Kromě jiných veřejných vysokých škol působí učitelé VŠE na soukromých. Tam se z nich stávají vedoucí kateder, prorektoři či rektoři.
Názvem se naší škole podobá Vysoká škola ekonomie a managementu (VŠEM). Působí na ní celkem 32 učitelů z VŠE, mezi nimi prorektor, děkan nebo předseda Akademického senátu VŠE. Na katedře ekonomie a práva naši učitelé tvoří dokonce polovinu. Ředitelkou grantového fondu VŠEM je doc. Anna Kadeřábková, která v lednu odešla z Národohospodářské fakulty.
Někteří učitelé si s sebou na soukromé školy odnášejí i předměty, které vyučují na VŠE. Z anotace v systému PES je zkopírován popis jednoho z předmětů Vysoké škole veřejné správy a mezinárodních vztahů (VŠVSMV). S vymýšlením charakteristiky předmětu si nelámal hlavu ani jeden z prorektorů této školy, který současně působí na VŠE. Anotace předmětu na webových stránkách obou škol se liší pouze názvem předmětu, rozdělením věty a výměnou několika slov.
Rektorem VŠVSMV je prof. Ondřej Asztalos z katedry didaktiky ekonomických předmětů VŠE. Přivedl s sebou kolegy z katedry, z nichž dva jsou vedoucími nových kateder. Vedoucí ostatních kateder a prorektoři VŠVSMV jsou další učitele ze Žižkova. Celkem jich zde působí téměř třicet. Často učí podobné předměty jako na VŠE.
Vysoká škola hotelová (VŠH) je působištěm asi patnácti našich pedagogů. Její webové stránky uvádějí kancelář v Nové budově na Žižkově jako místo konzultačních hodin osmi z nich. U pěti vyučujících se dokonce kryje i jejich doba s konzultacemi pro studenty VŠE. Rektor VŠH prof. Jiří Jindra se ale brání: „Uvedené konzultační hodiny nejsou příliš využívány, slouží spíš jen pro kontakt. Zkoušení a konzultace probíhají samozřejmě tady.“
Jeho slova potvrzuje i studentka VŠH Hana Šustková: „Učitelé se většinou dohodnou a chodí za námi. Nevím o nikom z našeho ročníku, kdo by někdy jel na VŠE.“ Profesor Jindra, který stále ještě působí na katedře obchodního podnikání VŠE, dodává: „Jsou to většinou učitelé, kteří mají na VŠH dvě hodiny. Doufám, že tím neutrpí studenti mé bývalé alma mater.“
Kromě uvedených škol najdete učitele z VŠE například na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů nebo na Vysoké škole Škoda auto nebo v Bankovním institutu vysoké škole. Někteří pedagogové dokonce stíhají učit na několika školách najednou.
Zdroj: www.ilist.cz
Pro zajímavost
15.07.2008 09:03:37, Linda, zhlédnuto: 169x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
-
(15.07.2008 11:22:55, Honza) Linda - asi tak, asi tak. Na spostě veřejných vysokých školách je kvalita i podtatně horší ( jak studenti tak přednášky) než na soukromých !!!!! reagovat zde
-
(16.07.2008 10:12:35, Roman) No jo, tak to proste je. Na soukromych si vydelaji (a taky je tam vyuka moc nepali, daj to kazdemu) a na statni jdou delat vedu... Nedavno jsem o tom cetl tusim v Respektu. Problem je ten, ze stat je radne nezaplati a tak maji potrebu odbihat. Ale mel by tomu byt konec. Akreditacni komise tyto letajici profesory jiz brzy zatrhne. A pak soukrome skoly zacnou prichazet o akreditace... reagovat zde
-
(16.07.2008 11:14:53, Martina) Těžko se něco změní, dokud bude - možná zrovna na VŠE - profesor, který je zároveň vedoucím katedry, brát výplatu jen 25.000 Kč. Vyučující ve věku kolem 40 let bez Ph.D. si přijde asi na 16.000 Kč. Určitě existují veřejné VŠ, kde si s výplatami zaměstnanců dokážou poradit lépe, ale bude jich minimum. Proto jim nezbývá nic jiného, než "honit kšefty". reagovat zde
-
(16.07.2008 11:39:02, Roman) Blbé je to, že z toho těží soukromé školy. NAši profesoři se nám pak nevěnují tak, jak by měli, přebíhají mezi školama a ani na jedné neučí dobře... Na druhou stranu, můžeme se jim divit, když je tak mizerně platí? Ale je rpavda, že spousta škol platí docenty a profesory dobře. Na UK bere profesor přes 50.000, docent asi 35.000, tak proto odtud tolik neutíkají. Na VŠE je to ale bída a přitom ta škola vypadá dost bohatě... ale do lidí asi neinvestuje. Nevim... reagovat zde
-
(16.07.2008 12:29:54, Martina) to Roman: Podle toho co uvádíš, by ta částka odpovídala polovičnímu pracovnímu úvazku. Pak je to už o něčem jiném. Na listinách, které se mi dostaly do ruky, nebyla výše úvazku uvedena.
Hezky se říká něco o kovářově kobyle, co ...
Zajímavé informace o tom, jak velcí teoretici z VŠE zaváděli kapitalismus do praxe, může poskytnout obchodní rejstřík. Stačí si do vyhledávače zadat některá "velká" jména, angažmá např. jako statutární orgán či společník a pak jen žasnout.
reagovat zde
Administrace příspěvku
Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.
Pravidla vložení
- Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
- Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
- Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
- Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
- Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
- Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
- Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
- Je zakázáno používat vulgární slova.
- Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
- Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
- Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.
Pravidla zobrazení
- Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
- Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
- Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 05.11.2024 23:06:57.