ZRUŠENÁ VŠ - UVEDLO PRÁVO 24.2.2009


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.02.2009 06:42:50, Blanka, zhlédnuto: 546x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Studujete v bakalářském programu na soukromé VŠ, platíte 24 tisíc korun za semestr, ale absolutně netušíte, že ministerstvo školství právě zrušilo váš obor. Navíc jediný obor, který je vůbec na škole vyučován. V této až hrůzostrašné situaci se teď ocitlo přes 100 posluchačů soukromé Vysoké školy cestovního ruchu a teritoriálních studií v pražských Holešovicích (VŠCRTS).

25. 2. 2009 04:06 - PRAHA
Právo má k dispozici aktuální rozhodnutí ministerstva školství. V něm stojí, že škole byla odňata akreditace tříletého bakalářského studijního programu Řízení cestovního ruchu se studijním oborem Cestovní ruch. Důvodem je nedostatečné personální zajištění a neodpovídající publikační činnost pedagogů.

Obor je vyučován teprve od října loňského roku. Podle slov rektora Otakara Němce má přes sto studentů. "Odnětí akreditace už není jen moje věc. To už je věc zakladatelů školy. Já se teď k tomu opravdu nemohu vyjadřovat. O této informaci zatím vůbec nevím,“ řekl v úterý Právu Němec. Krátce předtím tiskový odbor ministerstva školství na dotaz Práva zaslal oficiální rozhodnutí resortu o odnětí akreditace s podrobným odůvodněním.

Stále lákají uchazeče
Vysoká škola přitom stále láká uchazeče o studium. Na webových stránkách nabízí nejen kvalitní výuku zajímavých předmětů, jazyky s rodilými mluvčími, ale i studijní pobyty ve významných institucích v Česku a zahraničí.

"Nabízíme bakalářský obor Cestovní ruch. Jsme normální vysoká škola,“ sdělila v úterý Jitka Tajerová z VŠCRTS. Informace Práva, že ministerstvo právě obor zrušilo, ji šokovala: "Tak to jsem právě přišla o práci jakožto jediný zdejší administrativní pracovník.“

Ministerstvo vyřklo nad školou ortel s odůvodněním, že personální zabezpečení studijního programu, zvláště profilujících předmětů, je nedostatečné. "Vyučující působí ve vysoké míře na jiných vysokých školách, což vyvolává závažné pochybnosti o existenci dostatečného časového prostoru k výuce a souvisejícím tvůrčím činnostem,“ stojí v rozhodnutí.

To dále rozvádí, že odborné aktivity většiny vyučujících neodpovídají předmětům, které mají zabezpečovat. "Přístup vedení školy, které během krátké doby dvakrát výrazně obměnilo pedagogický sbor, ukazuje na naprosto nekoncepční přístup k zabezpečení oboru,“ napsalo ministerstvo.

Rektor se hlásí k závazkům
Rovněž ministerstvu vadí, že odborná a publikační činnost pedagogů neodpovídá předmětům, jež mají vyučovat. "Současný rektor VŠCRTS doc. Ing. Otakar Němec, CSc., který má vyučovat předmět management lidských zdrojů, působí v rozsahu 40 hodin na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze a dále působí v různých úvazcích na VŠ finanční a správní, VŠ ekonomie a managementu a VŠ manažerské informatiky a ekonomiky,“ kritizuje ministerstvo.

Němec byl v úterý sdělením Práva, že škole byla odňata akreditace, nepříjemně překvapen. "V případě, že by k odnětí akreditace došlo, je nutno učinit taková opatření, aby všechny závazky ke studentům, které by z toho vyplynuly, jak finanční, tak morální, byly po všech stranách vyrovnány,“ dodal.

Škola může podat rozklad

Referent tiskového odboru ministerstva Ondřej Gabriel následně mailem upozornil: "Teď běží 15denní lhůta, kdy může škola podat rozklad. Kvůli němu by se následně sešla rozkladová komise, která by původní rozhodnutí přezkoumala a vydala doporučení ministrovi – buď potvrdit, nebo vydat nové rozhodnutí. Konečné slovo má ministr.“

Obor Cestovní ruch je však podle Gabriela v rámci Prahy dobře pokryt a studentky a studenti by po dohodě mezi vysokými školami nemuseli mít problém s uplatněním. "Vrácení školného je věcí individuálních smluv a tedy smluvních stran. Tou ministerstvo školství není,“ uzavřel Gabriel.

Marek Přibil,PrávoEmail: blanka.prostinakovaseznamcz
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 14:52:13, Arne) Nebyla by to ani první ani poslední zlodějská soukromá škola reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.03.2009 15:16:45, klára) zajímalo by mě, které další školy konkrétně jsou dle vašeho soudu "zlodějské". máte osobní zkušenost? děkuji za odpověď. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 19:20:45, brou) Jelikož jsem i já byla krátce studentem této školy,mohu potvrdit,že vedení školy naprosto selhalo,baví se tam s vámi jako s žáčky první třídy.Nehledě na to,jsem se dočkala i vyhození z určité kanceláře..Po domluvě a podepsání smluv k individuálnímu studiu a samozřejmě zaslání peněz na účet školy mi ještě čtrnáct dní před zkouškami nebyl nikdo schopen dát skripta a vůbec uvést situaci na pravou míru.Vyslechla jsem si pouze poznámky stylu,že jsem se měla dostavit i když mi samo vedení školy slíbilo kontakt přes internet bez jediného problému,ale skutečná situace byla jiná.Když totiž zaplatíte potom už se s vámi nikdo nebaví...Nikomu nedoporučuji se na tuto školu hlásit.Na vlastní kůži jsem vše zažila a přístup lidí,kteří mají několik titulů před i za jménem mě opravdu překvapil.Shrnuto,já jsem zaplatila za služby které mi nikdy nebyly poskytnuty,ráda bych své peníze zpět...tomuto říkám dokonalé okrádání studentů či mladých lidí a naprosté zneužití důvěry..A to smutné je,že jsem nebyla jediná nespokojená.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.02.2009 22:10:47, Bobo) Se svými penězi se asi budeš muset rozloučit reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
 2. Panevropská Vysoká Škola - obor Právo - Panevropská vysoká škola
 3. Právo v podnikání - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
 4. Prosím o radu - právo, psychologie, nebo mezinárodní vztahy??! - Výběr vysoké školy
 5. Právo a právní věda - dálkově - souhrn možností - Ostatní
 6. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
 7. Mezinárodní univerzita Praha - Právo - Ostatní
 8. VŠE Podnikání a právo - Výběr vysoké školy
 9. Informace k oboru právo - Mezinárodní institut podnikatelství a práva
 10. Hledám spolubydlící (dívku) na kolej na ZS 2009 - PRAHA - Ubytování a stravování

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 13.07.2024 19:04:10.