS10
          Znám lidi, kteří mají práva na UK a nedokázali nic a znám lidi pouze s maturitou, kteří jsou úspěšní. Svá hodnocení si nech příště pro sebe a dej prostor lidem, co se tu snaží něco dozvědět nebo sdělit. Děkuji reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2012 17:04:04, Arween) Absolutně s tebou souhlasím, také jsem "pseudostudent" a školu s humanitním zaměřením jsem si vybrala jednoduše proto, že mne baví. Proč bych chodila na ekonomiku nebo na účetnictví, když mě to lezlo krkem už na střední? Myslím, že většině studentů humanitních studií je víceméně jasné, že pokud nebudou mít dostatek štěstí a znalostí, že se svým oborem pravděpodobně živit nebudou, ale upřímně se budu raději učit to, co mě baví, než abych hledala obor, kde nahrabu co nejvíce peněz, i když se u studia budu muset přemáhat. A že jsou humanitní obory primitivní? Chtěla bych ty, co tohle říkají, vidět na takové japanistice :D. A jak vidím z Pavlínina příspěvku, na humanitních studiích je asi větší nárok, co se pravopisu a slohu týče, než na oborech jiných. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 17:30:36, Tamara) Těžká škola to určitě není, já ani mý kámoši jsem tam žádnou zkoušku neopakovali.;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2010 09:33:56, Karel) Ahoj, studuji MUP a pro změnu Mezinárodní obchod na denním studiu. Jak už tu bylo řečeno, tak některé testy píšeme na společných termínech s dálkaři. Práce při studiu tu je celkem dobře možná, právě díky vstřícnosti profesorů, kde je přístup víc kolegiální než na úrovni učitel/žák. No a co se náročnosti týče, tak na denním studiu v mém oboru máme "úmrtnost" studentů tak 30%, ale pokud to člověk bere alespoň trochu zodpovědně a nemyslí si, že to má zaplacené, tak se to dá dotáhnout do konce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.10.2013 21:25:10, Anežka) Ahoj,

      ráda bych se zeptala, jestli se na MUP dá vzít si víc kreditů než náleží danému ročníku a jestli se takhle dá vystudovat škola rychleji - třeba za 2 roky místo 3...

      Díky! reagovat zde
      Email: acm2emailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.02.2010 21:40:14, andrea) Ahoj, chtěla bych se zeptat jak dalece musím být s aj.Chci studovat dalkově mup,mezinárodní vztahy.Díky za odpověď reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.02.2010 17:04:55, Michal) Ahoj, co se týče mezinárodních vztahů, tak se zcela jasně předpokládá určitá úroveň Aj. Samotné mezinárodní vztahy jsou postaveny na cizích jazycích a angličtina je základem (proto je v prezenčním studiu ještě druhý jazyk a možnost studia dalšího jazyku volitelně). V tomto oboru se často odkazuje a pracuje s materiály právě v angličtině. Jít studovat MV a neumět z Aj nic opravdu nejde. Je to jako by někdo studoval Matfyz a neovládal matematiku. Dobrým základem je podle mě úroveň FCE. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.02.2010 11:45:47, andrea) Ahoj,děkuji za odpověď, našla bych někde test z přijímaček z loňského roku pro prezentační studium,abych mohla zjistit jak na tom jsem a jestli bychto zvládla.Nerada bych vyhodila peníze.Dík reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2010 03:36:40, tereza) Na MUP studuju a opravdu si nemyslim, ze znalost aj je zakladem. Staci dobra znalost jednoho ciziho jazyka, ze ktereho je nutne udelat prijimaci zkousku. V rocniku mame spoustu lidi, co aj zas tak nevladnou, ale jsou dobri v nj ci velmi casto fj. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2010 16:48:56, Michal) Aj je v dnešní době skutečně základem, to je fakt. Samozřejmě vše se odvíjí od studovaného oboru. Osobně na MUP také studuji a i proto si myslím, že pro studium zejména mezinárodních vztahů je angličtina nutná (netvrdím tak o Veřejné správě, Humanitních studiích či Průmyslovém vlastnictví). Jak jistě víte, tak mnoho publikací týkajících se mezinárodní problematiky je pouze v angličtině. Do češtiny je jich sice přeloženo poměrně dost, ale ani z daleka ne hodně a už vůbec ne ty nejnovější. Škola dále využívá elektronických databází pro studenty jako je Jstor nebo Ebsco, kde jsou články právě v angličtině. Navíc angličtina společně s francouzštinou jsou základními jazyky na mezinárodním poli. Neříkám, že se slabší znalostí aj se to nedá zvládnout, ale člověk je tak trochu sám proti sobě a malinko se ochuzuje. Dále škola umožňuje dobrovolně navštěvovat kurzy vyučované jen v angličtině tzv. CIES. Z výše uvedeného si sami můžete udělat obrázek o potřebnosti angličtiny.

          Pokud zvažujete navštěvovat prezenční studium, tak bych si dal pozor a hodně se věnoval i 2. zvolenému jazyku. Mnoho studentů (zejména ve vyšších ročnících) v současnosti dělá co může, aby splnilo zápočet/zkoušku.

          Přijímací zkoušky z aj bych se vůbec nebál. Je to spíš formou rozřazovacího testu. Jestli však aj tolik nevládnete, tak by to v průběhu studia chtělo trochu zapracovat. MUP také umožňuje studentům přípravu na složení tzv. Cambridgeských zkoušek a i to by bylo možné navštěvovat pro zlepšení úrovně, ale to asi zacházím do až moc velkých detailů :D

          reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2010 16:30:08, SimonaS) Ahoj,


          budu dělat přijímačky na mezinárodní vztahy. Chtěla bych se zeptat, jaká je úroveň přijímací zkoušky.. Je to spíše rozřazovací test nebo přijímačky????


          Moc děkuji za případnou odpověď!!!!! reagovat zde
          Email: simkasseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2010 17:17:20, martin) Tak nejvíc se mi líbil ten popis toho jak má být student MUP daleko s AJ. Jsem studentem MUP 2 ročník MVES , V AJ jsem v té nevyšší skupině C 1 nyní jdu do C 2. První připomínka všichni kdo se mnou do té skupiny chodí tak si dovolím říct, že jsou na úrovni FCE- B2, bohužel je tomu tak já to FCE mam a opravdu jsem jeden z neaktivnějších studentů při hodině. Takže nějaké předpokládané znalosti AJ bych se opravdu neobával....:-)) jsou tam lidi co šli do skupiny B 1 na začátku prváku to je nějakej KET nebo něco takovýho a těchto studentů tam je naprostá většina. Když tu někdo mluví o publikacích v AJ- jsem přesvědčen, že alespoň z mého ročníku nikdo nic nečte!!! Příprava studentů na zkoušku končí u stažení jakéhosi výcucu z Matroše či přeposlání materiálů od kamaráda..:) takže když tu někdo srovnává tuto školu s institucemi jako VŠE nebo UK tak to fakt ne! Za svoji dobu studia jsem se tam setkal asi s 2 lidma, který opravdu věděli proč tam jsou a bavilo je to, u většiny mě přišlo, že je tam poslal taťka nebo mamka aby něco vystudovali. Kvalita Výuky je velice dobrá na tu si opravdu stěžovat nemůžu a i komunikace s profesory funguje velice efektivně. Chápu ty lidi co se tu snaží MUP popsat v nejlepšim světle protože tam studujou.... ale! prosim vás já jsem například psal težší testy na střední škole!! než na této . Jako je to tak prostě zaplatíš a máš.... samozřejmě musíš něco předvíst něco si přečíst ale s dovolenim to je opravdu *** oproti tomu jaké jsou na vás kladeny nároky na státních VŠ. Nechci tímto nikoho pobuřovat ani nějak hanlivě kritizovat MUP. Tak to prostě je, konstatuji holá fakta z vlastní zkušenosti. Hezký den všem reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2010 20:47:02, Michal) Shodou okolností jsem navštěvoval také skupinu C1-C2 a taky jsem před studiem absolvoval úspěšně FCE ;-) Nemůžu říct, že by v naší skupině byl s nízkou úrovní aj. Nevím, jestli jste chodil např. na kurzi CIES ? Tam si opravdu bez angličtiny ani neškrtnete. A samozřejmě záleží na osobním přístupu každého studenta ke studiu. Jestli se studiu nevěnujete, tak to jen vypovídá o vašem přístupu ke studiu. Jsem jen zvědavý, jestli se s tímhle vůbec dostanete ke státnicím :-) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2010 16:20:26, martin) To právě nevypovídá o mém přístupu ke studiu:-)) To co jsem tady psal má poukázat na realitu s kterou se tam studující člověk oboru MVES setká například já. To ale neznamená že dělám to samé co ostatní, ano je pravda, že jsem se taky několikrát uchýlil k takovýmto praktikám, nicméně myslím, že jsem toho v průběhu studia načetl o poznání víc než moji spolužáci. Jestli je tomu jinak v jiných ročnících nebo na jiných oborech tak bych nerad někomu křivdil. Že jsem psal o mé aktivitě na AJ- tzn že se obtěžuji si donést domácí úkol. Protože mě je prostě trapně, když nám vyučující něco zadá to neudělat. Taky nepochybuji, že se této škole najdou schopní,snaživí, kreativní studenti třeba vy:-) Bohužel jsem neměl tu čest jich mnoho poznat... Ale naprostá většina jsou opravdu lidé, u kterých jsem vůbec nepochopil co dělají na VŠ. Moc sem nepochopil proč jste se mě ptal na CIES? Předmět vyučováný v AJ snad předpokládá určitou úroveň jazyka. Z toho vyplývá, že pokud ho neovládáte, tak si tam neškrtnete... Já prostě mam rád, když se věci říkají tak jak jsou. Proto jsem reagoval na váš příspěvek, kdy jste popisoval předpokládanou znalost AJ na vyšší úrovni. Tou realitou jsem myslel že je tam opravdu markantní většina studentů, kteří jsou nižší úrovni, než by měli být. Takže si myslim, že psát něco o FCE pro začátek je zbytečné strašení zájemců o studium. Osobně si myslimže stačí úroveň mnohem nižší. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2011 14:53:40, Michal) mozna bys nemel celou skolu odsuzovat na zaklade svyho subjektivniho pohledu, mily martine. zvlast teprve potom, co si dokoncil 1. rocnik. popisujes se tady jako temer jediny student MUP, ktery vi co na te skole dela a ktery umi anglicky. mozna by ses mel vic rozhlizet, protoze ja jsem za 3 roky studia na MVES potkal uz hodne chytrych lidi. nerikam, ze tam nejsou i flakaci, kteri do skoly nechodi a zkousky smeli jak se da. ale ty si vazne myslis, ze to tak na jinych skolach neni? kazda skola je o tom, ze si z ni odneses jen to, co chces. srovnavas tady MUP s VSE a UK a rikas, ze je to nesrovnatelny. ptam se, kde k tomu beres mandat? studujes vsechny 3 skoly a MUP ti prijde nejlehci? rekl bych, ze ne. nemuzes rict, ze hruska je horsi nez jablko, kdyz si ji nikdy neochutnal. ja studuju jak MUP, tak UK, takze to podle me muzu nezaujate porovnat. o UK se rika, ze je to nejprestiznejsi skola s obrovskou tradici. myslis, ze se tam neda podvadet? :) samozrejme, ze da. jsou tam snad profesori neochotni domluve, protoze maji nizsi plat nez ti na soukrome VS? vubec ne! drtiva vetsina jsou velmi mily a ochotni lide. myslis, ze testy jsou tam likvidacni a nedaji se zvladat, protoze za tu skolu neplatis? jiste, ze ne...! zalezi jen na to, jestli se to naucit chces a venujes tomu aspon nejaky cas. takze i kdyz si mozna myslis, ze patris mezi nejlepsi studenty ve vesmiru, tak bych te rad vyvedl z omylu.. na MUP chodi spousta chytrych lidi, ktere neznas. mozna prave proto, ze jsou chytri..? :) mozna nejsi ve skutecnosti tak skvelej, jak si myslis. nemel bys tu lidem cpat nejaky tvoje pseudozkusenosti z 1. rocniku MUP, ktery je logicky nejlehci. podle me by ses mel vratit nohama na zem. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 13:53:35, martin j.) Milý studente UK bylo by možná vhodné, kdyby jste si přečetl i mou druhou reakci než začnete reagovat, myslím že nohama na zemi pevně stojím:-) O těch státních školách VŠE, UK, víte co já jsem spíš myslel to že je tam na studenta kladeno o trochu víc nároků než na Metropolitní univerzitě (ale asi opět záleží na jakém oboru jste. Nezlobte se ale co mi je po tom, že jste studentem UK? Jako by tam nebylo dosti pralesních oborů na kterých lze velice dlouho přežívat.. Podle mě objektivní srovnání nemáte, to mají jen ti vyučující, kteří vědí jak na tom studenti jsou. Ostatně s tou úrovní to vám určitě sami rádi potrvrdí studenti, kteří na MUP šli na navazující programy právě z toho důvodu... Moje první reakci trochu možná neúměrná to přiznávám byla psána v rozhorčení nad tím jak by měl být znalostně vybaven budoucí student... Proto to vyznělo tak vychloubačně, ale tím se se pouze snažil pouze poukázat na to, jak to na této škole vypadá, říct potencionálním budoucím ne zrovna skvěle naučeným uchazečům, že není třeba se toho bát.... reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2011 13:30:50, Michal) srovnavas tady UK s MUP a nic o tom nevis. akorat delas chytryho, proto sem napsal, ze studuju zaroven s MUP i UK. jinak, narozdil od tebe, nemam potrebu lidem cpat jak sem uzasnej a jak vsichni kolem me nestoji za nic. kdyz si tak dobrej na anglictinu a kolem tebe jsou na MUPu samy hloupy a jazykove nevzdelani lide, tak proc se neprihlasis na IRES? a vyuzil si treba programu CIES, kde muzes zhodnotit svoje spektakularni anglicke schopnosti? pralesni je spis tvoje uvazovani. pises tady, jak priprava studentu konci u toho, ze si stahnou pred zkouskovym prezentace od kamaradu. podle sebe soudim tebe co? :) joo ja zapomnel.. ty ses vlastne ten jedinej "superstudent" mezi tim plevelem. po absolvovani 1. rocniku je z tebe velkej rozumbrada, co musi na ostatni machrovat na internetu a shazovat jejich vzdelani. presne za lidi jako ses ty se stydim.. ze nekdo takhle zabednenej ma moznost studovat je ostuda. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.02.2011 08:58:58, martin j.) Předně na nikoho nemachruju, nikomu nic necpu. To je každýho věc co si z toho vezme. Mimochodem ten váš příspěvek jenom dokazuje to, že i při studiu dvou škol může člověk zůstat netknut. Mimochodem když už jsme u toho cpaní někomu něco, váš záměr zde několikrát zopakovat že jste ten student UK to by si o tom taky leckdo mohl myslet svoje...Promiňte že jsem tak osobní ale z vašeho stylu vyjadřování bych soudil, že jste tak po prvním semestru na UK a pasujete se do role objektivního hodnotitele, studenta nejprestižnější školy že jo?. A z vašeho rozezlení bych typoval že ani s tím pralesním oborem nebudu daleko od pravdy?? Tohle do diskuze nepatří jak jste se ptal na ten Ires již jsem tam od nového roku...ty spektakulární ***e:D reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.02.2011 14:16:09, michal) proc zminuju UK? protoze ty si ji tu beres do huby a nevis o ty skole nic. tady na zaklade diskuze se lidi rozhodujou jestli na MUP jit nebo nejit. jaka je tam uroven apod. to co delas ty je uboha subjektivni mystifikace lidi na zaklade tvyho zabednenyho nazoru, ktery sis udelal po absolvovani 1. semestru. a mne budes povidat o tom, ze mam za sebou teprve prvni semestr na UK.. si fakt vtipalek :)

                  "dovolím říct, že jsou na úrovni FCE- B2, bohužel je tomu tak já to FCE mam a opravdu jsem jeden z neaktivnějších studentů při hodině. "

                  "jsem přesvědčen, že alespoň z mého ročníku nikdo nic nečte!!! Příprava studentů na zkoušku končí u stažení jakéhosi výcucu z Matroše či přeposlání materiálů od kamaráda.."

                  "Jako je to tak prostě zaplatíš a máš...."

                  a tohle je jako co? to sou absolutni blaboly. chapes, ze se tu lidi rozhodujou o svy budoucnosti a ty je krmis timhle shitem a ani ti to neni ***y? koho zajima, ze ses nejaktivnejsi student a ze podle tebe nikdo jinej v ty skole neumi cist? rozezlenej nejsem protoze by sis delal legraci z toho, ze studuju 2 skoly. stve me, ze tu lidem cpes lzi. nic vic, nic min. a jestli si myslis, ze tvoje slataniny budou vypadat chytrejsi kdyz budes lidem vykat, tak ses na omylu. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.02.2011 14:20:06, michal) btw a kdyz uz se snazis vypadat chytre, tak tYpovat se pise s mekkym. na to, ze umis tak skvele anglicky a jako jedinej ze vsech studentu ctes, bys mohl aspon ovladat cestinu. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2011 00:11:54, martin j.) No o tom ta diskuse právě je víš, že sem někdo jde a koukne na něčí "subjektivní" názor on totiž objektivní bejt nemůže. No a co, jako napsal jsem, že jsem nejaktvinější a to nebyla lež ani zbytečná sebechvála... jestli sis všiml já jsem tam taky napsal co tim myslim (nejaktivnější, úroveň B2, nejlepší) = že si donesu ten domácí úkol!!!! chápeš to??? nebo furt nic?? Z toho vyplývá, ať si každej udělá obrázek sám. Pořád se tu oháníš dvěma školama. Hele budeš se divit taky to srovnání mam, jenom si myslim, že je zbytečný to sem psát. Tady toho člověka zajímá jak to na tý škole vypadá a ne že si nějakej .... student UK a mužeš to samozřejmě srovnat ( pro tvé info mam odstudovány 4 semestry VŠE- MO. neúspěšně.... a na MUP se prostě slušně řečeno škrábu v zadnici - takže myslíš, že to podle tebe už můžu srovnat?? A to je každýho věc přece nikomu nic nenutíš raguješ na ostatní- číst si to přece nemusíš?? A prosimtě (to ti tykam aby ti to udělalo líp) přestaň si tu hrát na špatnej pravopis- to je tak nešťastný, oni to ty lidi vytahuj v každý diskusi, když nemaj co říct:-))

                    jsem přesvědčen, že alespoň z mého ročníku nikdo nic nečte!!!

                    Příprava studentů na zkoušku končí u stažení jakéhosi výcucu z Matroše či přeposlání materiálů od kamaráda.."

                    "Jako je to tak prostě zaplatíš a máš...."

                    Hele já vim že to generalizuju ale bláboly to bohužel nejsou alespoň z části ne. Podivej dokud to bude tak, že na soukr. vysokou školu jde 99,9 procent lidí, kteří se nedostanou na veřejnou (tedy pokud na to maj peníze), a na veřejnejch nebude školný, tak to tak bude - dobrou školu dělaj dobrý studenti- Ne reklama s vozíčkářema (neříkam, že nejsou dobrý studenti) a stejně tak ne reklama s topmodelkou na imatrikulaci... a to je můj názor můžeš souhlasit nebo ne opravdu ti nic necpu. Soukromá vysoká škola dle mého názoru dobrá pro člověka co pracuje- to jsem i já, co si prostě dodělává vzdělání a nikde ho tam prostě nestáhnou z kůže... a hlavně prosim tě jestli tě nic nenapadá tak sem nepiš (dopředu se omlouvám za všechny velké hrubky zdař bůh:-))
                    reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2011 12:55:36, G) Promiňte, že zasahuji do Vaší vzájemné diskuze. Myslím si, že je nutné poznamenat, že se jedná o Vaši subjektivní zkušenost se studenty, se kterými jste se setkal a tak je to nutné i brát (což není možné generalizovat). To však nic nevypovídá o tom, že by škola jako instituce poskytovala nekvalitní vzdělání. Situaci bych neviděl, tak negativně - studují zde průměrní studenti (stejně jako všude jinde), ale také snaživí a chytří, kteří chtějí své studium využít na max. Navíc se domnívám, že jakýkoliv student na jakékoliv škole se bude snažit projít studiem cestou nejmenšího odporu, tudíž tou nejsnazší. reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.02.2011 18:39:22, marin j.) No ale to já sem nikdy neřek, že by poskytovala nekvalitní vzdělání:-) Samozřejmě, že je to můj subjektivní názor, taky jsem zmínil, že si myslím, že sem lidi nechodí čerpat objektivní fakta... kdyť je to internetová diskuse, příspívat může úplně každý... Nezlobte se ale moc sem nepochopil smysl vašeho příspěvku. Můj pohled na věc asi znáte, tak víte, že si nemyslim to co vy a zbytečně bychom se přeli a diskusi by to nic nového nedalo. reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2011 18:16:43, Saša) Hoši, hoši, bijete se v prsa jací jste studenti, ale česky neumíte ani jeden. Pokud jde o kvalitu MUP: Vystudovala jsem státní školu. Učili mě mnozí, kteří vyučují i na MUP. A světe div se! Soukromě o MUP mluvili jako o "učilišti". :( reagovat zde
                      Email: Sendy67seznamcz
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.02.2012 11:58:56, sádlo) Ale, ale, ale...myslím, že kecáš.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.04.2010 18:32:10, Aneta) Ahoj, chtěla bych studovat na MUP obor International Relations and European Studies a ráda bych zjistila nějaké informace jak probíhá studium a pokud se to da zvladnout. Předem díky za odpoveď :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.04.2010 00:24:26, Andrew) IRES je podle mě jedna z nejlepších voleb pro lidi, kteří chtějí prosperovat na mezinárodní úrovni, protože nemusím zdůrazňovat, že studium v angličtině je rozhodně nadstandard a u nás ho v Bc. formě nabízí snad jen MUP. Kvalita výuky je na vysoké úrovni, ale nakonec je to stejně o individuálním přístupu. Ne každý absolvent VŠ se dostane na stejně prestižní pozici v zaměstnání. IRES bych přirovnal s Diplomacií na VŠE, UK MV, Univerzitu Palackého v Olomouci nebo MU v Brně. Předměty a mnohdy vyučující jsou velmi podobní (ne-li stejní). Jediný rozdíl je, že na MUP dostuduje menší procento lidí, ale to je dáno tím, že slabší studenti se na školu sice dostanou, ale už jí nedokončí kvůlu náročnosti státních zkoušek. Každopádně IRES je dobrý obor k odražení do zahraničního studia magisterského oboru, což je na konci ještě prestižnější než absolutní většine VŠECH škol v ČR. (samozrejmě záleží na škole v zahraničí). reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2013 16:47:50, Eda) Máš pravdu v tom, že jsou na škole strašní tupci. Ale ty zkoušky jsou jim bohužel podřízeny, z VŠE mě vykopli z oboru MO, kterej jsem šel následně studovat sem, protože mě vyhodili až ve čtvrtáku (a to už bych si musel platit školný, kdybych začínal na jiný veřejný). Upřímně, ty zkoušky tady, ty opravdu náročné nikterak nejsou, ale ono je to pochopitelné, cílem školy není vyhodit všechny už v prváku. Takže to prolezou všichni, co se aspon trochu učej. (Já osobně patřím třeba k mnoha těm, kteří žádnou zkoušku za studium neopakovali.) Mimoto, státnice funkci síta opravdu neplněj, ty lidi u nich jsou dost benevolentní, pokud nedržíte celou dobu hubu... Výhodou je to, že se MUP dá stíhat i s prací a ještě se spoustou volného času navíc.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2010 11:01:00, Amica) Ahoj všichni, taky se zajímám o studiu na MUP pobočka Plzen, obor: Mgr. Mezinárodní vztahy a evropská studia. Jsem již na tento obor přijatá, ale po té co jsem byla párkrát v kontaktu se studijním oddělení, mě přešla chut. Nechápu např., že podesanou smlouvu nemohu poslat poštou, ale musím přijet osobně, mám to 200 km, a podepsat ji tam. Vždyt je to totalní blbost. Platnost smlouvy se tím nezvýší a přesto nejsou na studijním ochotni na tom neco změnit. Dále jsem slyšela, že u zkoušek za poslední rok, asi po těch skandálech na jiných VŠ, hodně zpřísnili. Jednu zk prý neudělalo asi 80 procent studentu. Jestliže to není pouze nějaká fáma, tak se mi zdá že to je víc než dost a nemůže to být puze hloupostí a leností studentů. Nehledám školu kde jsou dipl. zadarmo, hledám školu která má dobré jméno, dobrou výuku a kde se studenti nešikanují. Tzn. že studium v kombinovane formě se dá za rozumných zvládat. Prosím o vaše zkušenosti s MUP Plzen. Předem moc děkuju. Amica reagovat zde
    Email: AHoehnSunflairde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2010 05:12:32, pozor na ně) Ahoj já tam (v Plzni) dělal 3 roky MVES kombinovaný Bc. program. A rozhodně bych tu školu (hlavně tedy jejich pobočku v Plzni) nikomu nedoporučoval. Během těch tří let se tam totiž velmi radikálně změnilo klima. Co se týče studijního, ke mě se chovali normálně a snažili se celkem vycházet vstříc. Ale slyšel jsem i dost stížností. Zkoušky byly vždycky dost nevyzpytatelné, hodně záleželo na konkrétním učiteli, někdy, spíš výjimečně to byl test na a)b)c) téměř na úrovni střední školy, jindy byla úmrtnost třeba 60%. A moc nezáleželo na tom, jestli to byl profilový předmět, nebo byl za celou dobu jen v jednom semestru. Ale poslední rok opravdu HODNĚ přitvrdili. Spoustě lidí dělají velké problémy už jen s napsáním bakalářské práce, není výjimka, že někdo píše třeba už pátou verzi. Kvůli tomu mohlo jít k prvnímu termínu státnic jen 20 studentů, což je zhruba polovina naší třídy a z těch 20ti pět vyhodili a některé dokonce ani nenechali obhájit bc. práci, takže jí můžou začít psát znova, což není nic příjemného, zvlášť když řada z nich kromě studia musí chodit do práce, starat se o děti atd. Někteří studenti neměli u obhajoby vedoucího práce ani oponenta. U státnic neměli nejmenší slitování, každého tam trápili minimálně 3/4 hodiny, vyžadovali naprosto dokonalé encyklopedické znalosti do nejmenších detailů, nedrželi se ani moc otázek, které si student vylosoval a ptali se na co je napadlo. I ti, co se učili intenzivně několik týdnů měli velké problémy. Skoro to dělalo dojem, že vyhodit co nejvíc lidí je z nějakého důvodu jejich záměr. Možná to nějak souvisí s náhlým "odchodem" vedoucího střediska, který byl údajně vyhozen na hodinu a o důvodech se šíří různé spekulace, takže bylo potřeba ukázat, že systém funguje i když jednotlivec selhal. Každopádně vím pouze o jednom spolužákovi, který uvažuje o pokračování ve studiu na této škole v navazujícím mgr. programu. Za sebe můžu říct MUP NEVER MORE! reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2010 22:58:21, Andrew) Tak úspěšnost lidí na státnicích 75 procent se mi jeví jako solidní,takže nevím kde bereš to nepochopení. Lidi se musí zbavit starých předsudků o tom, že soukromá VŠ je eshop na tituly. Neříkám, že u některých to tak možná je,ale určitě ne u soukromých univerzit, kterých je opravdu málo (myslim že 3). Státnice jsou těžký na každý prestižní škole a jestli mup aspiruje stát se jednou z nich, tak musí dokázat, že její absolventi jsou opravdu kompetentní a na úrovni. Vzhledem k tomu, že je to bez přijímaček,tak je pochopitelný, že ne každý to pak udělá. Jednoduchá rovnice. Když řikáš never more, tak zkus jít na jinou kvalitní universitu a uvidíš, jestli to dostaneš bez detailních znalostí. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2010 13:56:12, elleda) Ahoj všichni!

        Tak na MUP jsem po státnicích a řeknu Vám všem, že jsem zažila šok!!! Z Mgr. vyhazují jak na běžícím pásu a u nás na Bc. to není o moc lepší. Nicméně neuspěla jsem, vyhodili mě na základě, dvou slov, jsem v šoku - vytáhla jsem si ot. 2. svět. válka, Jalta, Postupim, OSN - mluvila jsem asi 10 min., občas nějaká ot., ale správě jsem odpověděla, ale kámenem úrazu se mi stalo OSN - řekla jsem vznik, co a jak, členy.. a nicméně padla ot., jak řeší bezpečnost?? Tak mluvím o členech, ale stále "mandát slečno", volba.. nechápala jsem, přímou ot. si teda už nepamatuju, utkvěla mi tahle slova - ale já řekla, že nevím, ani jsem ot. nepochopila.. a odpověď zněla: "Přeci právo veta, slečno!" Tak jsem si vzpomněla a říkám, že stálí členové mají právo veta atd... Odešla jsem z jámy na chodbu a komise se dohadovala o známkách, říkala jsem si, že to musím mít, řekla jsem 3/4 ot., ale bylo mi oznámeno, že bohužel, že abslvent MV má automatický říci právo veta.. tak jdu v září!!! Mazec, né? A dále jsem ani neuspěla z EU - bohužel jsem místo garantovat řekla dohlíží - jednalo se o ESD a toho se komise chytla a nepustila mě dál, takže jsem řekla asi 8 vět, přičemž jsem měla popsány na potítku 3 strany!
        Tak si to, lidi, rozmyslete, kam půjdete.. :-))
        Když se podívám dozadu, tak v mojí skupině bylo kolem 70 lidí.. ve třeťáku nás zbylo asi 40 a na státnice ze skupiny šlo 12 - z toho vím, že to nemají tři. Jedna taková větší skupina šla v jednom dni kápla na super komisi a mají to třeba všichni, jiná skupina kápla na peklo a nemá to nikdo.. to je hold život! S15 reagovat zde
        Email: elledaseznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2013 00:48:48, Franceska) Tak jsi asi ***á jak tágo, já na MUP nikdy neopakovala ani jednu zkoušku. A to jsem tam šla na Mgr., jestli někoho ze studia na MUP vyhodili, to nevím, ale já osobně nikoho takového neznám. Nicméně, pokud ho vyhodili, tak už musel bejt ***ej fakt jak tágo. To je problém MUP, nedělá přijímačky, nabere lidi s maturitou z učnáku, který se nezvládnou naučit ani pár primitivností, a pak tady kecaj o tom, že je to peklo. Já bych vás vyházela skoro všechny, je neuvěřitelný, co se mnou chodilo do třídy za směsku negramotů a totálních idi*tů bez základního všeobecnýho přehledu.S04 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2013 11:14:58, Elleda) Tak hlavně, že ty nejsi dutá a zvládáš to s přehledem..:D reagovat zde
            Email: Elledaseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2013 15:08:47, Inkvizitor) A když jsi tedy tak chytrá a dokonalá, tak jak je možné, že nestuduješ na kvalitní vysoké škole? Jestli ono to nebude jen tím, že nejsi o moc lepší, než ti nejhorší... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2010 19:01:21, Lucka) Ahoj, sháním informace o oboru mezinárod. vztahy a kombinovaná forma. Jaká je kvalita přednášek, jak težké jsou zkoušky a kde se shání učebnice. Díky reagovat zde
    Email: luci.tbseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.12.2010 14:48:55, martina) Ahoj,
    uvažuji o studiu mezinárodních vztahů na MUP - HK (kombinovaně). Zajímalo by mě, jak je to se zápisem z přednášek? Dávají je taky na internet, nebo je nutné si všecko zapisovat? Neslyšeli jste někdo, že by jim konečně klapl ten výtah? (jako pro vozíčkářku je to pro mě dost akutní... a ono pořád nic) Jak je to se studiem jazyků v kombinované formě, dají se studovat dva?
    Vlastně děkuju za jakýkoli praktický info o tomhle oboru, zkouškách a tak. reagovat zde
    Email: matana.martinaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 18:58:32, 623) Jak to vidíte s požadavkem na znalost 2. jazyka? Dejme tomu, 1. jazyk AJ je úroveň B2, ale 2: jazyk přinejlepším A1... Víte o tom něco? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 21:35:18, G) Dle mých zkušeností je dosti důležité začít "makat" a pilně se učit 2. jazyk hned od začátku a to tím spíše, když je Vám jasné, že zde máte určité rezervy. Osobně jsem zažil, že poměrně dost studentů mělo značné problémy udělat zkoušku z 2. jazyka (nedokážu zvážit do jaké míry to bylo jejich zaviněním nebo nároky na ně kladenými). 2. jazyk jsem taky absolvoval a rozhodně se dá říct, že se do kategorie jednodušších zařadit nedá (i když by to tady v diskuzi jeden nejmenovaný nejspíš zpochybnil) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2011 10:15:34, 623) Problém je v tom, že se učím jako 2. jazyk NJ, ale hnusí se mi, proto bych se chtěl začít učit jiný jazyk. Proto mě i zajímá požadovaná úroveň třeba u 1. zkoušky/zápočtu. Motivace by byla, ale nevím, jestli to za těch pár měsíců zvládnu na A1/A2 a B1 vůbec..

        Nabídka jazyků u MUP je široká? Nikde jsem se nedočelt, co vůbec nabízejí. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2011 10:24:06, G) Němčina, francouzština, španělština, angličtina (povinná), do nedávna byla ruština, ale nejsem si jistý, jestli ještě je. Pak ještě asijské jazyky (volitelné) a portugalština (pro studenty, kteří chtějí získat Certifikát Iberoamerických studií). Snad jsem na nic nezapomněl. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2011 21:55:31, Pavel) Studuji MUP v Praze (Bc., HS) a třeba s HS na FHS UK, kam chodí dva moji známí, se to nedá vůbec srovnat. Je to takové gymnázium. Zkoušky jsou opravdu jednoduché, studijní povinnosti se z velké části nakonec nemusí plnit, takže pokud člověk není úplný lempl, tak semestr dokončí. Studium na MUPu je demotivující, student za celý semestr nemusí udělat takřka nic, ani přečíst knížku nebo napsat seminárku. Typy atestací se nedodržují, takže se běžně stává, že místo znalostního testu píšete esej na volné téma. Během písemných zkoušek se naprosto běžně podvádí, zkoušející to buď opravdu nevidí, nebo nechtějí vidět. Jsem hodně zklamán. A to vše prosím pěkně za cenu Škody Fabia ve velmi dobrém stavu (školné 3x 55 000). Pozitiv je také pár - kvalitní výuka jazyků a znalosti přednášejících, kteří často nepotřebují ani malý papír s poznámkami, vše mají v hlavě. Ale k čemu to je, když jsou zkoušky často lehčí než maturita? Titul pak není ničím podložen. reagovat zde
    Email: milovnikvinagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2011 23:40:41, martin) Tak koukam Pavle, že i v HK tomu nebude jinak:-) já o něčem podobném píšu o kousek víš. Líbí se mi tvůj příspěvek, myslim dosti trefný. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 11:28:10, G) Osobně taky studuji v Praze a s něčím podobným jsem se doposud nesetkal. Zejména pak ohledně atestací se mi nikdy nestalo, že by došlo k něčemu podobnému. Během bakalářského studia jsem měl 90 % ústních zkoušek a zbývající písemné příliš jednoduché nebyly (každý, kdo absolvoval kurzy obchodního + soutěžního práva, dějiny práva ... mi dá jistě za pravdu). Je pravda, že během semestru jste nemuseli dělat nic, ale těsně před zkouškami je to pak "blázinec". Nyní jsem na magisterském studiu a můžu říct, že v průběhu semestru jsou kladeny daleko vyšší nároky na přípravu. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 14:34:38, martin j.) Ale jo proč ne, jen mi z tvého příspěvku přijde, že píšeš úplně o jiné škole.... 90% ústních zkoušek. No tak mi tak 99,9 procent písemné testy. PÍSEMNÉ TESTY! ne zkoušky. Jsem možná staromódní ale za zkoušku považuju normální ústní zkoušku. Popravdě jsem dělal jen jednu a to z předmětu, který byl opravdu trochu mimo obor. Ty testy jak které z tou obtížností, některý těžší, některé lehčí. Ale abych se tam setkal z testem, který vyřadí 80% studentu nebo podoné bláboly co se tu v diskuzi šířily, tak to určitě ne- tím nemyslím Vás. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 17:55:57, G) Myslím si, že je dnes zcela standardní, že jsou zkoušky jak písemné, tak ústní. Ale skutečně jsou rozdílnosti mezi obory a nelze tvrdit zmiňované o všech oborech (Humanitní studia jsem neabsolvoval). Můžu říct, že jsem nenarazil na zkoušku, na kterou by mohl student přijít nenaučený a udělat jí. To opravdu ne - tento "blábol" se tady také objevuje. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 21:16:53, Aenigma) =D tak mne treba bylo vytykano, ze neumim okecavat - takze bych neco mozna dala i bez nauceni. a holky treba pred vyucujicimi muzi vystrci vystrih a hosi pred zenskyma zablysti usmevem a vyseknou poklonu, pak jde vsechno snaz. ono se musi totiz umet i poklonkovat a mazat med kolem ust...
            S12 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2011 18:54:21, Pavel) Rozdíly mezi obory určitě jsou, třeba co do počtu předmětů, takže vyšší náročnost studia je dána tím, že člověk musí navštěvovat o něco více přednášek. Co ale slýchávám ostatní studenty na chodbách, tak je to taky pěkná "ojebávačka" (pardon, ale slušný výraz pro tohle mě nenapadá). Psaní taháků je naprosto běžné. Na HS je však dost přednášek, kde se dá zkouška udělat se středoškolskými znalostmi a není se na ni třeba učit. Jsou to různé "dějiny" či filozofie, kde člověku bohatě stačí znalosti z gymnázia. A to je podle mě chyba. reagovat zde
            Email: milovnikvinagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2011 22:41:52, Smrtak) Neviem ako HS ale u nas (IRES) to nie je nic co by spravil hocikto. Prvy test z Ekonomiky --> 45% ludi nespravilo, eseje kontrolovane proti plagiatorstvu a niekolky ludia za to aj pruser mali (esej 0% cize zaverecny test musia spravit na 100). Test z medzinarodnych vztahov bol na 16 stran coz sa mi zda pri 3 hodinovom teste pomerne dost. Co sa tyka odpisovania na 1 predmete som si vsimol ze by sa ako tak dalo odpisovat ale na ostatnych nebola sanca + kazdeho osobna vec pokial je tak primitivny ze ma potrebu odpisovat na vysokej skole uprimne ho lutujem. Ale tak povedal by som ze IRES je trosku odveci od vsetkeho ostatneho :) A co sa tyka urovne jazykov nesuhlasim podla mna je 1,5 hod tyzdenne pomerne malo :) reagovat zde
      Email: PatrikMkogmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2011 20:55:27, Gabriela) Ahoj, sháním nějaké informace o oboru- Anglophone Studies. Ráda bych se zeptala jaký tento obor je, co se týče náročnosti a samozřejmě, zda- li je jeho výuka na nějaké úrovni. A pak jsem se chtěla ještě zeptat, jak je to s přijímačkama..podle toho, co jsem viděla na stránkách MUP člověk musí mít nějaké větší znalosti historie, politiky.., bohužel jaksi nevím, na co všechno bych se měla připravit...díky za odpověď reagovat zde
    Email: urbaskova.gabiseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2011 20:01:08, SP) Ahoj. Přečetl jsem celou diskuzi a chtěl bych take přispěchat se svou troškou do mlýna. Njedřív chci podotknout, že na MUP studuji 3. rok Bc., prezenční, Mezinárodní vztahy a evropská studia a zanedlouho tedy budu státnicovat. Nejvíce lidí tu zajímá obtížnost... no hodně záleží na oboru. Co je opravdu jednoduché, jsou Humanitní studia. Ale pravda je, že i na UK tento obor nepatří k nejtěžšším (a proto taky nechápu proč se na něj někdo hlásí k nám). Můj obor je asi druhým nejjednodušším. Je to dáno tím, že na něj naberou nejvíce lidí a drtivá většina učitelů potom opravdu volí test místo ústní zk no a to je potom nanic, když to spousta lidí sprostě opíše. Pro zajímavost úmrtnost na oboru odhaduji jen asi na 30% za celé 3 roky (pravda nezapočítávám státnice). Co musím zdůraznit, je smutný fakt, že ke státnicím to dotáhnou i studenti s mizernou angličtinou, což by se na mezinárodních vztazích asi nemělo stávat. Na opačném konci stupnice obtížnosti je jednoznačně IRES (MVES v ANJ). Nejen, že je v angličtině ale nároky jsou opravdu veliké a tento obor bych rozhodně doporučoval těm s nejvyššími ambicemi. Dobrým oborem je průmyslové vlastnictví (vzhledem k uplatnitelnosti) a má i celkem velkou prestiž. Pokud bych měl hodnotit přístup k studentovi, tak tady není co vytknout. Téměř ve všem Vám vyjdou vstříc, na email odpovídají do 24 hodin.
    Co se mi zde ale líbí, to jsou možnosti!! Máte na výběr poměrně hodně zajímavých extra předmětů v Aj i čj (cykly security studies, iberoamerican studies, Asian studies, CIES, samozřejmostí je příprava na Cambridge zk pokud chcete..atd). Můžete se účastnit bezpočtu konferencí, debat, workšopů. Můžete si vybrat z několika Asijských jazyků (tady už se s vámi ale přestávají mazlit)... atd. atd. až se mi chce říct, že fantazii se meze nekladou. A co si budeme povídat... vycestovat na semestr nebo dva do zahraničí je mnohem jednodušší než na veřejné.
    Velmi pozitivně bych hodnotil kvalitu výuky. tady opravdu není co vytknout a dávám 10/10 ...a počítám, že na Mgr. to bude ještě lepší (a hlavně tam už nebude tolik lidí!!!)
    Takže shrnutí: pokud chcete jenom titul, běžte na MUP. Absolvujte jen to, co je povinné a diplom si odseďte :-( . Pokud máte zájem o obor (nebo spíš pokud jste nadšenci) a nejde vám jen o to "pyšnit se diplomem z karlovky" ale chcete se opravdu něco dozvědět nad rámec běžného studia, půjčte si na školný a běžte na MUP. Ona Vám ty možnosti dá. Na MUP je studium hodně o vůli, protože klouznout k nicnedělání je tak jednoduché:-)
    Pokud máte nějaké dotazy, ptejte se. reagovat zde
    Email: stan.pecseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.03.2011 12:42:07, bajt) Děkuji za pěkné shrnutí. Na této škole se mi taky zalíbily možnosti jazyků a výběr světových zemí, o kterých se dá studovat. Co by mě ale nejvíce zajímalo, je obtížnost 2. povinného jazyka. Angličtina je běžná a dá se dobře učit, ale jako 2. jazyk jsem si vybral němčinu (přihlášku jsem už poslal) a zatím nejsem ani na úrovni A1. Pravda, přes prázdniny dám alespoň A2, ale moc dobrý vztah k tomuto jazyku nemám. Jak jsou těžké zkoušky, zápočty z 2. jazyka? A jaká je předpokládaná výstupní úroveň 2. jazyka u Bc? Předem díky za odpověď. Do této školy se těším a jsem zvědavý, jak to bude fungovat :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2011 19:54:21, SP) Prosímtě s druhým jazykem si nedělej hlavu. Můžeš klidně začít i od úplného začátku :-) a co se týče obtížnosti, hrozně moc záleží na kantorovi, kterýho vyfasuješ. Někdo to dá zadarmo a u někoho se zapotíš. Je taky pravda, že nejvíce lidí vylítává právě z jazyků (i když nakonec to stejně většina dá na 3 pokus). Můj příklad: začínal jsem s FJ od začátku a vždy jsem dal bez opravných termínů. Ale je taky pravda, že jsem opravdu chodila a hodiny jsem nevynechával, což neplatí stoprocentně o všech. reagovat zde
        Email: stan.pecseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.04.2011 22:37:19, Pavel) Je otázka, co znamená "nepatří mezi nejlehčí". Na bakalářské HS na FHS UK je často třeba na jednu jedinou zkoušku načíst 5 i víc knížek (kamarádka tam studuje), na MUP stačí o něco méně za celých 6 semestrů... Možná je tedy tento předmět na obou školách nejlehčí (či jeden z nejlehčích), ale to je asi tak všechno, co mají společného. reagovat zde
      Email: milovnikvinagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2012 20:00:14, Tyna) Ahoj chtěla jsem se zeptat, pokud bych chtěla na této škole (v Praze) studovat Bc.- obor: mezinárodní obchod, bylo by možné pokračovat na Mgr. v oboru: Asijská studia a mezinárodní vztahy?? popřípadě jazyky jako čínština atd. jsou nepovinné? pokud bych o ně měla zájem už v prvním semestru je to možné? jinak byla bych ráda i za nějaké vaše názory nebo užitečné rady o této škole :)

      předem děkuji reagovat zde
      Email: Tyjnuskaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.03.2011 16:05:00, veronika) Ahoj, přidám svou zkušenost z MUP. Jsem v druhém semestru MVES dálkově. Potřeba byla doplnit si vzdělání. Na státních z mého pohledu není mnoho kombi oborů, které by mě obsahem studia oslovily a proto tato volba.
    Rozhodně si tedy nemyslím že zaplatíš a máš. To je velký omyl. I když možná jsou studenti, kteří mají extra nadání a škola se jim zdá snadná a učit se nemusí. Já tedy jo a to dost... Berou bez přijímaček. To se pochopitelně do jisté míry odráží na kvalitě studentů v prvních ročnících. Po prvním zkouškovém je nás už ale o něco méně a myslím, že tento trend bude i dál pokračovat. Já osobně nakoupila mraky doporučené literatury, byla na všech přednáškách a na zkoušky se poctivě učím. Musím ale souhlasit, že je tam fůra lidí, kteří tam vůbec nepatří. S tím se ovšem dalo počítat, když neprojdou sítem přijímaček. Pitomci co se snaží všechno opsat z taháků a nic se neučit. To se ale většině daří jen nějakou dobu. Díky bohu:D. Myslím, že ke státnicím nemají tímto stylem šanci dojít. Pokud se k nim pak člověk dohrabe, tak i přes aktivní přípravu dost lidí vyletí, což tu i kdosi psal. Závěrem - mě přijde studium obsahově na velmi dobré úrovni, kantoři jsou na místě, přednášky zajímavé, zkoušky bez přípravy udělat nelze a tak by to mělo asi být. Toť moje osobní zkušenost. Co se týče soukromých škol - jedna z nejlepších.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2011 16:22:43, kristyna) Ahoj.
    chtěla jsem se zeptat a poprosit někoho kdo na MUP studuje Průmyslové vlastnictví.Jak se dá ta škola zvládnout,mám trochu obavy.Prosím o nějaké bližší info.
    Děkuji všem za odpověď TEXT reagovat zde
    Telefon: 77485009, Email: kikesak1990seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2011 17:31:21, F) Zdravím ve spolek! Jsem kombiňák MUP MVES navazující Mgr. Nemá nějaká dobrá duše poctivě vypracované otázky ke státnicím z tohoto oboru? Nebo neznáte někoho takového, kdo by měl k dispozici? Období 2010 nebo nejlépe již letošní 2011. Nestíhám pracovně. Respektuji Vaše vynaložené úsilí se zpracováním otázek a proto se rád dohodnu... Odpověď na email: saturastrseznamcz reagovat zde
    Email: saturastrseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 11:44:00, fairytalka) Dobrý, ja by som sa chcela opýtať najmä na možnosti uplatnenia po štúdiu, či s tým nie je problém - odbor Medzinarodne vztahy reagovat zde
    Email: fairytalkaazetsk
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2011 14:57:59, Alfa) Ja na MUP studuji IRES (mezinar.vztahy v aj) druhym rokem a jsem s kvalitou vyuky spokojena. Jen vas musim upozornit, ze je neco jineho studovat IRES a cesky obor mezinarodnich vztahu a evropskych studii, protoze tam jsem slysela, ze je uroven dost spatna. O tom take vypovida fakt, ze mnoho lidi z ceskeho oboru preslo k nam na anglicky obor. Kazdopadne i v me tride je plno lemplu, kteri se stale vezou a prochazi a ja si rikam, jak to? Myslim si, ze to v budoucnu muze poskodit povest skoly az se nekdo s minimem znalosti bude prezentovat s titulem z teto skoly. O to vic, ze tam studuji i velice inteligentni lide a ti pak budou rovnou strceni do jednoho pytle s temi druhymi.
    Umrtnost je tedy mala. Koneckoncu, je jen na cloveku jak se vzdelanim, ktere je mu podavano (a za ktere si i plati) nalozi, protoze to jakych znalosti nabyl vyjde driv nebo pozdeji najevo. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.04.2011 14:19:35, Snypy) Zdravím,

    můžete někdo napsat zkušenosti s oborem Mezinárodní obchod (prezenční forma)? Zajímá mě především, jak složitý je předmět Matematika pro ekonomy, průběh studia, z čeho jsou státnice, atd.

    Díky za každou radu reagovat zde
    Email: michael.orlikgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.05.2011 15:01:14, Katka) Ahoj, přemýšlím o oboru Asijská studia a mezinárodní vztahy - navazující magisterské v komb. formě. Má s tím někdo zkušenosti? Jakou úroveň má výuka, především nabízených asijských jazyků? Jak často výuka jazyka probíhá? Jestli dostatečně a je možné se aspoň základy naučit i při kombinovaném studiu? Zdravím, Katka reagovat zde
    Email: katerina.nemcovahotmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2011 22:17:09, SP) Ahoj, taky jdu na Asijská studia na kombinované. Nevím jak to bude příští rok ale ted výuka asijských jazyků probíhá přes pracovní týden. Což pro mnoho kombiňáků je vážný problém a proto to není povinné. Jinak jsou dvě lekce týdně po dvou hodinách. Vyučující jsou ti nejlepší, co můžeš najít. Kvalita je tedy, narozdíl od evropských jazyků které zajišťuje jiná katedra, na velké úrovni. Ale je vyžadována i určitá znalost kupříkladu můj kurz začínal asi s 25 lidmi a nepočítám s tím, že by 1. ročník dokončilo více jak 7. Ale je taky pravda, že když nedáš, tak tě nevyhoděj. Je to prostě nepovinné. Takže jen nakonec nedostaneš ten certifikát. Výběr je tuším z pěti asijských jazyků... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2011 22:18:57, SP) ted chodím do třetáku Bc. a ssijský jazyk si dělám jaksi do foroty... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.06.2011 13:08:31, Petra) ahoj, můžu se zeptat zda jsou asijské jazyky těžké? Jak to zvládáš, co testy a vyučující? a dá se s MUP vycestovat do nějaké asijské země? Díky :) reagovat zde
          Email: santorova.pseznamcz
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2011 10:53:15, Venca) Ahoj, já to studuju taky a vycestovat se dá do Japonska, Indonésie, Číny, Koreje a na Tchajwan. Já jedu v únoru do Indonésie a začal jsem se učit indonéštinu a je to asi v Asii jeden z nejlehčích jazyků, jelikož nemá moc gramatiky. Jinak u těch jazyků záleží jestli jsou tonální nebo netonální, což někomu může dělat problém. Kámoška se jinak učila čínštinu a po semestru to vzdala a to se učila několik hodin týdně sama. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2011 22:26:23, Petra) Díky za odpověď. S těmi jazyky si mě moc nepřekvapil =D to že jsou náročné, s tím počítám. a ještě dotaz, co se týče toho cestování do asijských zemí, tak to můžeš jenom na magistrovi v tom oboru asijská studia a ....... ? nebo je to přístupné pro všechny obory? a i v bc? Dííííík :D reagovat zde
              Email: santorova.pseznemcz
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2011 10:53:52, Venca) Je to přístupné pro všechny obory od druhého ročníku. Kdo projeví zájem, tak většinou jede. Jazykové znalosti stačí mít na úrovni kolem FCE. Jo, problémem je, že se nedostává stipendium, což ale například u Tchaiwanu nebo Indonésie moc nevadí, jelikož jsou tam náklady nižší jak u nás. Problémem je to třeba pak u toho Japonska a Koreje, jelikož kamarád na Koreu dal tuším 150 tisíc za semestr reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2011 14:15:56, Karolína) Ahoj , je tu někdo kdo jde zítra 8.6. n apříjímačky ráda bych našla někoho s kým bych tam šla abych nebyla uplně mimo když pujdu sama. Ozvěte se proooosim reagovat zde
    Email: madamedeficitegmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2011 23:23:24, Martina) Zdravím všechny, zvažuji navazující studium na MUP obor Asijská studia v kombinované formě. Chtěla bych se zeptat, jak vypadá výuka pro dálkaře? Jestli je to například víkend dvakrát do měsíce, nebo pátek a sobota za měsíc. A také jaká je forma studia? Prezentace a pak seznam literatury nebo spíše konzultace atp.
    Ráda bych se přeorientovala na výše zmíněný obor. Trochu mě však zarazilo, že pro kombinovanou formu nejsou přijímací zkoušky a tak nevím, jaké požadavky/ předpoklady jsou očekávány? Také by mě zajímalo, jestli výuka jazyka probíhá i o víkendu? Opravdu ráda bych využila možností, které tato škola poskytuje, resp. nerada bych platila školné pro dálkové studium, a nemohla využívat jazykových kurzů přes týden i když jsou nepovinné. Předem děkuji za info :-) reagovat zde
    Email: martinaxyseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2011 22:31:43, Petra) Ahoj,

      sice nestuduji na MUP ale pár info bych ti poskytnout mohla :)
      co se týče výuky pro dálkaře tak to vypadá následovně:
      - přímá výuka: forma celodenních soustředění v 5 sobotách během semestru
      - nejmodernější výukové metody včetně e-learningu
      - možnost konzultací, zpřístupnění studijních materiálů na extranetu univerzity
      - přístup k elektronickým databázím i vzdělávacím materiálům – tzv. studijním oporám

      ohledně přijímacích zkoušek, mám dojem že odešleš přihlášku a MUP se ti sama ozve (nejspíš dopisem), že si přijata :)

      Jinak zkus, na této stránce dole je formulář na otázky ohledně MUP, vždy mi odepsali a odpověděli na můj dotaz, tak to zkus ;) reagovat zde
      Email: santorova.pseznemcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2011 22:32:56, Petra) málem bych zapomněla :D odkaz na ten formulář

        http://www.mup.cz/cz/pro-uchazece/faq.html reagovat zde
        Email: santorova.pseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2011 08:40:05, Pavel) Ahoj, rád bych se zeptal, jestli někdo nemáte zkušenosti se studiem na pobočce MUP v Liberci? Budu rád za jakoukoliv informaci. reagovat zde
    Email: diboemailcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 18:28:22, Pavla) Ahoj, ozval se ti někdo, kdo studuje na MUP v Libe? (příp. nastoupil jsi tam ty?) - uvažuju o oboru Veřejná správa a ráda bych se dozvěděla něco víc (jak tu probíhá výuka, jaký je přístup jak vyučujících, tak studijního oddělení...
      Má k tomu někdo co říct, pls??? :) reagovat zde
      Email: papaja.1seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.07.2011 14:38:27, Veronika) Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, jestli je lepší obor mezinárodní vztahy nebo průmyslové vlastnictví, pořád se rozhoduji mezi těmito dvěma obory. A také jsem se chtěla zeptat jak je to s rozvrhem, jestli je možnost si na denní studium udělat rozvrh, že bych do školy chodila jen 3 dny v týdnu.
    Děkuji za odpověď reagovat zde
    Email: Veronika-10seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.07.2011 18:52:22, Libor) No u těch oborů to záleží co chceš potom dělat a co Tě více baví.
      S tím rozvrhem je to tak, že je pevně stanovený rozvrh, ale dá se modifikovat například tak, že chodíš na přednášky, které má druhá skupina (pokud jste rozděleni například na MVES 1 a 2). Jinak přednášky jsou nepovinné, takže pokud to zvládneš, tak se to můžeš naučit přes zkouškové a jenom přijít na zkoušku. Já to dělal například u předmětů, kde jel učitel přesně podle knížky, takže bylo jedno jestli je člověk na přednášce nebo si tu knížku přečte za jeden den reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2011 14:07:30, Tomáš) Trochu nechápu, jak škola, která vyučuje pět sobot či čtyři pátky a čtyři soboty v daném oboru za semsetr se dá srovnávat s klasickou státní VŠ. To se dá semestr zvládnout za týden či 14 dní přednášené látky? To je přeci holý nesmysl. Už to, že se dá zvládnout studium při zaměstnátní, či starostech o rodinu bije do očí. Kdo má čas na práci a rodinu a ještě trávit několik (často více jak deset a to nejen ve zkouškovém) hodin denně v knihách či psaním seminárních prací? Mám pocit, že jsem za dobu Mgr. studia na státní VŠ nedělal skoro nic jiného než se věnoval škole. Musí se to stát vašim koníčkem a ostatní koníčky hodit za hlavu a prostě na zpravidla pět let zapomenout na to, že jste taky člověkem, který má potřeby a zájmy. Kdo udělá VŠ při práci na HPČ, je buď frajer před kterým hluboce smekám a klaním se, nebo chodí na nějakou divnou pseudoškolu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.07.2011 21:21:01, Luboš) Tak to je tak u všech kombinovaných oborů včetně státních škol. Navíc je rozdíl studovat Matfyz a společenské vědy, které i na státních školách nevyžadují tolik času jako techniky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.10.2011 09:00:34, Nikola) MUP nebo VŠEM?
    Ahoj, chci studovat soukromou vejšku, ale jen tu nejlepší v ČR. Studovala jsem dřív na veřejné a nerada bych strkala peníze do školy, která za to nestojí. Prosím, pomozte mi rozhodnout se nemám se soukromou školou žádnou zkušenost. Chci se něco naučit a najít dobré uplatnění. Poraďte pls reagovat zde
    Email: nicitaxxseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.10.2011 13:49:53, Roman) Dobrý den,
    prosím Vás o radu. Jak obtížné je dálkové studium oboru: Mezinárodní vztahy a evropská studia? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2011 16:47:29, Webbiecz) Tenhle obor jsem vystudovala. Co se týče náročnosti, tak dle mého subjektivního názoru jsou předměty, které nejsou tak obtížné a naopak jsou předměty, kde se u zkoušek vyhazovalo docela vesele. Hodně záleží na tobě. Pokud tě obor zajímá a budeš věnovat čas učení, tak bys problém mít neměl. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.10.2011 01:27:48, Isabela) Zdravím Vás!
    Přečetla jsem si skoro celou diskuzi a bohužel jsem tady nenašla odpověd na můj dotaz. Takže se chci zeptat těch, kteří už studují, nebo nastupují tento rok na MUP, obor Mez.vztahy nejlépe Ti, co jsou dálkově a mají nějáké materiály z prvního ročníku zimního semestru, jestli by nebyl někdo tak hodný a nemohl by mi poslat nějáké materiály na můj email? Ne, nejsem lajdák. Ale jsem přihlášena prvním rokem a měla bych začít 22.října, ale bohužel už rok nejsem v ČR a vracím se až po novém roce, takže nebudu mít možnost jít na žádnou ze sobotních přednášek. Pokud si někdo podává otázku, proč jsem nepočkala ještě rok, tak já už proště čekat nechtěla, nechtěla jsem ztratit další rok. Po zimním semestru bych se chtěla normálně zapojit do denního studia, takže toho budu mít asi hodně, musím to zvládnout, ale potřebuji nějákou pomoc. Samožřejmě si cenním práce, kterou do toho někdo dá, takže odměna je jistá.

    Děkuji za každou odpověd, snad někdo pomůže.

    reagovat zde
    Email: isa.aseznamcz, Web: i
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.01.2012 11:51:02, Kateřina) Ahoj, jsem absolventka Bc. přírodovědecké fakulty na státní škole a uvažuji o navazujícím Mgr. studiu na MUP obor Mezinárodní vztahy a evropská studia v kombinované formě. Chtěla jsem se zeptat, jestli se to dá vzládnout bez předchozích znalostí z bakalářského studia nebo je to holá sebevražda? Mockrát děkuji za odpověď!!! reagovat zde
    Email: mertova.katulaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2012 14:35:11, Venca) Ahoj,
      myslím si, že MVES se bez předchozího studia moc zvládnout nedají, jelikož se navazuje na předchozí studium a co mám spolužáky z Bc. na MVES, tak říkají, že je to celkem náročné (já jsem přestoupil na ASMV). Jinak bez předchozích zkušeností se dá studovat to ASMV (Asijská studia a mezinárodní vztahy), co mám já, jelikož se to učí vše od začátku a mé znalosti z Bc. jsem ještě krom jednoho předmětu nevyužil reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2012 23:32:44, Andrea) Ahoj prosím tě mohl by si stručně popsat své dosavadní dojmy z Asijských studií? Díky reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2012 22:20:18, Venca) No dojmy musím říct, že mám jen pozitivní. Většina vyučujících je buď z Ústavu mezinárodních vztahů nebo Orientálního ústavu a za dobu svého studia (teď jsem v posledním semestru) jsem se nesetkal s nějakým nepříjemným vyučujícím. Všichni jsou tam hrozně pohodoví. To je asi tak nejvýraznější bod, který mne jako první napadl :. Jinak co se týče výuky, tak první dva semestry jsou hodně prezentace případně seminární práce a midtesty. Třetí semestr už poté midtesty nejsou. Takže ten první rok je to celkem nápor, jelikož se člověk učí nový obor a krom pár chvil má vlastně pořád co dělat. Zkoušky jsou v hodně předmětech ústní (jelikož Vás tam bude málo) a základní literaturou k drtivé většině předmětů jsou Dějiny států od LN (v češtině jinak o politických dějinách těchto států moc není) a u ostatních předmětů vyučující dávají prezentace na extranet. Pro představu, teď jsem se učil na Vietnam a naše vyučující je grafomanka, takže její prezentace měly celkem přes 1000 slidů. Pokud se ale člověk tomu věnuje, tak se to dá celkem v pohodě zvládnout. Průměrně je se dobré učit na test kolem těch 3 dnů. Co se týče jazyků je na výběr indonéština (ta je asi tak nejlepší, jelikož je netonální a psaná latinkou), vietnamština, čínština a japonština - tyto předměty jsou volitelné, takže si člověk může zkusit třeba měsíc, jestli se mu líbí japonština a pokud Ti to nepůjde, tak nebudeš chodit a nikdo Tě za to nijak penalizovat nebude. Jinak oproti MVES ten obor má výhodu v takové rodinnější atmosféře, kdy Tě vyučující budou znát jménem (což se mi u MVES nikdy nestalo :) ). Jinak co je ještě u tohoto oboru výhoda je, že se člověk celkem v pohodě dostane na studijní pobyt v zahraničí, kde si můžeš vybrat mezi Koreou, Taiwanem, Indonésií, Čínou a Japonskem - každý kdo od nás preferoval některou z těchto zemí, tak mu vždy dali přednost. Pokud Tě ještě něco napadne na co by ses chtěla zeptat, tak rád zodpovím Tvé otázky ;) reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2013 12:34:32, janee) Ahoj, můžeš dát prosím podrobnosti k možnosti vycestovat do zahraničí? Může se student zúčastnit např. Erasmu? Jaká je náročnost předmětů a kolik lidí cca obor dokončí? Dík. reagovat zde
            Email: janee.novakovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2012 09:16:37, Vláďa) dobrý den
    studuji Bc stupeň na této škole, ale příští rok bych chtěl studovat obor Regionální studia a mezinárodní obchod (hlavně kvůli titulu Ing ) kombinovanou formu výuky.
    Chtěl jsem se zeptat, jak je daný obor náročný a zda se dá zvládnout přechodem z jiného oboru.:)

    děkuji za odpověď reagovat zde
    Email: ahi0381seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 14:18:05, lol) mup sux...sleduj zpravy reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2012 17:18:33, Lucik) Sleduj zprávy? Ty hloupý kluku,ty jako myslíš,že za to může MUP? Myslíš si,že studenti nejsou nasraný na exředitelku nebo co??? Demence někdy nezná mezí! reagovat zde
      Email: luklukseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.02.2012 23:42:13, petra) Já kvůli tomu radši odešla. Tohle nemá smysl. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2012 16:02:54, Lucik) No upřímně doufám v to,že tu -paní- neudělají znovu ředitelkou:/ Ale odcházet kvůli tomu? Není to předčasné?:) reagovat zde
          Email: luklukseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2012 19:52:05, Tyna) Ahoj chtěla jsem se zeptat, pokud bych chtěla na této škole (v Praze) studovat Bc.- obor: mezinárodní obchod, bylo by možné pokračovat na Mgr. v oboru: Asijská studia a mezinárodní vztahy?? popřípadě jazyky jako čínština atd. jsou nepovinné? pokud bych o ně měla zájem už v prvním semestru je to možné? jinak byla bych ráda i za nějaké vaše názory nebo užitečné rady o této škole :)

    předem děkuji reagovat zde
    Email: Tyjnuskaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2012 13:13:29, Venca) Ahoj, asijské jazyky jsou nepovinné. Jinak celý ten obor se učí vlastně od začátku, takže není to, že člověk studoval jiný obor není problém :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2012 21:21:22, m7056) Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti se studiem Veřejná správa na MUP v Plzni dálkovou formou? Děkuju za odpovědi. reagovat zde
    Email: m7056seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2012 10:46:49, fragola777) Ahoj,
    jsem ve třetím ročníku a studuji mezinárodní vztahy kombinovaně. Mohl by mi někdo sdělit své dojmy ze státnic? Čím podrobněji, tím lépe :)
    Děkuji :D reagovat zde
    Email: vlasticka21seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.06.2012 18:59:05, Veru) Dobrý den,

    ted jsem byla přijata na Mezinárodní vztahy a evropská studia do Hradce. Máte s Hradcem nějakou zkušenost, případně nějaké negativa? A popsali byste mi, jak to tam tak nějak chodí? A jestli je vhodné vůbec nastoupit?

    Děkuju za odpověďi. Verča reagovat zde
    Email: veronika.loveseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.07.2012 13:53:50, Jébonikt14tý) Ahoj,přemýšlím o tom nastoupit na MUP na obor mediální studia v Praze,kombinovanou formou.Má někdo s timto oborem zkušenosti? Zda.li je velmi náročný nebo ne,a jestli je pravda že na tento obor nepotřebuji žádné cizí jazyky,protože na ty jsem strašná lama :-) reagovat zde
    Email: J.Zunaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.07.2012 13:34:11, David) Dobrý den,

    chtěl bych nastoupit na obor: Mezinárodní obchod (Bc. když to půjde tak i na Ing.), mohl byste mi podat nějaké informace o tomto oboru? Pracuji a rád bych tento obor dělal dálkově. Dá se to zvládnout? Bojím se především matematiky... je náročná? Děkuji moc za informace.:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2012 13:54:37, Romana) Ahoj, jsem přijata na Mezinárodní obchod a chtěla jsem Vás poprosit o jakékoli info, hlavně o tom, jak to probíhá u zkoušek a zda-li a jak je náročná matematika. Děkuji, R.:) reagovat zde
    Email: Romca.silovagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2012 13:24:56, Jirka) Ahoj, uvažuju o studiu na MUP Mezinárodní vztahy a evropská studia, dálkově, navazující. Chtěl bych poprosit o jakýkoliv příspěvěk k obtížnosti studia, obtížnosti zkoušek, jednání učitelů, typu zkoušek, hloubky požadovaných znalostí, a závěrečných státnic. Díky moc všem reagovat zde
    Email: jirijunseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2012 19:28:33, Lucka) Ahoj, no hele je to v pohodě. Tento obor už studuju a navazuju též. Co se týče prestiže, je lepší jistě Karlovka, ale tady to je taktéž dobrý. Jsem spokojená. Profesoři jsou fajn, vyjímka se najde všude, ale ještě jsem se nesetkala s žádným problémem. Učit se musíš a to docela dost, téměř všichni profesoři jsou z Karlovky, takže ti zadarmo nic nedají, pokud teda nechceš studovat kombi, tam je to zcela jiné. Státnice bývají občas dost tvrdý a hodně lidí vyhodí, musíš se naučit nic jinýho ti nepomůže. A pak už jen čekat, že budeš mít štěstí na komisi. Takže rozhodnutí je na tobě :-)! reagovat zde
      Email: olkouseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.09.2012 10:16:17, Radek) Zdravim,
    jestli je tu nekdo, kdo studuje mezinarodni obchod na dennim nebo kdo nastupuje na tento obor tento rok kombinovanou formou, tak se mi prosim ozvete na mail kvuli par informacim. Dekuji Radek reagovat zde
    Email: lemmakemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.11.2012 01:25:53, Barbora) Zdravím všechny. Je tu někdo, kdo studuje mediální studia prezenčně? Ráda bych si s dotyčným vyměnila maily a vyzpovídala ho :D reagovat zde
    Email: baramicentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2012 09:16:33, Pedro) Ahoj!
    Studoval jsem na MUPce bakalářský obor MVES a ted plánuju magisterské studium průmyslového vlastnictví, a tudíž se chci zeptat, zda-li je to dobrý nápad. Je toho hodně, co budu z bakalářského studia průmyslového vlastnictví potřebovat na magisterském studiu? Díky za radu :-) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.12.2012 00:40:14, josef) Osobně si myslim že ne. Průmyslové vlastnictví je v podstatě právní specializace i když je to v souběhu s evropskými studii? Jelikož právní specializace, logicky je potřeba právního základu. V AK dají vždycky přednost člověku co vystudoval právo plus specializuje se na duševní vlastnictví. Při nejlepším bude velmi obtížné najít uplatnění. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2013 17:35:42, Evík) Škola je triviání a nenáročná, vřele doporučuju pro zaměstnané studenty. Byla jsem původně i na veřejné, ale strašně nás přetěžovali, to se s prací vážně nedalo nijak skloubit. S04 Nehledě na ty obludné testy S12 Tady je to naprostá pohodinka S11 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2013 15:12:13, Inkvizitor) Ovšem skutečně zaměstnaným studentům, kteří si pouze nechtějí pořídit leštítko ega na vizitku, bude taková škola na to, co zbyde z guláše den až dva po jeho požití. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.07.2013 09:08:17, Inkvizitor) Story pokračuje: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/policie-znovu-obvinila-zakladatelku-metropolitni-univerzity reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.08.2013 23:01:18, T) Ahojky, chtěla bych Vás požádat o objektivní názor. Ráda bych letošním rokem nastoupila na Metropolitní univerzitu v Praze, navazující magisterský obor Mezinárodní vztahy a evropská studia, KOMBINOVANÉ.
    Chtěla bych požádat o podrobnější výčet obtížnosti předmětů, testů či zkoušek. Ráda bych objektivně věděla do čeho jdu. Nepovažuji se za žádného flákače, jen to budu mít k práci, tak bych po vložení investic ráda tuto školu opravdu zvládla.

    Za jakékoliv info či materiály nebo testy na ukázku budu moc ráda. Děkuju za váš čas :-)!!!!! reagovat zde
    Email: kkopretinkaaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.08.2013 13:28:11, Mirek) Nevím jak jinde ale u nás to byla při testech často týmová práce takže se dohodněte že se každej naučí něco třeba něco hodte i do mobilu a pak se to dá dát.;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2013 12:23:32, Kristyna) Zdraviiim
    Rada bych se zeptala zdali obor "prumyslove vlastnictví" je zaměřen na České právo nebo je Možné tento titul obhajovat i u zahraničních zaměstnavatelů.
    Dekujuu:)) reagovat zde
    Email: xyusuwixgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2013 13:02:02, Inkvizitor) Ale jo, u zaměstnavatelů z Ukrajiny, Kyrgyzstánu nebo Horní Volty by snad byl i obhajitelný. Jinak na tebe ale soudný zaměstanavatel - a to český i z toho zajímavého zahraničí - po zakoupení titulu v prodejně titulů hodí něco víc než bobek pouze pokud bude v zoufalé personální situaci. Jinak sáhne raději po skutečném právníkovi se skutečným vysokoškolským vzděláním. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2013 12:28:52, Kristyna) Dekuji za nazor, ale nejsem si zcela jista, zdali si pochopil mou otazku, ktera byla spise smerovana tem, kteri obor studuji a vedi, zdali je studium zamereno na ceske pravo nebo vseobecne pouzitelne v zahranici, ne jestli se jde obhajovat s ceskym pravem nekde v Kyrgystanu, ale verim, ze i to by byla zajimava zkusenost. :) reagovat zde
        Email: xyusuwixgmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2013 15:41:23, Olej) "Všeobecně použitelné v zahraničí"-myslíš jako v nějaký fabrice u pásu? Určitě si z tebe v zahraničí s MUP v kapse všichni nadělaj :D:D Jsi tak mimo, až to hezké není.S08 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2013 18:08:10, Kristyna) Me je jedno, kdo si ze me nadela nebo nenadela :) Prosta otazka, co se vyucuje v tmhle oboru a ani jeden to z vas nepochopil, pokud nejste tataz osoba, akorat ztracite cas psanich nejakych bezhodnotnych prizpevku :) zatim ahoj reagovat zde
            Email: xyusuwixgmailcom
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 00:34:08, Olej) Tys zas nepochopila, že je úplně jedno, co se tam vyučuje, stejně to uplatnění mít nebude. Nehledě na povrchní, až trapnou šíři onoho vyžadovaného učiva ke zkoušce.
              S15 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2013 11:30:33, Inkvizitor) Inkvizitor - já jsem tvoji otázku pochopil dokonale: prostě chceš poplácat po zádech a ujistit v tom, že volba MUP je krokem tím správným směrem a nikoliv šlápnutím do toho, co zbude po šouletu po průchodu střevy. Jenže to máš smůlu, na zavádějící otázky* odpovídám zásadně tak, že zavádějící část ignoruji, odpovím na jádro věci a případě zpucuji tazatele za to, že se neumí ptát.
          ___________________
          *) Zavádějící otázka je způsob manipulace, při které tazatel formuluje otázku takovým způsobem, že je tázaný tlačen do odpovědi, se kterou nesouhlasí. Poměrně často se vyskytuje ve špatných detektivkách ("Kam jste šel po vraždě své manželky?" - pro mentálně retardovaného autora jde o "chyták") a v politických debatách vedených politicky angažovaným moderátorem (učebnicově se předvádějí např. Drtinová nebo Moravec, pokud vedou diskuzi s kýmkoliv z levice nebo se Zemanem). reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2013 08:32:00, Kristyna) Mno dobra dobra tedy. Takze pochopila jsem spravne, ze jak skola, tak obor jsou na nic a prakticky je jedno, co se tam uci. A to proto, ze je soukroma? A nebo mas tento nazor i trebas na takovou...statni zemedelku? :)
            Vlastne me ted teda zajima, jestli si uz neodpiskal vsechny soukrome, ktera podle tebe plati mezi ty lepsi?
            reagovat zde
            Email: xyusuwixgmailcom
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2013 12:16:51, Inkvizitor) Nikolivěk, pochopila jsi starou bačkoru - obor (a potažmo celá škola) je k ničemu právě z toho důvodu, co a především jak se na něm učí. Jednou z příčin je enormní tlak na to, aby bylo co nejvíce platících "studentů" - a tento tlak je enormní právě u českých soukromých vysokých škol. Kořeny jsou hlubší - zejm. je zde stále dost intelektuálně alternativně orientovaných jedinců, kteří věří pověře, že "titul jako titul". Stejné trendy se projevují i na veřejných vysokých školách - ovšem protože na zavedených tvoří větší část příjmů příjmy z vědecké činnosti, na které se mohou dostat mimo jiné i díky kvalitě studentů, jsou tyto tendence na dobrých školách značně utlumeny. To už neplatí na regionálních vysokých školách, které vznikly v 90. letech jako nafouknutí místní pedagogické školy (např. Ostrava nebo Ústí n/L) nebo místní technické školy/fakulty (např. Pardubice nebo Liberec) - tam jsou zejm. na "ekonomických" a "humanitních" oborech trendy podobné. Kvalitu drží dvě věci - prapůvodní fakulty, které odmítají financovat odpady, a přeci jen vyšší zájem studentů, který umožňuje skutečné retardy terminovat.

              Státní zemědělku neznám. Státní vysoké školy máme v ČR jen dvě - Univerzitu obrany a Policejní akademii; ani jedna z nich nemá zemědělskou fakultu.

              reagovat zde
              Web: http://www.youtube.com/watch?v=CqgZnvfJ9Jg
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2013 12:17:39, Petra) Odpovím klidně za něj. Pojem soukromá a kvalitní škola je v ČR opravdu prázdná množina. Byla jsem na (údajně té upplně nejlepší-nejkvalitnější ) soukromé vysoké škole v ČR - AAVŠ, a úroven měla opravdu nízkou.
              Nároky se snižovaly na minimum díky primitivním studentům, kteří neměli čas se učit.
              S04S08:( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.08.2013 17:05:05, Iveta) Na MUP bych už určitě nešla, dost často se mi u pohovorů s tou školou jen sprostě vysmáli do očí!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2013 02:56:04, Sašinka) "Omilostněná Benešová budovala v Praze systém podobný plzeňským právům.
    Lidé napojení na pražský magistrát a některé městské části, vlivní úředníci, šéfové odborů, místostarostové, a dokonce i jejich manželky a děti. Ti všichni studovali zdarma na soukromé Metropolitní univerzitě v Praze. Statisícové školné jim odpouštěla ředitelka Anna Benešová, kterou prezident Klaus omilostnil."

    Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/omilostnena-benesova-budovala-v-praze-system-podobny-plzenskym-pravum-1an-/domaci.aspx?c=A120223_ 202751_domaci_brm

    Fuj, tohle svinstvo už nikdy, ještě že MUP před rokem nezavřeli a já tam tak stihla dodělat Bc., na Mgr. už jsem na veřejné a na žádný soukromý svinstvo už v životě nepáchnu!
    Kamarádka byla na Vške a ta jejich pobočka normálně krachla!!
    Svinstvo!
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 16:00:32, Karlíto) Ahoj, přikládám několik referencí, které od studentů MUP dostaly nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže.

    Teraz v priebehu skuskoveho na natlak skupiny studentov vyhodili 2 vyucujucich, ktori mali naroky na skuske na studentov (chap nechceli to dat studentov, ktori sa neucili). Tito napisali staznost a tesne pred opravnymi terminmi vyucujuci obdrzali vypoved ((

    Škola velmi lehká. Předchozí studium jsem absolvoval na VŠE, která mě přivedla málem do blázince. Těch nekonečnejch 100 stránkovejch výpisků na každej předmět, toho času, kolik jsem nad tím musel strávit, než jsem se to vždy všechno nějakým způsobem naučil (o zkouškovém jsem několik týdnů nespal), a pak jsem ještě "koupil" svinskou variantu, kde bych musel sežrat nejspíš rovnou celý Šalomounovo ***, abych si s tím nějak poradil. MUp mi na druhou stranu přijde zase až moc lehká. Je fakt, že to všichni teda taky neudělaj, ale ono..., když nemáte vůli se vůbec učit a spoléháte se pokaždý jen na to, že to někde "obšlehnete", je to pak občas těžký, to nějak dát... MUP láká lidi dost srandovně na plakáty v metru, na mě to sice neplatilo (vybral jsem si ji kvůli volnosti), ale na někoho jo, prostě moula, co už měl dobrej job před absolvováním MUP, pak si na MUP odběhl pro titul a už visí v metru jako veleúspěšný absolvent

    Takto jedna slečna modelka prezentuje svoje studium MVES na jednom portále - "Dovolenou jsem si dala dárkem za bakalářské zkoušky na vysoké škole. Dokončila jsem úspěšně studium mezinárodní diplomacie. Byla to makačka, měsíce nad knížkami, ale stálo to za to. Jsem bakalář," Nechápu, jak někdo, kdo ani neví, jak se jmenuje obor, který studuje, ho může vůbec dokončit (názor jednoho člověka)... Tak s tímto názorem se naprosto ztotožnuju!! (pro upřesnění-rozhovor proběhl na stránkách deníku Super dne 1.8. 2013) Slečna modelka měla na mysli asi něsíce nad knížkami o módě, jakej výstřih bude nejlepší- výborná a naprostá trefná reakce jednoho souč. studenta MUP, měsíc nad knížkami na MUP, to bych teda chtěla vidět, sama jsem tu kdysi studovala, tak moc dobře vím, jak moc "náročná" ta škola je

    Na škole studuju mezinárodní obchod a je to fakt jednoduchá škola. 4 semestry před tím jsem neúspěšně studovala stejnej obor na Vše. A zatímco tam jsem nestíhala, tady se pomalu škrábu na zadnici. Škola není zrovna moc levná.

    Na školu jsem nastoupil v roce 2009.Na MUP vás vezmou, pokud podáte přihlášku,nikdy ještě nikoho neodmítli,jen občas někdo nenastoupí(ale to je tak max. 1 %)Na škole mě štvaly holky,který se na FB vždy chlubily,že nemaj celej rok nic jinýho než jedničky a dvojky,a přitom to všechno opsali z mobilu,ještě si kupovaly mobily s co největším displejem.Zkoušky jsou písemnou formou,ale připomíná to spíš skupinou práci.Ano,dá se skupinově pracovat,a nikoho to nepálí. Jinak docházka se hlídá jen na jazycích,a i tam většina nechodí a nikdo to prostě neřeší.Škola není časově náročná a dá se na ní vklidu pracovat.I při denním studiu většina zvládá chodit do práce, školu dokončí asi každý,kdo ji dokončit chce.To jsou jen mé osobní zkušenosti. Jinak berou do Hradce, Liberce, Plzně a Prahy, takže počet studentů v prváku je celkově víc než dost. Ano, jsme větší soukromá škola.

    MUP je lepší soukromka, obtížností asi srovnatelná s jinými soukromkami. I totální ***ky (80 % studentek MUP) ve škole bezostyšně a často přiznávají, že "vy*** si zkoušku" by bylo nesrovnatelně náročnější, než se na ni naučit. Prostě opravdu easy jako blázen. Ale mám silnej pocit, že je to škola k hovnu, kromě pár nových cizích slovíček jsem se nic praktického nedozvěděl, nenaučil. Během semestru jsem ve škole nebyl a ve zkouškovém se pak na nejvíc hard zkoušku učil tři dny, ale ne od rána do večera, vždy tak max 5 hodin denně :P Pozitivum je asi to, že nás vzali všechny, stačí podat přihlášku a chtít na školu nastoupit. (pokud uvidíte u nějaký soukromky, že vzala 95-99 %, tak to není tím, že by někdo "neprošel", ale pouze tím, že odmítl nastoupit, takže jistota přijetí 100 %, to je best, další best je to, že jsem tu ještě žádnou zkoušku nikdy neopakoval a neměl nic horšího než dvojku, rodinka na vás bude hrdá)

    Na skole je dobre, ze neni tak casove narocna, na prednasku chodim jen jednou za mesic. Zkousek se nebojte, uci nas kapacity z VSE a UK, ale vedi, ze nemuzou moc tlacit na pilu, takze jsou docela dost benevolentni. Pokud se na to uplne nevykaslete, tak to vzdycky date Skola ma lepsi jméno nez vetsina soukromek. Obory jsou zajimave a jsem tu spokojena.

    Chtěla jsem se vyhnout matice a přijímačkám tak jsem šla na MUP. Je tu fajn parta lidiček pomůžeme si rádi i při testu XDDD. Některý lidi v prváku odešly a řvaly že jim studium nic nedává že je k hovnu a že do toho nebudou dál dávat hory peněz. Některý lidi byly na MUP jen rok a pak se hlásily a dostaly na pretižní školy. Já je nechápu. Vyměnit svobodu a volnost za šprtnictví starých bichlí k ničemu?! Na MUP je důležitý volit humanitní obor hlavně ne veřejnou správu a ekonomický ty nemaj ze soukromek uplatnění. Asijský studia jsou nejlepší a školy je jen tak nenabízej! A přijímaček se nebojte na jednom oboru se dělaj ale vždy vezmou všechny XD nevím proč je dělaj ale dělaj XD asi kvůli pocitu že si studium nekupujete XD přijde mi to hloupé XD

    Studuji na MUP obor Veřejná správa. Výuka je v pořádku, máme dobré profesory. Samozřejmě je to soukromá, takže občas u profesora vidíte tu benevolenci u zkoušky. Přednášky nejsou povinné, během semestru se zkoušky nedělají. Docházka se kdysi kontrolovala pouze u jazyků, které ted už u mnoha oborů nově vůbec nejsou. Snad jen mi vadí, že fakticky každý semestr jsou jiné předměty a za půl rok probrat např. občanský právo je fakt fofr a chtělo by to víc, tím myslím, méně předmětů, ale důkladněji. Kamarádka studuje Mezinárodní vztahy a evropská studia, je na kombinovaném studiu. Přednášky má v sobotu pětkrát za semestr ,ale nejsou povinné.

    Není to příliš náročná škola, je možnost se setkat s elkou benevolentností profesorů. Ale jako i jinde je možno najít vyjímky. Některé kurzy jsou zajímavé, některé nudné. Velmi se odvíjí v tom role kantora. Nicméně bych neměnila. Je na ni velmi dobré dopravní spojení a každá budova je velmi slušně vybavená. Student se může angažovat v různých činnostech školy.

    Minulý rok jsem skončila na VŠE-Finance,prostě se to nedalo zvládat,tolik učení a tak na *** systém,nic pro mě. Ted pracuju na půl úvazku a během pár měsíců si budu hledat něco na hpp,každopádně jsem se rozhodla pro MUP Praha,jdu kombinovaně,mediální studia,hrozně mě to zajímá a předměty se zdaji byt fajn,myslím že 4x za semestr dojít,případně se omluvit,neni nic náročného,matika tu taky není,takže přesně pro mě.:)Kamarádka tu studovala už předtím a vůbec se prý neučila,chodila sem jak do houslí a výsledky měla výborné,a nebyla na tom takto prý jediná,tak jsem na to zvědavá. Hlavně at to není moc náročné a dostuduju tu taky.:D

    Rektor MUP p. Klíma: "Každý má mít možnost studovat na VŠ, méně náročné školy mají smysl, dávají totiž možnost těm méně nadaným". Nejradši bych šla na Harvard, ale jaká je šnace, že bych se tam dostala? Když berou tak 6-7 % géniů s IQ jako Einstein? A k tomu bych za 5 let dala několik milionů, no to bych musela vyhrát ve sportce. Kdo mi dá pět mega na studium? Na MUP berou bez přijímaček, profesoři jsou u zkoušek hodně benevolentní a školné tu vyjde na pár tisíc. Prostě MUP dává šanci mít VŠ všem bez rozdílů. I chudák si nařetří těch pár tisíc a i ne moc inteligentní a nešprtnický typ tu vystuduje, to je prostě super. Vysokou školu všem! Miluju tě, česká vláda, miluju tě, EU! Díky za to, že už jsem taky VŠ.

    Studuju na jedné pobočce MUP. Mám vystudovanou soukromou střední školu před tím jsem studovala na vysoké šk. v Pardubicích protože jsem se bála kombinace dvou soukromých na sš a vš, jak se na to budou zaměstnavatelé dívat, jedním rokem jsem tam měla měla-ekonomiku, ale bohužel mě to nešlo a proto mě to ani nebavilo. Mup jsem si vybrala protože má lepší jméno a pověst než UJAK nebo VŠFS které jsem taky zvažovala. A prostě je to tu dobrý dá se pracovat při práci to bych na Upě asi moc nezvládla.

    1 semestr=4x do školy o víkendu.Cena 25 tisíc za semestr. Takhle to má být ve skutečnosti jsem ale v 1 semestru ve škole ani jednou nebyla ve 2. semestru pouze jednou. Asi jako většina do školy se prostě nechodí =) Všechno se dá vyřešit přes email jezdí se jen na zkoušky, učila jsem se opravdu jen nepatrně a vše jsem zatím zvládla na 1 pokus. Na zkoušku můžete jet většinou kdy chcete pokud není blíže určeno. Všechny informace a známky jsou na internetu. Na MUP berou bez příjímaček, ale neplatí tu že kam berou bez přijímaček, tak že tam je studium těžší to se týká jen těch veřejnejch škol kde na techniky nedělaj přijímačky. Tady jsou humanitní a ekonomické. A myslím, že ještě mnohem mín náročné než ty nejlehčí veřejné školy v oboru. Asi si nás chtějí udržet co nejvíc, snad to pro někoho není objevování Ameriky. :D VŠE ČVUT UK by personalisti ocenili více, ale tady se nemusíte moc učit a berou sem bez přijímaček.(i obory, kde se dělaj vezmou všechny)

    Pokud půjdete na humanitní obory, tak v pohodě, hlavně se vyhněte veřejný správě-ek. obor. Hodně se řešila propojenost zakladatelky A. Benešové na L. Klausovou, kdy Benešové dal Klaus za zpronevěru milost. Ale co to je oproti založení Cevra Íčkem (Langerem)? Cevro a UJAK, ty by se měly okamžitě zrušit, stejně jako VŠFS a další hnusy napojené bezprostředně na politiky, kterým (není až takovým tajemstvím) za ochranu posílájí na bankovní účty (ne v čr) nemalé sumy.

    "Omilostněná Benešová budovala v Praze systém podobný plzeňským právům. Lidé napojení na pražský magistrát a některé městské části, vlivní úředníci, šéfové odborů, místostarostové, a dokonce i jejich manželky a děti. Ti všichni studovali zdarma na soukromé Metropolitní univerzitě v Praze. Statisícové školné jim odpouštěla ředitelka Anna Benešová, kterou prezident Klaus omilostnil. Benešová měla v úmyslu požadovat protislužby" Když si tohle přečetla před rokem kamarádka na IDnes tak se bála, že MUP určitě zavřou.. roky a peníze v ***i. Mohla přijít o všechny svý peníze jako naše známá na VŠKE, kde pobočka v Ostravě najednou krachla. Ale škola to ustála.. asi to bylo podplacený i jinde:) a tak sem na MUP nastoupila v tomhle roce i já:) Je to tu super nemusíte se moc učit a o testech často týmová práce..)

    Studium kombinovaná forma docela v pohodě, učit se prostě ale musí všude. Nicméně jedna z mála VŠ bez cizího jazyka. Což u oboru Mezinárodní vztahy je trošku divné.

    Na této univerzitě jsem velice spokojená, pouze školné mi příjde poměrně vysoké, na to, že jako student kombinovaného studia se do školy dostanu jednou za měsíc...

    Studuji distanc a skola mi prijde jednoducha. Mnoho materialu ke studiu na netu, viz primat.

    Cena školného neodpovídá kvalitě výuky. Informace, které se zde dozvídáme jsou někdy opravdu triviální.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2014 13:40:40, Vendula) MUP za moc nestojí, je to jen líbivá reklama bez obsahu, nenapalte se od nich jako já. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2014 14:31:13, Barus) Ahoj, já jsem vystudovala na MUP bakaláře. Studovala jsem mezinárodní vztahy a evropská studia.
    Jsem pryč už rok, ted studuji na jiné škole, ale můžu říct, že jsem tam myslím, byla spokojená a když to hodnotím s ohledem na současnou školu, tak to i bylo v celku velmi nenáročné studium. Uplatnění bude asi horší, ale tak ve státní správě můžete pracovat vždycky, záleží, jak moc jste cílevědomí. Uplatnit se někde v evropských institucích je taky v pohodě.

    Akorát tam chodí trochu "divní" lidé (ale to říkám z mého pohledu samozřejmě) ale i pár normálních se tam našlo.
    Asi to vyzní špatně...chodilo tam spoustu načančaných většinou hloupých holek na podpacích, to samý kluci, ty byli vyfiklí a plní velkých nápisů drahých značek a také tam bylo spoustu ruských studentů, takových těch zbohatlíků, všichni tihle vypadali jak děti nějakých bohatých rodičů a taky vypadali a chovali se tak, že je to tam vůbec nezajímá.
    Je to divný, ale většina z nich tam studovat nepřišla. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.06.2014 13:19:56, lucka) Mup nedoporučuji. Studovala jsem tam sice jen jeden rok, ale bohatě mi to stačilo. Teď naštěstí přestupuju na státní školu. Na přednášky vůbec chodit nemusíte, během semestru nic neděláte. Zkoušky jsou jednoduchý a dají se obtížností srovnávat s testy na střední škole. Jediný co má tahle škola dobrý je kvalitní výuka jazyků. Nevím, jak jsou na tom ostatní obory, ale studium veřejné správy na mup je k ničemu. Navíc jsem zjistila, že ani nemá škola dobrou pověst. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 14:06:14, ela08L) Ahoj :) Uvažuju o studium na MUP Mezinárodni vztahy a evropská studia v denním studiu. Tak bych se chtěla zeptat někoho, kdo to studuje nebo už to má vystudovaný. Jak se na této škole skládají zkoušky, jsou písemné nebo ústní? Jak to je s kredity a s opakováním předmětu, popřípadně semstru? Celkově jedná se o těžkou školu nebo průměrnou, kterou každý vystuduje? Budu ráda za jakékoliv informace. :) reagovat zde
    Email: esuela_limanihotmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 15:04:54, Inkvizitor) A proč raději nejdeš studovat na vysokou školu? Za "diplom" z MUP a podobných institucí se ti každý soudný personalista jen vysměje. reagovat zde
      Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 20:12:04, Tim) Inkvizitore vy prostě neunášíte fakt, že i v ČR může být kvalitní soukromá vysoká škola. Např. Škoda Auto, a.s. Vysoká škola je kvalitní soukromá VŠ, jenže vy budete dál tvrdit, že soukromé VŠ u nás stojí za prd. Dále lžete o tom, co jsem si tak přečetl z vašich příspěvků, že v Evropě vedou veřejné VŠ, což je taky pitomost, Oxford a Cambridge nejsou veřejné VŠ. Vy se na to díváte optikou našeho školství, což je ***ost. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.09.2014 07:56:55, Inkvizitor) Tvůj nepříliš koherentní blábol pobíhající od Šumavy k Tatrám se diskvalifikuje sám. Jen laskavě netahej do souvislosti s řídkými antilopími výkaly typu MUP špičkové univerzity v USA/GB. Ano, tam je většina špičkových univerzit privántích, ale tzv. private non-profit. Tento model odpovídá zhruba našim veřejným vysokým školám (poměrně široká autonomie), model state nemá u nás obdoby, protože i naše státní vysoké školy jsou relativně málo závislé na "svém" ministerstvu. Private for-profit jsou, až na několik málo výjimek, podřadné až průměrně instituce i na západ od Aše. Přitom ačkoliv některé naše soukromé prodejny mají formu o.p.s., jde vesměs o model private for-profit, jen u o.p.s. je ten zisk vyváděn způsoby ne zcela standardními (mimořádné odměny hlavounům, výhodné zakázky pro spřátelené firmy, etc.). reagovat zde
          Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2014 14:53:33, Jakc) Myslím si, že "Inkvizitor"je neúspěšný student MUPu. S15 reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.10.2014 19:57:57, NIKA) MUP vystuduje i orang. sperma utřené do záclony, takže si osobně myslím, že jsi vedle. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2014 07:20:02, Jakc) Tak to ti blahopřeji, že jsi MUP zvládnul. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2014 12:44:10, MatkaTereza) MUP, to je ta škola, kam se odkládají jedinci, co nemají na vysokou školu intelekt? Smutné... Připomíná mi to tak trochu romské ghetto. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2014 20:09:32, Jakc) Inkvizitor na hrad!S12 reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2014 17:31:37, Guru) Mohl byste to trochu rozvinout, to o těch modelech for profit a non profit, mě to docela zajímá. A jestli byste mi neřekl, jak probíhá financování na těchto školách, hlavně na těch non profit (přijde mi divné, že na těchto školách studenti platí vysoké školné a přitom nejde o for profit, jestli mě chápete). Děkuju za odpověď. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2014 18:17:17, x) Non-profit a školné nejsou ve sporu: školné může hrát roli regulačního poplatku, aby to té školy chodil jenom ten, kdo o ni má skutečně zájem. Například na techniky se v současné době hlásí spousty lidí, kteří vůbec nemají v úmyslu je vystudovat (pozná se to např. podle toho, že nepřijdou ani na jednu zkoušku), jde jim čistě jen o zachování statusu studenta (a v případě zahraničních studentů o dlouhodobý pobyt). Školné by pravděpodobně tento problém vyřešilo, protože najednou už by náklady převyšovaly přínosy a dotyčným by se prostě nevyplatilo být "stínovými" studenty.

              Pozn.: Nezabývám se vůbec otázkou, jestli by školné nemělo i nějaké negativní dopady, že by například znemožnilo studovat nadaným, ale chudým studentům. Je to možné. Případné zavedení školného s úmyslem eliminovat zneužívače statusu by se s tím samozřejmě muselo nějak vypořádat, ale to není předmětem tohoto příspěvku. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2014 18:48:37, Jan) Já osobně bych školné zavedl jen v tom případě, že by se veškeré vybrané peníze přerozdělily opět zpět mezi studenty - a to ve formě stipendií. Tak by se zabránilo tomu, že by chudí, leč nadaní studenti byli ze systému vyselektováni. Jsi dobrej, ale máš hluboko do kapsy? Okay, nic se neděje. Každej zaplatí třeba 20 tisíc za rok, ale ti nejlepší dostanou pak třeba 50 tisíc zpátky na stipendiu. A ti špatní si to prostě zaplatí. Školství je černá díra, tam zapadnou 2 miliardy stejně dobře jako jedna. A pak je taky otázky, kdyby tedy šly vybrané peníze škole ( a ne studentům), tak kdo by je jako obdržel? Byli by to ti, kteří by byli na studenti nejmérnější (měli nejmenší nároky)? - No "asi" ano. Takže tak..., zdroje financnování je třeba hledat v nejrůznějších grantech - vědě a výzkumu, nejdál je v tomto ohledu u nás asi MU a ČVUT, kde už snad polovina celkových příjmů pochází z těchto činností.
                Jinak za úpadkem našeho školství podle mě stojí to, že se snižují nároky - podívejme se, kde jsme byli za socialismu, jakou úroven znalostí měli studenti a jakou ji mají dnes.
                Osobně bych zavedl povinnou maturitu z matematiky - podívejme se na země, kde tlačí na rozvoj těchto disciplín (Hong Kong a další), jak jdou strašně ekonomicky nahoru a jakých úžasných výsledků dosahují tamní studenti.
                U nás je dnes enormní nárůst otitulovách ***ců a kraviček (hlavně díky soukromému školství + též podstatné části pofidérních regionálních škol), ale vzdělanost nadále klesá. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2014 18:59:40, x) Ad školné: Tak už to funguje. Pokud člověk "přetahuje" standardní dobu studia, tak za to platí a ty peníze jdou do stipendijního fondu. Ale problém s chudými nadanými studenty to neřeší - ta stipendia vycházejí dost nízko, nedá se z toho ufinancovat ani přežívání, natož ještě platit školné. To už jsou schůdnější modely typu "školné se účtuje hned, ale splatnost je až po uplynutí standardní doby studia; za úspěšné ukončení školy náleží bonus ve výši 100% naúčtovaného školného". Ale stejně to neřeší problém se školami, které chrlí neuplatnitelné absolventy, ani problém s absolventy, kteří třeba jsou i dobří, ale po vystudování nemohou najít práci.

                  Ad snižování nároků: Za situace, kdy ze středních škol vychází 60000 absolventů ročně, ale vysoké školy jich přijímají 100000, nám statistika (normální rozdělení) jinou možnost než brát na školy i silně podprůměrné zájemce nedává. To by se muselo řešit skutečně radikální změnou stávajícího systému - v první řadě zrušit platbu za počet studentů. Nevylučuji, že školné by pomohlo i zde: škola by neměla potřebu držet si co nejvíc studentů a slabý student by musel důkladně zvážit, jestli mu stojí za to to studium riskovat. reagovat zde
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2014 19:26:44, 89) Tak školné - kdyby bylo hrazeno té škole, tak ta škola by naopak měla motivaci si jich držet co nejvíce (viz naše soukromé školy). Cestou z tohoto průseru je podle mě a) tlačit na určitý podíl příjmů z ostatních činností (granty atd.) b) omezit počet přijímaných studentů (stávající stav není normální snad nikde ve světe - na regionální školy je přijímáno nesmyslně vysoké množství studentů) c) pro eliminaci studentů "vychcánků" by se dalo uvažovat např. o zápisném, které by se však týkalo pouze 1. semestru studia d) zpoplatnit ten jeden rok studia (který je dnes zdarma) po standardních 3 letech na Bc. a 2 letech na Mgr.
                    Ti pitomci ve vládě by si nejprve měli uvědomit, že ekonomického růstu se nedosáhne maximalizací počtu ***ů s titulem, ale skutečně vzdělaných lidí v oborech, které nabízejí další potenciál... reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.10.2014 12:53:31, Inkvizitor) Numerus clausus existuje dávno. Jen nejprve byl nastaven nereálně vysoko (dřív se dosáhlo na limity budov než na limity studentů) a pak se zašal snižovat plošně, bez ohledu na kvalitu školy nebo výhled na uplatnění absolventů. A to dělal ministr, který "zachránil" práva v Plzni a potopil Akreditační komisi, takže jeho návrhy na rozdělení univerzit na výzkumné a výukové pokládala akademická obec za krajně podezřelé. reagovat zde
                      Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.10.2014 12:41:45, Inkvizitor) Konkrétně v USA se školné platí na všech typech škol. Rozdíl je především následující:
              * private for-profit: Cílem univerzity je vygenerovat zisk, od toho se vše odvíjí. Univerzita je tržními mechanismy motivována být jen tak dobrou, aby se našel dostatek studentů studovat. Zisk z provozu univerzity je ziskem pro majitele. Chování je podobné českým soukromým vysokým školám (bez ohledu na to, že některé mají právní formu o.p.s.). Školné je obvykle hlavním zdrojem příjmů.
              * private non-profit: Univerzita je nezávislá na státu, zisk je investován zpět do školy. O univerzitě rozhoduje především správní rada. Školné je zdrojem příjmů společně s dary celé řady nadací a s (obvykle významnějšími než u předchozích) obchodovatelnými výstupy aplikovaného výzkumu. Tyto univerzity ve vyznačují především vysokým počtem stipendijních programů, díky kterým významná část studentů neplatí ani zdaleka plné školné. Způsobem řízení odpovídají do značné míry našim věřejným vysokým školám (roli správní rady hraje akademický senát).
              * public: Univerzita je významně řízena státem, úředníci více zasahují do toho, co a jak bude škola učit. Do značné míry odpovídá našim státním vysokým školám, kde to chodu univerzity může více či méně zasahovat příslušné ministerstvo, i když ne tak výrazně jako je tomu v USA (kvóty, zásahy do studijních plánů, v minulosti i ostrakizace). Školné je i zde "recyklováno" a tvoří významný příjem univerzity vč. zdroje pro stipendia.

              Takže to "for-profit" se týká především "majitele". Pouze for-profit generují zisk, ostatní svůj zisk investují samy do sebe. reagovat zde
              Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.10.2014 14:40:21, Guru) A takhle to chodí jen v USA, nebo má podobný systém i některý stát v Evropě? Např. GB, Německo.. reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 14:36:37, Inkvizitor) Pokud vím, tak podobný model tří typů univerzit je vlastně vyjádřením tří "extrémů", více nebo méně funguje ve všech ekonomicky dostatečně silných zemí, kde není možnost "nestátního" školství ilegální. Jednotlivé země se mohou ale či méně lišit (viz to srovnání s ČR), velkým bordelistánem je třeba vysoké školství ve Velké Británii.

                  Co se týče školného, tak to se země od země liší. Když se diskutovalo o zavedení školného v ČR, tak se objevilo, jak málo zemí má školné. Ve skutečnosti je to mnohem složitější a v řadě zemí je to "školné" srovnatelné s cenou za administrativní úkony při zápisu, případně existuje až na magisterském (a někdy i na doktorském) stupni. Každopádně jsou i v EU vedle sebe země s poměrně vysokým školným na všech typech škol a všech úrovních studia i země bez školného - a v obou případech lze nalézt země s velmi dobrou i velmi špatnou vědeckou produkcí. reagovat zde
                  Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 14:16:58, Jakc) Ahoj inkvizitore, nedá mi to se nezeptat. Co děláš za práci, že máš čas jsem pořád psát (teď nemyslím jen k MUPu). Jsi vůbec zaměstnaný? Není ti divný, že většina přispěvků je ze stejné IP adresy a mění se pouze jména? Jen info pro tebe já mám čvut fel. S15 reagovat zde
                • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.10.2014 14:39:50, Inkvizitor) Pokud je pro tebe v průměru tak 10 minut času denně "psaním pořád", tak máš buď vážný problém s time-managementem nebo s gramotností. reagovat zde
                  Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
                  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2014 07:31:30, jakc) V pohodě inkvizitore jen se prosím nerozvášňuj. Mě jen pobavilo, že sem píšeš otázky na který si i sám odpovídáš. Opravdu tomu věnuješ v průměru deset minut času denně a jsou v tom započítány i soboty a neděle? Máš vůbec přítelkyni? Ale každý má nějakou zálibu. Neber mě vážně, vždyť mám fel a víš co se o nás říká. Jo a taky si myslím, že fel vystuduje každý idi..ot. S15 reagovat zde
                    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.10.2014 22:25:06, LOL) LOL, ty se tady chlubíš s Felem? Toho si vystudoval teď, co? Ta úroveň ve smyslu náročnosti tam šla opravdu drasticky dolů, čehož si asi důkazem. ;)
                      Příště se tu nechlub jak malej Jarin, já jsem holka, studuju Matfyz a FEL je v mých očích základka. Dobře vím, jak si z Aatfyzu na ČVUT děláte srandu, že vedle něj sídlí blázinec atd. Kdybys věděl, co si myslíme my o celé NÍZKOÚROVNOVÉ ČVUT. S10 reagovat zde
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 08:31:23, Jakc) No ty umíš pobavit Inkvizitore! Já už sem chodím jen kvůli tobě. Jak to tak čtu, tak vlastně každá škola stojí podle tebe za hov..Promiň samozřejmě kromě té tvé (jestli ale nějakou tedy máš. O Matfyzu si však můžeš nechat jen zdát) Kdyby jsi měl něco v hlavě, tak tady nesmolíš ty bludy. Kolik ti vlastně je? S15 reagovat zde
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 09:25:09, LOL) Nevím, kde jsi přišel na to, že jsem nějaký Inkvizitor, asi by ses měl nechat někým odborně vyšetřit. ;)
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 09:31:48, LOL) Ale jak tak koukám, tak být považována za Inkvizitora je asi spíše jakási lichotka, alespoň vzhledem k úrovni jeho vyjadřování. :D Ale OK, budeme si teda hrát, kluku, jen si asi nepoměříme ty penisy, to bych musela jít nejdříve na "plastickou" operaci.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 09:51:23, Inkvizitor) Ano, o Matfyzu si můžu nechat jen zdát, protože bych mohl z finančních důvodů studovat jen v kombinované formě. No a když už jsem se dopracoval k pozici, že bych se mohl průběžně vyreklamovat na nepříliš dobře organizované kombinované studium, tak mi ho zrušili.

                          Jo a znáš Mrtvé moře? Tak to jsem zabil já. A teď jestli dočůráš dál :D
                          Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 09:48:18, Inkvizitor) Já bych ho vůbec nebral vážně, je to obyčejný mluvka. Nejspíš se ani na FELu nevyskytuje, tedy rozhodně ne jako student. Jen mu to přišlo jako něco, čím by si virtuálně zvýšil kredit a asi netuší o existenci FIT ČVUT a informatiků na MFF UK. Dokonale se odkopal tím tvrzením o IP adresách - i kdyby měl nakrásně k takovým informacím přístup, tak mám připojení s dynamicky přidělovanou IP adresou.

                        Mimochodem, na ČVUT je i FJFI - a pokud se nemýlím, tak je srovnatelná s MFF;-) reagovat zde
                        Web: http://www.youtube.com/watch?v=WH7vDxz_GPw
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 10:19:30, Jakc) Inkvizitore neblázni psal jsi, že tu trávíš v průměru 10 minut denně. Tak ať nepřetáhneš (drž se time-managementu). Pěkně jsi se tu vychválil. A máš pravdu studentem už dávno nejsem.S15
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 10:42:06, Guru) A nevíte o té jaderce něco bližšího? Mě vcelku zaujal obor jaderné inženýrství.
                        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 11:59:47, Jakc) JJ to se na chatu MUPu určitě dozvíš. S15
                      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.10.2014 11:32:49, Mojda) Posmívat se FELu když studuješ MFF nedává zrovna moc smysl...Když opomenu dětinskost takových urážek, pak by mne zajímalo, jak na MFF dávaš do kupy a programuješ mikročipy..

                        PS: Bratr přítelkyně má IQ 158..a invalidní důchod, protože není schopen normálně existovat, respektive nedokáže si poradit s čímkoli iracionálním. Takže jestli jsi chtěla poukázat na to, jak vysokou máš inteligenci - pak nic moc. Na MFF je vyšší počet jedinců s trochu odlišným, až asociálním chováním, u některých bych až rekl, že to zavání temporální demencí (nadsázka..).

                        PSS: Ani jedno jsem nestudoval, jen mne pobavila tvoje reakce. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.09.2014 17:29:16, sMÍCH) Těžkou? No, jelikož by její vystudování zvádla i průměrně inteligentní opice, tak myslím, že u tebe to bude 50 na 50.S06 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.10.2014 20:59:28, Klaudie) Dobrý den, chci s zeptat na kombinované studium Mediálních studií. Jsem velmi zklamaná že v kombi studiu nejsou jazyky, taky se chci zeptat jestli se dá přejít na jiný obor ? reagovat zde
    Telefon: 722925733, Email: klaudi.gregorovagmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2014 18:51:39, matunika) Ahoj, chodí tu někdo na MUP- MEZINÁRODNÍ OBCHOD? jaké z toho máte dojmy? Nevíte jak je to s opakováním předmětů? Jsou zde těžké přijímačky? díky za veškeré info reagovat zde
    Email: matunikagmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2014 21:40:59, Ježišimariji) To se chceš hlásit na VŠ, když ani nevíš, že na MUP a obecně všechny soukromky berou každého? Ale podle toho to pak taky vypadá, na přijímačkách na tuhle sranda školu byla známá, dali jim prý nějaký test z jazyka, který byl asi na té úrovni, jako by ses ten jazyk učila cirka rok, maximálně dva, už tím si udělala o té škole výstižný obrázek. Vzhledem k propadu o desetitisíce uchazečů v popul. ročnících a nabobtnání těchto škol na pětinásobek, je jasný, že to bude mít nižší váhu než diplom z pionýra.
      Jít na takhle mizernou školu, to chce mít fakt koule, nebo naopak postrádat mozek.
      reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2014 21:41:11, Ježišimarija) To se chceš hlásit na VŠ, když ani nevíš, že na MUP a obecně všechny soukromky berou každého? Ale podle toho to pak taky vypadá, na přijímačkách na tuhle sranda školu byla známá, dali jim prý nějaký test z jazyka, který byl asi na té úrovni, jako by ses ten jazyk učila cirka rok, maximálně dva, už tím si udělala o té škole výstižný obrázek. Vzhledem k propadu o desetitisíce uchazečů v popul. ročnících a nabobtnání těchto škol na pětinásobek, je jasný, že to bude mít nižší váhu než diplom z pionýra.
      Jít na takhle mizernou školu, to chce mít fakt koule, nebo naopak postrádat mozek.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.12.2014 13:24:20, Tolik) Největší srandou tady je tvoje vzdělání. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2014 21:45:41, Ježišimarija) Tady máš recenze z této diskuze od lidí, co tam choděj/chodili:

      Teraz v priebehu skuskoveho na natlak skupiny studentov vyhodili 2 vyucujucich, ktori mali naroky na skuske na studentov (chap nechceli to dat studentov, ktori sa neucili). Tito napisali staznost a tesne pred opravnymi terminmi vyucujuci obdrzali vypoved ((

      Škola velmi lehká. Předchozí studium jsem absolvoval na VŠE, která mě přivedla málem do blázince. Těch nekonečnejch 100 stránkovejch výpisků na každej předmět, toho času, kolik jsem nad tím musel strávit, než jsem se to vždy všechno nějakým způsobem naučil (o zkouškovém jsem několik týdnů nespal), a pak jsem ještě "koupil" svinskou variantu, kde bych musel sežrat nejspíš rovnou celý Šalomounovo ***, abych si s tím nějak poradil. MUp mi na druhou stranu přijde zase až moc lehká. Je fakt, že to všichni teda taky neudělaj, ale ono..., když nemáte vůli se vůbec učit a spoléháte se pokaždý jen na to, že to někde "obšlehnete", je to pak občas těžký, to nějak dát... MUP láká lidi dost srandovně na plakáty v metru, na mě to sice neplatilo (vybral jsem si ji kvůli volnosti), ale na někoho jo, prostě moula, co už měl dobrej job před absolvováním MUP, pak si na MUP odběhl pro titul a už visí v metru jako veleúspěšný absolvent

      Takto jedna slečna modelka prezentuje svoje studium MVES na jednom portále - "Dovolenou jsem si dala dárkem za bakalářské zkoušky na vysoké škole. Dokončila jsem úspěšně studium mezinárodní diplomacie. Byla to makačka, měsíce nad knížkami, ale stálo to za to. Jsem bakalář," Nechápu, jak někdo, kdo ani neví, jak se jmenuje obor, který studuje, ho může vůbec dokončit (názor jednoho člověka)... Tak s tímto názorem se naprosto ztotožnuju!! (pro upřesnění-rozhovor proběhl na stránkách deníku Super dne 1.8. 2013) Slečna modelka měla na mysli asi něsíce nad knížkami o módě, jakej výstřih bude nejlepší- výborná a naprostá trefná reakce jednoho souč. studenta MUP, měsíc nad knížkami na MUP, to bych teda chtěla vidět, sama jsem tu kdysi studovala, tak moc dobře vím, jak moc "náročná" ta škola je

      Na škole studuju mezinárodní obchod a je to fakt jednoduchá škola. 4 semestry před tím jsem neúspěšně studovala stejnej obor na Vše. A zatímco tam jsem nestíhala, tady se pomalu škrábu na zadnici. Škola není zrovna moc levná.

      Na školu jsem nastoupil v roce 2009.Na MUP vás vezmou, pokud podáte přihlášku,nikdy ještě nikoho neodmítli,jen občas někdo nenastoupí(ale to je tak max. 1 %)Na škole mě štvaly holky,který se na FB vždy chlubily,že nemaj celej rok nic jinýho než jedničky a dvojky,a přitom to všechno opsali z mobilu,ještě si kupovaly mobily s co největším displejem.Zkoušky jsou písemnou formou,ale připomíná to spíš skupinou práci.Ano,dá se skupinově pracovat,a nikoho to nepálí. Jinak docházka se hlídá jen na jazycích,a i tam většina nechodí a nikdo to prostě neřeší.Škola není časově náročná a dá se na ní vklidu pracovat.I při denním studiu většina zvládá chodit do práce, školu dokončí asi každý,kdo ji dokončit chce.To jsou jen mé osobní zkušenosti. Jinak berou do Hradce, Liberce, Plzně a Prahy, takže počet studentů v prváku je celkově víc než dost. Ano, jsme větší soukromá škola.

      MUP je lepší soukromka, obtížností asi srovnatelná s jinými soukromkami. I totální ***ky (80 % studentek MUP) ve škole bezostyšně a často přiznávají, že "vy*** si zkoušku" by bylo nesrovnatelně náročnější, než se na ni naučit. Prostě opravdu easy jako blázen. Ale mám silnej pocit, že je to škola k hovnu, kromě pár nových cizích slovíček jsem se nic praktického nedozvěděl, nenaučil. Během semestru jsem ve škole nebyl a ve zkouškovém se pak na nejvíc hard zkoušku učil tři dny, ale ne od rána do večera, vždy tak max 5 hodin denně :P Pozitivum je asi to, že nás vzali všechny, stačí podat přihlášku a chtít na školu nastoupit. (pokud uvidíte u nějaký soukromky, že vzala 95-99 %, tak to není tím, že by někdo "neprošel", ale pouze tím, že odmítl nastoupit, takže jistota přijetí 100 %, to je best, další best je to, že jsem tu ještě žádnou zkoušku nikdy neopakoval a neměl nic horšího než dvojku, rodinka na vás bude hrdá)

      Na skole je dobre, ze neni tak casove narocna, na prednasku chodim jen jednou za mesic. Zkousek se nebojte, uci nas kapacity z VSE a UK, ale vedi, ze nemuzou moc tlacit na pilu, takze jsou docela dost benevolentni. Pokud se na to uplne nevykaslete, tak to vzdycky date Skola ma lepsi jméno nez vetsina soukromek. Obory jsou zajimave a jsem tu spokojena.

      Chtěla jsem se vyhnout matice a přijímačkám tak jsem šla na MUP. Je tu fajn parta lidiček pomůžeme si rádi i při testu XDDD. Některý lidi v prváku odešly a řvaly že jim studium nic nedává že je k hovnu a že do toho nebudou dál dávat hory peněz. Některý lidi byly na MUP jen rok a pak se hlásily a dostaly na pretižní školy. Já je nechápu. Vyměnit svobodu a volnost za šprtnictví starých bichlí k ničemu?! Na MUP je důležitý volit humanitní obor hlavně ne veřejnou správu a ekonomický ty nemaj ze soukromek uplatnění. Asijský studia jsou nejlepší a školy je jen tak nenabízej! A přijímaček se nebojte na jednom oboru se dělaj ale vždy vezmou všechny XD nevím proč je dělaj ale dělaj XD asi kvůli pocitu že si studium nekupujete XD přijde mi to hloupé XD

      Studuji na MUP obor Veřejná správa. Výuka je v pořádku, máme dobré profesory. Samozřejmě je to soukromá, takže občas u profesora vidíte tu benevolenci u zkoušky. Přednášky nejsou povinné, během semestru se zkoušky nedělají. Docházka se kdysi kontrolovala pouze u jazyků, které ted už u mnoha oborů nově vůbec nejsou. Snad jen mi vadí, že fakticky každý semestr jsou jiné předměty a za půl rok probrat např. občanský právo je fakt fofr a chtělo by to víc, tím myslím, méně předmětů, ale důkladněji. Kamarádka studuje Mezinárodní vztahy a evropská studia, je na kombinovaném studiu. Přednášky má v sobotu pětkrát za semestr ,ale nejsou povinné.

      Není to příliš náročná škola, je možnost se setkat s elkou benevolentností profesorů. Ale jako i jinde je možno najít vyjímky. Některé kurzy jsou zajímavé, některé nudné. Velmi se odvíjí v tom role kantora. Nicméně bych neměnila. Je na ni velmi dobré dopravní spojení a každá budova je velmi slušně vybavená. Student se může angažovat v různých činnostech školy.

      Minulý rok jsem skončila na VŠE-Finance,prostě se to nedalo zvládat,tolik učení a tak na *** systém,nic pro mě. Ted pracuju na půl úvazku a během pár měsíců si budu hledat něco na hpp,každopádně jsem se rozhodla pro MUP Praha,jdu kombinovaně,mediální studia,hrozně mě to zajímá a předměty se zdaji byt fajn,myslím že 4x za semestr dojít,případně se omluvit,neni nic náročného,matika tu taky není,takže přesně pro mě.:)Kamarádka tu studovala už předtím a vůbec se prý neučila,chodila sem jak do houslí a výsledky měla výborné,a nebyla na tom takto prý jediná,tak jsem na to zvědavá. Hlavně at to není moc náročné a dostuduju tu taky.

      Rektor MUP p. Klíma: "Každý má mít možnost studovat na VŠ, méně náročné školy mají smysl, dávají totiž možnost těm méně nadaným". Nejradši bych šla na Harvard, ale jaká je šnace, že bych se tam dostala? Když berou tak 6-7 % géniů s IQ jako Einstein? A k tomu bych za 5 let dala několik milionů, no to bych musela vyhrát ve sportce. Kdo mi dá pět mega na studium? Na MUP berou bez přijímaček, profesoři jsou u zkoušek hodně benevolentní a školné tu vyjde na pár tisíc. Prostě MUP dává šanci mít VŠ všem bez rozdílů. I chudák si nařetří těch pár tisíc a i ne moc inteligentní a nešprtnický typ tu vystuduje, to je prostě super. Vysokou školu všem! Miluju tě, česká vláda, miluju tě, EU! Díky za to, že už jsem taky VŠ.

      Studuju na jedné pobočce MUP. Mám vystudovanou soukromou střední školu před tím jsem studovala na vysoké šk. v Pardubicích protože jsem se bála kombinace dvou soukromých na sš a vš, jak se na to budou zaměstnavatelé dívat, jedním rokem jsem tam měla měla-ekonomiku, ale bohužel mě to nešlo a proto mě to ani nebavilo. Mup jsem si vybrala protože má lepší jméno a pověst než UJAK nebo VŠFS které jsem taky zvažovala. A prostě je to tu dobrý dá se pracovat při práci to bych na Upě asi moc nezvládla.

      1 semestr=4x do školy o víkendu.Cena 25 tisíc za semestr. Takhle to má být ve skutečnosti jsem ale v 1 semestru ve škole ani jednou nebyla ve 2. semestru pouze jednou. Asi jako většina do školy se prostě nechodí =) Všechno se dá vyřešit přes email jezdí se jen na zkoušky, učila jsem se opravdu jen nepatrně a vše jsem zatím zvládla na 1 pokus. Na zkoušku můžete jet většinou kdy chcete pokud není blíže určeno. Všechny informace a známky jsou na internetu. Na MUP berou bez příjímaček, ale neplatí tu že kam berou bez přijímaček, tak že tam je studium těžší to se týká jen těch veřejnejch škol kde na techniky nedělaj přijímačky. Tady jsou humanitní a ekonomické. A myslím, že ještě mnohem mín náročné než ty nejlehčí veřejné školy v oboru. Asi si nás chtějí udržet co nejvíc, snad to pro někoho není objevování Ameriky. VŠE ČVUT UK by personalisti ocenili více, ale tady se nemusíte moc učit a berou sem bez přijímaček.(i obory, kde se dělaj vezmou všechny)

      Pokud půjdete na humanitní obory, tak v pohodě, hlavně se vyhněte veřejný správě-ek. obor. Hodně se řešila propojenost zakladatelky A. Benešové na L. Klausovou, kdy Benešové dal Klaus za zpronevěru milost. Ale co to je oproti založení Cevra Íčkem (Langerem)? Cevro a UJAK, ty by se měly okamžitě zrušit, stejně jako VŠFS a další hnusy napojené bezprostředně na politiky, kterým (není až takovým tajemstvím) za ochranu posílájí na bankovní účty (ne v čr) nemalé sumy.

      "Omilostněná Benešová budovala v Praze systém podobný plzeňským právům. Lidé napojení na pražský magistrát a některé městské části, vlivní úředníci, šéfové odborů, místostarostové, a dokonce i jejich manželky a děti. Ti všichni studovali zdarma na soukromé Metropolitní univerzitě v Praze. Statisícové školné jim odpouštěla ředitelka Anna Benešová, kterou prezident Klaus omilostnil. Benešová měla v úmyslu požadovat protislužby" Když si tohle přečetla před rokem kamarádka na IDnes tak se bála, že MUP určitě zavřou.. roky a peníze v ***i. Mohla přijít o všechny svý peníze jako naše známá na VŠKE, kde pobočka v Ostravě najednou krachla. Ale škola to ustála.. asi to bylo podplacený i jinde:) a tak sem na MUP nastoupila v tomhle roce i já:) Je to tu super nemusíte se moc učit a o testech často týmová práce..)

      Studium kombinovaná forma docela v pohodě, učit se prostě ale musí všude. Nicméně jedna z mála VŠ bez cizího jazyka. Což u oboru Mezinárodní vztahy je trošku divné.

      Na této univerzitě jsem velice spokojená, pouze školné mi příjde poměrně vysoké, na to, že jako student kombinovaného studia se do školy dostanu jednou za měsíc...

      Studuji distanc a skola mi prijde jednoducha. Mnoho materialu ke studiu na netu, viz primat.

      Cena školného neodpovídá kvalitě výuky. Informace, které se zde dozvídáme jsou někdy opravdu triviální.

      reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2015 23:40:27, J.Arbesova) Ahoj, já mám příšerný zkušenosti se studijním oddělením. Paní Frohlichová, Svobodova, Vopatová. Katastrofa... příšerný... jinak škola super. Pan profesor Jirák velmi milý a má skvělé přednášky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2016 16:25:08, Tonda) Ahoj, mám zájem jít na MUP plánuju se povídat i na den otevřených dveří, ale nejprve by mě zajímaly vaše názory an školy a vaše zkušenosti, protože ty jsou při výběru školy dle mého nejdůležitější. Už jsem si i vybral obor: Mezinárodní obchod, kdyby někdo studoval a měl chvíli času na shrnutí jak se mu líbilo nebo naopak co je špatného na oboru apod, bylo byt to super. Dále jaké jste měli uplatnění po absolovování této školy?
    Děkuji za odpovědí a vaše názory,zkušenosti.
    Tonda;) reagovat zde
    Email: t8o3mseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2016 17:47:15, x) Antoníne, Toníku, Tondo, chlapče nešťastná, kde jsi se (ne)naučil česky? Ale dej mi vědět, až na MUP otevřou obor Hra na housle, pak se také přihlásím :D reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2016 12:25:43, Petr) A ty opravdu víš, jak vypadají housle? Protože to čím jíš, se jmenuje lžíce. :D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2016 14:30:38, x) Nepochopit tak očividný sarkasmus, to vyžaduje míru zabedněnosti větší než obrovskou... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2016 11:33:05, Káťa) Ahoj , zaujala mě mediální studia a chtěla bych se zeptat jestli jde u toho zvládat brigáda , jak to je potom s uplatněním ... jestli měl někdo problém najít práci ? Přece jen je to školné opravdu vysoké a bojím se abych vše zvládla. Děkuji moc za odpovědi :) reagovat zde
    Email: kattkaa1seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2016 10:58:25, fallen) Ahoj,
    chtěl jsem se zeptat, zda má někdo vypracované TEXT .(klidně i loňský rok)
    Jedná se převážně o okruhy Moderní historie a politická filozofie / Politologie, sociologie a česká politika :) Kdyby je někdo měl a byl by tak ochotný, ať se mi prosím ozve na email. Původně jsem si je chtěl vypracovat sám, ale z důvodu vytíženosti nestíhám pomalu ani BP. email tomassutrFBseznamcz reagovat zde
    Email: tomassutrFBseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.03.2016 17:47:12, Vaclav) Ahoj mohl by mi prosím někdo říct jak je to na MUP s rozvrhem kdybych si vybral mezinárodní obchod,prezenční formu? Díky :) reagovat zde
    Email: vonsoperseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2016 18:44:40, Georgeee) Rozvrh si vybírat nemůžeš, jlkž je pevně daný. Většinou na Bc se chodí 3-4 dny v týdnu poté na mgr. oboru 2-3 dny v týdnu. Tenhle rok tam končím. Dyžtak můžu "nabídnout" vše potřebné pro zvládnutí tohoto oboru :] reagovat zde
      Email: gunnytmseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2016 21:28:22, niky) Asi bych volila spíš všem než mup. Možná se snaží zaujmout a víc přilákat mup někdy, zvlášť když tam půjdeš se podívat. Co se týče ale přístupu, tak to je dost individuální, můžeš nemít problém a projít bez potíží, setkala jsem se tam ale i s pěknými šílenostmi... a proto nedoporučuji. Je tam určitě pár osob, který ti třeba vyjdou vstříc a jsou milý ... ale vedení jde jen o peníze a pokud se dostaneš do nějaké mašinérie, že se ti něco nepodaří...uff. Vše je tam už elektronicky, takže nepotřebuješ jak dřív obcházet profesory, pořád něco tisknout a posílat a ukazovat.... a být tím stresován ve zkouškém apod... Zkoušky letní a zimní semestr, co neuděláš, tak pak v září bez potíží jeden další pokus. Co se termínů týče, občas se profesor snaží, aby to bylo schůdné pro dálkaře...ale ne vždy z toho budeš nadšena. To že budeš mít např. vyuku o sobotách neznamená, že nemůžeš jít na zkoušku s prezenčním, zvlášť to budeš potřebovat, když budeš chtít využít víc pokusů, tj. celkem můžeš 3. Dále když se ti nepodaří, lze přesunout předmět do dalšího ročníku, či zopakovat ročník či prodloužit studium o další rok, aby jsi vše měla. Zkoušky záleží dost o profesorech. Pár předmětů bylo fakt síla, jazyky docela ubohost-v tom jsem byla zklamaná. Občas sem tam něco nevymakaného a snadno se ztratíš v předpisech a povinnostech atd. pak se s tebou moc nese*ou.... Pokud někdo jede finančně nadoraz... tak pozor...někdy se fakt divim, za co zase platim a kde je to napsané... Přišla jsem si tam jako zrnko písku na pláži. Úroveň a zajímavost přednášek-záleží co profesor. Dálkové studium-tam je přednášek fakt málo...zvládnout odchodit vše není problém, samostudium nutné ale určitě reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.09.2017 09:20:13, Aneta) Ahoj, je tu někdo kdo by mi mohl říct něco co studium na MUP, obor Mediální studia? :) reagovat zde
    Email: anetka.balinovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.10.2019 13:26:58, Petr) Prodám učebnice na Metropolitní univerzitu, lze zakoupit i samostatně, cena za vše 400Kč nebo domluvou. Jedná se o tyto knihy:
    Mimoevropské systémy právní ochrany průmyslového vlastnictví - Ladislav Jakl, Zdenka Přádná - MUP
    Praktické postupy při přihlašování vynálezů a užitných vzorů do zahraničí - Zdenka Přádná, Marta Hošková - MUP
    Národní, mezinárodní a regionální systémy ochrany průmyslového vlastnictví - Ladislav Jakl - MUP
    Evropsk a eurasijský patentový systém - Emil Jenerál - MUP
    Mezinárodní patentová ochrana - PCT - Marta Hošková - MUP
    Evropský soudní systém - Ivana Hebltová - MUP
    Mezinárodní úmluvy v patentovém právu - Emil Jenerál - ÚPV
    Evropská unie a ochrana průmyslového vlastnictví - Světlana Kopecká - ÚPV
    Nový občanský zákoník a duševní vlastnictví - Ladislav Jakl - MUP
    Národní předpisy se vztahem k průmyslovému vlastnictví - ÚPV reagovat zde
    Email: pf1986seznamcz, Web: https://www.moto.cz

Podobné příspěvky:
  1. Metropolitní univerita... Studium 2 oborů (MVES A MO)?? - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  2. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  3. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  4. Ambis vs. Metropolitní univerzita Praha - Vysoká škola regionálního rozvoje a Bankovní institut - AMBIS, a.s.
  5. Metropolitní univerzita - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  6. Univerzita Jana Amose Komenského - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  7. Metropolitní univerzita Praha - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  8. Mezinárodní univerzita Praha - Právo - Ostatní
  9. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
  10. Studium na VŠEM Praha - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.