Jaké jazyky se učit?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.07.2008 15:48:35, Ariana, zhlédnuto: 1561x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJaké cizí jazyky mají podle vás největší perspektivu a vyplatí se je učit? (Samozřejmě kromě klasiky AJ, NJ, to je dnes už samozřejmost). :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2008 15:56:50, Lada) Já bych šla do španělštiny, je hodně perspektivní, protože ji uplatníš nejen v Evropě, ale i v Jižní Americe, Mexiku... ještě dobrá je i francouzština a italština, i když už to neni tak výhodný jako špánina. A pak by podle mě byly dobrý i nějaký trošku exotičtější jazyky - arabština, čínština nebo japonština. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2008 16:02:14, Ariana) Máš samozřejmě pravdu, jenže člověk se musí soustředit na něco, protože všechno, pokud není zrovna polyglot, se nezvládne. :-)
    Arabšina mě dřív lákala. Teď jsem si vybrala studium skandinavistiky, dánštinu + švédštinu, které nejsou sice moc rozšířené, zato dost vzácné.
    Zajímá mne, jak pohlíží na jazyky ostatní, proto díky za názor. :)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2008 17:04:36, ooo) Ruštinu :o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2008 18:30:56, Lucka) Ariana: Lada neříká že se má někdo učit všechny vyjmenované jazyky, jen říká co je podle ní perspektivní. V tom je rozdíl.
    Ruštinu bych moc nebrala, pořád u nás převládá vůči ní averze kvůli dobám nedávno minulým, kdy byla povinná a celkově jsme byli pod nadvládou SSSR. Takže dneska umí rusky dost starších lidí a ani není moc velká poptávka na pracovním trhu.
    Dneska převládá orientace na západ, takže bych se učila nějaký západní jazyk - španělština, francouzština. Do popředí se i čím dál víc dostávají asijské a arabské státy, proto naprosto souhlasím i s tou čínštinou, japonštinou a arabštinou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.07.2008 22:42:04, xyz) Ruštinu nezavrhovat, ve světovém obchodě se uplatní, ruských firem je všude dost, poptávka po ní je. Starších lidí už moc rusky neumí a neumělo ani dřív. Znalost ruštiny je určitě výhoda. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 10:40:21, Olga) Já bych řekla, že by asi člověk měl studovat jazyky napříč rodinami. Takže jeden germánský (angličtina), jeden románský (francouzština/španělština) a slovanský (ruština - i s ohledem na východní trhy, které jsme rychle opustili a dnes je těžce dobýváme zpět). Jako nejperspektivnější se dnes uvádějí arabština a čínština, popř. japonština. Evropané se snadno domluví anglicky, takže ty ostatní evropské jazyky jsou v podstatě zbytečné... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 12:14:41, xyz) Za sto let budeme stejně všichi říkat Čiň piň Tiň a Salam Aalaikum. :o) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (27.07.2008 13:14:45, Ariana) To Lucka: ano, já jsem to tak pochopila, jen jsem to asi nešikovně napsala. S perspektivitou arabštiny, čínštiny atd. souhlasím, tyhle regiony půjdou nahoru a poptávka po odbornících s těmito jazyky poroste.
    S ruštinou ale nesouhlasím a naopak souhlasím s Olgou: východní trhy mají velkou perspektivu, a poptávka po ruštině docela je: za prvé jak správně říkáš, spousta našich firem dobývá ztracené trhy, a za druhé je u nás hafo ruských firem.
    S kombinací tří jazykových rodin souhlasím, aspoň člověk získá přehled o systému těchto jazyků. Ale je to těžké, lépe se učí jazyky podobné, tj. ze stejných rodin. Ale když se chce - člověk se naučí vše, jen musí doopravdy chtít a pracovat na tom. :-) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Jaké obory se vyplatí dělat kvůli zahraničí? - Ostatní
  2. Rady pro budouciho prvaka na Pdf (Cizi jazyky pro cestovni ruch) - Univerzita Hradec Králové
  3. Co studovat, jakou vybrat VŠ? + Jazyky - Výběr vysoké školy
  4. Z čeho se učit na příjimačky na LF MU? - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Jazyky - Výběr vysoké školy
  6. Management cestovního ruchu x cizí jazyky pro cest. ruch? - Univerzita Hradec Králové
  7. Školné - jaké vybrat - Ostatní
  8. cizí jazyky - Ostatní
  9. Na jaké VŠ studovat obor Fyzioterapie? - Výběr vysoké školy
  10. Dva cizí jazyky na ekonomických fakultách? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.