Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Přidej se k nám.
Anketa.
Pracuješ při studiu?

Částečně (33%)
 
Na plný úvazek (35%)
 
Nepracuji (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 3098.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

STUDIUM PRÁVA na UNINOVA, o.p.s.


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 10.08.2009 20:25:39, Petr Steinbauer, zhlédnuto: 58324x, reakcí celkem: 240Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj studenti práv na UNINOVA, o.p.s. Na podzim nastupuji do prvního ročníku na UNINOVĚ v Praze a rád bych zde již nyní rozvinul diskuzi o názorech a pocitech studentů z nové možnosti studia práv, která se nám letos otevřela. Budu každému vděčný za jakýkoliv přispěvek a postřeh k danému tématu.

Petr


Email: psteinbauerseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2009 20:50:01, Radim) Já si myslím že je dobře že je tu konečně soukromá VŠ s plnohodnotnou výukou práva, já osobně nastupuji v záři na VŠ Karlovy Vary ale po absolvování bych si chtěl na Uninově dodělat magistra,co se týče slovenského diplomu tak mi vůbec nevadí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2009 15:31:02, Petr) Ahoj Radime, je dobře, že se slovenského diplomu nebojíš, neboť podle mezivládní dohody má slovenský titul stejnou váhu jako ten na českých školách. Abslolventi si mohou složit advokátské zkoušky, což podotýká také Iva Chaloupková, mluvčí České advokátní komory v jednom rozhovoru. Na škole budou učit převážně akademici z pražských vysokých veřejných škol, takže i úroveň výuky bude srovnatelná např. s UK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2012 15:19:51, Annette) Dobrý den, budu příští rok končit VŠKV a zajímalo by mne,jestli se vám povedlo dostat na navazující Mgr. na UNINOVU? Mockrát děkuji za odpověď!
   reagovat zde
   Email: Anndullkaseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2012 12:58:25, JirkaM) Taky jsem se o to pokoušel, ale od vedení Uninovy jsem se dozvedel, že z Bc. Právní specializací u nich na navazující Mgr. obor Právo pokračovat nejde!! Mají stanovenou podmínku, že pro přijetí na NMgr obor Právo je nutné absolvování Bc. obor Právo. U nich Bc. obor Právní specializace nestačí, a to bez ohledu na to, že se jedná o příbuzný obor.
    Bylo mi řečeno, že jediná možnost jak bych u nich mohl studovat navazující Mgr. je, že bych u nich nejprve vystudovat Bc., tj. znova Bc. Pokud máš Bc. z nějaké právnické fakulty, je možné, že by ti mohli uznat nějaké předměty, ale moc by toho asi nebylo.
    Jejich přístup je celkem pochopitelný. Pokud u nich chceš studovat, tak prostě chtějí školné za 5 roků (3 roky Bc + 2 roky NMgr). Vzdělání je businesss :-(( reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2009 11:58:02, Milan) Momentálně nastupuji do posledního ročníku bac. studia právní specializace a tak se zabývám otázkou dalšího (Mgr.) studia. Proto by mě zajímali názory a ohlasy na tuto organizaci. Předem všem děkuji. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2009 15:37:44, Petr) Ahoj, tady na tom odkaze najdete velmi pozitivní informace k danému tématu. Petr
  http://www.lidovky.cz/prava-nabizi-i-soukroma-vs-dc7-/ln_noviny.asp?c=A090601_000078_ln_noviny_sko &klic=231817&mes=090601_0
  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2009 15:43:58, Petr) Ahoj, článek raději vkládám, neboť link zobrazuje pouze portál Lidovek.

  Hlavní město Praha má tři lékařské fakulty, ale jen jednu právnickou. Od příštího akademického roku by se měla situace změnit. V Česku zahájí činnost soukromá vysoká škola, která chce poskytovat úplné právnické vzdělání.

  Bude mít slovenskou akreditaci, ale učit v ní budou vysokoškolští pedagogové z veřejných českých fakult.

  Už třikrát se hlásil třiadvacetiletý Martin z Prahy na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, nikdy však nedosáhl v přijímacích testech dostatečného počtu bodů na to, aby byl přijat. Naposled mu chyběl dokonce jen jediný. „Kdyby byla možnost, rád bych šel na nějakou soukromou právnickou školu, kde by se platilo školné,“ říká. Jenže soukromé vysoké školy, které se snaží nabízet žádané obory, zatím nezískaly na úplné právnické vzdělání akreditaci.

  Slovenská akreditace je s naší českou rovnocenná V minulých dnech se však objevila zajímavá zpráva, z níž vyplývá, že V Česku zahajuje činnost první soukromá vysoká škola, která úplné právnické vzdělání poskytuje.

  Ustrnula se snad Akreditační komise při ministerstvu školství? Nikoliv. Škola, která se zatím prezentuje pod názvem UNINOVA, nemá českou, ale slovenskou akreditaci. Ta je však na základě „sametového rozvodu“ obou států s českou rovnocenná. Uninova má působit v Praze a v Brně (tam zatím jen v externí formě), avšak její zakladatelkou je soukromá Bratislavská škola práva.

  Podle tajemníka Akreditační komise ČR jde o jednu ze slovenských soukromých škol, které se snaží expandovat na český trh. Jejich pobočky mohou u nás působit bez české akreditace, prostřednictvím nějaké společnosti, která vznikla na základě podmínek daných platným zákonodárstvím s tím, že jejím předmětem činnosti je zprostředkování zahraničního vzdělávání. Absolventi získají slovenský diplom. Česká akreditační komise nehlídá jejich kvalitu, neboť se předpokládá, že ji hlídá akreditační komise slovenská. Na český vzdělávací trh se nesnaží expandovat jen slovenské soukromé školy.

  Ve skutečnosti existuje dokonce škola, která nabízí něco podobného jako Bratislavská škola práva. Jde o Zakarpatskou státní univerzitu.

  Její pětiletý magisterský studijní obor „Právo“ zprostředkovává pro Česko mezinárodní středisko vzdělávání jménem Mezinárodní institut podnikatelství a práva. Uznávání diplomů v ČR se pak děje prostřednictvím Západočeské univerzity.

  Problém ale je, že profesní komory, jako je třeba Česká advokátní komora nebo Soudcovská unie, nejsou ochotné tyto absolventy akceptovat. „Kvalita takto získaného právnického vzdělání není podle našeho názoru srovnatelná s právnickým vzděláním na českých univerzitách,“ řekla nám mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková. Vzhledem k tomu, že absolventi považují toto stanovisko za neoprávněné a stěžují si, podala komora podnět nejvyšší státní zástupkyni, aby kauzu prošetřila. „Nakonec podala žalobu,“ konstatuje Chaloupková s tím, že soud ještě neproběhl. Jak se postaví komora k absolventům slovenské školy? Iva Chaloupková je s projektem obeznámena a říká: „Tak, jak byl představen, nevzbuzuje zatím naši nedůvěru.“ Důvodem bude zřejmě skutečnost, že je zaštítěn důvěryhodnými jmény. V čele má stát profesor Michal Skřejpek, který působí na katedře právních dějin Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Podle jeho slov by na Uninově měli učit lidé z různých fakult Univerzity Karlovy, ovšemže i z právnické. Škola má sídlit v budově bývalé Husitské teologické fakulty v Dejvicích (budova patří Československé církvi husitské) a pro začátek se počítá se 150 denními studenty a 150 dálkaři. Školné má činit přibližně 58 000 Kč za rok.

  Profesor Skřejpek se obává jednoho: aby někdo nepovažoval Uninovu za pobočku Právnické fakulty UK. „Tou rozhodně nebude,“ tvrdí.

  Můj sen se začíná plnit Podobné obavy má ale i někdejší profesor pražské právnické fakulty, bývalý ústavní soudce Vojtěch Cepl, který už dlouho volá po zřízení další právnické školy v Praze. „Konečně se začíná plnit můj dávný sen,“ říká s tím, že je pro jakýkoliv nápad, který „nastartuje erozi monstrózního monopolu Právnické fakulty UK“. Ta má podle jeho názoru rozhodující vliv na udělování vědeckých a pedagogických hodností učitelům i u ostatních právnických fakult.

  Cepl ale hned dodává: „Jen aby to nebyla jen její dcera, tentokrát adoptovaná.“ Je přesvědčen, že právnické vzdělání potřebuje konkurenci a že například v milionovém hlavním městě by neměla být jediná právnická fakulta, když jsou tam například tři fakulty lékařské.

  Přijímací zkoušky na soukromou právnickou školu se slovenskou akreditací, v níž se má ovšem učit české právo, se konají poslední dva dny v červnu. To už budou uchazeči o studium práva na tradičních českých univerzitách vědět, jestli uspěli, nebo ne. Těch, kteří neprojdou, bude jako každý rok bezpochyby o hodně víc než těch, kteří uspějí. Dá se tušit, že o Uninovu bude zájem.

  Na český vzdělávací trh se nesnaží expandovat jen slovenské soukromé školy. Ve skutečnosti existuje dokonce škola, která nabízí něco podobného jako bratislavská. Její absolventi však mají problémy se vstupem do profesní komory.
  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2009 09:21:22, Kenny) Davam Uninove v Cechach tak rok, maximalne dva. Je sice pravda, ze formalne se ty tituly asi uznavaji, ale mit slovenskou skolu neni pro cloveka ktery chce zit v Cechach zadna vyhra. To je tak asi jako vystudovat nemeckou univerzitu pred rokem 1945, nebo sovetskou skolu pred rokem 1989. Ve sve dobe to bylo terno, dnes se to jevi jako blamaz. Stejne tak pohoreli ti, co si mysleli ze investovat do studia Zakarpatske univerzity (v CR zastoupene Mezinarodnim institutem podnikatelstvi a prava) stoji za to.

  Objektivne slovenske skoly jsou o tridu nebo dve horsi nez ceske skoly. Kdyby tomu tak nebylo, slovensti studenti by hromadne nejezdili studovat do Cech. To se tyka zejmena jejich elit. Vetsinu zbytku co zustane na Slovensku pak osetri jejich statni skoly, v oboru pravo jich tam maji 4 (stejne jako v Cechach). Kdo zbyde tem jejich soukromym skolam ani nedomyslim, maji polovicni populaci co Cesi, a vetsina jim jich stejne odejde do Prahy nebo Brna.

  Pokud nemaji koho prijmout na Slovensku, je jasne ze budou pokouset stesti v Cechach. Mozna maji sem tam nejakeho kamose, jako je napr. ta mluvci CAK, ale ty profesni komory jako takove se tomu budou branit zuby nehty, a driv nebo pozdeji si najdou zpusob jak jim utnou prsty. Urcite ten jejich program co uci v CR ma nejake chybky - nevidel jsem tam jejich povinny predmet Pravni dejiny Slovenska (vtipne to oznacuji jako Narodni pravni dejiny), meli by ucit slovensky (cesky to nemaji akreditovane), atd.

  Byt pravnikem neni ted zadny velky med, radovi advokati nemaji ted moc prace, takze investovat do pravnickeho vzdelani kolem 300 tis. Kc a mit z toho slovensky papir mi neprijde jako dobra investice. Vic ma dnes smysl podnikova praxe, ale na to staci ceske (i soukrome skoly). Jsou levnejsi a hlavne o nekolik radu kvalitnejsi nez takova Uninova. Uninova ma sice velkou reklamu, ale nejsou schopni nahodit ani elementarni webove stranky po pul roce medialni kampane, s tou vyukou to bude asi podobne. Neni tam uveden jediny clovek jmenovite, maji tak jenom reditel.praha@..., tajemnik.praha@... To je tak asi jako nejaka firma v Karibiku.

  Komercne jim to asi taky nevychazi, tvari se jako kdovi jaka elitni instituce s prijimackama a tak, ale na ty jim prislo ani ne 100 lidi (vsechny samozrejme nabrali). Kdyz se vezme ta jejich medialni masaz, tak nic moc. Pravdepodobne se rozpadnou zevnitr podobne jako Mezinarodni institut podnikatelstvi a prava - 5 let studia je dlouha doba na to, aby na Uninovu nekdo zacal tlacit zvenku, a to nedopadne dobre.

  At tak ci onak, beru to jako zajimavy experiment, ale nebude mit asi dlouheho trvani. Neco jako koupit si auto
  typu Daewoo nebo tak - chvilku to bude jezdit, ale cekat od toho spasu, to asi ne. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2012 11:22:46, yourdevil) Mam taky zvlasty pocit, ze vobec nevies o com hovoris. UNINOVA patri na Slovensku medzi najprestiznejsie skoly, poskytuju vysoku uroven vzdelania a velke sance na zamestanie sa po ukonceni skoly. Taketo reci ako ty, maju vacsinou ludia co si taku skolu dovolit nemozu alebo s tym nemaju nic spolocne. O prave ako takom vidim ze nic nevies. A mimochodom zas si nemysli, v tych Cechach nemate az take uzasne skoly. Ked uz sme pri tom, vyrazne sa u nas zvysuje pocet studentov z Ciech a tym sa to na nasej fakulte paci.

   Vacsinou tam chodia ludia co chcu vypadnut z domu a uzit si volnejsi zivot.

   A ked sme pri profesoroch na UNINOVE v SR -
   prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrSc. - kapacita v trestnom prave
   prednasala u nas byvala premierka - Prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD.
   doc. PhDr. JUDr. Peter Potasch, PhD. - spravne pravo
   Doc. JUDr. Peter Polák, PhD. - trestne pravo
   doc. JUDr. Július KOVÁČ, CSc.
   JUDr. PhDr. Miroslav SLAŠŤAN, PhD. - europske pravo
   prof. JUDr. Ján SVÁK, CSc. - ustavne pravo
   JUDr. Rastislav Kaššák, PhD. - ombutsman pre vysokoskolskych studentov.

   Vies, ono ta stranka nie je nedorobena ja mam skor pocit, ze s nou nevies pracovat... alebo potrebujes navod v Cestine aby si tomu rozumel?

   Tvoje nazory su absolutne irelevantne a nicim nepodlozene este k tomu aj kritizujes nieco a ani nevies o com to je... reagovat zde
   Email: yourdevilmecom
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.09.2014 14:23:41, studentverejneceskeskoly) mluv cesky ty opice reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2009 12:31:03, Petr) Co se týče školy, ředitelem je JUDr. Michal Skřejpek, který působí na katedře právních dějin a zabývá se římským právem – zejména římským právem veřejným. Je autorem několika učebních pomůcek a vědeckých monografií, např. Římské právo. Další člověk v představenstvu je JUDr. Kuklík, což je proděkan pro koncepci studia na UK. Tito lidé jsou při své transparentnosti jistou zárukou, že bude škola fungovat dobře, neboť by nedávalo smysl, proč by se účastnili projektu, který by byl předem odsouzen k zániku. Vyučující budou převážně z UK, studijní program totožný s UK. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2009 13:28:21, Kenny) To jsem taky zaregistroval ze se v tom angazuje Skrejpek a Kuklik, ty maji sice nejake pozice na PrF UK, ale pusobi v oblasti HISTORIE PRAVA. Jako nezucastneny pozorovatel mam dojem, ze tato oblast se dostava na okraj zajmu, a to i na PrF UK. Zive pravo je ted daleko dulezitejsi. Z tohoto hlediska me neprekvapuje, ze se tohoto projektu ucastni prave tito lide, jsou ted mimo mainstream a asi uz maji jenom marginalni fakticky vliv na chod PrF UK. Asi odhadli, ze je na fakulte neceka zadna dalsi zarna budoucnost. A asi taky na rozdil od svych kolegu v zivem pravu nemaji nejakou zabehlou advokatni kancelar, proto berou za vdek takovym stekem.

   Moc bych se nedivil, kdyby programy PrF UK do budoucna omezily tyhle historizujici studia, a zamerili se uz jenom na zive pravo. Pro Uninova to neni rozhodne zadna vyhra.

   Az prejdou na Uninovu tak tri plne katedry, tak se to muze brat jako B-liga UK. Zatim je to tak C-tym. Uninova navic nemusi nikoho lanarit - maji slovenskou akreditaci, a nemusi vubec vykazovat kdo se toho ucastni v Praze. Kdybych byl na miste jejich majitelu, tak to zastitim akorat jednim nebo dvema jmeny (Skrejpek, Kuklik) kteri se tam nikdy neukazou, a vyuku bych fakticky zalepil nejakymi "nobodies" z ulice. Ty jsou levnejsi, a "studentum" jde stejne jenom o ten titul, takze nejaky docenty nebo profesory vyzadovat nebudou. A pokud ano, stejne nic nezmuzou, muzete si stezovat akorat do Bratislavy.

   To ze tam na celem webu neni napsano jedine jmeno to jenom podtrhuje, to je znacne neseriozni i v ceskych pomerech. Doporucuji si projit weby ceskych soukromych skol v tomto oboru, muzu proti tomu mit taky vyhrady, ale v nekterych konkretnich pripadech se jedna o sto i vice lidi kteri tam jsou dohledatelni a vi se kdo je kdo. To na Uninove neni a divil bych se, pokud se to tam vubec kdy objevi.

   Tu anonymitu Uninovy beru jako zasadni limit, nemaji tam nikoho ani na vlastnim slovenskem webu, takze to na me pusobi ciste jako prodejna diplomu. Dost pochybuji ze se da pravo zvladnout studiem po nejakych vikendovych kurzech kde je budou ucit nejaci anonymni lidi. Myslim, ze nejsem zdaleka sam kdo to tak vidi, a nekoho s takovym studiem bych jako zamestnance ani mit nechtel. Do toho pravnickeho mainsteamu se slovenskou skolou nepujde propasovat. To je muj ciste osobni nazor. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2010 22:14:38, Michal) Jako nezúčastněný pozorovatel se běžte, prosím, opláchnout studenou vodou. Prohlásit o právních historických vědách, že jsou úpadkové svědčí o tom, že jste právní školu nejspíše nikdy nestudoval. Pokud ano, tak jste asi první ročník prospal...
    Počáteční studium na právnických fakultách se VŽDY zaměřuje na právní HISTORII, ad a to pomáhá k pochopení určitých principů a mechanismů, které v právu fungují v takové nebo makové formě dodnes (Římské právo a k panu profesorovi Skřejpkovi se vrátím za moment) a ad b jedná o určité stavovské humanitní vzdělání kterým právníci disponují.
    K osobě pana profesora Skřejpka - jedná se o kapacitu v oboru, pan profesor má na kontě mnoho publikací, které jsou v současné době aktuální a jsou využívány při studiu na právnických fakultách.
    Tvrzení, že právní historie je na ústupu, prosím zkuste probrat osobně přímo s panem profesorem Skřejpkem nebo doc. Kindlem, oni vás už usměrní. Pan akademik Vaněček se z vašeho příspěvku nejspíše obrací v hrobě :(
    Jména profesorů jsou k vašemu laskavému nahlédnutí v rozvrhu ve studentské zóně do které jste nejspíše v záplavě neopodstatněného hněvu nejspíše nezavítal.
    A nakonec víte co? Přijďte si vyzkoušet přijímací řízení, hmm? Uvidíme jestli jím projdete když nás tady tak odsuzujete...nebo si přijďte napsat test z NPD, rád vám to na studijním domluvím ;)
    s pozdravem
    MM

    reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 04:03:20, Jiří)

    Musím přiznat, že Vaše názory mě dokázaly zvednout ze židle. Šeredně se mýlíte a pokud jste student nebo absolvent právnické fakulty, tak to vypovídá o Vaší nulové znalosti práva. Právní historie a teorie se nikdy nedostaly na okraj právní vědy. Právě naopak, právní historie a teorie jsou samotným srdcem právní vědy. Právní věda z nich koření, je na nich založená. Důkazem toho je nespočetné množství zásad, právních principů, historických pramenů atd.
    Pozitivní právo, jak uvádíte pod názvem, který je absolutně demagogický, „živé právo“ neboli soustava platných právních norem není možné správně interpretovat bez historických a teoretických základů. Bez správného výkladu právní normy nemáte šanci na úspěch a ani pro Vás není místo v této profesi – ryba bez vody. Myslím si, že katedra právních dějin se neruší a ani rušit nebude.
    Opravdu nechápu kam chodíte na informace takového rázu jako že pan prof. Skřejpek, a pan prof. Kuklík se nacházejí mimo hlavní proud PrF UK.
    Hodnocení školy podle webových stránek není zrovna nejšťastnější a nejobjektivnější způsob.

    Celé Vaše názory jsou založeny na čiré demagogii, nemáte relevantní fakta. Promiňte mi to sousloví, ale plácáte nesmysl přes nesmysl a házíte špínu na lidi, kteří se těší velkého uznání odborné veřejnosti. Radím Vám, abyste se názorů typu „oblast historie práva se dostává na okraj zájmu“ , apriorního významu tzv. Vašeho „živého práva“(pozitivní právo) a dalších, zdžel. Nevystavujete se tak v dobrém světle a zbytečně matete laickou veřejnost.

    S pozdravem

    JK
    reagovat zde
    Email: jiri.xxxseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.09.2012 22:44:39, candát) ano právní historie má takový význam, že na školách Ivy League (Brown University, Columbia University, Cornell University, Dartmouth College, Harvard University, University of Pennsylvania , Princeton University , Yale University), jakož i na Oxfordu, Paříži, Římě atd. se to učí jako volitelný předmět jeden dva semestry :D:D:D
     Jakouže tady máme právní historii - nic, nic, nic... upalování čarodejnic, rakouské právo (mimochodem třeba ABGB je tam platné dodnes), nacistické právo a bezpráví (celá kontinentální Evropa jezdí dodnes vpravo), komunistické bezpráví a postkomunistická zlodějna... dnes tam uči 90% socialistických učitelů. Prof. Cepl by mohl vyprávět, když tam byl od roku 1968 do své smrti jediným absolventem Harvardu a nejstarším odborným asistentem na světě... reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 01:35:31, mára) Ahoj všichni nechápu kolegu kennyho já sám bratislavskou vysokou školu studuji ted v brně a jdu do 3 ročníku funguje tady už asi pět let pouze dálkově a ted měla první
  absolventy nemůžu si zatím na nic stěžovat snad jenom na to že nám zvýšily školné ale jinak nic a v žádnem případě
  to není typická soukromá škola při každé zkoušce musíte znát minimálně na 60 procent někdy i na 80 procent na E
  učí se tady jak české tak slovenské právo na veřejných školách pokud vím tak jenom české a navíc je to rozšířeno
  o evropské a mezinárodní právo a když jsem porovnával předměty s Masaryčkou máme jich asi 3 víc.Takže si myslím že uninova neskončí tak hned pokud vůbec a srovnávat titul s německem nebo SSSR je fakt blbost přece máme evropskou unie proboha ne fronty na maso a navíc velká výhoda je že
  to máme rozdělené na bakaláře a magistra takže se nemůže stát že po 4 letech tě vyhodí a nemáš nic a Zakarpatská univerzita měla smůlu v tom že tam nebyla mezinárodní smlouva a na víc ukrajina není v evropské unie,a 300tisíc do studie práv se rozhodně vyplatí máte možnost být advokáti,notáři,exekutoři,soudci,státní zástupci,tedy lidi s nejvyššímy přijmy v zemi to máte za pár let zpátky navíc jsem tady potkal samý bohátý podnikatele díky kterým v podnikání vydělávám hodně peněž kdybych šel na veřejnou školu tak bych rozhodně nebyl tam kde sem reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 09:40:25, Osiris) Nechci rýpat, ale úroveň projevu absolventa odráží kvalitu školy.

   Předně, na začátku věty se píší velká písmena. Také tam chybí spousta čárek. Zvýšily se má psát zvýšili. Kouzelná je také věta "porovnával předměty s Masaryčkou máme jich asi 3 víc.". Nechybí tam o tři víc? Nepíše se "máme evropskou unie" ale má tam být "i" na konci. "Na víc" se píše dohromady. Co se týče slohu a skladby vět, vypadá jak od žáka páté třídy.

   Děsím se dne, kdy mi právník napíše smlouvu tímto stylem a s těmito hrubkami. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 14:09:25, Kenny) Rozdil mezi Zakarpatskou univerzitou a Uninovou je akorat ten, ze Zakarpatska univerzita zacala driv a advokatni komora zaregistrovala jeji existenci uz pred rokem ci dvema. Do te doby s ni bylo taky vsechno "v pohode". Reakce studentu byly taky podobne - vzdyt se tam uci ceske pravo jako snad na UK nebo ZCU. Az se zacnou cpat prvni absolventi Uninovy do advokacie, zatne jim to ta komora taky velmi rychle. Jsme sice v EU, ale smlouva co nyni mame se Slovaky ohledne ekvivalence vzdelavani se da samozrejme jednostranne vypovedet - minimalne v oblasti prava. Neni nic jednodussiho, staci aby se vlada dohodla ze se nebude uznavat slovensky (a ani zadny jiny cizi) JUDr. a bude vymalovano.

   Jinak objektivne slovenske skoly jsou o dva rady horsi nez ceske, zatim k nam proudi tisicovky slovenskych studentu rocne, a naopak to neplati. Co tyto pobocky v Cechach dokazaly? Vedecka cinnost zadna, konference nula, granty nula, publikacni cinnost nula. Dokonce ani neni znamo, kdo na ni pusobi - nikde jsem na jejich strankach nevidel jedine jmeno. Nic nez prodejna diplomu to neni.
   reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 13:58:59, Michal) A vaše příspěvky zase nejsou nic jiného než studnice nesmyslných, nepodložených a zavádějících řečí...
    Kdo hledá najde http://www.uninova.sk/kniznica/src/predaj_pf.php to jsou podotýkám publikace týkající se pouze právního odvětví, BVŠP dále publikuje v oblasti ekonomie, podnikání a masmédií.
    reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 14:26:27, Kenny) Jeste reaguji na Maru jak pise ze "máte možnost být advokáti,notáři,exekutoři,soudci,státní zástupci,tedy lidi s nejvyššímy přijmy v zemi". Jako vtip je to docela dobry, asi vam Uninova udelala trochu marketingu jako ze to nejsou vyhozeny penize. Proboha, treba jenom notaru je v CR asi sotva 400, rocne jich je jmenovano tak v prumeru 15 kdyz nekdo z tech puvodnich jde do duchodu. Na takovou funkci je fronta tak na dobrych deset, mozna i patnact let, to tedy nevim, co na tom nekdo vidi. Tuhle si mi znama notarka sverovala, ze to je tak akorat bida s nouzi. Soudci nebo statni zastupci? To jsou placeni statni zamestnanci, a opet byt jmenovan do takove funkce neni jen tak - jak podotkl Osiris - nekde v tom systemu bude zkouska z pravopisu, nevim na jake urovni by byl tento stat pokud by nekomu mel posilat rozhodnuti soudu s pravopisnymi hrubkami. A advokati? Tech je sice jak mraku (asi 15 tis), ale rada z nich se jich ted ani poradne neuzivi - advokatni komora naopak zaziva odliv, nebot tolik lidi se v tom oboru proste neuzivi.

  Secteno a podtrzeno, vystudovat pravo - navic slovenske - neni rozhodne zadna vyhra. Ani absolventi UK nebo MU nemaji ted jistou praci. To je tak asi na urovni porevolucnich let - vsichni budou podnikatele, tak ted po dvaceti letech budou vsichni soudci, notari ci advokati. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 15:32:37, Kenny) Kdyz uz jsem se tak pekne rozepsal, co se tyce toho porovnani s nemeckymi skolami za Protektoratu, nebo sovetskymi skolami za komunismu - to neni zas tak mimo jak tady argumentuje Mara. Nemecko planovalo tisiciletou risi, a v roce 1939 nebo 1940 po bleskovem obsazeni Polska a Francie by si malokdo vsadil ze to snad bude nejak jinak. Takze se u nas samozrejme nasla spousta chytraku, co vystudovala nemecke univerzity. A za komusismu bylo tusim heslo "Se Sovetskym svazem na vecne casy a nikdy jinak", a vydrzelo to docela dlouho, pres 40 let. Ted mame Evropskou unii, ale nasi politicke spicce se v ni stejne moc nelibi, Lisabon podepsan neni, nerikam ze to taky brzo krachne, ale myslim ze na prespolni JUDry to bude jeste stacit.

  Pred 5 lety se tady taky psalo jaky je to super mit tady ukrajinskou skolu, dneska se to posunulo uz trosku bliz, ale to nemeni nic na tom, ze v nasi ceske kotlince je nejlepsi mit vystudovanou ceskou skolu. To byla vzdycky nejjistejsi volba - tedy pokud si clovek zrovna nezvolil nejakou politickou skolu. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 19:32:37, Luboš) Souhlasím s Márou je to pěkná blbost srovnávat Slovenské školy s Německem za protektorátu a Sovětskýma školama
  Nebo vykládat že státní zástupci a soudci jsou špatně
  placeni to je konec.Uninovu sice neznám ale studuji v Olomouci na Právnické Fakultě a myslím že je jedno jestli
  studujete Českou nebo slovenskou školu.České a Slovenské
  právo je tak z 80 možná 90 procent stejné.A navíc
  právo se přece furt mění proboha,pokud jde o to jak to napsal pochybuji že dneska píše někdo smlouvy a ostatní ručně píše se to přece na počítači a ten vám chyby opraví
  A Slováci jsem jezdí proto že nemusí platit školné.To mám zjištěné.
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.09.2014 14:46:59, studentverejneceskeskoly) A Slováci jsem jezdí proto že nemusí platit školné.
   jsem
   jsem
   JSEM
   JSEM!!!!

   povez mi prosim vic o tom jak studujes prava. a pak tu o karkulce, dekuju. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 20:09:40, Kenny) To Lubos: Pokud by se v Cechach chtel uchytit Oxford nebo Harvard, proc ne, ale skola ktera se ani nenamaha vypsat svoje ucitele? To mi prijde jako spatny vtip. Slovaci chodi studovat do Cech i pres to, ze tam maji sami 4 verejne vysoke skoly v oboru prava (stejne jako CR) na polovicni populaci. Jeste jsem nezaslechl, ze se na jejich verejnych skolach plati skolne. Kdyby meli takove super moznosti na Slovensku, asi bychom migrovali my timto smerem, ale to se nedeje.

  Co se tyce soudcu nebo statnich zastupcu, techto lidi jsou minimalni pocty. CR ma priblizne 3000 soudcu a 1200 statnich zastupcu, stavy soudcu se navic maji snizovat. Jestli clovek pracuje v prumeru 30 let, tak mi vychazi ze je potreba rocne nahradit 100 soudcu a 40 statnich zastupcu. Pokud ceske skoly produkuji rocne 1500 - 2000 novych pravniku rocne, tak na takovou pozici bude docela naval. A ze by se do tohoto systemu vmezerila nejaka cizi skola mi prijde jako cira fantazie, pravdepodobne to bude slozite i pro absolventy skol jako ZCU nebo UP Olomouc.

  O pravopisne chyby ani tak nejde, ale pokud dotycny neni schopen ani sepsat jednu kloudnou vetu, tak tam ani spellchecker nepomuze. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 20:43:16, Luboš) Ted jsem se díval na uninova sk je fakt že podle kateder
  tam nikoho nemají ale v rigorozních komisích tam učitelé
  vypsaní jsou.Podle mě jsou to z 80 procent československý
  špičky.Co se týče uplatnění v oboru už ted mám sehnanou
  práci v advokátní kanceláři plat budu mít kolem 25 tisíc
  měsíčně čistého za 8 hodin práce.Takže práce je jen se musí
  chtít ji hledat.A podle zpráv co já vím těch absolventů
  je v průměru 1000 ročně.Docela by mě zajímalo kde bereš
  informace nebo kde studeješ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 22:26:49, Kenny) To Lubos: Pocty studentu a absolventu jednotlivych skol jsou verejne dohledatelne, pro zacatek tady hazim odkaz na to kolik je jich prijato ke studiu:

   http://www.scio.cz/in/2vs/db/db_vs.asp

   Na pravo vzala UK 781 lidi, MU 848, UP 502, a ZCU 442. To je dohromady 2573. Na konci jich vyjde samozrejme mene, ale zase se jich tolik neztrati (napr. ZCU doplnuje stavy z bakalaru jinych skol). Myslim, ze 2000 absolventu rocne nebude daleko od realne situace.

   Pocty pravnickych povolani se daji najit z databazi jejich komor. Advokatu je cca 15 tisic, notaru cca 400, soudcu asi 3000, statnich zastupcu 1200. Opet, pokud je produktivni doba 30 let, mame tu rocne misto pro 500 advokatu, 12 notaru, 100 soudcu, a 40 statnich zastupcu. Pokud mas zajistenou praci u advokatni kancelare, tak to neni zadne velke prekvapeni - u advokatu je nejmensi tlak, a je tu misto pro 25% vsech absolventu v oboru pravo. Jina vec je, zda je to az takova vyhra, 25 tisic mesicne ma u nas kazda nastupujici sekretarka s maturitou. Pravda je, ze jsme prosperujici firma, ale stejne nic moc. Jestli nekdo vrazi 300 tisic Kc do takoveho vzdelani, tak z 25 tisicoveho platu se mu to bude vracet dost pomalu. Ve firme ma navic clovek moznost platoveho rustu podle vykonu, coz treba u statnich zastupcu nebo soudcu nevidim, a tudiz nesdilim to nadseni ze je to tak skvela prace. Chapu, ze to nekomu muze vyhovovat, je to solidni prijem s dlouhodobou jistotou, na druhou stranu je tam velka tlacenice - tech volnych mist tam neni az tak moc.

   Co se tyce tech komisi na Uninove, ty jmena jsem tam stejne nikde nenasel, ale budiz. I kdyby tam nekoho meli - ucast na komisich prece vubec neznamena, ze se ten dotycny clovek podili na vyuce. Za nejakou hodinovou sazbu mohou tito dotycni sedet i u maturitni zkousky. Jedine co se pocita je zda tam sedi v te instituci nebo ne, a zatim vse svedci o tom, ze tam jsou tam akorat nejake nicky z ulice. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.09.2009 23:43:54, Luboš) Ted s tebou docela souhlasím jen se mi nezdá že by nastupující sekretářka měla 25 tisíc.Kdyby to šlo takhle
  dál tak třeba sekretářka s 15 praxí bude mít tak 50 tisíc.
  Co se týče těch absolventů mám udaje z internetu jen už
  nevím kde jsem to viděl.Dál bych chtěl říct že tady v podstatě uninovu obhajuji proto protože si myslím že
  otomhle je volný trh. Spousta škol ale málo schopných lidí
  ale každej dostane příležitost a proto mají například v Americe dvakrát tolik vysokoškoláků než u nás podle zprávy
  OECD.Nejsme v plánovaném hospodářství. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.09.2009 04:08:43, Kenny) S temi platy - jinak to vypada v Praze a jinak v Olomouci. My navic chceme, aby sekretarka umela mluvit a psat anglicky, 25 tis je bezny plat na takovem trhu, aspon v Praze. S dlouhou praxi nikoho nemame - ty starsi tuto agendu nezvladaji, a maloktera se prehoupne nakonec pres 30 tis. Vic nez 5 let jich moc nevydrzi, vetsinou jdou casem na materskou a uz se pak neobjevi. Jenom jsem tim ale chtel rict, ze ta regulovana pravni odvetvi nemusi byt az tak mimoradne lukrativni - znam spoustu lidi co se zivi jinak a maji se casto o dost lepe nez pravnici obecne. Znam taky spoustu spickovych advokatu s mimoradnym platem, ale zase znam dalsi advokaty co jenom zivori. Nejlepsi leta pro pravni spory jsou pryc - transformace ekonomiky je za nami, a uz neni poradne do ceho pichnout.

   Jinak plne souhlasim s tim, ze by to chtelo trosku cerstve energie do tohoto jinak konzervativniho oboru, ale rozhodne nevidim spasu v Uninove nebo co jineho se nam tady objevuje ze zapadlych koutu Slovenska. Ted jsem si vsiml skoly v nejakem Sladkovicove - to je snad nejaka vesnice s 5 tisici obyvateli co ted nabizi pravnicke studium. To je jako kdyby byla pravnicka skola nekde ve Voticich nebo v Milovicich - jako vtip je to dobry, ale jestli to mysli vazne, tak uz mi to tak vtipne neprijde.

   Nez importovat slovenske pojizdne prodejny diplomu, bylo by lepsi trosku uvolnit mantinely ceskym skolam. Vetsina z nich se mi jevi lepe nez to co se tu na nas vali z vychodu, a jedna nebo dve uz resi tuhle situaci. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2009 02:23:27, Radek) Prostě všichni právníci jsou chudáci podle nejchytřejšího z nejchytřejších kolegy Kennyho je
  lepší nedělat nic nestudovat a válet se doma.
  Zajímala by mě co vystudoval tento člověk.Pochybuju že
  práva vykládá tady naprosté nesmysly.Soudit kvalitu školy
  podle toho jestli má vypsané učitele na webu to světčí
  o jeho inteligenci.A kdyby tady měl pobočku Harvard
  tak by na něm stejně musely učit Češi nebo Slováci
  pochybuju že by učitelé z Harvardu znaly české právo.
  Takže by to vyšlo na stejno s Uninovou. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.11.2009 02:30:42, Radek) Prostě všichni právníci jsou chudáci podle nejchytřejšího z nejchytřejších kolegy Kennyho je
  lepší nedělat nic nestudovat a válet se doma.
  Zajímala by mě co vystudoval tento člověk.Pochybuju že
  práva vykládá tady naprosté nesmysly.Soudit kvalitu školy
  podle toho jestli má vypsané učitele na webu to světčí
  o jeho inteligenci.A kdyby tady měl pobočku Harvard
  tak by na něm stejně musely učit Češi nebo Slováci
  pochybuju že by učitelé z Harvardu znaly české právo.
  Takže by to vyšlo na stejno s Uninovou. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2010 19:18:17, Petra) Vážení diskutující,
  jsem studentkou 1.ročníku na Uninově v Praze. Souhlasím se svými kolegy, kteří jsem psali příspěvek. Za prvé bych chtěla říci, že kritizovat umí každý, to je velice jednoduché ale dejte si tu práci a kontaktujte studijní oddělení UNINOVY a položte jim otázky, o kterých tu jen spekulujete. Přijďte si to zkusit, abyste viděli průběh studia. Velice mě překvapuje, že tu kritizujete vyučující, kteří mají velice dobrou pověst a jsou uznávání. Řekněte jim to do očí nebo jim napiště email, ať se mohou vyjádřit k názorům, které tu o nich píšete. Dále bych ráda ozřejmila přijímací zkoušky na UNINOVU, jak zde bylo uváděno. Uninova pořádala přijímací zkoušky, kde měla kapacitu pro denní studium 100 lidí a pro externí 150 lidí. Součet je tedy 250 lidí. Na UNINOVĚ je nás v prvním ročníku dohromady 110, přestože na přijímací zkoušky se dostavilo mnohem více zájemců. To vypovídá o kvalitě školy z toho důvodu, že nebrala každého a že chce mít ve svých řadách studenty, kteří jsou inteligentní a mají na to, aby vystudovali právnickou školu. Dále bych chtěla řící, že ve srovnání s PF UK, kde v 1.semestru dávají studentům několik zápočtů jen za účast, u nás si musíme každý zápočet splnit a musíme ho mít nejméně na 60%, to také o něčem vypovídá, nemyslíte?
  Víte ono se uvidí až se potkají na trhu práce absolvent UNINOVY a jiné státní školy, kdo má více znalostí a je lépe uplatnitelný v praxi. Pevně věřím, že to bude právě student UNINOVY, jelikož se musíme více učit a je nás méně než na státních školách a přednášející mají více času se nám věnovat. Přinejmenším to bude alespoň srovnatelný konkurent.
  Nemá cenu Vám tady říkat, abyste v této diskuzi nepokračovali, protože stejně budete. Dříve než ale bude psát nějaké výmysly, prověřte si zda je to pravda.
  Přijde mi to spíše jako závist,že je tu najednou něco jiného než státní škola, která nabízí 5ti leté studium i s doktorátem. TO tu ještě nebylo a všeho, co je jiné, toho se lidé bojí a proto to kritizují. Vy ted kritizujete nás, posmíváte se. Ale otázkou je, kdo se bude smát poslední. A budeme to MY!
  Mějte se moc hezky a ať Vám to vymýšlení nových kritik nezabere moc času :-) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.01.2010 23:20:32, josef) Dobrý den,
  pracuji jako ředitel. Naše společnost má rozsáhlou prodejní síť v Čr, Sk, ale i Polsku.
  Některé subjekty mají problémy s peněžním tokem, zajištěním pohledávek. Spolupracujeme s několika advokáty, mimo jiné pro naši společnost pracuje také právník,
  který je šikovný vyjednávač, terénní pracovník, sepisuje smlouvy, uznání závazků a to včetně tzv. rozhodčích doložek.
  Zjistil jsem, že je absolventem BVSP Bratislava. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 10:40:53, Martin) Jménem svým i jménem kolegů děkuji panu Josefovi za podporu!!!! Nezbývá než doufat, že takových lidí se najde více.

   Ještě jednou moc dík. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2012 17:54:20, Inkvizitor) Je více než zarážející, že další "nezávislý" obhájce vykazuje stejné základní neznalosti českého jazyka, jaké se objevují v písemném projevu "ostatních" obhájců této školy. Že by to skutečně byla jen náhoda? reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 11:12:11, Pavel Maranek) Jak si tak zde prochazim tyto prispevky, tak mi nezbyva, nez se smat :)Nesmirne dekuji slecne nebo mozna pani Jane, ktera dokonale rozebrala gramaticky profil studentu Uninovy. Za to ji patri obrovsky dik a jiste je to velice hodnotny prispevek do nasi rozpravy
  Fenomen soukromych vysokych skol je v nasich podminkach relativne novy a v lidech je stale zakorenen syndrom z komunistickych let ze prospechari si zaplati vzdelani:) Tak to samozrejme neni a muzu rict, ze sve zkusenosti ze jsem absolvoval prvni rocnik (nulty, ten je vsak totozny s prvnim) na PrF UK a zkousky ktere jsme tam meli za dochazku si tady musime ústně či písemně obhájit.
  Kdyby jste se možná trošku zajímali o něco jiného než o věhlasnou PrF UK (s čímž samozřejmě souhlasím) dostali bychom se do Bratislavy, kde je univerzita Komenského a tez Uninova. Nyni Uninova v Blave je na stejne urovni jako tato statni univerzita a jiste nebude trvat dlouho a predezene tuto univerzitu a bude lepsi jak ve vyberu predmetu a prednasejicich, tak co se tyka uplatneni na poli trhu prace.

  Prijde mi ze tady na tomto vlaknu je akorat slovni onanie a urazky neceho o cem neni dostatek informaci. Petr Steinbauer toto vlakno zalozil aby se dovedel pocity studentu uninovy a ne siroke verejnosti, ktera haze vsechny soukrome do jednoho pytle, nejlepe i s Plzni.

  Nakonec chci jen podotknout že Prof. JUDr. Skřejpek je pro mne dostatecnou zarukou toho, ze tato skola ma na to byt konkurenci pro PrF UK.
  PS: vetsina lidi se kteryma sem se bavil na PrF UK uninove fandi... Takze hezky nedelni den nejlepe s ucebnici :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 13:57:21, Marek) Nevím, jestli Prof Skřejpek je zrovna zárukou dobré kvality této instituce. Teď nemyslím odborně, ale současně s ředitelováním UNINOVY ještě zvládá řídit katedru na PF UK, a navíc ještě působí na Policejní akademii. Těch vedlejšáků má na můj vkus trochu moc. V rozvrhu je dále Doc Kindl, ten je dokonce na čtyřech místech: PF UK, PFR ZČU, VŠMIE, a nakonec UNINOVA. Škola nemůže stát na létajících vyučujících, a už vůbec ne pokud jsou tito lidé ve vedení. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 14:01:49, ankuma) U vysokoškolských pedagogů se nejedná o žádné "vedlejšáky", nejde o šichtu ve fabrice, ale odbornou činnost, kdy i pedagog kontaktem s větším počtem studentů jedině získá. Vezměte prosím rozum do hrsti a při komentování úvazků dr. Kindla, si povšimněte, že se jedná o shodu jmen. "Plzeňský" dr. Kindl s UNINOVA nikdy nic společného neměl a nemá. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 14:05:39, Marek) Ankumo, než začnete argumentovat úvazky Doc. Kindla (teď myslím toho z UNINOVY - Vladimíra Kindla), zjistěte si fakta. Viz

     http://plzen.juristic.cz/kpd/564541/kantor/cz

     reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 14:17:36, Marek) Dále pak:

     http://www.prf.cuni.cz/clovek.php?id_clovek=1079
     http://www.vsmie.cz/cz/pro_studenty/katedr y/katedra_prava/;jsessionid=CC7204FB02341F9176CA3E4DA99F608A

     Uznávám, že akademická půda má určitá specifika, a člověk může působit řekněme na dvou pracovištích, ale čtyři úvazky je přeci jen trochu extrém.
     reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 15:58:13, Jiří)

      To jestli to je extrém nebo není nechte laskavě na panu doc. Vladimíru Kindlovi. Jedná se o předmět národních právních dějin, který pan doc. Kindl přednáší na všech fakultách. Jsem studentem UNINOVY a mohu Vám garantovat, že přednášky jsou absolutně vyčerpávající co do počtu historických pramenů, odborných výkladů či detailních popisů jakýchkoliv procesů nebo právních knih. Nemějte péči a přehnanou starost, přednášky pana doc. Kindla jsou vynikající.

      Pokud pro Vás není dostatečnou autoritou pan prof. Skřejpek, tak by mě zajímalo jakou garancí jste Vy ve vašem oboru? Zpochybňovat úsilí a schopnosti lidí, kteří se těší velké úcty odborné veřejnosti není zrovna nejlepší způsob jak udělat „díru“ do světa.
      :) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 19:30:22, Marek) Skoro je zbytečné abych něco psal pokud si to diskutující ani pořádně nepřečtou. K věci, nezpochybňuji odbornost Prof Skřejpka, pouze to, že navíc vede katedru na PF UK, a vedle toho ještě působí na Policejní akademii. Kolik tak může věnovat UNINOVĚ týdně času? Jenom vedení katedry, plus další pracovní závazky na Policejní akademii, mu musí zabrat všechen čas.

       Na kolika školách běhá vaše vedení není až tak jejich věc, vypovídá to o jejich postoji k instituci, na které studujete. Pokud vy sami studenti platíte školné, měli byste očekávat nějaký nadstandard, ne? Očekával bych, že to školné je dostatečné na to, aby vaši vyučující nemuseli vydělávat další peníze někde jinde aspoň jako základ.


       reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 20:27:06, Pavel Maranek) nesmi se ale zapominat na to, ze zatim jsme tam prvni rocnik a doktor Falada, jakozto zastupce reditele tam je kazdej den a neni problem se s nim kdykoli behem tydne setkat... Prof. Skrejpek je tam tez v urcite dny.... Kazdopadne vsechny dotazy ci nesrovnalosti bude mozne doresit a osvetlit na vikendovem veletrhu vzdelani Gaudeamus kde Uninova bude pritomna... reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2010 01:11:07, jiří) Doře, takže bych svou předchozí reakci omezil na odstavec:

        Jestli to je extrém nebo není nechte laskavě na panu doc. Vladimíru Kindlovi. Jedná se o předmět národních právních dějin, který pan doc. Kindl přednáší na všech fakultách. Jsem studentem UNINOVY a mohu Vám garantovat, že přednášky jsou absolutně vyčerpávající co do počtu historických pramenů, odborných výkladů či detailních popisů jakýchkoliv procesů nebo právních knih. Nemějte péči a přehnanou starost, přednášky pana doc. Kindla jsou vynikající.

        Víte kolik je asi tak odpovídající plat vysokoškolského učitele? Obávám se, že je to pod úrovní řidiče MHD. To ,že učitelé běhají po několika školách vypovídá o jejich finanční situaci, ne o postoji k instituci, na které studujeme nebo (znám některé , kteří to dělají čistě kvůli kontaktu, ale to je výjimka.) Rozhodně nemůžete někomu mít za zlé, že učí na několika školách ba dokonce po něm požadovat, aby na nich neučil kvůli tomu, že máte špatný pocit.
        Zkuste si o tom promluvit s některými učiteli. Třeba budete překvapen nebo taky ne, ale to byste nepsal výše uvedené názory o nemožném časovém harmonogramu a dostačující almužně za odbornou činnost.

        A věřte, že tohle je také úplně zbytečné psát, ale pokud Vám to poskytne nějaký obraz budiž

        S pozdravem JK
        reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.01.2010 22:41:05, Michal N) Přeji příjemný večer,
  při otevření této diskuze se nestačím divit, i když je po 22. hodině, tak nebudu říkat co si myslím o pí. Janě, pí. Jana je velice zakomplexovaná a je buď neúspěšná studentka právnické VŠ nebo jen někdo, kdo se velice nudí a snaží se někoho naštvat a ponížit (marně). Znám studenty PF UK a říkali mi, jak tam probíhají zkoušky, v aule se sejde 150 lidí, všichni se mezi sebou baví, čtou z učebnic, skri, pt a jiných materiálů, nechodí vůbec na přednášky a školu bezproblémově zvládají, na Uninova, o. p. s. je při zkoušce ve třídě maximálně 20 studentů a jsou pod neustálým a přísným dohledem a nelze opsat ani řádku. Obdobným způsobem jako na PF UK probíhají zkoušky i na ostatních veřejných PF, z čehož vyplývá, že Uninova, o. p. s. je nejprestižnější VŠ s nejkvalitnější výukou v ČR.

  P.S. Slečno, paní, nebo jak chcete, prostě Jano neopravujte zde chyby jako by to byl diktát, příspěvky zde nejsou ani seminární práce a ani žádná smlouva, veškeré příspěvky jsou absolutně neformální a mají vyjadřovat pouze názor a důležitý je obsah a ne obal...... reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2010 16:58:59, Ála) Ahoj!
  V letošním roce bych se ráda hlásila právě na UNINOVU, avšak na jejich stránkách jsem nenašla vůbec nic o přijímacím řízení, které by se letos mělo konat. Víte o tom něco?
  Dále bych se chtěla zeptat těch, kteří se přijímacímu řízení podrobili, nebo jsou již studenti-co vše si mám představit pod pojmem přijímací zkoušky z všeobecných znalostí (s důrazem na logické myšlení)?

  Díky moc!;) reagovat zde
  Email: tibitanzlova.alenaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2010 21:55:54, Martin) Ahoj!!!!

  Já jsem zrovna studentem prvního ročníku. Zkouzšky organizuje společnost sokrates a byl použit modifikovaný modul ZSV, DEJ, samozřejmě se tam objevila zčásti výroková logika. Pozor součástí příjmacího řízení je i velmi obsáhlý test z cizího jazyka. Dle výběru AJ, NJ, FJ.

  Pokud jsi z Prahy nebo to nemáš sem k nám daleko doporučoval bych Ti navštívit veletrh Gaudeamus v Holešovicích na výstavišti, kde se bude UNINOVA prezentovat a budou jistě ochotně zodpovězeny veškeré dotazy.

  Pokud jde o www stránky a informace, jsem přesvědčený, že se to tam v dohledné době objeví.

  Martin reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2010 19:04:14, Ála) Díky, Martine :-)!Mohl bys mi na tebe dát, prosím, nějaký kontakt, abych se tě mohla poptat ještě na dalších pár věcí?Příliš se mi to řešit tady. :-) reagovat zde
   Email: tibitanzlova.alenaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2010 17:45:09, Radek) Jano nejseš náhodou p*** reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2010 19:51:59, Jirka) (30.01.10 17:45:09, Radek) Jano nejseš náhodou p..a reagovat zde

   Teď si tomu nasadil korunu. :D Děsím se dne, kdy z tebe bude Uninova-právník. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.01.2010 21:38:44, Radek) Nechodím na Uninovu,a stojím si zatím co jsem tam napsal. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2010 19:40:40, Mára) Já si taky myslím že je Jana víte co reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.02.2010 22:52:25, kata) Ahoj, prosim vas, da se nejak pripravit na prijimaci rizeni na Uninovu?:-) Take by me zajimalo, z jake stredni skoly se sem vetsina zajemcu hlasi/hlasila. Jestli gymnazium, stredni odborna, atd... Diky moc reagovat zde
  Email: kata1616seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.02.2010 14:07:59, Martin) Ahoj Káťo,

   pokud jde příjmací zkoušky měla by je i letos organizovat společnost SOKRATES stejně jako v roce minulém. Příjimací řízení se skládá z cizího jazyka AJ, NJ, FJ a všeobecného a historického přehledu a logického myšlení. Vzorové testy lze najít na stránkách firmy SOKRATES.

   Pokud jde střední školy ze kterých se lidé hlásí, tak jsou to gymnázia a obchodní akademie v převažující míře, i když mám pocit, že tohle není úplně podstatné pro výběr VŠ. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2010 17:02:54, Michal) Tak koukám, že paní Jana má ze všeho nejraději adrenalin. Evidentně se velice nudí nebo byla nedoceněním dítětem. Je humorné si občas přečíst, několik řádků od tak psychicky nevyrovnaného člověka a posléze poděkovat rodičům, že nemám takové peklo v hlavě. Jen do toho Jano, jistě si ještě ulevíte. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.03.2010 22:35:22, Petr) Hezký den kolegyně a kolegové,

  na základě často diskutované otázky "zápisu do seznamu advokátních koncipientů" si zde dovoluji uvést dle mého názoru poslední, byť staršího data, ale hodnotné vyjádření tajemníka České advokátní komory k danému tématu v rámci novely zákona o advokacii.

  http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2919

  K problematice posuzování splnění předpokladů předepsaného vzdělání pro zápis do seznamu koncipientů ČAK
  Za posledních několik měsíců došla na Českou advokátní komoru (ČAK) řada žádostí absolventů zahraničních vysokých škol (majících sídlo v zemích Evropské unie, ale i v jiných zemích) o zápis do seznamu advokátů. Některé tyto žádosti byly doloženy osvědčením o uznání tohoto vzdělání v České republice (vydaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR nebo některou tuzemskou vysokou školou), některé nikoli.
  Protože v tomto směru se situace stávala složitou a méně přehlednou, kdy např. tuzemská vysoká škola neuznala vzdělání jako rovnocenné a příslušné ministerstvo naopak, kdy ve vztahu ke Slovenské republice byly odvolávky na mezinárodní smlouvu a kdy docházelo i k odvolávce na judikaturu Evropského soudního dvora jako součást práva Evropských zemí, byly tyto žádosti předloženy k posouzení na zářijovou schůzi představenstva ČAK jako nejvyššího exekutivního orgánu této samosprávné stavovské organizace všech advokátů.
  V mezidobí, ke dni 1. 9. 2009, nabyla účinnosti významná novela zákona o advokacii, provedená zákonem č. 219/2009 Sb. Tato novela mimo jiné významné změny týkající se právní úpravy poskytování právních služeb a organizace advokacie, přinesla i změnu do formulace předpokladu pro zápis uchazečů do seznamu advokátů a do seznamu advokátních koncipientů v oblasti vzdělání. Zatímco podle původní právní úpravy bylo možné doložit splnění uvedeného předpokladu dokladem o ukončení vysokoškolského vzdělání v magisterském studijním programu v oblasti práva na tuzemské vysoké škole, nebo dokladem o absolvování takového studia na vysoké škole v zahraničí, pokud tak stanoví mezinárodní smlouva, kterou je Česká republika vázána, anebo je toto vzdělání uznáno podle zvláštních právních předpisů. Nyní byla právní úprava týkající se vzdělání získaného na zahraničních vysokých školách doplněna tak, že takové vzdělání musí odpovídat obsahem a rozsahem obecnému vzdělání, které lze získat studiem v magisterském studijním programu na vysokých školách v České republice.
  Smyslem této úpravy je především zajištění ochrany práv klientů. Samostatně vykonávat advokacie může pouze ten, kdo vedle dalších zákonem předepsaných předpokladů splňuje i předpoklad vykonání tříleté právní praxe koncipienta u advokáta nebo společnosti advokátů. Během této praxe může být koncipient advokátem pověřován jednotlivými úkony právních služeb včetně zastupování (obhajoby) u soudu. To samozřejmě předpokládá důkladnou znalost českého práva (a ne jen toho, ale např. i evropského práva apod.). Na rozdíl od praxe již zákon o advokacii žádné další vzdělávání v českém právu pro absolventy jiných než tuzemských vysokých škol nepředepisuje.
  Uvedená právní úprava předpokládá posouzení, zda zahraniční studium je srovnatelné se studiem na tuzemských školách. Toto posouzení, není-li předepsáno jinak, provádí orgán veřejné správy, do jehož působnosti náleží daná oblast úpravy. Takovým orgánem je podle § 40 odst. 3 zákona o advokacii Česká advokátní komora.
  Protože činění záznamů v seznamu advokátů a seznamu advokátních koncipientů spadají podle zákona do kompetence předsedy ČAK a proto, aby nedocházelo k subjektivnímu posuzování splnění předpokladu předepsaného vzdělání u absolventů zahraničních vysokých škol, zřídilo představenstvo ČAK na své schůzi konané ve dnech 14. a 15. září 2009 Komisi srovnávacího posuzování. Jejími členy mohou být pouze profesoři a docenti tuzemských vysokých škol a jejím úkolem je posoudit, zda vzdělání uchazeče o zápis do seznamu advokátů nebo advokátních koncipientů svým obsahem a rozsahem odpovídá vzdělání, které je možné získat v tuzemsku. Po tomto posouzení vypracuje komise příslušné doporučení pro vyřízení žádosti o zápis.
  Tímto postupem zároveň představenstvo ČAK reagovalo na judikaturu Evropského soudního dvora (případ „Christine Morgenbesser“, z roku 2003), ze které mimo jiné vyplývá, že ESD a tím i evropské právo pro absolventy škol se sídlem v zemích EU rozšiřuje právo mobility na praktikanty, přitom však na druhé straně umožňuje, aby v případě zákonného zmocnění prováděly Komory členských států EU srovnávací posuzování ve smyslu zjištění naplnění kvalifikačních předpokladů pro výkon koncipientské praxe v tom kterém státě.
  Na základě výše uvedeného bude ČAK při vyřizování žádostí uchazečů o zápis do seznamu advokátů (mimo zápisů zahraničních advokátů a zápisů do seznamu evropských advokátů, kde existuje samostatná úprava) a zápisů do seznamu advokátních koncipientů postupovat tak, že u uchazečů, absolventů zahraničních škol z území Evropské unie, provede komise ČAK posouzení, zda vzdělání získané v zahraničí odpovídá vzdělání tuzemskému a na základě jejího doporučení bude či nebude proveden zápis. U uchazečů, absolventů zahraničních vysokých škol mimo Evropskou unii, bude nadále nejprve vyžadováno uznání vzdělání podle zvláštních přepisů (nostrifikace) a dále bude následovat posouzení komisí ČAK. I když mezi Českou republikou a Slovenskou republikou existuje mezinárodní smlouva – Dohoda o vzájemném uznávání rovnocennosti dokladů o vzdělání vydávaných v ČR a v SR z roku 2001, bude k uchazečům, kteří získali vzdělání na vysoké škole se sídlem ve Slovenské republice přistupováno stejně, jako k uchazečům z ostatních zemí Evropské unie, neboť to umožňuje článek 15 uvedené dohody.
  Nicméně lze předpokládat, že pro absolventy slovenských vysokých škol nebude problém prokázat, že jejich vzdělání odpovídá svým obsahem a rozsahem vzdělání tuzemskému.
  JUDr. Ladislav Krym, tajemník České advokátní komory
  reagovat zde
  Email: psteinbauerseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.03.2010 15:49:25, Kenny) Ta predstava, ze z absolventu Uninovy budou advokati, je trosku naivni. I kdyby to bylo technicky mozne (coz je samo o sobe velky otaznik), rada advokatu uz ted nema poradne co na praci, natoz aby nabirali nove koncipienty. Nejlepsi leta pravnich sporu jsou pryc. Ani ne pred pul rokem jsem tu psal, ze advokatu v CR bylo asi 15000, podle dnesniho vypisu z databaze se toto cislo smrsklo na 11860. Kdyz vezmeme, ze prumerny advokat pracuje tak 30 let, tak rocne je potreba nabrat asi 400 advokatu (12000/30). Na tehle 400 mist se hrne priblizne 1400 absolventu UK + MU, a asi 800 absolventu UP + ZCU. Vetsina tech volnych mist je obsazena temi absolventy UK + MU, obcas neco propadne i UP nebo ZCU, ale toho je naproste minimum. Zvlast po plzenske afere se nikomu nebude moc chtit brat nekoho mimo UK + MU. Jestli se k temhle poctum pripoctou jeste stovky dalsich absolventu z pobocek Uninovy + Sladkovicovo, tak nevim, kolik tech mist na ne zbyde. Rocne to budou jednotky, maximalne nekolik malo desitek moznosti na misto advokatniho koncipienta. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.04.2010 07:21:57, Ferda) kenny četl jsi včera lidové noviny jak se uplatnují absolventi právnických fakult,myslím že ty tvoje výpočty jsou mírně řečeno špatný. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2010 17:52:19, Franta) http://www.jurkovicova.cz/personalni-obsazeni.php reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2010 18:36:39, Kenny) Ja jsem nerekl, ze by to nebylo mozne, ale ze pocet absolventu Uninovy v advokacii se bude omezovat na jednotlive pripady. Pokud nejaky absolvent Uninovy pusobi jako koncipient ve Zline neni argument ze to bude obvykle nekde v Praze. Jinak souhlas s Markem, jako by nestacilo, ze cesky danovy poplatnik plati 20 tisicum slovenskych studentum naklady na studium na ceskych vysokych skolach. To nesvedci o tom, ze by zrovna slovenske vzdelani bylo nejake elitni, jeste se tu musi etablovat ruzne pochybne pobocky, jako z nejake vesnice ve Sladkovicovu. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2010 18:05:51, Leoš) Jasně kam myslíš že by měl směřovat právní svět o geniále Kenny.No podle toho odkazu od Franty to moc nevypadá že by studenty uninovy nikdo nechtěl. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2010 11:07:04, Kenny) Citace ze slovenskeho tisku (http://www.tyzden.sk/casopis/2010/3/nevinme-len-sukromne-skoly.html):

   Ak však pod vysokou školou či univerzitou rozumieme spoločenstvo profesorov a študentov, BVŠP napriek skvelému materiálnemu aj personálnemu vybaveniu upadá do priemeru. Viacerí pedagógovia, ktorí tu učili alebo učia, nám mimo diktafónu potvrdili, že úroveň platiacich študentov je na tejto škole o triedu horšia než na na Právnickej fakulte v Bratislave či v Trnave. Priemerného študenta BVŠP, ktorý dnes zaplatí ročne za štúdium okolo 2-tisíc eur, ani tak nezaujíma kvalita vzdelania, ktorú mu škola ponúka, ale najmä doklad o diplome. Nie je to problém veľkej väčšiny nových škôl?

   ....

   Fakt, že zaostávame, zreteľne preukazujú aj niektoré ukazovatele: kým v polovici 90. rokov vznikalo u nás v porovnaní s Českom vzhľadom na pomer obyvateľov približne rovnaké množstvo vedeckých prác, a na tvorivého pracovníka pripadal približne rovnaký počet citácií, dnes už jasne zaostávame nielen za Čechmi či Maďarmi, ale aj za Poliakmi, ktorých sme, minimálne v týchto ukazovateľoch, ešte pred desiatimi rokmi jasne predstihovali. ..... Najmä v spoločenských a humanitných vedách je to očividné.
   reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2010 18:09:53, Leoš) Co jsi vystudoval ty hraní na housle, kuličky nebo nějakou podobnou blbost reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2010 15:11:42, Leoš) Je třeba nečíst to účelově

  I z tohoto důvodu bylo třeba přivítat vznik Bratislavské vysoké školy práva, jejíž mnozí neřeknou jinak než Čarnogurského škola (expremiér a exministr je jedním ze zakladatelů BVŠP). Tato škola je sice soukromou školou, která se momentálně uchazečem o status univerzity, ale jednoznačně má vysokoškolské ambice. Stačí si prohlédnout jména zahraničních rakouských či českých docentů a profesorů, kteří sem chodí přednášet - žádná Právnická fakulta ostatních univerzit v tom nemůže BVŠP konkurovat. I Peter Bianchi potvrzuje, že kdyby se dnes měl rozhodovat, kde studovat právo na Slovensku, volil by BVŠP: "Působí zde špičkoví pedagogové z Česka, Slovenska či Rakouska. Tato škola tak dává studentům možnost kvalitního studia, záleží však v první řadě na studentovi a jeho přístupu ke studiu, zda tuto možnost dostatečně využije ". reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2010 20:19:30, Leoš) No tenhle se uplatnil i v té tvé Praze
  http://www.hjf.cz/page.php?lmut=cz&part=team&sub=clerks&id=117 reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.05.2010 14:19:04, Uchazec) Vážení uchazeči o studium na Uninově, dejte si bedlivý pozor na to, k čemu Vám studium za 300 tis. Kč bude, zvlášť máte-li v úmyslu po absolvování působit v advokacii (a to vůbec nemluvě o soudnictví). Aktuální stanovisko České advokátní komory připojuji níže (pro zájemce silně doporučuji prostudovat si odkazovaný zápis z jednání 42. schůze představenstva ČAK konané dne 14.-15.9.2009 ke stažení z: www.cak.cz, z něhož se mj. dovtípíte, kterému panu ministrovi můžete za blokádu zápisu absolventů Uninovy do seznamu koncipientů - v důsledku novelizace zákona o advokacii, provedenou zák. č. 219/2009 Sb. účinnou od 01.09.2009, poděkovat):

  --------------------------------------------------------------------------
  POLOŽEN Ý DOTAZ:
  Vážení,

  obracím se na Vás s dotazem, za Česká advokátní komora pro účely výkonu
  funkce advokáta (samozřejmě po složení předepsaných advok. zkoušek) uznává
  jako dostatečné/rovnocenné vzdělání studium v magisterském studijním oboru
  Právo na pobočce slovenské soukromé vysoké školy, která v ČR působí pod
  názvem UNINOVA o.p.s. (IČ 28521994). Jejím zakladatelem je Bratislavská
  akademická spoĺočnosť n.o. (slovenské IČ: 36077429) a výuka je na území
  Slovenské republiky povolena na základě státního souhlasu uděleného
  Usnesením vlády SR č. 725/2004 ze dne 14.07.2004. Dle Přílohy č. 3 k
  vyhlášce č. 322/2005 Sb., ve znění vyhlášky č. 249/2009 Sb., se jedná o
  vzdělávací instituci uskutečňující vysokoškolské studijní programy
  zahraničních vysokých škol v České republice (pro účely státní
  sociální podpory). Souvisejícími normami jsou zejména Dohoda mezi vládou ČR
  a SR publikovaná pod č. 33/2001 Sb.m.s. a Vyhláška č. 12/2005 Sb., o podmínkách uznání
  rovnocennosti a nostrifikace vysvědčení vydaných zahraničními školami.

  Žádám Vás tedy o stanovisko, zda uvedené studium splňuje požadavky dle ust.
  § 5 odst. 1 písm. b) bodu 2. zák. č. 85/1996 Sb., o advokacii, v platném
  znění
  a o sdělení informace, zda absolventi této školy působí v ČR jako
  advokáti. Ohledně obsahu studia viz připojené přílohy (bakalářský a
  navazující magisterský studijní program).

  --------------------------------------------------------------------------------------- ----------

  ODPOVĚĎ:
  Vážený pane,

  k Vašemu dotazu sdělujeme, že s odkazem na ust. § 5, odst. 1, písm. b), zák.
  č. 85/1996 Sb., o advokacii, v platném znění, v současné době nezapisuje
  Česká advokátní komora absolventy Vámi uváděné pobočky soukromé vysoké školy
  se sídlem na Slovensku.
  . Pro uchazeče o zápis do seznamu advokátních
  koncipientů, kteří své vzdělání dokládají listinami prokazujícími studium na
  zahraničních vysokých školách, ustanovila ČAK tzv. Výbor pro přezkum
  právnického vzdělání získaného v zahraničí, který bude tyto žádosti
  přezkoumávat a představenstvu ČAK doporučí nebo nedoporučí uchazeče zapsat.
  Podrobnější informace jsou na www.cak.cz, rubrika Orgány Komory -
  představenstvo - zápisy z jednání (konkrétně září 2009), jmenovitý seznam
  členů cit. Výboru je v rubrice Orgány Komory - Výbory a sekce.

  S pozdravem

  Eva Ševčíková
  sekretariát ČAK
  tel.221 729 032
  e-mail:sekrcakcz
  Národní 16
  110 00 Praha 1
  reagovat zde
  Email: honza.ostravaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2010 19:28:30, MichalM)
   No...kde je problém? :D Zopakoval jste nám zde stanovisko ČAKu ohledně studentů ze zemí EU...před zápisem je nejprve nutno přezkoumat soulad vzdělání se vzděláním na tuzemských VŠ...osobně UNINOVU studuji a ubezpečuji Vás, že vzdělání kterého se nám dostává v ničem za vzděláním z tuzemských VŠ nezaostává...velmi rádi se necháme "přezkoumat" ;)

   Co se týče neustálých negativních zarputilců a dalšího lidstva co se o UNINOVě vyjadřují bez podkladů - vskutku nemám slov...běžte pomlouvat a verbálně strhávat třeba BIVŠ ;)

   bez pozdravu

   Michal M.
   hrdý student 1. ročníku UNINOVA o.p.s reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.05.2010 19:57:04, Martin) Souhlasím s kolegou,

    já osobně jsem rovněž hrdým studentem Uninova, o. p. s. konkrétně prvního ročníku fakulty práva.
    Pokud jde o přezkum samotný jedná se jen posouzení úrovně znalosti českého práva a právního řádu, což ale pro nás nebude v žádném směru problém protože ho máme ve stejném rozsahu jako stále opěvované státní školy. Různým "odborníkům" na vzdělání bych doporučil, když už se v tom budou šťourat, aby se šťourali profesionálně a zjišťovali fakta (naše studijní oddělení je vám k dispozici).

    Pro uchazeče bych rád uvedl, pojďte studovat k nám!!! UNINOVA je ROZHODNĚ dobrá volba a prosím nenechte se ovlivnit některými nesmyslnými argumenty, které jsou zde publikovány. Kdo máte zájem o informace pište kontakty já osobně nebo mí kolegové Vám rádi odpoví.

    S přátelským pozdravem
    Martin reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 00:59:08, tomáš) Zdravím takže měl bych dotaz lze s touto školou dělat soudce a státního zástupce v Čr. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 08:34:08, Petr) Ahoj Petře, taky by mě to zajímalo. Pokud bys zjistil něco k tomu víc třeba dotazem na škole nebo jinde, budu rád, když o tom napíšeš. Díky.P. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 18:53:18, Michal9)
      Tím slůvkem "takže" předpokládám, že se vůbec neptáte s úmyslem získat odpověď. Nevím jestli si chcete rýpnout, každopádně musím říct, že s problematikou vstupu do soudcovské unie nejsem srozumněn, ale odkážu Vás na zákon 6/2002 Sb. o soudnictví. Prostudujte si jej a dejte vědět na co narazíte. Já osobně jsem si z něj výstup udělal a o možnostech vstupu absolventů UNINOVy do soudnictví jsme hovořili i na semináři Ústavního práva s panem doktorem Suchánkem. Problém nikde není a i kdyby byl, platí zde zásada výše postavené právní normy (kterou je vládní dohoda mezi ČR a SR o uznání vzdělání). Myslím, že situace bude podobná jako u zápisu do ČAK - bude se provádět, zda dosažené vzdělání je srovnatelné s tím, kterému se dostává studentům na tuzemských školách. Je to pouze můj OSOBNÍ NÁZOR, pokud byste chtěl podrobnější informace budu Vás muset odkázat přímo na soudcovskou unii, kde vám jistě rádi odpoví.

      Zatím s pozdravem

      MichalM reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2010 08:12:49, Venca) Ad předpoklady pro funkci soudce - citace ust. § 60 odst. 3 zák. č. 6/2002 Sb., o soudech a soudcích, v platném znění:

       (3) Předpokladem pro ustanovení soudcem je též vysokoškolské vzdělání získané řádným ukončením studia v magisterském studijním programu v oblasti práva na vysoké škole v České republice a složení odborné justiční zkoušky.

       Zkuste se prosím někdo podělit se svým výkladem ohledně splnění podmínky vzdělání pro funkci soudce ve vztahu k vzdělání získanému na UNINOVě, třeba za použití myšlenek/přednášek svých pedagogů... Text zákonného ustanovení (gramaticky) se podstatně liší od zákonů pro jiné právní profese (exekutoři, advokáti) v tom, že neobsahuje výslovnou možnost uznání vzdělání získaného jinak, než na VŠ v ČR a v daném oboru. Pletu se? Mějte seS06 reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2010 18:19:43, Martin) Vážený kolego,

        přečtěte si důkladně Ústavu, konkrétněji pak článek 10. Nevím jak dalece jste znalý práva, ale mezinárodní smlouva má přednost před zákony pokud hovoří něco jiného, tedy má přednost i před vaším citovaným ustanovením.

        Je zde pravděpodobný přezkum stejně jako u advokátů apod, ale nikdo vám nemůže bránit, abyste soudce vykonával, pokud splníte podmínky přezkumu, "odkroutíte si" povinnou dobu jako justiční čekatel a složíte justiční zkoušku.

        Prosím, abyste si uvedené zákony studoval v souvislostech a ne odděleně, takhle z Vás nikdy dobrý právník nebude.

        S přátelským pozdravem
        Martin reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 06:17:59, Uchazeč) Emoce stranou, milí studenti UNINOVY. Nedokážu pochopit, odkud berete takovou zásobu emocí nad řešením věcného problému. Vážím si každého, kdo práva studuje, včetně těch Uninováckých, ale na tom snad ani nesejde. Nejsem zarputilec, naopak, fandím vám a vašemu zápisu do seznamu věšemožných profesních komor a sdružení. PS: Ukažte mi jediný článek na této diskusi, který obsahuje více faktů, než jsem nabídl já.... Ale co už, hodně zdaru a klidnější hormon :-))))))))))))))))) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 19:04:48, Michal9)
     Moje chyba - nedostatečně jsem oddělil části zprávy ;) pro Vás byla pouze první část, ta doufám není nikterak emotivní, je to spíše potvrzení a reakce na to, "abychom si dávali pozor, kam vkládáme peníze".
     Jako zarputilce Vás určitě neoznačuji, naopak si vážím toho, že se o danou problematiku zajímáte věcně a s podkladem, a contrario k některým zdejším křiklounům, kteří tu brojili dříve jako by šlo v případě UNINOVy o nějákou krystalickou formu zla...

     Pochopte prosím, že je pro nás, jako pro studenty prvního ročníku obtížné a demotivující, když se občas setkáváme s názory lidí, kteří nás pomlouvají, ačkoli o dané problematice nemají žádnou povědomost. Jak už tu někdo zmínil - v naší středoevropské kotlině je hodně populární názor, že placené vzdělání je prospěchářské ( a bohužel některé instituce se tak, na škodu placenému vzdělání, chovají :( )
     Rád bych uvedl příklad Ameriky, kde je soukromé školství naprosotu špičkou a naopak je upřednosťnované, ale bohužel tam je systém zcela jiný, a tak nám nezbývá než na sebe vzít tak trochu roli průkopníků a snažit se dokázat, jako studenti svými výsledky, že na tom můžeme být stejně, ne-li lépe (pardon, musel sem si rýpnout), než studenti veřejných VŠ.

     S pozdravem

     MichalM
     student 1. ročníku práv na UNINOVA o.p.s. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.05.2010 20:12:47, Robert) Tady ani nejde o to, ze je to soukroma skola - ty mohou byt obecne kvalitni, ale ze se jedna o pouhou pobocku slovenske skoly. Zatim to je tak, ze slovensti studenti houfne miri do Cech - proc asi? Hlasuji nohama - slovenske skoly nebudou nic moc. Je to uplne absurdni - Slovaci pak studuji za penize ceskych danovych poplatniku, Cesi se pak nedostanou na verejne skoly, a pak sem do toho vleze pobocka slovenske skoly, ktera nabira ty neprijate ceske studenty a kde vyucuji cesti vyucujici. Prijde mi to cele jako nejaky komplot, proc nemuze vzniknout nejaka ceska skola? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2010 18:56:27, MichalM) Dobrý podvečer,

       chvíli jsem konstruoval odpověď na Váš příspěvek a pak jsem se to rozhodl trošku zestručnit :D

       ad a) proč "pouhou" pobočku? Je na tom něco špatného? :(
       ad b) co je špatného na tom, že studují Slováci u nás? Řeknete daně...ale to je trošku sobecké, protože čeští studenti studují v zahraničí stejně tak jako ti slovenští, takže slovenští i jiní daňový poplatníci naopak hradí studium našincům a to, že zabírají místo, to už je právo silnějšího, někdo má schopnosti na to studovat a někdo nemá...
       ad c) to, že se jedná o komplot je trošku paranoidní a v Čechách taková instituce nevznikne nejspíš proto, že se u nás nenajde takový člověk s vizí panevropského vzdělání jakým je pan profesor Svák - rektor BVŠP...

       napadla mě ještě otázka do pléna...nemyslíte si, že je důvodem pochybností o UNINOVě její slovenský původ? Já osobně si myslím, že kdyby naše škola pocházela z Ameriky tak se z ní bez debat všichni posadíme na zadek...

       S očekáváním rozhořčených odpovědí

       Hrdý a svou školu za všech okolností bránící S06

       MichalM reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2010 20:23:00, Robert) Jenom strucne:

        ad a) Spatneho je na tom to, ze ty pobocky nemaji atributy plne vysoke skoly, napriklad vlastni samostatnou budovu, nebo vlastni kmenove vyucujici. Vyucuji tam pouze lide na bokovku (Prof Skrejpek, Doc Kindl a dalsi).

        ad b) Cesky danovy poplatnik sponzoruje slovenske studenty castkou cca 5 miliard Kc rocne. Neni pravda, ze by jine staty tak hromadne sponzorovaly ceske studenty v zahranici. V USA nic takoveho neni pokud se nepocitaji nadace jako Fulbright pro hrstku vyvolenych. V Evrope je Erasmus, ale jinak to studium taky vetsinou neni zadarmo. Rozhodne ceskych studentu v zahranici neni az tolik jako slovenskych v CR.

        ad c) V CR by neco podobneho vzniknout samozrejme mohlo, ale ceska AK tyto programy systematicky zabiji. Docela by me zajimalo, co by takova komise rekla Prof Svakovi kdyby se tam nahodou objevil. Asi neco ve smyslu a vy jste kdo a co tu chcete?

        ad poznamka: Samozrejme, ze nejaky Harvard, Columbia, Oxford nebo Cambridge by bylo jine kafe nez Carnogurskeho Uninova nebo Mamojkovo Sladkovicovo. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.05.2010 22:07:52, MichalM) už mám skoro pocit, že bojuji s větrnými mlýny, vždycky se najdou další a další cesty jak si do UNINOVy rýpnout

         tak já tedy taky stručně:

         a) nejspíš pracujete na MŠMT, že se oháníte s atributy VŠ. V současné době nás naleznete v budově CČSH v ulici Wuchterlova, protože pro počet studentů momentálně tyto prostory stačí, příští rok Vám splníme sen a budeme mít svojí VLASTNÍ samostatnou budovu ( což je pro provoz takové VŠ zcela esenciální ;) ). Je těžké mít vlastní kmenové vyučující tak jako je tomu na BVŠP v Bratislavě, protože jsme tu prvním rokem. Dejte tomu čas a uvidíte jak pomalu začneme splňovat VAŠE atributy VŠ.

         b) prosím o legitimizaci Vašich ůdajů...mám pocit, že trošku spekulujete...a i kdyby, je to chyba našich studentů, že nestudují více v zahraničí...

         c) prosím opět o uvedení zdrojů Vašich informací, vyjmenujte projekty, které údajně ČAK "zaráží".
         samostatně tu zařadím odpověď na Váš názor o panu profesoru Svákovi - svědčí totiž o tom, že jste v právníckém prostředí, abych tak nějak slušně řekl úplně mimo. Zajímalo by mě, čím se živíte a čeho jste ve Vašem oboru dosáhl. Pan profesor Svák je špičkou evropského práva ;)

         k poslední části o Harvardu: měl jsem pravdu a potvrdil jste mi jí...jste předpojatý S06

         právu zdar

         MichalM
         reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2010 09:32:45, verča) Srdečně zdravím. Netuším, proč Vás na vyjadřování negativní reakcích zaujala UNINOVA. Dělá to na mne dojem, že práve proto, že je nadstadardně konkurence schopná. Znám některé studenty 1.ročníku v Praze a osobně těším se, až přijdou do praxe. Jsou pro obor zapáleni, pracují v renomovaných pražských kancelářích na pozicích právních asistentů. Pokud jde o rektora pana prof. Sváka - pro profesionály (tj. i "advokátní komoru", kterou se neustále zaštiťujete) je to světově uznávaná kapacita. Řada vysokých škol by mohla oblíznout všech deset, pokud by jim přislíbil jen přednášku. reagovat zde
         Email: ankumaseznamcz
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2010 17:30:15, Robert) Prijde mi usmevne, jak studenti Uninovy ji tak vehementne brani, ze si nevidi ani na spicku nosu. Nic proti Prof Svakovi, ale ze by byl svetove uznavana kapacita, to si snad nemysli ani on sam. Napsal vubec neco anglicky? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2010 20:05:35, Martin) Pane kolego,

           když dokážete takhle "fundovaně" kritizovat, předpokládám, že stejně dobře umíte pracovat s vyhledávači. reagovat zde
           • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2010 20:36:50, Robert) Nic jsem tam opravdu nenasel. Ve scholar.google.com se pod heslem "Jan Svak" objevi pouze dve publikace: "Ochrana ľudských práv (z pohľadu judikatúry a doktríny štrasburských orgánov ochrany práv)", ktera ma pouhych 5 citaci, z nichz 3 jsou navic jenom syllaby k vyucovanym predmetum. Druha publikace je "in English: Europeisation of Criminal Law", bez citaci, ovsem jedna se o publikaci ve slovenstine "Europeizace trestního práva", ktera ma pouze kratky anglicky abstrakt. Dve publikace ve scholar.google.com je vcelku malo na nekoho, koho tu prezentujete jako predni svetovou kapacitu. Pokracoval jsem i ve vyhledavani ve Web of Science, ale tam byl pocet jeho publikaci nula. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.05.2010 22:39:08, MichalM)
             Ufff...Vy máte opravdu výdrž...Male facere qui vult, numquam non causam invenit...
             Smím se zeptat co Vás tak strašně trápí a ve výkonu Vašeho života brání natolik, že vyvýjíte takové úsilí přesvědčit nás tu na fóru, že je naše škola špatná, když o ní vlastně nic nevíte?
             K tomu strhávání pana profesora Sváka opravdu nemůžu už najít slov, jak jste o příspěvek výše řekl - "přijde mi úsměvné jak vehementně" se tu snažíte...nahlížíte na věci strašně jednoduše a jednostraně. Zkuste potrápit prohlížeč více a zabrousit třeba po životopisu pana profesora... http://www.srk.sk/adresar-clenov/32/Jan-Svak/
             k těm odborným textům a učebnicím...na serveru scholar.google.com se moc nedozvíte ani o panu Hawkingovi, tak nevím...vytáhnu tu tedy jen kousíček jeho prací:

             "# autor a spoluautor 11 vědeckých monografií
             # autor 60 vědeckých prácí v domácich a zahraničných časopisech a zbornících
             # autor a spoluautor 11 učebníc a učebných textů
             # autor 30 odborných článků a recenzií."

             a už mě to moc nebaví, jestli si chcete stále hledat další a další argumenty, jak nás přesvědčit, že UNINOVA je špatnou školou, tak sem prosím už NECHOĎTE...
             V opačném případě tu povedeme vážně dlouhou diskuzi a já vás ubezpěčuji, že budu UNINOVU bránit dokud si neošoupu písmenka na klávesnici...

             promiňte, ale ztrácíte tu čas...

             p.s. omlouvám se za svou ofenzivnost, beru si útoky na svou školu osobně ;)
             p.s.II.: ještě jsem se nedozvěděl odkud jste čerpal "fakta" v příspěvku publikovaném Vámi dne 08.05.10 ve 20:23:00.

             MichalM
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.05.2010 17:07:40, Robert) to MichalM: S tim Hawkingem na scholar.google.com si jiste delate legraci - jeho nejcitovanejsi prace (The large scale structure of space-time) ma pres 5 tisic citaci. Jeho prace (vic nez 100) maji v souctu pres 30 tisic citaci. O nekom takovem bych tvrdil, ze je svetove uznavany vedec. Ale jeste to treba nestaci na Nobelovu cenu - ta svetova meritka jsou jeste trochu vys. Pokud u nekoho vypadnou dva clanky na scholar.google.com, to bych oznacil za vysledek prumerneho doktoranda, ne za svetove uznavanou kapacitu. Do zivotopisu si na vlastni webove stranky muze napsat kazdy co chce, ale u vedce je dulezite zda to nekdo cte, coz podle tech vyhledavacu jak jste me na ne odkazal nevypada. Moje puvodni otazka byla stejne formulovana jinak, a to zda Prof Svak nekdy neco napsal anglicky. Vypada to ze ne. Az najdete nejakou takovou praci, rad se na ni podivam, ale nehodlam se hadat o tom zda existuje ci ne, to neni moje starost dokazovat vase tvrzeni.

             Jinak co se tyce poctu slovenskych studentu v CR, jedna se o vice nez 20 tisic studentu. Viz napriklad odkaz ktery se tu uz jednou objevil v jinem prispevku:
             http://student.finance.cz/zpravy/finance/243369-slovensti-studenti-v-cr-aktualni-trendy/
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.05.2010 21:49:25, MichalM)
             Děkuji za rozšíření obzorů ;) mimochodem pana Hawkinga uznávám jako kapacitu už od 10-ti let, kdy jsem se začal o fyziku zajímat, bylo to spíš rýpnutí abychom se dostali v diskuzi trochu dál, což se vcelku povedlo ;)
             asi nemá cenu tu obhajovat pana profesora, když jste neslyšel žádnou jeho přednášku...nevím co bych Vám na to už řekl, asi pojedu styl mateřské školky a jako "moudřejší ustoupím" ;)

             Mějte se a fyzice zdar

             Michal
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2010 00:30:17, Mark S.) Důležité je zda tato komise již něčí žádost posuzovala a s jakým výsledkem ??? Máte o tom někdo informace ?? reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.05.2010 21:40:01, Martin) Ahoj,

    zde je odkaz. Je to Mgr. Ing. Robert Dostálek z advokátní kanceláře Dr. Jurkovičové ze Zlína. http://www.jurkovicova.cz/personalni-obsazeni.php

    Dále pak Mgr. Martin Koudele z advokátní kanceláře Hartman, Jelínek, Fráňa z Prahy.
    http://www.hjf.cz/page.php?lmut=cz&part=team&sub=clerks&id=117

    Oba pánové jsou zapsáni jako koncipienti, tudíž se mám důvod domnívat, že přezkumem prošli s kladným hodnocením.

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 10:21:44, Mark S.) Ahoj, díky za info, ale v seznamu vedeném ČAK nejsou ani jeden. Což je zajímavé. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 13:15:53, Searcher) Potvrzuji, že výše uvedená jména v seznamu nejsou - lustrováno na stránkách ČAK zde: http://vyhledavac.cak.cz/Units/_Search/search.aspx?Lang=cs-cz

      PS: Hooodně divné, není-li v tom nějaký tech, problém... reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 13:35:48, Martin) Ahoj,

      jak jsem uvedl jsou to koncipienti. seznam koncipientů vede ČAK odděleně od seznamu advokátů, tudíž se nadají tito lidé najít, ale je potřeba se podívat na věstník ČAK, kde bezpochyby uvedení jsou. Pokud ne, je třeba kontaktovat přímo uvedené pány.

      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 23:15:55, Mark S.) Ahoj,

       tak ve věstníku za rok 2009 ani 2010 jsem je nenašel. Pokud vím tak článek pana JUDr. Kryma vyšel někdy v září 2009 a to v návaznosti na novelu zákona o advokacii, kde je prověření obsahu zahraničních studijních programů zakomponováno. Byla i vytvořena komise ČAK. Jde o to, zda tato komise již vůbec něco zhodnotila, zda se vůbec někdy sešla. Advokátní lobby je mocná. Přeci nebudou jen tak zlehka si ukrajovat ze svého koláče. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 16:36:58, Robert) No kazdopadne to nezni moc verohodne pokud nejsou uvedeni ve vyhledavaci CAKu. Navic se mezitim zmenil zakon o advokacii (novela v roce 2009), takze podminky pro zapis absolventu zahranicnich skol se mohly zmenit. Jako smerodatny bych bral asi ten dopis co tu dostal "Uchazec" z diskuze 5. 5. 2010 od sekretariatu CAKu, zejmena pak vetu v současné době nezapisuje Česká advokátní komora absolventy Vámi uváděné pobočky soukromé vysoké školy se sídlem na Slovensku. Obecne si myslim, ze je naprosta iluze si myslet, ze si tak silne regulovany a konzervativni obor jako je pravo, necha rozbit svuj establishment nejakou pobockou zahranicni skoly. To uz tady jednou bylo s tou ukrajinskou skolou MIPP, tam chodily taky stovky lidi, a dneska z toho nic nemaji. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 21:27:02, Martin) Poslal jsem dotaz uvedenému člověku. Uvidím co odpoví, každopádně tohle není MIPP. je to seriózní instituce, která jen začla to, co je do budoucna nevyhnutelné, a to že prestižní obor je poskytován na privátní bázi. je otázkou času, kdy to tak bus i s medicínou apod.

      Tahle škola je v ČR schválena, titul je platný a mezinárodní smlouva rovněž. Pro více informací, bych kontaktoval přímo studijní oddělení anebo přímo vedení (prof. Skřejpek). Odkázal bych rovněž na OR, kde je jasné, kdo za touhle institucí stojí.

      Pokud jde o dopis, který zde uvádíte, tak je to jen odkaz na přezkum vzdělání, což ale není problém prokázat, prototže je to stejné a tahle podmínka je studentům známa. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 23:27:05, Robert) V CR je mediku i pravniku prebytek, nejaka soukroma lekarska skola je v nedohlednu, na to je potreba minimalne nejaka fakultni nemocnice, a ty jsou zatim vsechny statni. Na to nestaci nejaka soukroma poliklinika nebo regionalni nemocnice. Spis si dovedu predstavit soukromou pravnickou skolu, v CR uz by par mohlo byt v ranku magisterskeho studia, ale k tomu je ohromna nechut jakychkoliv statnich komisi neco takoveho povolit. Rozhodne ne v cistem pravu.

       Naopak se v kuloarech proslycha, ze advokatum vadi i ta existence Uninovy, a existuje zde realna moznost, ze se ta mezinarodni smlouva o ekvivalenci vzdelani vypovi. Na to ze to bude vsechno automaticky uznavat i za pet let kdy budou vychazet prvni absolventi Uninovy v Praze, bych si nevsadil ani halir, natoz 300 tis skolneho za 5 let. Nejaka prezkumna komise se rozhnodne, ze to neni srovnatelne vzdelani, a nic si nikdo na nikom nevezme. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2010 13:50:31, MichalM) Vážený kolego Roberte,
        máme tady s kolegou Martinem už jako denní notorietu, že si každý den otevřeme tento, pro nás už zábavní server a podíváme se co se zase nového „proslýchá v kuloárech“. Pevně věřím, že sám disponujete právnickým vzděláním a že vaše příspěvky zde vychází z hluboké znalosti trhu práce u nás, nedovedu si totiž vysvětlit, jak byste se jinak ke svým závěrům dopátral. Nějak mi nesedí, že se naší školu tolik pokoušíte strhat na veřejnosti, máte k tomu nějaký osobní důvod/motiv, který Vás nutí sem chodit polemizovat? Než se dostanu k věci, prostě se Vás na to musím zeptat…ať jsme si rovni, když víte, že my studujeme práva na UNINOVě, tak nám povězte, čím se živíte Vy, ať můžeme sklonit hlavu před vaším všeobjímajícím přehledem (například takový přebytek mediků v ČR je skutečně důkazem místo slibů, že jste v obraze).
        Nyní tedy k Vašemu tvrzení o kuloárech advokátů. Povězte mi prosím, kolik advokátů znáte, protože já mohu s čistým svědomím říci, že jsem mezi právníky vyrostl a osobně se znám se soudci, advokáty i notáři (teď se nijak nepovyšuji, pouze konstatuji fakt, že mám, i přes svůj nízký věk, zřejmě lepší přehled o tom, co se podle Vás „proslýchá v kuloárech“).
        V ranku magisterského a doktorského (a to jak JUDr. tak i Ph.D) studia jsme tu jako soukromá VŠ (Vašeho čistého práva) pouze my - UNINOVA o.p.s. a ve funkcích a na pozicích učitelů zde účinkují taková jména, která by se nikdy nepodepsala pod projekt, který nemá budoucnost a svoje znalosti by nesypali s prominutím z okna.
        Děkujeme tedy za Váš odhad, hodný zkušeného bookmakera z dostihového závodiště, ale pokud si nevsadíte ani ten halíř, tak zřejmě už nemáme, alespoň na tomto serveru a na tomto vlákně, o čem diskutovat.
        reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.05.2010 22:16:23, Michal)
      Je potřeba nečíst vyjádření tajmeníka ČAKu pana JUDr. Kryma účelově ale dočítat dokonce...jedná se pouze o to, že naše vzdělání bude přezkoumáno odbornou komisí, ale o tom už výše v našich komentářích...
      O té iluzi mi povyprávejte, rád si to poslechnu... reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.05.2010 03:17:20, roces) Já docela Uninově fandím. Úplné právnické dálkové studium tu chybělo.
  Kdybych loni zaregistroval, že existuje, nehlásil bych se na PR UK.
  Jsem teď v prváku (prezenační studium-jiné není) a s prací to nejde moc dohromady. Koukal jsem na jejich studijní plán a je s tím naším prakticky totožný. U. má v prváku povinný jeden jazyk, to na PR UK nemáme (což je škoda).
  Souhlasím, že stránka kontaktů beze jmen je vysoce podezřelá, chybí i organizační struktura, web raději ponechám bez komentáře.
  Jestli chtějí 60t ročně, při existenci rizik obstrukcí ze strany ČR, AK ČR atd., tak bych na doplnění těchto informací trval :)
  PS: Zásadní učitelé jsou však ti samí co učí u nás...
  reagovat zde
  Email: fotograf.007seznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2010 11:31:10, přítel) Zdravím Uninováky tohle by bylo dobré si přečíst je to zajímaví tak kolem 6-9stránky.
  http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=3382 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2010 23:19:52, Martin) Četl jsem to, ale pořád mi nevyplývá z toho nic jiného než že budeme prostě přezkoušeni. Hojně se tam zmiňuje MIPP respektive ZUS, čemuž sse nedivim. Odkázal bych na záříjové jednání Představenstva ČAK:

   Dr. Krym též upozorňuje na specifika týkající se BVŠP SR a v té souvislosti poukazuje jednak na Dohodu z roku 2001, jednak na zprávu, kterou si ČAK vyžádala od SAK, z níž se zjišťuje, že tato vysoká škola má náležitou akreditaci pro všechny právní obory a vykazuje výborné výsledky (to vše při příbuznosti práva ČR a SR). Na druhé straně upozorňuje na čl. 15 Dohody, v němž se říká, že uznávání vzdělání pro účely dalšího studie a výkonu povolání se uskutečňuje v souladu s platnými právními předpisy přijímacího státu.
   Za těchto okolností předseda představenstva společně s vedoucí mez. odboru ČAK vymezuje tato základní východiska pro posuzování dané problematiky a případné rozhodnutí představenstva:
   - zákonem č. 219/2009 Sb., byla přijata nová dikce jak § 5 odst. 1 písm. b) bod 2, tak nová dikce § 37/1/b/2 o kvalifikačních předpokladech, jež musí být splněny pro zápis advokáta, resp. koncipienta (koncipienti viz § 37/1b), přitom se zejména poukazuje na kumulativní podmínku:“ … a současně takové vzdělání odpovídá obsahem a rozsahem obecnému vzdělání, které lze získat v oboru právo na vysoké škole v ČR“.;
   - představenstvo se opětovně podrobně seznámilo s rozsudkem ESD ve věci „Christine Morgenbesser“, tj. rozsudkem z roku 2003 ve věci sp.zn. C-313/01 o předběžné otázce dle čl. 234 SES o výkladu článků 10, 12, 14, 39, 43 a 149 Smlouvy o evropských společenstvích, z které mimo jiné vyplývá, že ESD a tím i evropské právo pro absolventy škol se sídlem v zemích EU rozšiřuje právo mobility na praktikanty a zasahuje nad rámec požadavků uvedených v čl. 5 Směrnice 89/48, přitom však na druhé straně umožňuje, aby v případě zákonného zmocnění prováděly Komory členských států EU srovnávací posuzování ve smyslu zjištění naplnění kvalifikačních předpokladů pro výkon koncipientské praxe v tom kterém státě;
   - v návaznosti na rozsudek ESD přijalo CCBE doporučení mj. v tomto znění: „Advokátní komory a právní společnosti by se v případech, kterých se to týká, měly snažit o zavedení národní legislativy tak, aby jim byla přidělena pravomoc srovnávacího posuzování.“.

   Zde je krátký výňatek. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.05.2010 23:51:44, přítel) A co to že si myslí že je to neoprávněné podnikání reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2010 07:42:00, Martin) To, že si někdo něco myslí neznamená, že to tak je. UNINOVA tady působí i díky souhlasu PF UK a to ty ostaní Slovenský školy nemají a mít asi ani nebudou. Je to v pořádku
   .
   Tady je abstrakt od JUDr. Čarnogurského.

   Na začiatku akademického roka sa
   spustila v českých médiách vlna kritiky
   a pochybností o platnosti vzdelania na
   Uninova, o.p.s., v ČR. Ako sa podarilo
   zvládnuť túto situáciu?
   Zatiaľ sa kritika na našu adresu v českých
   médiách ukázala ako bezzubá, pretože
   naše pobočky v Prahe a Brne fungujú.
   Túto kritika inšpirovali predovšetkým
   nedostatky českých vysokých škôl, konkrétne
   vysokej školy v Plzni, kde sa objavili
   závažné pochybenia pri udeľovaní
   diplomov. Možno by sa to dalo hodnotiť
   aj ako konkurenčný boj. Nám ale nemajú
   čo vyčítať, pretože pobočka v Prahe
   začala pôsobiť so súhlasom českého Ministerstva
   školstva a so súhlasom najmä
   Právnickej fakulty Karlovej univerzity. Na
   našej pobočke koniec koncov pôsobia
   viacerí učitelia z Právnickej fakulty Karlovej
   univerzity. Verím, že si po čase aj česká tlač
   začne predovšetkým všímať kvalitu našej
   pobočky v Prahe. Potom akákoľvek kritika
   na našu adresu skončí. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2010 23:31:28, Petra) Můžeš uvést zdroj? reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2010 13:26:52, přítel) No já nevím přál bych si aby to bylo dobré ale když si vezmeš že tem lidem platíš takový prachy tak mám strach že budou říkat všechno co se ti líbí.Snad to bude dobrý. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2010 19:30:12, Martin) Věř mi, mám to i MŠMT a na Slovensku jsou v klidu. Ptal jsem se i svého právníka a je to v klidu. Fakt se neboj. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2010 02:24:32, tereza) Zdravím Uninováky nechci nikoho děsit ale vystudovala jsem BVŠP v Brně má tady pobočku ve skutečnosti už několik let.Předtím tady byla Univerzita Komenského
  její právnická fakulta.Chci říct že máme obrovské problémy s advokátní komorou ta sice tvrdí že nás chce přeskoušet ale ve skutečnosti nikdo zapsaný není a nejspíš nebude,hlásila jsem se na zápis asi před rokem a dodnes nejsem zapsaná ani moji kolegové.A navíc s námy nikdo nekomunikuje s advokátní komory a ani nás nechce přeskoušet.Píšu to at víte na čem jste.Taky vím od svých kolegů že mají problémy i v jiných právních oborech než v advokacie. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2010 18:18:58, Robert) Vzdyt to tady porad povidam - advokatni komora si nenecha mezi sebe pustit absolventy slovenskych skol. Myslete si co chcete, ale realita je takova jak tu pise Tereza - nikdo se s vami nebude ani bavit. Lepsi si to priznat uz ted nez za pet let a po 300 tisicich korunach. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2010 22:50:05, Petr) Ahoj, pokud máš zájem, ozvi se na email, vím jak forlmálně doplnit tvojí žádost do AK, aby Tě vyzvali k přezkoušení do 60dní. reagovat zde
   Email: petrbiiilekseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2010 15:11:20, rené) Zdar psal jsem ti ale nic my nepřišlo. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2010 02:41:31, přítel) Tak to je síla reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.05.2010 23:29:20, René) Zdravím můžu potvrdit co tady píše Tereza taky čekám na zápis nebo aspon přeskoušení
  už asi rok.Proč si myslíte že ta škola zakládá furt všude pobočky Praha,Brno,Ostrava,Žilina
  chcou za každou cenu vyrejžovat co nejvíc.A o nás jim vůbec nejde reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2010 11:26:16, Mark) No a co správní žaloba ? Snad jste se tam něco naučili, nebo ne ????? reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2010 14:28:41, René) No dobře já ji podám a oni si mě pakt vychutnají při advokátních zkouškách.Stejně nejsou to žádní blbci jsou to právníci.Nejlepší je asi čekat,i když už mě to nebaví čekám asi rok.
  Pomalu se smiřuju s tím že to nemá cenu.300 tisíc vyhozený oknem.Doporučuji jít sté školy pryč. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2010 16:10:03, Frank) Po včerejších volbách už nepomůže slovenským školám ani madam Paroubková. Nová vláda nebude mít zájem o prodlužovaní smlouvy se Slovenskem ohledně uznávání vzdělávání, navíc zavede školné na veřejných školách i pro Čechy, natož pro přespolní. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2010 17:10:19, rené) O tu smlouvu nejde je tam ten článek 15 reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2010 17:34:35, Frank) Tak to je jednodušší než jsem si původně myslel, už teď to nemusí ČR uznat pro výkon povolání. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2010 16:24:58, Mark) A na to oni přesně spoléhají, ať žije vláda práva !!!!! reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.06.2010 20:27:39, Přema) Zdravím,

  zde je záznam tiskové konference k otevření pobočky v Praze:

  http://www.ejustice.cz/nova-soukroma-vysoka-skola-uninova-nabizi-uplne-pravnicke-vzdelani


  doporučuji část od 25.minuty reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.06.2010 04:54:47, emil) Tady je ta látka jirko
  Kriminalita mládeže

  Úvod


  V dnešní společnosti řešíme také některé problémy, které nás tížily již v minulosti. Jedním z nich je kriminalita a to především kriminalita mladistvích. Jde o jev, který byl, je a ještě dlouhou dobu bude předmětem intenzivního studia, zkoumání, úvah, diagnóz a prognóz, jako i návrhů ,jak ho odstranit ze společnosti.


  Pro pochopení celého tématu je třeba si říci ,co je to kriminalita mládeže. Kriminalita mládeže je negativním sociálním jevem, který lze charakterizovat jako porušování trestně právních norem, jehož subjekty jsou mladí lidé. Neznamená to však, že kriminalitu mládeže můžeme ztotožňovat s kriminalitou mladistvích. Kriminalitu mladistvích považujeme pouze za jednu část kriminality mládeže. Do kriminality mládeže musíme řadit ještě tyto dvě skupiny a to kriminalita dětí ( osoby, které dosud nedosáhli věku 15 let, tudíž nejsou trestně odpovědní) a dále kriminalitu mladých dospělých (osoby ve věku od 18 do 24).


  Pokud chceme zkoumat kriminalitu mládeže,musíme vycházet ze stejných obecných zásad jako při zkoumání osob plně trestně odpovědných. Zároveň však musíme přihlížet i ke specifikům, podmíněným zvláštnostmi kriminologické charakteristiky mládeže, například


  a) s osobností pachatele
  b) s motivací a cíli trestné činnosti
  c) s podmínkami usnadňující trestnou činnost  Aspekty ovlivňující vznik kriminality mládeže


  Na utváření charakteru člověka, morálního profilu a na formování jeho celé osobnosti má vliv řada faktorů vnějšího prostředí. V dnešní společnosti mezi nejzávažnější můžeme zařadit například:


   rodina
   škola
   pracoviště
   prostředí, v němž tráví volný čas (parta)


  Rodina

  Rodina je základní sociální skupina, jejímž prostřednictvím přichází jedinec do styku s jinými sociálními skupinami, s celou složitou sociální strukturou společnosti. Reguluje základní potřeby jedince a určuje jeho činnost, utváří se v ní vztah mezi rodiči a jedincem. Jedinec přebírá od rodičů formy chování, jejich hodnoty. Jakým způsobem a v jaké kvalitě, to závisí ve značné míře na konkrétních výchovných metodách rodičů. V rodině je základním problémem stabilita manželství a v neposlední řadě také pracovní vytíženost rodičů. Dnešní konzumní společnost zaměstnává rodinu natolik, že nemá čas na výchovu jedince, a tak se snaží svou nepřítomnost kompenzovat materiálními hodnotami.

  Škola

  Vedle rodiny má na utváření osobnosti mladého člověka má značný vliv škola. Rodiče v jejich výchovném postavení začínají též doplňovat učitelé a celý třídní kolektiv. Tudíž si můžeme položit otázku, zda škola má nahradit rodinu. Školu je možné považovat pouze za jeden z významných činitelů v součtu vlivů utvářejících zaměření osobnosti jedince. Pokud je pozitivní působení rodiny vhodně doplňováno působením školy (totéž lze ovšem uvést naopak), jsou vytvořeny předpoklady pro koordinovanou výchovu jedince i žádoucí formování jeho osobnosti. Avšak v dnešní době, kdy kantoři nemají styk s rodinou, je vzrůstajícím fenoménem záškoláctví. Přitom právě od neúčasti ve vyučování nebývá daleko k tzv. dětské delikvenci.

  Pracoviště

  Nemůžeme opomenout roli pracovního kolektivu při působení na mladé lidi. Již po absolvování základní školy vstupují 2/3 mladých lidí do učebního poměru a ve 14 či 15 letech věku zahajuje svou přípravu na budoucí povolání. Pracoviště má ve vývoji mladého člověka značnou důležitost. Především je typem společenského prostředí, v němž má postupně docházet k sebeuplatnění mladého člověka, prostředím, kde může v nemalé míře realizovat své osobní ambice a představy. Na rozvoj osobnosti mladého člověka i na formování jeho pozitivní životní orientace mají značný vliv spolupracovníci, a to jak celý pracovní kolektiv, tak jeho jednotliví členové. Rozpor mezi slovy a činy, mezi teoretickými školními znalostmi a životní praxí může mít za následek deziluzi mladého člověka. Mnohé problémy vznikají mladým delikventním jedincům proto, že nemají potřebnou kvalifikaci.

  Prostředí, v němž tráví volný čas

  Důležitým faktorem při výchově mladých lidí je volný čas, který mladí lidé tráví podle vlastních zálib, potřeb a možností. Značný podíl na rozvoji negativního chování dětí a mládeže má nežádoucí způsob prožívání volného času. Delikventní mládež většinou přejímá ve způsobu trávení volného času nevhodné společensko-kulturní návyky svých rodin. To souvisí s omezenou zájmovou sférou, s absencí hlubších a trvalejších zájmů a z toho vyplývajícím pocitem nudy. Dnešní mladí lidé spíše navštěvují restaurační zařízení a jiné podniky spojené s konzumací alkoholu.  Celková kriminalita
  U dětí dochází od roku 1990 k pravidelnému nárůstu počtu trestných činů až do roku 1997, v roce 1998 se poprvé za sledované období nárůst zastavil a počet trestných činů je o 87 nižší než v předešlém roce.
  Vývoj celkové kriminality mladistvých je obdobný s tím, že nárůst trestných činů kulminoval v roce 1996, v roce 1997 došlo ke snížení o 3 580 trestných činů oproti předchozímu roku a v roce 1998 k dalšímu snížení o 2 409 vzhledem k minulému roku - výrazně sestupný trend!
  Násilná kriminalita
  Násilná kriminalita u dětí od roku 1990 do roku 1997 pravidelně stoupá, v roce 1998 dochází k zastavení nárůstu a snížení oproti předchozímu roku o 63 trestných činů.
  V případě mladistvých se téměř pravidelný nárůst trestných činů zastavil v roce 1997 poklesem o 143 trestných činů a v roce 1998 došlo k dalšímu snížení o 163 trestných činů - sestupný trend.
  Majetková kriminalita
  Počet trestných činů dětí v posledních třech letech stagnuje na téměř stejné úrovni. Děti jsou často zneužívány a naváděny k trestných činnosti, protože objasněné případy jsou pro jejich nízký věk odkládány.
  U mladistvých je v posledních čtyřech letech, patrný výrazný pokles majetkové trestných činnosti.
  Před rokem 1993 se u spáchaných trestných činů nevedla evidence děti - mladiství. Evidovaly se pouze údaje o trestním stíhání osob podle věku a to jsou údaje, pro výše uvedený statistický přehled nepoužitelné (1 stíhaná osoba může spáchat i několik trestných činů).

  Závěrem se dá konstatovat, že počet trestných činů spáchanými dětmi se od roku 1993 (8.280) do roku 1997 (12.086) zvýšil o 3 806 trestných činů, tj. o 46 %. Jedná se zejména o majetkové trestné činy, kde za uvedené období je nárůst o 28,4 %, násilnou kriminalitu s nárůstem o 140,4 % a mravnostní trestné činy s nárůstem 112,9 %.
  U dětské kriminality se za uvedené období projevuje nárůst ve všech druzích trestných činů. Alarmující je, že u násilných trestných činů se děti postupně v počtu trestných činů blíží věkové skupině mladistvých!

  Počet trestných činů spáchaných mladistvými se od roku 1993 (21 074) do roku 1997 (19 139) snížil o 1 935 trestných činů, tj. o - 9,2 %.
  Tento pokles se zejména projevil u mravnostních trestních činů o - 35,7 %, majetkové kriminality o - 16,9 %, u vražd o - 42,8 %, hospodářské kriminality o - 42 %.
  Naopak nárůst kriminality se projevil u násilných trestných činů o 20,4 %.

  Výše uvedené situaci odpovídá také počet trestně stíhaných dětí a mladistvých. U dětí porovnáme-li údaje od roku 1990 (4 012) s rokem 1997 (9 212) zjistíme nárůst o 129,6 %. Přičemž počet trestných stíhaných dětí se z roku na rok pravidelně zvyšuje.
  U mladistvých je to za stejné období nárůst o 61 %. U nich byl pravidelný nárůst do roku 1994 na nejvyšší počet 17 302 (o 150 %), od tohoto roku se počet trestně stíhaných u této skupiny postupně snižuje na loňských 11 125 osob.

  Kriminální statistiky
  ________________________________________
  Trestné činy spáchané dětmi (do 15 let)
  a mladistvými (15-18 let)
  Č R 1993 1994 1995 1996 1997 1998
  Celková kriminalita 398 505 372 427 375 630 394 267 403 654 425 930
  objasněno 126 442 129 540 151 842 162 929 169 177 185 093
  objasněnost v % 31,7 34,8 40,42 41,32 41,91 43,46
  z toho:
  děti 8 280 8 053 10 322 12 059 12 086 11 999
  mladiství 21 074 22 160 22 310 22 719 19 139 16 730

  - vraždy 278 286 277 267 291 313
  děti 1 3 1 1 3 2
  mladiství 14 21 15 9 8 16
  - násilné činy 19 820 20 177 21 712 22 825 23 223 23 464
  děti 557 754 939 1 334 1 339 1 276
  mladiství 1 243 1 416 1 443 1 640 1 497 1 334
  - mravnost. činy 2 048 2 240 2 457 2 484 2 000 2 771
  děti 70 122 232 138 149 133
  mladiství 300 308 280 350 193 221
  - majetkové činy 327 183 300 352 289 002 301 727 304 039 314 249
  děti 7 256 6 743 8 460 9 207 9 320 9 312
  mladiství 18 037 18 926 18 520 17 703 14 992 13 165
  - ostatní kr. č. - 9 354 12 237 15 443 16 692 21 358
  děti 267 466 1 103 932 936
  mladiství 803 1 378 2 253 1 780 1 366
  - zbývající krim. 22 096 18 867 21 379 22 720 24 251 24 415
  děti 138 158 192 223 323 307
  mladiství 421 426 461 399 474 370
  - hospodářská kr. 18 431 18 440 25 431 25 539 30 156 36 031
  děti 17 9 33 54 22 35
  mladiství 348 279 221 373 202 271
  - voj.tr. činy - 2 985 3 390 3 519 3 287 3 633
  děti - 0 0 0 1 -
  mladiství - 2 6 1 1 3
  Trestně stíhané osoby,
  děti (6-15 let) a mladiství (15-18 let)
  Č R Rok 1989 Rok 1990 Rok 1991 Rok 1992 Rok 1993
  Celkem stíháno osob 71 069 69 368 81 790 92 589 106 874
  z toho:
  děti 3 559 4 012 5 139 6 752 7 425
  mladiství 5 604 6 909 9 081 11 066 11 891

  Č R Rok 1994 Rok 1995 Rok 1996 Rok 1997 Rok 1998
  Celkem stíháno osob 103 094 114 791 118 456 118 395 129 271
  z toho:
  děti 8 353 8 342 9 747 9 217 8 824
  mladiství 17 302 13 269 13 392 11 125 10 549

  Trestné činy spáchané,
  dětmi (do 15 let)a mladistvými (15-18 let)


  Č R 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999
  Celková kriminalita 216 852 282 998 345 205 398 505 372 427 375 630 394 267 403 654 425 930 426 626
  objasněno 83 237 94 115 108 380 126 442 129 540 151 842 162 929 169 177 185 093 193 354
  objasněnost v % 38,4 33,3 31,4 31,7 34,8 40,42 41,32 41,91 43,46 45,32
  z toho:
  děti 4 091 5 805 6 911 8 280 8 053 10 322 12 059 12 086 11 999 12 464
  mladiství 11 167 15 573 18 258 21 074 22 160 22 310 22 719 19 139 16 730 14 920

  - násilné činy 17 812 18 715 18 571 19 820 20 177 21 712 22 825 23 223 23 464 23 228
  z toho:
  děti 289 431 368 557 754 939 1 334 1 339 1 276 1 486
  mladiství 1 003 1 183 1 176 1 243 1 416 1 443 1 640 1 497 1 334 1 233


  Použitá literatura: - Kriminalita mládeže a její prevence – Pavel Vantuch – Horizont 1984
  - internet /WWW.mvcr.cz/statistiky/krim stat/2000/deti2.html
  - internet /WWW.Ministerstvo%20vnitra soubory/detimlad.htm


  Copyright © 1999 Ministerstvo vnitra České republiky
  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2010 00:28:00, Jarda) Státní zastupitelství zdoláno :-))

  V návaznosti na prohlášeni Bratislavské vysoké školy práva a UNINOVA o.p.s. si dovoluji informovat, že jsem obdržel odpověď na můj dotaz adresovaný Městskému státnímu zastupitelství v Praze, který se týkal vyřazení jedné z našich absolventek z výběrového řízení na místo právního čekatele.

  Městská státní zástupkyně, JUDr. Jana Hercegová, mě informovala, že na základě podnětu proti rozhodnutí, který podala uchazečka, dospěla k závěru, že rozhodnutí o jejím vyřazení bylo nedůvodné. V odpovědi se uvádí, že absolvováním Bratislavské vysoké školy práva uchazečka splnila kvalifikační předpoklad vzdělání požadovaný § 17 odst. 1 zák. č. 283/1993 Sb., v platném znění, a to s ohledem na mezinárodní smlouvu mezi našim státem a Slovenskem, zveřejněnou pod č. 33/2011 Sb.m.s. S ohledem na uvedené bylo rozhodnutí o vyřazení z výběrového řízení zrušeno a uchazečce byl stanoven náhradní termín pro vykonání výběrového řízení.

  V Praze dne 19. července 2010

  JUDr. Bc. Tomáš Gřivna, Ph.D.

  Bratislavská vysoká škola práva

  Fakulta práva

  Proděkan pro studijní programy uskutečňované v České republice
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2010 12:11:06, Michal) Radši český oxford v hrozenkově než jakákoliv slovenská škola. S08 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2010 16:02:43, Mark) ČAK sekce aktuality dne 13.8.2010:

   Posuzování žádostí o zápis do seznamu advokátních koncipientů absolventů zahraničních právnických fakult

   Česká advokátní komora sděluje, že v týdnu od 23.8.- 27.8.2010 budou posuzovány žádosti o zápis do seznamu advokátních koncipientů podané absolventy zahraničních právnických fakult do konce měsíce června 2009. Jednací řád Výboru pro srovnávací přezkum právnického vzdělání získaného v zahraničí, jakož i pokyny pro žadatele, jsou uveřejněny v rubrice Výboru a sekcí ČAK - Výbor pro srovnávací přezkum právnického vzdělání získaného v zahraničí: ZDE. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2010 19:08:48, Jarda) Dobrá zpráva :) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.08.2010 20:08:44, peep) .dobrá zpráva? A v čem? Realita je taková, že kvalitních učitelů s akademickými tituly je v ČR málo, 4 právnické fakulty mají samy problém s naplněním jejich počtu (natož zahraniční soukromé "pobočky"..) a spíše jich bude ubývat.. Navíc, není již možné, aby prof. "cirkuloval" tak jako v minulosti, mezi několika VŠ, takže na to spoléhat nelze.. Srovnatelnost studijních oborů - no nevím.. A pokud si pozorně přečtete legitimní stanovisko čak ohledně posuzování.... , tak vyhlídky na úspěšnost přezkumu s přihlédnutím ke všem těmto okolnostem je mizivá a budoucnost v oboru advokacie růžová není, naopak. Navíc, míst v justici a na stát. zastupitelství bude čím dál méně.. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2010 14:08:02, naive) Zdravím, zajímalo by mne, zda tedy komora projednává již žádosti někoho z absolventů Uninovy - pobočka Brno? Stihl vůbec někdo dokončit studium do června 2009 a podat si žádost o zapsání na seznam koncipientů? Od kdy vlastně studium v Brně funguje? Mám zájem nastoupit na pražskou Uninovu - Peuni (nově) od září, ovšem problematika vstupu do komory mne trochu demotivuje. Mám pocit, že jsem již pročetla všechna tisková prohlášení i diskuse týkající se Uninovy a jsem z toho jen zmatená.... Myslím, že nás takových je víc... Děkuji za info... reagovat zde
    Email: peslova.evaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2010 22:02:02, hans) Studium v Brně funguje od roku 2000 ale byla tam Univerzita Komenského a potom tuším od roku 2004 tam šla tahle škola. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.11.2010 10:30:27, David Filípek) Dobrý den,
  rád bych se tedy dozvěděl, zda-li studium na VŠ UNINOVA v praze je bezproblémové co se týče uznání v titulu ?

  Děkuji

  David Filípek reagovat zde
  Email: dave.filipekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.11.2010 08:51:26, Kenny) Titul plati automaticky, ale vstup do profesnich komor ne. Osobne bych do takove instituce neinvestoval ani korunu a z daleka se ji vyhnul. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 01:26:57, václav) Lžeš čtyři už jsou zapsaní.Problémy dělá jenom advokátní komora jinak je to všude v pohodě.Je to proto protože se bojí konkurence.Né proto že by ty absolventi měly špatný znalosti.Ovládají to tam estébáci kteří uznávají jenom plánovaný hospodářství nikoli volný trh.Prostě vláda práva. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 07:35:27, Kenny) Ted ses chytil sam: "problemy dela akorat advokatni komora". Advokacie je primarni uplatneni absolventa takove skoly, pocet mist v ostatnich pravnickych profesich (soudci, statni zastupci, notari) je smesne maly. Napr. notaru je v CR celkem cca 400, a rocne je jmenovano tak sotva 10. Zajimali by me ti ctyri zapsani - kam jsou zapsani a mas k tomu podklad? reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 19:15:09, václav) No já jsem to dělá ale napsal s háčkem a čárkou.Ne jak ***. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 01:35:51, Lojza) Proč si myslíš že je špatná máš proto nějaké důkazy.Nebo prostě proto že jseš xenofob a nemáš rád slováky.Nebo ti vadí soukromá škola.Proč ti nevadí například vyhlášená plzenská právnická fakulta tu by neměly uznávat za to co se tam dělo či děje.Na Uninově nikdo zatím dva měsíce nestudoval co já vím.Jestli máš důkazy o nějakých nekalých praktikách tak je předlož.Jinak se uklidni a nikoho nestraš. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 07:27:28, Kenny) Pouze reprezentuji prumerny nazor z pravnickeho oboru, co nemaji s uninovou nic spolecneho. A v diskuzi je nekolik prispevku od absolventu BVSP v Brne, predchudce Uninovy, kteri na ni nemaji zrovna pozitivni nazor (= vyhozene prachy). V Praze snad neni ani jasna organizacni struktura (Skrejpek neni uz reditelem nebo kdo vi), uci se nekde na CVUT. Dale expanze do Ostravy - tam by takova "elitni" skola vubec nesla, vzdyt tam nema kdo ucit, a kvalita studentske populace je taky velmi diskutabilni. Sama expanze do Ostravy je signal, ze to nebude az tak elitni skola, ale vybrane skolne se bude hodit na stavbu nejakych vilek u Bratislavy pro majitele teto skoly. Rozhodne neni znamo, ze by vybrane penize v Praze byly investovany napr. do vlastni budovy, vlastnich vyucujicich, nebo poradne knihovny.

     Dale vetsina priznivcu Uninovy nedokaze snad napsat jedinou vetu bez hrube pravopisne chyby - predchozi prispevek je toho akorat dukazem. To je vcelku diskvalifikujici fakt pro budouci pravniky. Zaverem - muzete si dalsich 5 let placene studium na slovenske skole pochybne kvality uzivat a platit kazdy rok vic, ale ja ani moje firma si vase sluzby nikdy objednavat nebude. Nemusi vas to ale tolik mrzet, neobjednavame ani sluzby u absolventu plzenskych prav. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 10:50:02, Katka) Studuji sice úplně jiný obor, ale neodpustím si poznámku k této diskuzi. Mám v práci kolegyni, která tuto školu studuje dálkově v Brně, ted je ve 4.ročníku a znám ji cca 3 roky a je pro mě nepochopitelný jak ona může studovat práva s jejím vyjadřováním a celkovou prezentací. Jsem si jistá, že by se v životě nedostala na práva tady v Praze. Když si jen představím, že by měla pracovat jako právník, to prostě není reálný. Přijít mi tohle na schůzku, tak normálně odcházím. Když to porovnám s právníkama, kteří pracují v naší advokátní kanceláři je x levelů pod nimi po všech stránkách. Netvrdím, že tam studují jen nekvalitní studenti, ale prostě když ji denně vidím, tak to nechápu jak takovej člověk může studovat práva. Mně trvalo dost dlouho než jsem se dostala na přírodovědeckou fakultu, ale dostala, tak nechápu studenty proč si raději nezopakují přijímačky 2-3x a ženou se na takovou školu. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 11:08:15, Kenny) Souhlas, konecne jeden objektivni nazor. Uninova bere vsechny (sice se tvari ze ne), a ta kvalita tomu odpovida. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.11.2010 00:14:34, Michal) Po dlouhé době jsem tuto diskuzi otevřel a opět mne dokázala pobavit...kolega Kenny se objevil znenadání, tentokrát jako majitel společnosti, který si služby studentů mojí fakulty objednávat nebude :) to je síla...chtěl bych jako podnikatel mít dost času na marginální tlachy křížem krážem internetem.
        Kolegyně zřejmě studuje dálkovou formu studia, musím se přiznat, že nejsem jejím zastáncem, musím podotknout, že v Praze byla mortalita "dálkařů" po prvním ročníku krásných 50%...
        Ohledně obsahu zdejších příspěvků...proč to řešíme pořád dokola právě tady? Vrháte na naší školu zcela zbytečně špínu, která není pravdivá. Řeknete si, proč UNINOVU bráním když je tak super...jméno se buduje postupně a rozhodně si nemyslím, že po prvním roce se nám bude právnický svět klanět, ale chtělo by to trochu úcty nemyslíte?
        Sám jste poznamenal (nebo to alespoň tak implicitně vyznělo) že jste majitelem společnosti, popř. takový úmysl pro futuro máte...jaké by Vám bylo, kdybyste týden po rozjezdu Vašeho podnikání nalezl na webu, od zcela cizích lidí hanlivé, urážlivé příspěvky, které by od Vaší společnosti odvracely klientelu, hmm? Nestojí to za zamyšlení?
        Píšu zde jako student II. ročníku, mé příspěvky z minulého roku byly možná trochu drsnější. Nyní jsem v klidu, vím, že máme na to vyrovnat se konkurenci, ale každá poznámka na veřejně přístupném místě mne udivuje a mám potřebu se k ní vyjádřit, starejte se o svoje záležitosti a ponechte náš osud na nás...pokud máte stále potřebu rozpravy na toto téma, jsem Vám osobně či elektronicky k dispozici, domluvíme se a necháme lepení "drbů" na fóra dětem.

        S úctou a pozdravem

        Michal

        p.s. v případě shledání mé gramatiky jako ofenzivní, nechť je tímto vaše nespokojenost konvalidována... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2010 10:17:14, Kenny) 1) Nedomnivam se, ze reprezentuji nejaky marginalni nazor ohledne uplatnitelnosti absolventu Uninovy, ktera se mj. uz snad podruhe prejmenovala (z Bratislavske vysoke skoly prava na Uninovu a ted na Panevropskou univerzitu). Toto na teto diskuzi potvrzuji absolventi z pobocky v Brne, viz napr. prispevek (29.05.10 02:24:32, tereza). Dobre si ho prectete, at vite, co vas za 3.5 roku ceka. Muzete si udelat pruzkum sam - zavolejte si do par advokatnich kancelari, a informujte se, zda by o vas meli zajem.

         2) Uninova bude mit asi podobny vyvoj jako MIPP. Prectete si tam moje prispevky, co jsem tam psal za poslednich 5 let. To bylo naprosto totozne - nejdriv studenti obhajovali MIPP jako skvelou skolu, a moje pripominky, ze jim to bude k nicemu, nebrali vazne. Dnes je tento institut v rozkladu, studenti prisli o vsechny iluze, a na moje slova doslo. Vsechno co jsem tam psal se vyplnilo.

         3) Neni v zajmu profesnich komor, aby si pousteli mezi sebe dalsi lidi (napr. advokatu ted ubylo, z puvodnich 15 tisic je jich jenom 12 tisic), takze necekejte nejaky prulom. I tak se obecne chape, ze z ceskych skol se da brat UK a MU, naopak UP a ZCU jsou brany spis na milost, zvlast po plzenske afere. A uz vubec neni v nejakem statnim zajmu, aby se absolventi cizich skol usazovali v klicovych pozicich jako jsou statni zastupci, nebo soudci. Mimochodem Uninova ma vzhledem k pravnimu radu CR stejne postaveni jako VS Sladkovicovo, jejiz samotna existence a pusobeni v CR je vysmechem vysokemu skolstvi.

         4) Vubec existence slovenskych skol v CR je pozustatek urciteho post-federativniho sentimentu, ktery Cesi dlouhou dobu nehodlali opustit. Na ceskych verejnych skolach ted studuje priblizne 30 tisic Slovaku za penize ceskych danovych poplatniku, kteri pak zabiraji misto Cechum. To se ovsem asi brzo zmeni - soucasna vlada si dobre uvedomuje, ze je to naprosty nesmysl, zavede skolne, a tato praxe bude omezena na minimum. V kombinaci s demografickym propadem to povede k tomu, ze vetsi procento populace bude mit sanci na prijeti na ceske vysoke skoly, cili poptavka po nejakych slovenskych skolach bude naprosto minimalni. Pokud byste mel moznost, nebo vasi spoluzaci - platil byste radeji 20 tisic na UK nebo 60 tisic na Uninove?         reagovat zde
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2010 11:23:13, Michal)
          Pane kolego, je nejprve potřeba, abychom si vyjasnili z čeho pramení Vaše demagogie. Já nejsem schopen přijít na to proč se tak zuby nehty držíte té své "doktríny". Navíc nemáte pro své argumenty podklady, rozeberu to tu po bodech, ale píšete nesmysly...zcela sine ira et studio se Vás zeptám - jste právník nebo student právnické fakulty? Já si myslím, že to je strach z něčeho nového, popř. je to podloženo jak správně říkáte, neúspěchem MIPP...připusťte ovšem moje argumenty jako studenta fakulty proti které tak bojujete.
          Znovu připomínám, že zájmy dálkařů mne nevzrušují, je to jejich volba a to, že to někteří z nich nezvládají a pak jsou nespokojeni, je jen jejich problém (opět ne každý je takový, abych neházel, tak jako vy, do jednoho pytle). Ostatně studovat práva dálkově není žádná novinka - spousta současných právníků středního věku, práva dálkově vystudovalo...

          ad a) nemyslím si, že jméno školy je nějak podstatné, po změně názvu fungujeme zcela stejným způsobem.
          Špatně jste pochopil dvojí změnu názvu, proběhla pouze jedna - z "Bratislavské vysoké školy práva", která tady v ČR působila jako UNINOVA o.p.s., na "Panevropskou vysokou školu" - nadále působící v ČR jako UNINOVA o.p.s.
          Důvodem je prostý fakt, že název "Bratislavská vysoká škola práva" již neodpovídá povaze naší univerzity, která má již 4 fakulty - fakulta práva, fakulta masmédií, fakulta ekonomie a podnikání a fakulta politických studií)
          K Vašemu návrhu na telefonát do advokátní kanceláře uvádím, že jsem sám zaměstnán jako advokátní praktikant v pražské advokátní kanceláři na DPP, moji spolužáci bez problému fungují na stejných pozicích v pražských advokátních kancelářích...
          Pokud by Vás to uráželo příliš, můžeme jít pracovat do Evropy ;)

          ad b) jste věštec, obdivuji tuto schopnost, je to natolik exaktní oblastí lidské činnosti, že vztáhnout bez dalšího, precedenčně na další případy otázku MIPP je určitě na místě. Nemohu zde uvést nic jiného, než abyste si počkal až vystudujeme.

          ad c) et e) uvědomte si prosím, že nežijeme v pravěku, to co uvádíte jako socialistický relikt, tedy mezivládní dohodu o uznávání vzdělání mezi ČR a SR je věcí relativně mladou, nejedná se o nějáký obsolentní pahýl, ale civilizovanou dohodu mezi dvěma státy EU. Z Vašeho příspěvku si dovozuji, že byste byl nejraději, kdyby na českých školách studovali pouze geneticky "vypěstovaní" češi, aby se z českých škol vysokých škol vyhnali zahraniční studenti? Nebuďte směšný, zavedení školného směřuje k ulehčení podílu státu na vzdělání a přenesení povinností na studenty, nikoliv k "bohemizaci" studentů. Že UK a MU jsou dominantní je, promiňte mi ten výraz, blbost! Osobně znám studenty z Plzně i Olomouce a v žádném případě nejsou v ničem "horší" (vůbec jak můžete něco takového posuzovat). V Plzni je to teď jako v kotli, Dr. Pospíšil tam zjednal pořádek velmi rychle.
          Pokud se ptáte konkrétně MOJÍ OSOBY (upozorňuji, že část školného si platím sám, ergo nejsem protekční chlapec) tak 58.000,- Kč za UNINOVU.
          Osobnější přístup, příjemnější prostředí, státnice z práva evropské unie, angličtina v šesti semestrech, bakalářský mezistupeň (ten do budoucna čeká všechny VŚ, mimochodem vaše UK letos zrušila "malé státnice" ve druhém ročníku studia), perfektní výběr zahraničních fakult pro Erasmus...

          S pozdravem a v očekávání Vašich argumentů

          Michal reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2010 13:23:33, Kenny) Pokud tedy mate za to, ze budete mit po absolutoriu skvele uplatneni, jak tu chcete vysvetlit, ze absolventi pobocky Uninovy v Brne tyto problemy maji? Minimalne podle prispevku (29.05.10 02:24:32, tereza) a (29.05.10 23:29:20, René) to nevypada nejak optimisticky.

           Jinak jste me aspon pobavil hlaskou, ze Dr. Pospisil zjednal poradek v Plzni. :):):) Neodebrali tam jediny titul, a akademicky senat nezvolil dekanem favorita Dr. Pospisila, Prof. Eliase. reagovat zde
           • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2010 17:09:43, MichalM) Vzhledem k Vašim zdejším příspěvkům nepochybuji, že byste se PrF ZČU neujal lépe ;)

            K Vaší připomínce jenom zopakuji to, že není možné, aby nás automaticky celá právnická odborná veřejnost přijala s otevřenou náručí (ostatně víme, jak hrdým stavem jsou advokáti) není tedy divu, že si na věc ponechali čas...odkáži Vás na nejnovější zápis ČAK z 11.8.2010, který Vám na Vaší otázku odpoví. Navíc byla sestavena komise, která konkrétně studenty z Brna nedávno přezkoušela...předpokládám tedy, že případ Vámi uvedených autorů příspěvků byl již tak či onak vyřešen...

            Navíc musím upozornit, že v případě Brna se jednalo o čistě dálkové studenty, je to komplikovanější situace než u nás prezenčních. Nedivím se, že se toho komora bála, přezkum je dobrá volba ;) reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2010 17:49:58, Kenny) No pokud ma pobocka Uninovy v Brne desitky, ne-li stovky absolventu, a neni dosud znam jediny koho prijala advokatni komora, tak to neni prilis povzbudiva zprava. Je vcelku jedno, zda se jednalo o studium dalkove nebo prezencni.
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.11.2010 22:02:05, MichalM) Kolego, já končím. Stále si stojíte za tím svým, na moje argumenty v podstatě nereagujete a vždy vypíchnete nějaké negativum, kdo jste mi stále není známo a vlastně nevím proč tady oba ztrácíme drahocenný čas...oba máme argumenty, které nejsou schopny toho druhého přesvědčit...proto navrhuji to tady ukončit a ponechat odvážlivé čtenáře, které třeba problematiky UNINOVY zajímá a dočetli až sem, aby si udělali obrázek vlastní...já jim jenom popřeju hodně štěstí a budu doufat, že je zdejší smršť neopodstatněných omluv neznechutí...
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2010 23:36:34, rigor mortis) Čtu tady celou diskusi a podivuji se nad tím, že individuu jménem Kenny se stále ještě vyplatí vracet se sem a sdělovat tu své vesměs negativní zprávy, dojmy, pojmy a informace. Přece - pokud by to byl právník, měl by zaplesat. Neboť by byl zajisté absolventem nějaké věhlasné veřejné české právncké fakulty (nejlépe Plzeň), a měl by tudíž nad nebohými a přihlouplými individui z Uninovy nespornou výhodu. Ve světě soutěže je přece úžasné, že ti lepší se uplatní líp. A ještě když se jim hážou klacky pod nohy, to je pak teprve to pravé ořechové! Tak proč smutnit, Kenny. Pískej si! Absolventi Uninovy tě nikdy profesně neohrozí!
             Ale pokud právník nejsi, tvoje umíněná přítomnost mě mate ještě víc.
             Pro absolventy mám vzkaz: nehledě na výsledek snahy o uznání diplomu pro práci v advokacii, v soudnictví, SZ nebo notářství: neupínejte se na to, a nenechte si studium znechutit.
             Čerstvé info z PF UK: jazyková úroveň seminárních a jiných prací je mnohdy odstrašující. Interpunkce, shoda podmětu s přísudkem, mě - mně, velká písmena ... tragédie. Studenti mají nejraději toho vyučujícího, který je hodný, nechá opisovat, a který všechna svá témata pěkně sepíše a pošle studentům coby studijní materiály, aby ubožátka neměla moc práce.
             Jo a ještě jedne postřeh: na studentské soutěže se z velké části hlásí víte kdo? Slovenští studenti! Oproti českým jsou mnohem průbojnější, mají lepší jazykové znalosti, nebojí se vyjet do zahraničí. Možná i proto šli studovat do ciziny - prostě šli na zkušenou, a proč by nešli tam, kde je nebude studium stát ani korunu navíc. Osobně si ale myslím, že záležitost bezplatnosti nemá se studiem na Uninově a jeho kvalitou příliš společného.
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.11.2010 23:42:15, rigor mortis) chybička se vloudila - pod textem mělo být uvedeno: Právnické vzdělání je jedno z nejuniverzálnějších. S tím se nikde neztratíte.
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 18:57:17, Lojza) Prostě závidíš kolegyni. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.11.2010 18:53:02, Lojza) No chyby tam mám to je pravda.Ale ty jich tam máš taky dost a víc než já tak se uklidni. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.11.2010 00:22:35, Michal) citace: "Rozhodne neni znamo, ze by vybrane penize v Praze byly investovany napr. do vlastni budovy, vlastnich vyucujicich, nebo poradne knihovny. "

      Tedy kolego, já se klaním, Vy jste vzorným příkladem všeobjímajícího znalce...Váš bleskový interní finanční audit naší fakulty je ohromující...k tomu jen Vaší pozornosti doporučím nastudovat povahu a způsob fungování obecně prospěšných společností - kterou UNINOVA, pro Vaší informaci, má tu čest být...kdybyste snad měl znalostí nouzi, jedná se o písmenka o.p.s. za názvem naší kousající a zlé fakulty...

      S pozdravem

      Michal reagovat zde
      Telefon: Michal
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2010 10:28:38, Ondrej) Pokud chceš pouze platit školné a mít nějaké info o právu, tak tuto školu studuj, pokud chceš být advokátem, tak se ji raději vyhni. Do advokátní komory s titulem z této školy absolventy nezapisují a pravděpodobně, pokud s tím škola nezačne něco dělat, tak zapisovat ani nebudou.S14 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.11.2010 22:54:25, Lojza) Lžeš reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2011 16:14:44, Soptik) Pokud mas info o nekom kdo vystudoval a je zapsan, tak se ozvi i kdokoliv jiny:-) dam Ti lahev konaku:-), nikdo takovy neni. Vim to z vlastni zkusenosti reagovat zde
    Email: preta22seznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.01.2011 16:09:26, Soptik) Jako uspesny absolvent (Mgr.) si dovolim jen dva postrehy. Jako na kazde skole je to o profesorech, stesti a o tom jak moc se chci naucit/ nebo jen udelat zkousku. A druha daleko dulezitejsi vec. CAK tj. ceska advokatni komora Vas nezapise, cekam na jakoukoliv info vice nez pul roku. Nekteri moji spoluzaci i vice nez rok. Pokud neverite, rad dodam info na preta22seznamcz ci znate nekoho kdo je zapsan (do dam i lahev konaku:-) tak se ozvete taky:-) Soptik reagovat zde
  Email: preta22seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.01.2011 13:16:02, Michal) To snad nemuze byt pravda CAK nebere absolventy elytni slovenske skoly? To je na podani spravni zalobi! Nechce se mi verit ze bych vyhodil takove prachy za nic. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.01.2011 18:37:27, Muf) .... "spravni zalobi"?? ... a co interpunkce?? .... Pokud to není legrace, je to dost smutná ukázka tragédie dnešní vzdělanosti, resp. nevzdělanosti :-(( reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 10:13:35, Dan) A oni se ještě diví, že je ČAK nechce zapsat. To by soudci místo řešení jimi napsané žaloby za domácí úkol opravovali pravopis aby se z toho někdo nepoblil. :-D reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 17:43:17, Franta) Seš chudák reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 21:55:33, Michal) Akorat nam zavidis ze chodime na lepsi skolu nez ty a ze musis chodit na nejakou statni. To ted bude videt na tom gaudeamusu kde mame nejlepsi prezentaci a pride k nam spousta studentu. Ma mezinarodni vliv proto se jmenuje Panevropska. Profesor Jan Svak je svetoznamy pravnik nekoho takoveho v Cechach nenajdete a proto to museli udelat Slovaci ktery maji aspon nejaky vehlas. Pan Doktor Carnogursky je take znamy po celem svete a v Cechach vyjednal souhlas ministerstva a Karlovy Univerzity. Ty lepsi cesky profesori jsou uz stejne u nas a na tech statnich zbyde jenom povl co se jinak neuzivy ani jako advokati. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 07:58:44, Jirka) Čarnogurský? Toho znají maximálně v Rusku, je to známý rusofil. Viz
       http://hnonline.sk/c1-42098170-carnogursky-slovensko-by-chcelo-byt-predmostim-ruska-v-europskej-unii
       nebo
       http://sk. wikipedia.org/wiki/Ján_Čarnogurský
       Podle toho to vypadá, že Panevropská škola bude mít spíš vedení v Rusku než na Slovensku. No potěš. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 13:30:02, sss) Správně! Ve správní radě PEVŠ sedí rusové viz odkaz: http://www.uninova.sk/bvsp/web/src/index.php?lg=sk&pgid=39 reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 16:26:02, Jirka) Jedna se opravdu o školu řízenou z Ruska, konkrétně rodinou Lipitských. Ani se tím nijak netají. Vasilij Lipitskij byl mj. poradcem Jeltsina pro ústavní záležitosti. To dává smysl, Rusové se snaží udržet svůj vliv ve střední Evropě skrz právníky, takže taková právní škola se slovenskou akreditací je vítaným prostředkem pro to z nich udělat věrné soudce, advokáty či státní zástupce.

         ********************
         Orgány PEVŠ Správna rada

         Správna rada

         Predseda Správnej rady:

         Vasilij Lipitskij

         Členovia Správnej rady:

         Alexander Somov

         Semen Lipitskij

         Jekaterina Lipitskaja

         JUDr. Ján Čarnogurský

         ********************
         reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 22:22:36, Dan) Já se jen pozastavuji nad tím, že gramatika téměř všech studentů UNINOVY je naprosto tragická - stejně jako tvoje Michale a Vy se ještě divité, že Vás ČAK nechce zapisovat, když neumíte napsat tři věty bez totální pravopisné hrubky.
       A jinak já Vám nic nezávidím, neboť sám studuji soukromou školu, takže asi tak. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.01.2011 21:29:52, Robert) Co bude u Uninovy vetsi problem, pokulhavani v ceske gramatice, nebo rusti majitele??? S08S08S08 reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.01.2011 20:48:05, MichalM) Dodám jen pro upřesnění, že Vámi zmiňovaný uživatel "Michal" bude nejspíš nějaký pokus o vtip. Jelikož je tato diskuze mezi našimi studenty velmi dobře známa, dovolím si tvrdit, že nevím o koho se jedná. Byl bych velmi nerad, kdyby došlo k nechtěné záměně našich osob ;)

        Jinak k poznámkám na Rusko a personální substrát správní rady - netuším, jak by mne tento fakt měl nějak "citově" poutat k Ruské federaci. Samozřejmě jsem velmi vděčný za možnost studovat na škole jako je práve PEVŠ, ale zároveň platím školné a necítím potřebu po skončení studií někomu projevovat přehnanou přízeň. To, že má PEVŠ kořeny na Slovensku (v Rusku popř. kdekoliv si opět vymyslíte) snad nemůže být ani chápáno jako negativní. Někdo peníze a podnikavého ducha má a někdo ne...vzdělání je dobrý business, o tom žádná ;)

        MichalM reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.01.2011 11:36:53, Robert) Ten příspěvek mi nepřijde jako vtip, zapadá tu mezi typické zastánce Uninovy, kteří tu vstkutku až na vyjímky mají problémy s elementární gramatikou. Jak chcete mít nějaký přehled o svých spolužácích, když má Uninova spoustu poboček v různých odlehlých částech republiky, a v situaci, kdy většina z nich studuje dálkově?

         Co se týče těch ruských majitelů, rozhodně bych to nepodceňoval. Uninova může mít třeba 99% studentů úplně standardních, ale stačí aby tam ti majitelé pustili nějaké 1% "vorů v zakoně" (to je čistě ruský koncept), kteří budou mít za úkol infiltrovat české soudnictví a české státní zastupitelství. To nikdo nedohledá, matrika studentů patří cizímu státu, a vůbec tu v ČR nemusí nikomu potvrzovat, zda je či není absolvent. V extrémním případě si někdo může i sehnat bianko slovenský diplom, a za absolventa Uninovy se prohlásit sám.

         reagovat zde
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2011 17:14:28, MichalM) Já vážně netuším, co bych Vám měl odpovědět kolego...infiltrace českého právního systému Ruskem? Jenom se děsím, kdy se dozvím, že za naší školou stojí skupina mimozemských chobotnic. Nespekulujete tak trochu?
          Nepopírám, že v naší správní radě sedí Ruští občané a nepopírám, že naše škola udržuje s některými Rusy přátelské vztahy, ale co tu tvrdíte je paranoidní. Podívejte se po veřejných VŠ a zkuste dát dohromady všechny studenty "z východu". Bianko diplomy vážně necháme stranou, je to výmysl a i kdyby nebyl, těžko Vám ho vyvrátím. Pro takové podvody není třeba chodit daleko, našel byste je určitě na každé druhé univerzitě ;)
          "Spousta" poboček (slovy dvě) v "odlehlých" koutech republiky (slovy moravská metropole Brno a slezská metropole Ostrava) mi zní taky dost nadneseně.
          Čistě pro mojí informaci, proč máte potřebu dokázat (internetu, této diskuzi, mojí osobě), že jsme škola zahalená závojem tajemna a že je na nás zákonitě něco špatně? Vím, že jste tu napsal pouze pár příspěvků, tato otázka by byla spíše na uživatele Kenny, ale stejně... :)

          Já si navštěvování této diskuze již bohužel zařadil do denního programu, protože mi nepřijde fér, aby lidé, kteří mají o studium na naší škole zájem, byli odraženi takovou haldou blábolů, která se den ode dne nabaluje...

          MichalM reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2011 13:45:37, soptik) Mozna bys mel pri kazdem prispevku zduraznit i to, ze skola poskytne pravnicke vzdelani, ktere je na zaklade mez. smlouvy uznavano v CR, avsak nezapisu CAK to vim 100% cekam na zapis. Nelze se stat justicnim cekatelem, ani notarskam. S ohledem na to, je to skola, "pouze a jen pro ziskani" titulu. Nikoliv pro uplatneni v praxi reagovat zde
           • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.02.2011 22:55:56, Petr) Ano, postoj ČAK není v současné době ideální, viz část diskuze ze schůze ČAK ze dne 21.1.2011:

            Představenstvo dále projednalo podnět JUDr. Radima Mikety ve věci dopisu Mgr. Markéty Fialkové, provdané Přibylové, ve věci uznání její kvalifikace získané absolvováním fakulty práva na Bratislavské vysoké škole a toho, že ČAK o její žádosti dosud nerozhodla. Po obsáhlé diskusi představenstvo ukládá předsedovi a tajemníkovi, aby se pokusili projednat tuto problematiku s ministrem školství, a tato věc se zařazuje na program únorového jednání představenstva.

            Avšak v praxi je přece i bez možnosti realizace v advokacii bezpočet příležitostí působit v právní sféře například jako podnikový právník či státní správa. Kdyby všichny absolventi státných právnických škol uvažovali jako Ty, tak vyjma těch, kteří se chtějí uplatnit v některé z profesních komor, by všichni ostatní mohli své tituly vyhodit. Ale to jistě nedělají a domnívám se, že jich není málo a možná ta část, která do žádné komory nemíří, může být i majoritní z celkového počtu každoročních absolventů. Není tedy škoda zaujímat k právnickému vysokoškolskému titulu tak negativní postoj? reagovat zde
           • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.02.2011 09:03:14, Milan) Zdravím kolego,
            pokud vím tak nějaká absolventka tvé školy byla připuštěna do konkurzu na právního čekatele Městského státního zast. v Praze, po splnění kval. předpokladů. Tu nemožnost zápisu jako notářského koncipienta máš ze své zkušenosti? ČAK se odvolává na obsah a rozsah obecného vzdělání v ČR který je jako vádní podmínka uveden v zák. o advokacii (dle mého názoru, právo urážející a ostudná obstrukce). Např. v Exekučním řádu s ohledem na stavovské předpisy zatím tato podmínka není a tedy nevidím důvod absolventa Vaší školy nezapsat. reagovat zde
            Email: rondoclubseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.03.2011 08:55:10, Petr) A je to tady, CAK je oficialne proti zapisovani absolventu slovenskych skol, takze si nedelejte iluze. Dokonce navrhuje vyskrtnout i tech par co vzali jako koncipienty. Prikladam relevantni cast zapisu z posledniho zasedani predstavenstva CAK z 14. 2. 2011:

  bod 6. - zápisy uchazečů se zahraničním vzděláním do seznamu advokátních koncipientů
  Dr. Krym obsáhle informoval členy představenstva o problematice, která vzniká v souvislosti se zápisy uchazečů se zahraničním vzděláním do seznamu advokátních koncipientů. V součinnosti s předsedou se opakovaně snažil tuto problematiku projednat s ministrem školství, který však z důvodu pracovního zaneprázdnění sjednané termíny zrušil. Základním problémem je to, že na území ČR působí instituce, které zajišťují vzdělání, jehož obsahem je výuka právnických předmětů, avšak tyto subjekty nemají akreditaci k poskytování vzdělávání v oboru právo na našem území, případně je akreditace udělena pouze k poskytování vzdělání v bakalářském studijním programu. Dochází k obcházení zákona o vysokých školách tím, že tyto subjekty deklarují, že zprostředkovávají vzdělání pro zahraniční vysoké školy, které mají v domovském státě licenci pro výuku práva v magisterských studijních programech. Ve skutečnosti však licence opravňuje k výuce tamního práva a licence se nevztahuje k výuce českého práva v rozsahu, v jakém jí provádějí tuzemské vysoké školy. Licence byla navíc vydána s přihlédnutím k podmínkám, které musí školy splnit v domovském státě, včetně podmínek materiálních a zejména podmínku obsazení pedagogického sboru. Vzdělání v ČR pak ale neprovádějí zmíněné vysoké školy v právu domovského státu, ale přímo zmiňované subjekty zřízené podle českého práva se sídlem v ČR (společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti a obecně prospěšné společnosti) vyučují české právo, výuku provádějí převážně čeští pedagogové, vše bez akreditace našeho ministerstva. Zahraniční vysoká škola pak vydá uchazeči vysokoškolský diplom. Zdůraznil, že žadatelé o zápis do seznamu koncipientů, kteří absolvovali popsané vzdělávání, urgují ČAK o zápis, případně o rozhodnutí. Pravdou je, že výbor ČAK pro srovnávací přezkum vzdělání získaného na zahraničních vysokých školách jedná o možnosti uznání vzdělání za srovnatelné již delší dobu, stanovení kritérií je však obtížné a očekával se také výsledek projednání věci s ministrem školství, k jednání však dosud nedošlo. Podle zákona ČAK nemá stanovenu žádnou lhůtu pro rozhodnutí, zápis do seznamu advokátních koncipientů rozhodnutím není a kterýkoliv z žadatelů se může obrátit na soud. V současné době probíhají dvě soudní řízení, v nichž dosud nebylo rozhodnuto.
  K tomu dr. Macková doplňuje, že na území ČR působí čtyři státem povolené vysoké školy a na základě mezivládní úmluvy se Slovenskou republikou z roku 1992 se uznává vzdělání získané na slovenských státních vysokých školách. Problém vzniká u Bratislavské vysoké školy práva, která vydává diplomy na základě výuky prováděné o.p.s. Uninova, a to je převážná část žadatelů o zápis do seznamu advokátních koncipientů, o nichž dosud nebylo rozhodnuto. Pokud jde o BVŠP, vzniklo podezření, že prostřednictvím společnosti Uninova obchází tuzemské předpisy o vysokoškolské výuce. Další problém spatřuje dr. Macková v tom, že do účinnosti poslední novely zákona o advokacii z 31. 8. 2009 se někteří tito absolventi do seznamu advokátních koncipientů zapisovali. Přítomný dr. Hoke informoval o průběhu svého zastoupení ČAK před Obvodním soudem pro Prahu 1.
  Neveřejná část.
  Konec neveřejné části.
  K tomu dr. Krym ještě dodává, že Vysoká škola ve Sládkovičově provozuje obdobnou praxi a využívá na územní ČR k výuce Bankovní institut vysoká škola, a.s.
  V diskuzi vystoupil dr. Brož, který doporučuje v každém případě zjistit co nejrychleji stanovisko výboru, avšak podle jeho názoru může představenstvo rozhodnout i bez takového stanoviska, neboť výbor byl zřízen zejména pro rozhodování v individuálních záležitostech. Podle názoru dr. Brože ve výše uvedených případech nejsou splněny podmínky pro zápis a v každém případě je zde možnost soudního přezkumu takového postupu ČAK. Dr. Brož navrhuje v tomto duchu přezkoumat, zda již zapsaní uchazeči splňují podmínky pro splnění k připuštění k advokátním zkouškám.
  Dr. Papež v diskuzi doporučuje v případě negativního rozhodnutí postupovat spravedlivě a dosud zapsaným koncipientům oznámit, že podmínky nesplňují.
  Po obsáhlé diskuzi představenstvo jednomyslně rozhodlo o tom, že ukládá legislativnímu odboru ve spolupráci s tajemníkem, dr. Hokem a dr. Všetečkou zpracovat podkladový materiál pro dubnové zasedání představenstva. Tento materiál bude předložen SAK za účelem jeho projednání a na společném zasedání představenstev obou komor. Poté bude zaujato obecné stanovisko ČAK k této problematice. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2011 14:23:33, Michal) Já našemu vedení také plně důvěřuji že za nás bude u ČAK bojovat, zvlášť když nám to teď v pátek normálně řekly. Sládkovičovo teď navíc dalo strategycky JUDr. panu Haškovi, tak ten je teď prostě taky na naší straně. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.03.2011 15:07:54, Róbert) Však hej, Slovensko má lepšie školy ako Česi. Uninova je jadnoznačně najlepšia škola, takovú Karlovku bych vidiel až na druhom mieste tesne pred Sládkovičovom. Pozri napríklad na ranking podľa Webometrics, je na to odkázané na webových stránkách Uninovy. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2011 01:29:49, hynek) Jste v ***i reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2011 10:56:33, HOvno) ty sám ses v p..í. náhodou včera nám řekli, že normálně se dá zapsat do Čak. :-D reagovat zde
   Email: spravniseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.03.2011 19:16:39, soptik) a kdo Ti to rekl, dej me na nej kontakt, rak si s nim popovidam a donesu mu podkladu k zapisu reagovat zde
    Email: preta2222seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2011 17:27:07, HOvno) musíš chodit třeba do školy a tam na nástěnce uvidíš informace k zapsaní do ČAKu. Podmínka je, že musíš mít Mgr. :-D což pochybuji.
     reagovat zde
     Email: spravniseznamcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.03.2011 21:05:29, Soptik) Informace na zdi me nezajimaji:-) Zkus si zavolat do Bratislavy doc. Zahorovi, pripadne do CAK a uvidis. Toto doporucuji kazdemu nez zacne met cokoliv spolecneho s UNINOVOU. Kdo by vedel o KOMKOLIV kdo je k dnesnimu dni jiz zapsan do komory, dam odmenu 5000kc. reagovat zde
      Email: preta2222seznamcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.03.2011 20:16:51, Petr) Podmínka zapsání do ČAKu je ta, že musíš mít Mgr. buď z UK, MU, ZČU nebo UP. Na to se nemusíš chodit dívat na nástěnku Uninovy. :):):) reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.04.2011 12:24:48, Soptik) Tak nejak predpokladam, ze teto debaty se ucastni jedinci inteligeni a alespon trochu poznamenani pravem at zu studenti, absolventi etc. Ale s ohledem na prispevky viz vyse se pravdebodobne toutou problematikou bavi kde kdo. Takze presne vytah zakona o advokacii:
       § 37
       (1) Komora zapíše do seznamu advokátních koncipientů každého,
       a) kdo má plnou způsobilost k právním úkonům,
       b) kdo získal vysokoškolské vzdělání v oboru právo
       1. v magisterském studijním programu studiem na vysoké škole v České republice1b), nebo
       2. studiem na vysoké škole v zahraničí, pokud je takové vzdělání v České republice uznáváno za rovnocenné vzdělání uvedenému v bodě 1 na základě mezinárodní smlouvy, kterou je Česká republika vázána, anebo pokud takové vzdělání bylo uznáno podle zvláštního právního předpisu1c), a současně takové vzdělání odpovídá obsahem a rozsahem obecnému vzdělání, které lze získat v oboru právo na vysoké škole v České republice,
       c) kdo je bezúhonný,
       d) komu nebylo uloženo kárné opatření vyškrtnutí ze seznamu advokátních koncipientů nebo na něhož se hledí, jako by mu toto kárné opatření nebylo uloženo, a
       e) kdo je k advokátovi nebo ke společnosti v pracovním poměru sjednaném na stanovenou týdenní pracovní dobu podle zvláštního právního předpisu14c

       Rad bych poprosil vsechny vecnou spravnou tvrzeni a jejich podporeni vecnymi argumenti.


       Soptik
       reagovat zde
       Email: preta2222seznamcz
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.04.2011 15:49:44, Petr) Jestli poukazujes na bod 2, tak o tom, zda je zahranicni vzdelani ekvivalentni ceskemu, rozhoduje CAK. Z minuleho zapisu CAK je patrne, ze vzdelani ziskane na Uninove za ekvivalentni pro potreby zapisu mezi advokatni koncipienty povazovano neni. Ja osobne pokladam studium na jakekoliv slovenske skole za substandartni. To by tady v CR nemohlo jinak studovat desitky tisic Slovaku, sami hlasuji nohama. Obracene to neplati. O to vic je pochybna jakakoliv existence takovychto pobocek. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2011 18:17:31, hynek) ha ha ha ha ha ha reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.04.2011 19:24:44, Alena) Dobrý podvečer !!

  Nemůžu si odpustit přidat sem svůj příspěvek. Po hodinové četbě vložených příspěvků jsem dospěla k názoru jako většina lidí, kteří zde UNINOVU obhajují. Prvním rokem navštěvuji nejmenovanou vysokou školu a musím podotknout, že nevidím jediný důvod, proč by lidé studující na UNINOVĚ měli být odsuzováni. Je to jen snad z toho důvodu, že se na této škole vyžaduje školné ? V minulých letech jsem naprosto odsuzovala soukromé školy a to jen z důvodu, že jsem měla mylné informace a myslela jsem, že opravdu se právnické vzdělání
  ( či jiné vzdělání ) dá koupit. Ano, určitě u některých škol to jde, ale teď si zde položte otázku. Neděje se toto i na ,,prestižních´´ státních školách ? Byla snad kauza státní
  ,, prestižní´´ školy Právnického vzdělání v Plzni bez dopadu na oné názory ??? A není to jediný případ, dle mého názoru se toto děje i na jiných školách, ale v Plzni to pouze prasklo. Lidí, kteří si myslí, že to tak chodí, je mi opravdu líto. Respektive, nemá se v budoucnu platit i státní škola ? To už tedy také nebude prestižní ? Trošku se prosím zamyslete.

  Mám velmi dobrého kamaráda na Pr UK a musím říci, že některé zápočty jsou zde úplně zadarmo, respektive za účast. Těším se na den, kdy absolventi UNINOVY budou přezkoumáni, projdou a budou se činit svému povolání !!

  S pozdravem

  Alena K.

  reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.04.2011 08:23:49, Nela) Dobrý den, zaslechla jsem, že VŠ Uninova má všechny předpoklady pro studium práva i akreditaci, ale obávám se, že po dokončení studia na této škole by mě nemusela příjmout advokátní komora. Přece jen, právníků je u nás mnoho a když už příjímají, tak ze škol jako je Univerzita Karlova.. reagovat zde
  Email: rnelaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2011 19:53:29, peep) Nezapíší Vás, studujte raději na kvalitní státní škole.
   viz. příspěvek ĆAK výše:

   ...dr. Macková doplňuje, že na území ČR působí čtyři státem povolené vysoké školy a na základě mezivládní úmluvy se Slovenskou republikou z roku 1992 se uznává vzdělání získané na slovenských státních vysokých školách. Problém vzniká u Bratislavské vysoké školy práva, která vydává diplomy na základě výuky prováděné o.p.s. Uninova, a to je převážná část žadatelů o zápis do seznamu advokátních koncipientů, o nichž dosud nebylo rozhodnuto. Pokud jde o BVŠP, vzniklo podezření, že prostřednictvím společnosti Uninova obchází tuzemské předpisy o vysokoškolské výuce. ...

   S tím neuděláte nic, je to legitimní právo vkomory jakožto eřejnoprávní korporace. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.04.2011 14:46:17, David Ondrejkovič) Aktuálně:

  Dnešní stanovisko ČAK: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=6877 reagovat zde
  Email: david.ondrejkovicgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.04.2011 15:36:41, Jan) "ČAK stále hledá cesty, jak vzniklou otázku řešit tak, aby jejím postupem nevznikala uchazečům zbytečná újma":D

   Ti, co vystudovali tady, jsou prostě bozi. Jiní, co se učili to samé tady jsou plebs.

   Není tohle náhodou diskriminace ?

   Řekl bych že spíše ČAK stále hledá cesty, jak vzniklou otázku řešit tak, aby jejím postupem nevznikala ČAKu zbytečná újma"

   Čeho se tolik ČAK bojí? Ať tedy udělá tiskovou konferenci...
   reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.04.2011 16:03:13, David Ondrejkovič) Ještě citace z dnešního e-mailu Ředitele odboru vnitřních věcí Slovenské advokátní komory:

    "SAK paneuropsku vysoku skolu nespochybnuje, CAK to robi udajne kvoli pobockam, ktore su v Cechach a ktorymi su podla ich nazoru obchadzane ceske akreditacne pravidla.
    Rokovalo sa o tom minuly rok, je to podla mojho nazoru v zasade problem medzi CAK a Paneuropskou vysokou skolou.
    Bratislavska Paneuropska vysoka skola posobi kvalitnym dojmom.“

    Případným opravovačům pravopisu sděluji, že citace je ve Slovenštině :-) reagovat zde
    Email: david.ondrejkovicgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.05.2011 15:14:13, David Ondrejkovič) Další info - tentokrát z dubnového zasedání představenstva ČAK:

   "Dr. Pejchal předložil představenstvu podkladový materiál týkající se problematiky zápisů uchazečů se zahraničním vzděláním do seznamu advokátních koncipientů. Podkladový materiál vypracoval legislativní odbor ve spolupráci s tajemníkem komory, dr. Hokem a dr. Všetečkou. Včerejšího dne však jeden z členů výboru (prof. JUDr. Jaroslav Fenyk) rozeslal členům představenstva obsáhlé odlišné stanovisko s žádostí, aby představenstvo při rozhodování vzalo jeho stanovisko v úvahu. S přihlédnutím k obsáhlosti a náročnosti tohoto materiálu, s nímž neměli členové představenstvo čas se podrobně seznámit, představenstvo jednomyslně odročuje projednání tohoto bodu na květnové zasedání."

   Originál zápisu ke stažení zde: http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2011_04_11.doc reagovat zde
   Email: david.ondrejkovicgmailcom
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2011 23:03:41, Karel) Spíše by měli ukázat ty stanoviska. Takhle jsou to kecy o ničem. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.05.2011 23:09:16, David Ondrejkovič) Můj dotaz autorovi "stanoviska":

     Vážený pane doktore,

     Z veřejně dostupných materiálů na webu ČAK - konkrétně ze zápisu jednání
     představenstva dne 11.4.2011 jsem se dozvěděl, že jste předložil v
     otázce problematiky zápisů uchazečů se zahraničním vzděláním do seznamu
     advokátních koncipientů své rozsáhlé stanovisko.

     Vzhledem ke skutečnosti, že se v současné době rozhoduji o studiu na
     Panevropské univerzitě - Fakultě práva, je pro mne jakákoli informace na
     toto téma velmi podstatná. Proto si Vás tímto dovoluji požádat, zdali by
     jste mi byl ochoten Vaše stanovisko poskytnout, případně alespoň jeho
     základní myšlenku.

     Uvedená škola je bohužel jedinou v ČR, která mi umožní (reálně) dálkové
     studium zvoleného oboru při zaměstnání a vskutku nerad bych zmařil
     investici svých celoživotních úspor do vzdělání, které mi nakonec díky
     "ochraně trhu" (svého druhu) k ničemu nebude.

     Děkuji za pochopení a za případnou odpověď!

     Mgr. David Ondrejkovič

     ****************************************************************

     Odpověď:

     Dobrý den pane magistře,

     Stanovisko jsem skutečně vypracoval, ale vzhledem k tomu, že jde o stanovisko interní povahy, určené toliko představenstvu ČAK, nemohu Vám ho bohužel poskytnout.

     S pozdravem,

     J. Fenyk reagovat zde
     Email: david.ondrejkovicgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.05.2011 12:52:34, Denisa) Dobrý den,

     já školu studuji, jsem ve 3 ročníku Bc. studia, dříve jsem studovala Masarykovu univerzitu (PrF) a získala tam také titul Bc. Z mého pohledu se jedná o studium náročné, stejně, jako na Masarykově univerzitě, navíc tam vyučují stejní profesoři a mají taktéž stejně vysoké nároky. Myslím si, že žádné úlevy zde nejsou, vše si musíme vydřít. Šla jsem zde, aby mohla dostudovat magistra, ale do budoucna to vidím spíše negativně, stále se něco s ČAK řeší a nic se neděje. Pokud chtějí přezkušovat, ať nás klidně přezkouší, mnoho studentů má předchozí vzdělání na PrF Masarykovy uviverzity, většina pochází z praxe, a na školu šli jen kvůli tomu, že jiná cesta bohužel k získání Mgr. nevede. Kdyby Masarykova univerzita měla studium dálkově, zůstala bych tam a plnohodnotně jej dokončila. Teď uvažujeme všichni, jak to s náma vlastně dopadne. reagovat zde
     Email: mdeniseznamcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.06.2011 12:42:17, David Ondrejkovič) Výňatek ze Zápisu z jednání 18. schůze představenstva ČAK, která se konala dne 18. 5. 2011 v zasedací
      místnosti hotelu Permon, Podbanské, Vysoké Tatry, Slovenská republika (celé je to tady: http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2011_05_18.pdf):

      *************************************************
      [tu cne]Uznávání vzdělání na zahraničních vysokých školách pro účely
      zápisů do seznamu advokátů a advokátních koncipientů.

      Tajemník předložil členům představenstva stanovisko ministerstva školství – odboru
      vysokých škol ze dne 26. 4. 2011, jímž zmíněné ministerstvo zaujímá stanovisko, že stát bez
      dalšího neuznává studium na pobočkách zahraničních vysokých škol na českém státním
      území a podle názoru ministerstva školství by bylo v rozporu s veřejným pořádkem
      poskytnout uznání vzdělání, které je zahraničním vysokoškolským vzděláním pouze formálně
      a předstíraně. O tyto případy jde zejména tehdy, pokud je příslušné studium zcela
      absolvováno na českém státním území v českém jazyce a podle studijního plánu, který sleduje
      obsah a rozsah magisterského studijního programu právo a právní vědy tuzemských vysokých
      škol. S přihlédnutím k nostrifikačnímu řízení ministerstvo metodicky povede vysoké školy
      k tomu, aby takové vzdělání neuznávaly.
      V této souvislosti doplňuje dr. Krym to, že představenstvo má k dispozici stanovisko dr.
      Jelínka, které bylo předloženo na dubnovém zasedání představenstva a oponentní stanovisko
      prof. Fenyka, které je v materiálech k tomuto bodu jednání.
      V diskusi vystoupila většina členů představenstva a dr. Všetečka seznámil členy
      představenstva se stanoviskem Sekce veřejného práva. V diskusi byly hodnoceny předložené
      materiály včetně obsáhlého stanoviska prof. Fenyka a v této záležitosti představenstvo
      většinou sedmi hlasů (jeden se zdržel) rozhodlo tak, že
      absolventi poboček zahraničních vysokých škol na území ČR nesplňují bez dalšího
      podmínku vzdělání pro zápis do seznamu koncipientů vedeného Českou advokátní
      komorou.

      Pokud jde o zahraniční absolventy slovenských vysokých škol , tato otázka bude projednávána
      na zítřejším společném zasedání vedení obou komor (zejména s přihlédnutím k reciprocitě a
      požadavku materiálního přezkumu) a následně bude zařazena na červnové zasedání
      představenstva.
      ************************************************************************

      Materiál ze společného zasedání ČAK a SAK dne 19.6. do této chvíle není na webu ČAK k dispozici. Ani na webu SAK se mi jej zatím nepodařilo dohledat. Nabývám dojmu, že je jakékoli zveřejnění plnohodnotného závěru k problematice PEUNI vs ČAK záměrně odkládáno proto, že z něj jako šídlo z pytle čiší snaha chránit monopol ČAK a zabránit jakékoli konkurenci, ať je již tento zájem zaštiťovaný jakoukoli záminkou. reagovat zde
      Email: david.ondrejkovicgmailcom
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.06.2011 20:32:01, Romča) Ze zápisu jednání 19. schůze představenstva České advokátní komory konané ve dnech 13. - 14. 6. 2011

    Bod 6. – Uznávání vzdělávání absolventů zahraničních vysokých škol
    V souladu s květnovým rozhodnutím představenstva předložil tajemník k přijetí stanoviska
    problém, který se týká zapisování absolventů zahraničních vysokých škol do seznamu
    advokátních koncipientů bez získání příslušného doplňujícího vzdělání v České republice. Po obsáhlé debatě, v níž vystoupili všichni členové představenstva, představenstvo přijalo
    stanovisko v tom smyslu, že u takových absolventů nejsou splněny všechny předpoklady pro jejich zápis bez dalšího a v tomto smyslu pověřuje tajemníka vypracováním příslušných
    odpovědí.

    http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2011_06_13.pdf


    Nevíte, co to konkrétně v praxi znamená?? Nevíte, zda se uvedené závěry týkají i Slovenských VŠ??
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2011 09:58:25, David Ondrejkovič) Podle mne se to slovenských VŠ přímo netýká, protože ČR a SR mají od okamžiku rozpadu federace v r. 1993 dohodu o vzájemném uznávání vzdělání bez dalšího. ČAK v případě PEUNI dlouhodobě zastává názor, že tím, jak v ČR zajišťuje provoz této slovenské vysoké školy obecně prospěšná společnost UNINOVA, dochází k obcházení zákona, protože PEUNI nemá zatím v ČR akreditaci ČESKÉHO Ministerstva školství. Její předchůdkyně - Bratislavská VŠ práva měla slovenskou akreditaci, ale tím jak se přejmenovala - musí dojít k tzv. "reakreditaci" - to je více-méně formální akt a kdo dělal akreditaci např. podle zákona 412/2005, tak ví, že se musí udělat všechny papíry formálně znovu, když se změní třeba jen cedule na dveřích a vše ostatní zůstává stejné. Slovenské Ministerstvo školství v současné době novou akreditaci PEUNI bez problémů připravuje a to včetně pracoviště PEUNI v Praze a v Brně (nebo v Ostravě - teď přesně nevím, ale podívám se později). reagovat zde
     Email: david.ondrejkovicgmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2011 12:24:40, Pete) Slovenske skoly jsou zahranicni skoly. Ty zavery se tykaji tedy i slovenskych skol. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.06.2011 17:10:23, kik) Samozřejmě se týkají všech VŠ. Argumenty typu "učíme se totéž" (kdekoliv, např. na pokoutného advokáta Lisseho "kursu pro rozhodce", jsou prostě liché, protože přece o to tady vůbec nejde. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.06.2011 22:06:16, Vlasta) Česká advokátní komora (ČAK) - Aktuality - NOVINKA ze dne 23.6.2011 :-(
     Sdělení k žádostem o zápis absolventů zahraničních vysokých škol do seznamu advokátních koncipientů vedeného ČAK
     http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=7108

     Pokud to chápu dobře, tak studium na UNINOVA je v České republice vlastně k ničemu? :-((

     Zajímalo by mě, jaký je přístup ČAK k právníkům, kteří některou z těch jediných 4 správných právnických fakult (tj. UK Praha, MU Brno, UP Olomouc nebo ZČU v Plzni) vystudovali před 20. lety a více a o zápis do seznamu koncipientů by žádali až nyní. Také by nebyli zapsáni s odkazem na skutečnost, že právo, které se učili je jiné, resp. rozdílné než to, které je v ČR platné v současné době? Asi ***ost, co? O to absurdněji působí přístup ČAK při argumentaci rozdílnosti práva ČR a SR, neboť mezi současným právem těchto zemí je bezpochyby menší rozdíl než mezi právem ČSSR a právem platným v ČR v současné době.
     Musí například právník, který se učil ještě "socialistickou ústavu" znovu do školy na jakýsi kurz současného ústaního práva?
     Někteří představitelé ČAK asi ztratili poslední zbytky soudnosti. Jejich ochranářské praktiky vlastního písečku se stávají čím dál více absurdními.

     Jak na vznikou situaci bude asi reagovat vedení UNINOVA? Doufám, že to nebude mlčení! ;-) reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2011 17:08:48, Henry) Advokátní komora zahájila tažení proti všem, zejména soukromým, školám, které nabízejí úplné právnické vzdělání v ČR a neovládá je akreditační komise MŠMT (zejména snadno ovlivnitelná Dvořáková) a advokátní komora. Týká se to také Uninovy. Studenti NEBUDOU zapisováni do advokátní komory. Doporučuji si přečíst zejména bod 6 zápisu z jednání 15. schůze představenstva ČAK konané dne 14.-15. 2 2011. ?luví se tam přímo o Uninově. Problém je v tom, že Uninova má akreditaci pouze pro Slovensko a na slovenské právo, v Čechách si zřídila pobočku a učí tu české právo, takže v rozporu s vlastní akreditací. Během max 2 let prosadí, že nebude uznávat ani Uninovu.
      Holt, kde vládně lobby a fobie z konkurence, tam nezbývá než zaplakat, neboť žádný soud v této zemi advokátní komoru, případně státní zastupitelství nesmete a občane, chceš-li, dej si nás k soudu (zde pak snad jen Štrasburg).
      Viz: http://www.cak.cz/assets/zapis_predstavenstvo_2011_02_14.doc reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.07.2011 17:56:18, Thwmas) Sám píšeš, že Uninova, PANEVŠ, nebo jak se to teď jmenuje, má akreditaci jenom pro Slovensko a na obor slovenské právo. Takže přes pobočky v ČR obchází akreditaci (jednoduše řečeno podvádí a rejžuje). Nebo snad máte v syllabech místo českého slovenské právo? reagovat zde
       Email: tom.havlikemailcz
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 15:08:46, David Ondrejkovič) Co je prosím pěkně českého např. na takovém Římském právu? :-)

        Ukázka právnických prasáren na kterých vydělává místopředseda ČAK JUDr. Petr Poledník: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/souhrn-nejdulezitejsich-informaci/prubeh-rizeni-pred-rozhodcim-soudem-pri- hk-cr-a-ak-cr.html

        .....to jen aby jste neměli zbytečné iluze o křišťálově čistých charakterech současného vedení této instituce nebo alespoň jednoho jejího místopředsedy........ Taková právnická prostituce :-)

        A tihle nám chtějí kázat o obcházení zákona? reagovat zde
        Email: david.ondrejkovicgmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 17:00:58, Thwmas) To snad ani nemůžete myslet vážně... Římské právo se učí všude, protože je základem pro občanské zákoníky ve většině zemí na světě. Takovou propagaci si snad nezaslouží ani tahle paškola. reagovat zde
         Email: tom.havlikemailcz
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 15:22:28, David Ondrejkovič)
      Citace ze stanoviska ČAK:
      "....Zcela určitě problémy nastávají v případě, kdy uchazeči neabsolvovali studium v zahraničí, nýbrž v České republice, přičemž toto studium je organizováno neškolskými subjekty podle studijních programů českých vysokých škol, v českém právu, v českém jazyce a zahraniční vysoká škola takovým absolventům vystaví vysokoškolský diplom. Takové studium není v České republice akreditováno, neprobíhá podle podmínek akreditace udělené zahraniční vysoké škole v domovském státě a příslušný akreditační orgán domovského státu nevykonává a ani nemůže vykonat na našem území státní správu v oboru vysokého školství......"


      Citace z odpovědi slovenského Ministerstva Školství:
      "....Práva uskutočňovať študijný program právo v dennej a externej forme štúdia boli priznané Fakulte práva tejto vysokej školy, ktorá má svoje sídlo v Bratislave. V súčasnom období prebieha akreditačný proces aj pre pracoviská tejto vysokej školy v Žiline, Brne a v Prahe...."
      (podepsána Zuzana Brčáková, odbor vysokoškolského vzdelávania, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Stromová 1, 813 30 Bratislava, tel. č.: 02/593 74 248, fax: 02/593 74 383, e-mail: zuzana.brcakovaminedusk)
      reagovat zde
      Email: david.ondrejkovicgmailcom
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 16:48:20, Pete) Mozna by bylo dobre si uvedomit, o co tu vlastne bezi. Pokud chcete byt advokatem, musite byt absolventem jedne ze ctyr verejnych skol, ktere nabizi studium prava. Konkretne to jsou UK, MU, UP, a ZCU. Je dost mozne, ze se tento klub jeste zuzi na tri pokud ZCU prijde o akreditace. Mozna by advokatni komora vzala na milost nejakeho absolventa Oxfordu, Cambridge, Harvardu nebo Columbie, ale rozhodne si mezi sebe nepusti nejake absolventy MIPPu, Sladkovicova nebo Uninovy.

       Je sice pravda, ze ten zakon o advokacii dava nejakou teoretickou moznost proniknout do advokacie absolventum typu Uninova, ale takhle to rozhodne nebylo mysleno, a ani tak to advokatni komora nechape. Vsichni absolventi tech vychodnich skol se muzou vztekat, podavat ruzna dovolani, nebo se soudit, ale to nemeni nic na tom, ze se do advokatni komory nikdo z techto lidi nedostane. Asi tak. Akorat si namasti kapsu ti rusti zakladatele, a vam zbydou oci pro plac. reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 16:56:56, David Ondrejkovič) 1) Žádná z těch ČAK uznaných škol NEUMOŽŇUJE dálkové studium
        2) Právnické vzdělání je užitečné pro mnoho RŮZNÝCH zaměstnání či podnikatelských aktivit - advokát je jen JEDNÍM z mnoha možných
        3) Poledníka bych se o "laskavé přijetí do ČAK" rozhodně nedoprošoval - musel bych se u toho pozvracet
        4) Žádný monopol netrvá věčně :-) reagovat zde
        Email: david.ondrejkovicgmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 17:07:44, David Ondrejkovič)
         A propos - proč jsou tedy vůbec nutné advokátské zkoušky? Tímto svým postojem říká ČAK, že vlastně k ničemu, neboť zjevně nedokážou prověřit skutečnou způsobilost k povolání advokáta, zatímco diplomy z vybraných škol ji prověřit dokážou.

         Prostě jim ta snaha o bránění konkurenci (a zachování svých neoprávněně vysokých výdělků z nekonkurenčního prostředí) z toho trčí jako šídlo z pytle a můžou si na svých webových stránkách v trapném designu 80-tých let krafat jaké ***osti chtějí! Tyhlety známe :-) reagovat zde
         Email: david.ondrejkovicgmailcom
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 22:21:19, Pete) 1) Smula.
         2) Good luck.
         3) Neda se nic delat.
         4) Neni pravda, dokonce ani ne v obchodnim svete (napr. De Beers v obchode s diamanty), natoz v advokacii.

         Pravnicina je obecne povolani, ktere muze delat skoro kazdy, a jediny zpusob jak zajistit prosperitu pro tuto skupinu lidi je drzet ho v exkluzivni rovine s ruznymi prekazkami pro vstup. Proto jsou tu jenom 3-4 verejne skoly s omezenym poctem studentu, z nichz navic jeste jenom zlomek se realizuje v advokacii.

         Muzete si tu argumentovat jak chcete, ze to je nefer, at vas mezi sebe pusti, ale stejne nic nezmuzete. Pred Uninovou tady byl MIPP, ten mel dokonce nostrifikace v Plzni, fungovalo to snad skoro 10 let, a vysledkem je, ze zadny z jejich absolventu neni v advokacii, bud je tam vubec nevzali, nebo je dokonce zpetne vyskrtli.

         reagovat zde
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 22:25:21, David Ondrejkovič) Znovu opakuji, že mi je ČAK vcelku u p**ele! Dovedu si s právnickým vzděláním představit i poctivější a mravnější povolání než je advokát (čest těm nemnoha výjimkám). reagovat zde
          Email: david.ondrejkovicgmailcom
         • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.07.2011 22:27:56, David Ondrejkovič)
          a děkuji, že jste zde konečně veřejně přiznal pravý důvod: "...jediny zpusob jak zajistit prosperitu pro tuto skupinu lidi je drzet ho v exkluzivni rovine s ruznymi prekazkami pro vstup..." reagovat zde
          Email: david.ondrejkovicgmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2011 18:52:18, Uli) Takže,moje dcera dnes dostala rozhodnutí o přijetí na Uninovu-práva.Maká v zahraničí,aby si na to vydělala...Asi škoda peněz a orientovat se jinde:) reagovat zde
  Email: ursulaF4seznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2011 08:17:41, David Ondrejkovič)
  Včerejší rozhovory v Českém rozhlase na téma poboček zahraničních VŠ v ČR a jejich akreditace by konečně mohly dát odpověď na mnoho shora uvedených otázek a "oddělit zrno od plev" tak, aby absolventi kvalitních zahraničních soukromých škol (kterou PEUNI bezesporu je - viz výše vyjádření příslušných slovenských státních orgánů) neměly problém s uznáváním svého vzdělání. Nutno podotknout, že vedení zákonem posvěceného kartelu jménem ČAK na to stejně zřejmě nebude brát ohled, ale aspoň klesnou morálně ještě níže tím, že jim akreditační komise Ministerstva školství vyrazí zase nějaký ten argument z ruky.

  Jeden rozhovor je zde: http://media.rozhlas.cz/_audio/2403527.mp3 a druhý zde: http://media.rozhlas.cz/_audio/2403142.mp3

  Pokud se to někomu nechce celé poslouchat a spokojí se s mým výcucem, tak podstata spočívá v tom, že by nová právní úprava měla nařídit pobočkám zahraničních VŠ (pod sankcí v případě neuposlechnutí) registraci u českého Ministerstva školství a toto by pak mělo možnost ověřit kvalitu vzdělání na této škole. reagovat zde
  Email: david.ondrejkovicgmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.08.2011 08:17:48, David Ondrejkovič)
  Včerejší rozhovory v Českém rozhlase na téma poboček zahraničních VŠ v ČR a jejich akreditace by konečně mohly dát odpověď na mnoho shora uvedených otázek a "oddělit zrno od plev" tak, aby absolventi kvalitních zahraničních soukromých škol (kterou PEUNI bezesporu je - viz výše vyjádření příslušných slovenských státních orgánů) neměly problém s uznáváním svého vzdělání. Nutno podotknout, že vedení zákonem posvěceného kartelu jménem ČAK na to stejně zřejmě nebude brát ohled, ale aspoň klesnou morálně ještě níže tím, že jim akreditační komise Ministerstva školství vyrazí zase nějaký ten argument z ruky.

  Jeden rozhovor je zde: http://media.rozhlas.cz/_audio/2403527.mp3 a druhý zde: http://media.rozhlas.cz/_audio/2403142.mp3

  Pokud se to někomu nechce celé poslouchat a spokojí se s mým výcucem, tak podstata spočívá v tom, že by nová právní úprava měla nařídit pobočkám zahraničních VŠ (pod sankcí v případě neuposlechnutí) registraci u českého Ministerstva školství a toto by pak mělo možnost ověřit kvalitu vzdělání na této škole. reagovat zde
  Email: david.ondrejkovicgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2011 09:57:28, Uli) Díky za info.Pokud dobře chápu, dokončené studium na Uninova bude uznané jako vysokoškolské vzdělání,na přijetí do ČAK to však nestačí...No,opravdu zvláštní..Cílené.Je to škoda,protože už jen to,že tato škola umožňuje dálkové studium,je velmi sympatické. reagovat zde
   Email: ursulaF4seznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2011 10:59:48, Láďa) Máte pravdu, to, že umožňuje dálkové (kombinované ) studium je velký tahák, ale je nutno si uvědomit, že i když veřejné školy mají pouze denní studium, lze si toto studium celkem upravit tak, že do školy nemusíte chodit často. Někde jsou možné invdividuální studijní plány, jinde si udajně lze povinné semináře navolit tak, že je máte večer. Případnou "nedocházku" na seminářích lze nahradit seminarní prací atd. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2011 11:11:45, Akademik) Tak kolegové, mám info, že MŠMT vydalo dne 14.7.2011 jednu z prvních nostrifikací absolventovi PEVŠ (dříve BVŠP): píše se v ní, že absolventovi dané školy se v ČR uznává diplom, titul, vzdělání v oboru právo a může vykonávat danou profesi. Podepsán Mgr.Jiří Nantl, LL.M. (nejedná se o žert, kopii dokumentu mám k dispozici)........ reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2011 07:51:04, standa) Toto je výborná zpráva, dík za info. Možná by nebylo od věci dát do placu více informací ohledně nostrifikace, zda ten úspěšný absolvent byl studentem PEVŠ v ČR nebo na Slovensku, co je k procesu nostrifikace třeba, a zda není možné zveřejnit (po úpravách) naskenovaný nostrifikačný dokument. Ještě jednou díky za informaci! reagovat zde
   Email: systolaseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.08.2011 18:20:25, Akademik) Máš to v mailu, názor si udělej sám....... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.08.2011 13:35:01, Lea) Nostrifikace ano, to snad bylo jasné. Ale nezapíšou jej do advokání komory! reagovat zde
   Email: schrankamojeseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2011 11:10:14, David Ondrejkovič)
  Poslední informace z webu ČAK:

  Doplňující informace k postoji ČAK při vyřizování žádostí o zápis absolventů zahraničních vysokých škol do seznamu advokátních koncipientů

  Vzhledem k tomu, že stále panují nejasnosti o tom, jak ČAK bude vyřizovat žádosti o zápis absolventů zahraničních vysokých škol do seznamu advokátních koncipientů, doplňujeme informace vyvěšené na webových stránkách ČAK dne 23. 6. 2011 následovně:

  • vzhledem k tomu, že právní řády jiných států a právní řád České republiky jsou v současné době již natolik odlišné, že studium práv v zahraničí nezaručuje dostatečnou znalost právního řádu České republiky, ČAK absolventy zahraničních vysokých škol do seznamu advokátních koncipientů zapisovat bez dalšího nebude

  • není vyloučeno, že si absolventi zahraničních vysokých škol následně doplní své vzdělání studiem na vysokých školách v České republice v takovém rozsahu, že bude možné konstatovat znalost právního řádu České republiky ve stěžejních oborech práva. Pak by bylo možné takové absolventy zahraničních vysokých škol do seznamu advokátních koncipientů zapsat. Nicméně v takovém případě bude každá žádost posouzena zcela individuálně, a to jak co do obsahu, tak i co do rozsahu studia absolvovaného v zahraničí a studia absolvovaného v České republice. V žádném případě nevzniká po absolvování jakéhokoliv doplňujícího studia, ať již řádného či mimořádného, automatický nárok na zápis

  • ČAK nebude zapisovat do seznamu advokátních koncipientů takové absolventy zahraničních vysokých škol, kteří zahraniční vysokou školu vystudovali zcela nebo z části na území České republiky v rozporu s ustanovením § 39 zák. č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, a to ani v případě, že by si takové studium doplňovali. Toto ustanovení určuje oprávnění působit jako vysoká škola na území České republiky, odlišná od státních a veřejných škol, následovně:

  „Právnická osoba, která má sídlo, svou ústřední správu nebo hlavní místo své podnikatelské činnosti na území některého členského státu Evropské unie, nebo která byla zřízena nebo založena podle práva některého členského státu Evropské unie, je oprávněna působit jako soukromá vysoká škola, pokud jí ministerstvo (rozuměj MŠMT ČR) udělilo státní souhlas.“

  • ČAK nebude zapisovat do seznamu advokátních koncipientů absolventy zahraničních vysokých škol, kteří neabsolvovali celé studium srovnatelné svým rozsahem se studiem na Českých vysokých školách v oboru právo (tj. navazující magisterské studium nenavazovalo na předcházející studium v oboru právo);

  • ČAK i nadále bude zapisovat absolventy zahraničních vysokých škol, kteří splňují podmínky uvedené v § 2 odst. 1 písm. b) a doloží požadavky podle § 35m odst. 1) zák. č. 85/1996 Sb., o advokacii, do seznamu evropských advokátů a absolventy zahraničních vysokých škol, kteří splňují podmínky uvedené v § 5a, 5b a § 5c téhož zákona, do seznamu advokátů.  JUDr. Ladislav Krym,
  tajemník České advokátní komory
  reagovat zde
  Email: david.ondrejkovicgmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2011 22:49:44, Aleš) Vážení kolegové,

   neměl jsem zájem reagovat na téma dané diskuze, ale považuji za nezbytné Vám stručně sdělit určité skutečnosti v souvislosti otázek nejen kolem citované nostrifikace, ale zejména zápisu resp. nezápisu absolventů BVŠP (PEVŠ) do seznamu advokátních koncipientů ČAK. Nostrifikaci jsem skutečně získal a to na základě rozhodnutí ministerstva školství ze dne 14.7.2011 a následně po odvolání proti zamítnutí žádosti o uznání vzdělání na PrF UK.

   Odůvodnění PrF UK nechci raději komentovat, nebudu si kazit příjemný večer...

   Pokud se týče slavné ČAK v Praze, nejsem schopen reagovat jinak, než tímto závěrem - Je možné ve století vědy, techniky, světového míru a lidského pokroku (ne rozkroku) vůbec pochopit, že někteří jedinci žijí stále buď ve století páry nebo další dosud nezaznamenali skutečnost, že již došlo k rozpadu mocné říše (pro ***ce nejde o římské dějiny)?

   Vážení kolegové, je to možné...

   ČAK ztratila poslední kousek cti, pro kus uslintaného žvance bude kolem sebe plivat, kopat, sdělovat a to veřejně veškeré uvedené ***ity, které jsou naprosto mimo mísu.... No, příkladným vzorem chování se tato dokonalá profesní organizace rozhodně nechová, nebo Váš názor je opačný?

   Nelze kázat pít vodu, když sami chlasčíte víno ze sudů...

   Tolik pro Vaši informaci.


   Hezký večer

   AH
   reagovat zde
   Email: alesholcakseznamcz
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.09.2011 08:23:55, Kenny) Kenny mel pravdu S06 S06 S06:

    http://zpravy.idnes.cz/konec-diplomu-v-azbuce-advokatem-se-stane-jen-provereny-absolvent-prav-1my-/domaci.aspx?c =A110916_132452_domaci_js reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.09.2011 18:58:51, mirek) ale špatná škola nejsme takže aspon něco reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.09.2011 18:34:09, Lojza) http://ff.cuni.cz/IFORUM-10902.html mluví se o nás i hezky reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.09.2011 13:38:19, Adam) Zde přikládám info o novele Zákona o advokacii, kde se mimo jiné uvádí to, že studenti zahraničních (Slovenských) právních fakult budou posuzování individuálně. Tedy student z UNINOVY - neprojde. Popřípadě je zde možnost doplnění vzdělání na české PrF. Bohužel forma studia, délka, či způsob plnění tohoto požadavku není nikde okomentován.


  Jednou možností tak teoreticky je vykonávání koncipientské praxe v SK, následná žádost o zapsání u Slovenské advokátní komory a následně pak žádost o zápis u ČAK jako tzv. usazený evropský advokát.

  PODMÍNKY ZÁPISU DO SEZNAMU ADVOKÁTŮ

  Zásadní věcnou změnou prošla podmínka právnického vysokoškolského vzdělání pro zápis do seznamu advokátů a advokátních koncipientů. Novela výslovně stanoví, že právnické vzdělání získané jinak než studiem v rámci magisterského studijního programu v oboru právo na vysoké škole v České republice (tj. např. studiem v zahraničí) musí svým obsahem a rozsahem odpovídat vzdělání získanému studiem v magisterském studijním programu v oboru právo na vysoké škole v České republice. Jedná se především o dostatečné znalosti právního řádu České republiky a práva EU/ES, které jsou nezbytným předpokladem pro řádný výkon advokacie v České republice. Tyto znalosti nelze dodatečně získat nebo doplnit výkonem právní praxe advokátního koncipienta, neboť jejím smyslem není nahradit vysokoškolské studium, ale příprava na povolání advokáta, tedy zejména získání praktických znalostí a dovedností pro aplikaci právních předpisů při poskytování právních služeb.
  Je nezpochybnitelné, že bez předchozího odpovídajícího právnického vzdělání nelze právní praxi advokátního koncipienta (natož advokáta!) dostatečně kvalifikovaně vykonávat. Právní praxe přímo navazuje na znalosti získané na vysoké škole a prohlubuje je tak, aby byl koncipient po složení advokátních zkoušek plně připraven poskytovat právní služby jako advokát. Tato změna je důsledkem neblahé praxe při nostrifikaci některých zahraničních vysokoškolských vzdělání, kdy byla (a do budoucna jistě i budou) uznávána za rovnocenná i taková zahraniční vzdělání, která se ani zdaleka neblíží svým obsahem a rozsahem vzdělání poskytovanému tuzemskými právnickými fakultami.
  Podmínkou pro zápis do seznamu advokátů a advokátních koncipientů tak bude dosažení vysokoškolského vzdělání odpovídající kvality, nikoli formalistické předložení nostrifikace zahraničního diplomu. Při zápisu do seznamu advokátních koncipientů (a obdobně při zápisu do seznamu advokátů) bude tedy Česká advokátní komora nově zkoumat, zda doložené vzdělání odpovídá svým rozsahem a obsahem vzdělání, kterého dosahují absolventi tuzemských právnických fakult. Nebude se pochopitelně jednat o rozhodování ve správním řízení – systém posuzování splnění podmínek pro zápis do příslušného seznamu zůstává stejný, tj. žadatel o zápis musí prokázat splnění všech podmínek včetně dosažení vysokoškolského vzdělání odpovídajícího rozsahu a obsahu, přičemž při splnění těchto podmínek má právní nárok na zápis do příslušného seznamu. V případě odmítnutí zápisu do seznamu v důsledku nesplnění podmínky obsahu a rozsahu vysokoškolského vzdělání tedy nepřichází v úvahu žádný opravný prostředek ani správní žaloba; neúspěšný uchazeč se však může domáhat zápisu do seznamu žalobou podanou k soudu v rámci občanského soudního řízení (§ 55b zákona o advokacii). reagovat zde
  Email: adam.michalekymailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.09.2011 07:17:03, Akademik) Ahoj, a kde jsi ten komentář četl? A zapomněl jsi na jednu podstatnou věc: euroadvokát musí doložit občanství daného domovského státu, kde byl do komory zapsán..... reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.10.2011 19:06:38, David Ondrejkovič)

  Citát:

  ".......měli jsme tam i zástupce z Panevropské vysoké školy z Bratislavy, což je soukromá vysoká škola, která má pobočku v Brně, v Praze i v Ostravě. A zajímavé ve slovenských poměrech je, že má akreditaci jak k magisterskému studijnímu programu, tak k doktorskému a možné je i habilitační řízení a jmenovací řízení, na rozdíl například od Právnické fakulty Univerzity Komenského, veřejnoprávní vysoké školy, která akreditaci v oboru trestního práva ke všem stupňům ztratila, má akreditaci pouze k magisterskému studijnímu programu. Je to dynamicky se rozvíjející soukromá vysoká škola, která splnila podmínky akreditačního řízení lépe, nežli veřejnoprávní."

  Je to odsud: http://ff.cuni.cz/IFORUM-10902.html (poslední odstavec)

  reagovat zde
  Email: david.ondrejkovicgmailcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2011 07:56:54, ARRA) Ranking fakúlt vysokých škôl v SR na základe porovnania ukazovateľov kvantity a kvality vzdelávania a výskumu - Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA),
  november 2011:
  http://www.arra.sk/sites/arra.sk/files/arra_sprava_2011.pdf
  Právnické fakulty viz str. 32 - 33 reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2012 21:02:26, Pája) Stanovisko Ministerstva spravedlnosti ČR ke kvalifikačnímu předpokladu vysokoškolského právnického vzdělání pro přístup k právnickým profesím:
  http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=8163
  http://portal.justice.cz/Justice2/MS/ms.aspx?o=23&j=33&k=398&d =321108
  Tak nejen Advokátní komota, ale už i Ministerstvo spravedlnosti ....
  Má ještě smysl studovat právo na slovenské VŠ? Jak se k tomuto stanovisku postaví funkcionáři UNINOVA? reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2012 13:41:12, elf) Není zde napsaný k věci nic.Nikdo zde nenapsal,že se neuznávájí slovenské VŠ.Smysl studovat má vždycky.Pokud si na to někdo dokonce vydělá tak mě to vůbec nevadí.Podle mě se zde jedná o jasnou diskriminaci.Ta škola špatná neni. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2012 17:41:05, Inkvizitor) Nesmysl. O diskriminaci by se jednalo v případě, že by se neuznávalo paušálně studium v SR - nicméně např. proti slovenským lékařům nebo inženýrům nikdo nic nemá. Takhle je to jen zjevný doklad toho, že příslušná škola je odborníky pokládána za (velmi kulantně řečeno) neposkytující dostatečné vzdělání. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2012 05:26:13, Ivan) Větší ***ost jsem dlouho neslyšel.Když někdo ani neví co je diskriminace je to smutný.Když někdo uzná někomu něco a druhému to stejné neuzná tak to je diskriminace a to se děje v tomto případě. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2012 19:00:14, elf) Je to diskriminace.Tato škola má v současnosti 5 fakult a na třech přiznané habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem včetně té fakulty práva.Tyhle stupně nemá ani právnická fakulta v Olomouci a o Plzni ani nemluvím.Podle mě to špatná škola neni.Je to jen strach z konkurence.A odborníci tuhle školu chválí viz prof. Jelínek http://ff.cuni.cz/IFORUM-10902.html reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2012 21:56:59, Cicero) Obcházení akreditace je kálením na základy práva. Právnická škola, která se profiluje především tím, že veřejně kálí na základy právního řádu a na svoji obhajobu se pokouší tvrdit, že její výkaly nepáchnou, si nic než opovržení nezaslouží. Právo bez morálky nemá nejmenšího smyslu. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2012 23:47:26, d) Strach z konkurence jak říká elf reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.09.2012 22:37:50, candát) Mno, tak na právo tady kálí všechny právnické fakulty. Stačí se podívat na mezinárodní úmluvy o prostupnosti oborů, českého vysokoškolského zákona a vnitřních směrnic právnických fakult...
    Nikde na českých PF neexistuje prostupnost z Bc. (ačkoliv to mezinárodní smlouva přímo nakazuje)
    Nikde na českých PF vám neuznají jinou zkoušku (ačkoliv to mezinárodní smlouva přímo nakazuje - viz ECTS) než z jiné PF, a to ještě z oboru právo
    Nikdo na českých PF z příbuzného oboru (ačkoliv to zákon umožňuje) nemá šanci si udělat rigo
    Nikdo na českých PF z jiného oboru než z oboru právo (ačkoliv to mezinárodní smlouva přímo nakazuje) nemá šanci se dostat na PhD. na PF, a to že v Brně píší, že se mohou dostat, pokud mají nějaké odborné publikace, tak to je a) kec )nikdo takový tam neexistuje) a b) nesmysl, protože odborné publikace jsou především na/po PhD. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.10.2013 17:45:06, No ty jsi ale znalec) "Nikde na českých PF neexistuje prostupnost z Bc. (ačkoliv to mezinárodní smlouva přímo nakazuje)"
     Program Právo a právní věda je dlouhý magisterský, nikoliv navazující magisterský. Proto, i kdyby nějaká taková smlouva existovala (jako že neexistuje, je plně v pravomoci té které vysoké školy, aby stanovila podmínky pro přijetí na navazující magisterské studium), na toto studium by se nevztahovala.

     "Nikde na českých PF vám neuznají jinou zkoušku (ačkoliv to mezinárodní smlouva přímo nakazuje - viz ECTS) než z jiné PF, a to ještě z oboru právo"
     Uznání zkoušky není povinností. Povinnou je pouze hodnocení podle ETCS, o vlastním uznání pak rozhoduje nikoliv název předmětu, ale jeho obsahová náplň. Předmět může být uznán (pokud je shoda dostatečná), neuznán (pokud je shoda nedostatečná) nebo uznán po složení rozdílové zkoušky (pokud je shoda velká, ale chybí několik málo klíčových témat).

     "Nikdo na českých PF z příbuzného oboru (ačkoliv to zákon umožňuje) nemá šanci si udělat rigo"
     Vyložená nepravda. § 46 nehovoří o příbuzném oboru, hovoří o tomtéž oboru.

     "Nikdo na českých PF z jiného oboru než z oboru právo (ačkoliv to mezinárodní smlouva přímo nakazuje) nemá šanci se dostat na PhD. na PF, a to že v Brně píší, že se mohou dostat, pokud mají nějaké odborné publikace, tak to je a) kec )nikdo takový tam neexistuje) a b) nesmysl, protože odborné publikace jsou především na/po PhD."
     Tak především, taková mezinárodní smlouva neexistuje, jde pouze o tvoji dosti mimózní interpretaci toho, že v principu umožňuje jakékoliv magisterské studium pokračovat v jakémkoliv doktorském studiu. Pouze v principu, případné podmínky jsou v kompetenci příslušné vysoké školy - např. na řadě lékařských fakult je doktorské studium v klinických programech určeno výhradně absolventům všeobecného resp. zubního lékařství.
     Dále je samo tvrzení nepravdivé - doktorským studentem na PF MU je např. Mgr. Havlíčková (od roku 2011, Mgr. v oboru učitelství dějepisu). reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2012 21:33:13, Týna) Je tu nějaký současný student ??????? :) reagovat zde
  Email: Blontynagmailcom
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.10.2012 15:17:49, Dejv) Dobrý den.
  Jen bych se chtěl v krátkosti vložit do této diskuse. Ještě před nedávnem jsem zde hledal nějaké informace o škole a trošku sem váhal. Nakonec sem se rozhodl se zůčasnit přijímacího řízení. Naštěstí se mi podařilo se dostat na Fakultu práva PEVŠ.
  A nemohu si stěžovat. Úroveň pedagogů je z 90% srovnatelná s PF UK. Co jsem tak brouzdal po internetu a zjišťoval si něco o místním sboru tak jsem zjistil že je tu 5 profesorů z PF UK, jeden ze západočeské a jeden z Masarykovy univerzity.
  Jsou to přivětiví a milí profesoři a jde vidět že ta motivace vyučovat tady opravdu je.
  Teď zrovna sedím na přednášce Římského práva kterou přednáší Jan Šejdl z PF UK a David Falada.
  Všechny kteří váhají jestli ano nebo ne za sebe doporučuju :)
  Hezký den reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.11.2012 10:14:26, Klára13) Ahoj, mohl by mi tady někdo prosím popsat jak probíhají přijímačky? Případně poradit nějakou literaturu, jak se na ně připravit...:) ...a otázka poslední nějaký výsledky přijímacího řízení, kolik se hlásilo, kolik brali??? :D díííkyy :-) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.11.2012 20:21:12, Mar) Na stránkách České advokátní komory byl dne 18.10.2012 zveřejněn článek: Odmítnutí zapsání absolventa PEVŠ do seznamu advokátních koncipientů potvrzeno odvolacím soudem, http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=10183 .
  Nemáte, prosím, k tomu někdo nějaké bližší informace (nejlépe text toho rozsudku)?
  Předem děkuji. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.02.2013 22:10:41, jenik) Jen by mě zajímalo, proč lidi chodí na soukromé právnické školy. Platí za to, (podle nich samotných) je to stejně náročné jao veřejné a nakonec pak stejně nemůžou soudit, dělat v advokacii, exekutora... A prosím neříkejte mi, že soukr. školy nejsou tak "komunistický" jako státní:) reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.03.2013 17:16:08, Miki) zkoušel už někdo aplikovat u ČAK uznání kvalifikace dle zákona č. 18/2004 ??? A s jakým výsledkem ??? reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. Jde studovat VŠE + Práva na UK? - Vysoká škola ekonomická v Praze
 2. UNINOVA - Ostrava - Panevropská vysoká škola
 3. Práva a ekonomie - budeme žít ve státě ekonomů a právníků?? - Ostatní
 4. Práva na UPOL nebo MUNI? - Výběr vysoké školy
 5. Uninova Brno - Informace o studiu
 6. přihlášky - práva + záchranná (ČZU X MUNI x ČZU x MENDELU) - Česká zemědělská univerzita v Praze
 7. Práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 8. Příprava na práva - Přijímačky, přípravné kurzy
 9. Práva - Ostatní
 10. Práva v Plzni - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 07.12.2023 12:00:56.