JAKOU VŠ ZVOLIT?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.11.2008 08:35:45, laura, zhlédnuto: 1378x, reakcí celkem: 14Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhojky! Mám docela velký problém - existuje víc oborů. které by mě lákaly, ale nevím, jaký zvolit. Musím si vybrat, protože na všchny se nezvládnu připravit na 100% ( už totiž studuji jednu VŠ ).Váhám mezi mezinárodním obchodem na VŠE, andragogikou na UK a Právem ( na gymplu mě nejvíc bavily cizí jazyky Aj,Fj,Rj a ZSV). Zajímal by mě Váš názor. Děkuju moc, mějte se hezky L.:D
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.11.2008 21:39:27, Terka) V tvém případě bych určiě zvolila Mezinárodní obchod na VŠE - výborný obor, skvělé uplatnění, škola má dobré jméno. Navíc tam budeš mít cizí jazyky.

    Práva bych asi nebrala - je těžké se tam dostat (= vyžadují hodně času na přípavu na přijímačky), jazyků si tam moc neužiješ (tak maximálně odbornou latinskou terminologii) a se ZSV nebo právem na střední to nemá moc společného.

    Andragogika UK - tak o tomhle oboru toho moc nevím, asi si tam užiješ dost ZSV, ale nejsem si jistá uplatněním...i když přichází doba, kdy se vzdělávají čím dál starší lidé, takže to asi taky nebude zas tak špatné. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2009 21:44:57, ziri) Uplatnění má andragogika velké- o absolventy se rvou. Zatím je jen málo odborníků na lidské zdroje. Každá větší firma potřebuje personalisty a kouče, personálních agentur je taky spousta, vzdělávání dospělých se stále rozvíjí. E-learning zažívá boom. Kdo se nechce uplatnit v soukromé sféře nemusí se obávat- neziskovky nás taky chtěj a hodně. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.11.2008 21:50:25, Bára) To s tím právem není pravda....přijímačky budou formou scio, na což stačí důkladně projít ZSV (mně stačilo odmaturuj ze ZSV a nějaký lepší výcuc o EU) a na ty OSP to chce jen procvičit pár testů z loňska. Moje příprava byla všehovšudy dva týdny (zsv jsem uměla už od matury).
    Já bych zkusila vše i práva. S tím, že na tvém místě bych volila spíše práva, kde je taky široká možnost uplatnění a navíc tam neberou skoro všechny jako na VŠE (tam potkáš někdy fakt stupidní děvčátka) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.11.2008 19:22:41, Gita) Ahoj Baru! Myslím, že dnes už na každé škole se najdou jak chytří, tak hloupější studenti. Prostě to tak je. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.11.2008 19:23:56, janča) Pokud maturuješ ze ZSV, dějepisu a umíš dobře novodobé dějiny, má smysl to zkoušet do Plzně a do Prahy, jinak příprava na práva zabere opravdu spoustu času. Ano, někdo je natolik inteligentní, že mu stačí si projít pár testů z loňska a vezmou ho všude, 99% populace ale takhle inteligentní není. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.11.2008 21:21:03, Bára) Ano, to tak jistě je...ale prostě je určitě rozdíl mezi tím, když někam vezmou 20% a když na Vše berou já nevím 50%.

    Jinak když jsem se hlásila na práva (do Prahy), děják jsem si přečetla týden předem a stejně ho neuměla. Což nijak nevadí, když jsou ve scio testech z něj tak tři otázky. Na zsv je fajn matura plus si projet materiály o EU a Odmaturuj ze ZSV. A pak si projet staré scio testy.
    Neříkám, že stačí projet si jen testy z minulých dob, ano, máš pravdu skutečně nestačí. Ale na přípravu, jak jsem ji popsala, ten půl rok - čtyři mesíce skutečně postačí.:) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.11.2008 10:03:19, jan) No ja nevim ale ze by to zrovna na pravech byl sami intelaktual se rict neda...tak naucit se spousty poucek nazpamet to umi, ale zapojit mozek a pouzit intelek to se tam taky moc casto nevidi........... reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2008 13:44:28, Bára) Máš poněkud zvláštní představu. Poučky zpaměti se fakt neučíme. Ono je takový zažitý mýtus ve společnosti, že se učíme nazpaměť paragrafy...ale co, ať si to neznalí myslí :-D Aspoň budou s náboženskou úctou cálovat advokátům:D reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2008 16:57:02, Gita) A Baru, rosím Tě, přijímačky byly něco jako OSP a ZSV od Scia nebo to chtělo znát i něco z práva - terminologie, základy latiny, něco ze zákonů ... Díky za odpověď reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2008 17:00:12, Gita) Jé, promiň - má tam být PROSÍM TĚ ( ale to jsi určitě pochopila ) reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.11.2008 15:09:39, Malkin) No je pravda že někteří lidé jsou tu poněkud jednodušší, každopádně i já znám spousty lidí na právech co jsou uplně hloupý a jediné co umí je šprtat se do noci a citovat u zkoušek knížku stránku po stránce..navíc to procento přijatých je těžce neobjektivní..jen na naší fakultě na VŠE uspělo 23 procent letos a neboj...u nás je poměrně slušné síto takže ta hloupá děvčátka jak o nich mluvíš stejně nepřežijí ani do bakalářkyS10
          Btw. Líbí se mi jak se někteří pořád opírají do VŠE..rád bych se vás tedy zeptal : Kde jinde tady v ČR chcete kvalitně studovat ekonomii a ekonomické aspekty?? Já o žádné jiné ekonomce nevímS13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.11.2008 08:42:38, xxx) Omg si myslíš že lopatě utečeš?:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2009 09:25:47, Katika) ja sa tiez hlasim na vysku, kde mi treba zsv, mam s nimi dost problem...nahodou sa nenajde niekto kto by mi poslal zsv z minuleho roka? prosim prosim...vdaka :)ketrinfulazetsk reagovat zde
    Email: jablonska.katarinayahoocom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2009 21:39:39, ziri) Ahoj, studuju andragogiku na UK. Dostala jsem se i na práva, ale nakonec jsem tam nešla- andragogika je obor mého srdce.
    Příprava- andragogika- drtit zsv, přečíst si andragogiku od Beneše a Androdidaktiku od Mužíka (bude se to hodit i při studiu), hodí se i aplikovaná psychologie od Nicky Hays a pak se připravovat na IQ test- to je bohužel většinou dost těžký, je stejně relevantní jako test znalostí. Takže nadrcení se nestačí.Dále mít obecný kulturní přehled, hodně se ptali na literaturu (fakt na takový ptákoviny) a dějepis. Je to ale cedník a to strašnej. Když jsem dělala zkoušky hlásilo se 1050 lidí a vzali nás 50.Hlavní je bojovat.
    Co se práv týče tak teď pokud vím jsou potřeba jen scio testy- já s nima problém neměla, jsem byla zvyklá číst odborné texty a jsem jazykově nadaná což stačí. Kvantitativní část se dá naučit. Rada- projít si e-learningové kurzy, jít na všechny termíny, nevzdávat se po neúspěchu a zaškrtávat jen to čím seš si jistá, riskovat se nevyplácí.Klidně napiš mail, chceš li poradit. reagovat zde
    Email: petite.zirigmailcom, Web: petiteziri.blogspot.com

Podobné příspěvky:
  1. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  2. VUT X CZU (na jakou?) - Ostatní
  3. Nevím jakou vysokou školu studovat - Výběr vysoké školy
  4. Nevím na jakou vysokou, co dělat? - Výběr vysoké školy
  5. Který obor zvolit? - Výběr vysoké školy
  6. Jakou vysokou vybrat??? - Výběr vysoké školy
  7. Jakou SŠ? - Ostatní
  8. jakou školu (vš)? - Ostatní
  9. Jakou ekonomku si vybrat? - Výběr vysoké školy
  10. Na jakou VŠ? prosím poraďte mi :) - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.