Cvičení


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.09.2009 11:25:23, Jirka, zhlédnuto: 228x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, letos nastupuju do prvního ročníku FIM UHK, ale vůbec nevím nic o tom jak to chodí na vysoký škole....např. cvičení, jak probíhá co musím/nemusím splnit atd., poradíte někdo? Klidně by i stačil odkaz na nějakou webovku kde je to podrobně rozebrané, díky =)

Email: jiricek90centrumcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.09.2009 13:53:18, Lenka) Ahoj Jirko,

  nevim jak konkrétně na týhle fakultě, ale tak třeba ti trošku pomůžu i tak:)
  Přednášky mají většinou přidružené ještě cvičení (někde se tomu říká seminář, ale je to to samé). Tzn. že abys předmět splnil, musíš chodit jak na přednášky tak na cvičení. Obecně - přednášky nebývají povinné, tzn. nedělá se na nich docházka a je na tobě, jestli tam chodit budeš nebo ne, stejně tak jako je jenom na tobě si pak z toho sehnat zápisky. Cvičení, ta už bývají povinná, ale je tam nějaká tolerance - kolikrát můžeš chybět. Většinou chtějí učitelé 75% docházky, tzn. pokud máš cvičení pravidelně každý týden, můžes v průměru dvakrát až třikrát chybět.
  Co se týče rozdílu mezi přednáškou a cvičením, tak už sám název napovídá, že přednášky (zase jenom obecně, není to všude stejné) jsou spíše teoretické, výkladové, hodně se v nich píše. Cvičeni bývají zaměřena více prakticky, vyžadují více aktivity studentů, diskuzi atd.
  Co musíš nebo nemusíš splnit ti řekne učitel na první hodině - často chce mít splněnou právě docházku, vyžaduje se i nějaká ta aktivita a pak by ti měl ještě říct, co chce ke zkoušce (nebo zápočtu). Někde to je zkouška ústní, jinde chce učitel přinést vypracovanou seminárku nebo udělat projekt. To si každý určí sám.
  Uff tak snad ti to trošku pomůže. Měj se a hodně štěstí při studiu
  Lenka reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.09.2009 14:42:28, Radek) Ahoj. Info o předmětech najdeš v informačním systému školy, na adrese http://isit.uhk.cz/isitvyp/ - klikneš na "studium", "studijní plány", pak si vyhledáš formulářem svůj obor, dostaneš se tam, a uvidíš své povinné resp. doporučené předměty během studia, kliknutím na zkratku u konkrét. předmětu (je to odkaz) se dostaneš na stránku která informuje o daném kurzu. Tam je odkaz na sylabus kurzu - v tom je uveden obsah kurzu - témata která se tam proberou, doporučená literatura, počet hodin, vyučující atd.

  Obecně lze ještě vyhledávat třeba na stránkách nějaké katedry - která zajišťuje výuku určitého předmětu - to je dle zaměření.. třeba katedra ekonomie, katedra informatiky, apod.- pokud taková existuje.

  Jinak se vše dozvíš když dorazíš dle svého rozvrhu na první den výuky předmětu - učitel tím začíná, že sděluje info o průběhu kurzu a požadavcích na jeho absolvování. Takže to je dost důležité.

  Požadavky můžou být různé: např. test v závěru semestru, nebo testů více (např. 2 - jeden průběžný a jeden na konci), nebo ústní zkouška, nebo mohou být nějaké body za vypracování seminárky, domácího úkolu, prezentace apod. To uvidíš sám.
  reagovat zde
  Email: radek.lexavejskacz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 21.05.2024 23:03:26.