Jak si vybrat to pravé? FMV VŠE, MUNI.....?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 01.11.2009 23:24:19, Leník, zhlédnuto: 2227x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj, rozhodování kam dál se pro mě jakožto pro maturantku blíží a já stále nemám jasno Původně jsem byla poměrně jasně rozhodnutá pro FMV VŠE, obor Mezinárodní obchod nebo cestovní ruch, jelikož mě jazyky moc baví a nechtěla bych se jich vzdát, na druhou stranu studium vyloženě jen jazyku je už dnes tak trochu pasé, když je umí téměř každý :( takže proto k tomu ta ekonomka (a ne nějaká filda). Jenže stále víc se obávám, že by VŠE nebylo to pravé, zvláště poté, co jsem viděla studijní katalog s přehledem předmětu a všechno mi připadalo na jedno brdo - samé makro,mikro, ekonomie sem..tam...vím, že to k tomu patří, ale docela mě to vyděsilo...
Dál mě zaujala Mediální studia a žurnalistika na MUNI (i přehled předmětu v katalogu), no a jelikož je to dvouoborák, jako nejvhodnější kombinace (abych zustala u těch jazyku) se jeví Německá literatura a jazyk na FF jako mezifakultní studium, a případně po bakaláři pokračovat např. překladatesltví a tlumočnictví. Jenže bych na tuhle kombinaci musela dělat 4 typy přijímaček - TSP, oborový test, OSP a ZSV a mám velké obavy, že bych to nezvládla.
Koukala jsem také na žurnalistika a německou filologii v Olomouci, případně i na FMK UTB Zlín, jenže tam se obávám, že tam jsou jazyky uplně pasé...

Máte nějaký typ, jak vyřešit situaci, kdy se nechci vzdát jazyku (AJ+NJ) a zároven k tomu studovat i nějaké zaměření? Pokud tu někdo studuje uvedené obory, byla bych vděčná za jakoukoliv radu! Děkuju předem :):D

Email: Bublenkaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2010 09:24:57, Karel) Co takhle nějaká anglofonní studia? Nebo nějaký obor mezinárodních vztahů v angličtině a k tomu samozřejmě další jazyk. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.02.2010 16:11:10, Radek) Mít dva jazyky na dobré úrovni a k tomu ještě něco, to je opravdu oříšek.. To FMV jsi vycítila vcelku dobře.. hodně jsou ty jazyky ale zaměřené na ekonomii... učíš se odborné výrazy a tak.. gramatiku tak trochu.. Pak si dáváš třetí jazyk třeba od začátku. Cestovní ruch - to studuje můj brácha.. tak jako jooo, je to fajn, ale když se na to mám podívat kriticky (proč všechno jen chválit, že), tak mně by tam asi vadilo to, že se tam učí nějaké ty definice co je to turista, výletník, zájezd, a tak, my se tím doma bavíme :-), ale takovému tomu selskému rozumu, přemýšlet o nápadech (podnikatelských) to moc ne.. (ale to je asi problém více VŠ). Ekonomie je tam v tom hodně, to máš pravdu. Ale myslím že osoba ve vedení třeba mezinárodního hotelu nebo cestovní kanceláře, musí něco vědět. Minimálně o marketingu, základech ekonomie, a co může s tvými výnosy udělat změna měnového kurzu když máš něco v Korunách a něco třeba v Eurech. Našel jsem z dalších oborů třeba: Angličtina ve sféře podnikání (Ostravská univerzita), Anglický jazyk a literatura + Politologie (FSS Masaryk.univ. Brno), FF Uni.Palackého Olomouc): Aplikovaná ekonomická studia + Anglická filologie, a nebo ty co jsi říkala sama... to znělo vcelku dobře. Jen mi přijde divné že bys dělala zkoušky z 4 věcí, to se podívej ještě jednou (zvláště kombinace TSP a Sciotestů mi přijde divná). Žurnalistika je také takový ten atraktivní obor (jako Cestovní ruch), ale taky bych něco namítal.. spíš ve smyslu: to může být klidně Fyzik který hodně cestuje a je komunikativní a zná to dobře v Iráku lepší než vystudovaný žurnalista z Prahy - když přijde na psaní o Iráku.. Víš co myslím? ;-)

  A poslední postřech. A nebo si vyber nějakou zapadlý normální ekonomický obor (spíš lehčí) a na jiné škole třeba tu Angličtinu (překladatelství). No a pak můžeš (po nastudování odborné ang. terminologie a toho businessu dělat třeba překladatelství odborných textů či debat. Dost dobře placená prácička.. A když zrovna nebudou kšefty na překládání (můžeš to dělat třeba na živnosťák, tak se někde upíchneš jako ekonom, účetní, recepční ;-) třeba na zkrácenej úvazek, nebo jak to půjde.. Možností je spousta když máš otevřenou mysl :-). Nebo něco humanitního + angličtina + našprtit se něco o Praze a udělat si zkoušky, a můžeš provádět třeba turisty v Praze - $$ - zkrátka studium ti dá nějaké předpoklady ale také můžeš druhou půlku dohnat vlastním zájmem a pílí.
  Přeju zdar,R reagovat zde
  Email: radek.lexavejskacz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2011 16:55:12, Jay) VŠE má sice všelijakou pověst, ale často ji přenášejí méně úspěšní studenti. Zejména studium na Fakultě financí a účetnictví, Fakultě mezin. vztahů a Národoshospodářské fakultě má velmi nadprůměrnou úroveň, na základě několika změn ve studijních plánech nyní již odpovídá zahraničním standardům (viz spolupráce s LSE, Duke, Science Po atd.).

  Konkrétně absolventi FMV jsou dlouhodobě nejlépe placení v Česku. To samo o sobě nutně nevypovídá o úrovni, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že kdo úspěšně zvládne první rok (a tím myslím, že si z něj i něco odnese), má našlápnuto dobře do života, protože v dalších letech na FMV a v inženýrském studiu se již můžete výrazně specializovat. Samozřejmě, většina těch, kteří FMV a celou VŠE kritizují, se často pohybují na hranici ztráty všech rezervních kreditů či neví pořádně, čeho chtějí v životě dosáhnout - poté se špatně hodnotí škola, která Vám víc než jakákoliv jiná poskytne svobodu a příležitost se rozhodnout přesně pro to, co Vás nejvíc baví. Naopak, pokud chcete mít týden přesně nalinkovaný, doporučuju menší fakultu v menším městě.

  "Viz iHNed apod.: "Nejlepší ekonomie je letos (2010/2011) na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze. Tato škola přeskočila šestnáct konkurentů včetně loňského vítěze – Institutu ekonomických studií na FSV UK v Praze. Ten se s malým bodovým odstupem přesunul na druhé místo. Třetí pozice patří Fakultě financí a účetnictví na VŠE. Také čtvrté místo míří na tuto pražskou ekonomickou univerzitu – přesněji na její Fakultu mezinárodních vztahů."

  V neposlední řadě, i na VŠE jsou slabší předměty, ale drtivou většinu z nich nemusíte absolvovat, pokud nechcete. Ať říkají mnozí co chtějí, na FFÚ, FMV a NF VŠE získáte, pokud jste aspoň trochu samostatní, nejvíce příležitostí do života, nehledě na to, jaká je "image" té které fakulty.

  Hodně štěstí ;)
  J-a-y reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
 2. Jakou školu vybrat - Výběr vysoké školy
 3. Výběr oboru na FI MUNI - Výběr vysoké školy
 4. ESF MUNI vs. PEF MENDELU (Finance) - Výběr vysoké školy
 5. MUNI FF Anglický jazyk a literatura magisterské studium- přijímačky - Přijímačky, přípravné kurzy
 6. Genetika na MUNI - Výběr vysoké školy
 7. UHK, MUNI, VSE cestovni ruch + FPH - Výběr vysoké školy
 8. Nmgr. Psychologie Pedf UK x FSS MUNI - Výběr vysoké školy
 9. VŠE: FFÚ nebo FMV? Co vybrat - Výběr vysoké školy
 10. LF MUNI x PřF UK - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.07.2024 17:00:57.