Slezská univerzita

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.05.2008 12:24:43, Nela, zhlédnuto: 2030x, reakcí celkem: 9Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj je tu někdo, kdo má zkušenosti s Filosoficko-přírodovědeckou fakultou v Opavě?? Zajímalo by mě jakou má škola úroveň, vzali mě a rozhoduju se jestli tam jít nebo ne...

Email: 2alenseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.05.2008 19:56:16, Andrea) Jo já se připojuji. Mám stejný problém. Zajímá mě kombinované studium, specielně Němčina pro školskou praxi. Najde se někdo? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2008 21:46:03, Lenka) Ahoj já tam studovala veřejnou správu a regionální politiku a bylo to v pohodě, ale slyšela sjem, že jazyky tam jsou dost náročný reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.07.2008 21:58:27, ada) Ahoj, no já jsem se tam dostala na sociální patologii a prevenci, ale slyšela jsem že tedy nic moc... od známých reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.07.2008 22:21:47, Nela) Ahoj Leni můžeš mi prosím napsat něco podrobnějšího? Třeba co se ti na té škole líbilo a co naopak ne? A měla jsi i praxe? Díky za odpověď reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 08:29:00, peter) SU - jazyky jsou tu tezke; stredne je na tom informatika a robotika; matematici jsou uznavani solidni vyuka a bohate zazemi pro cesty do zahranici; verejna sprava a politika je asi lehka; stredni by melo byt osetrovatestvi a maji cesty do zahranici; pedagigika by mohla byt nejlehci; ucitelstvi netusim; historie je tez uznavana a ma solidni vybaveni a zrejme i dobrou vyuku; fotografove maji dobre zazemi vyuku netusim. ... tento nazor berte z povzdali, nestudoval jsem tu, jen znam ty lidi a drby kolem.
    Osobne bych si vybral historii, matematiku, jazyky, mozna fotografii, mozna informatiku, mozna osetrovatelstvi. Mrknete na weby jednotlivych ustavu. ... Doporucceni: Podle bohatosti a prehledneho usporadani muzete soudit na kvalitu vyuky. (treba muzu rici, ze informatici neumi s webem pracovat, ale robutci tu obcas behaji po chodbe a posledne probehla mezinarodni konference o dna pocitacich; pro obe oblasti najdete bohate webove stranky, jen ta uvodni je nic moc) reagovat zde
    Email: peter.mlichvolnycz, Web: http://www.volny.cz/peter.mlich/
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.09.2010 09:21:43, Martin J.) Názor Petra, který na SLU dělá správce stránekmusím mírně doplnit.... Osobně jsem na SLU dělal bakaláře (odstátnicoval jsem bez nejmenších problémů po klasických 3 letech), ale na navazující studium jsem šel ihned jinam udělat si Ing (taky už mám úspěšně za sebou)... Pokud bych měl srovnávat úroveň SLU s jinými školami, kde jsem měl tu čest studovat nebo působit....tak musím bohužel konstatovat, že SLU="děs a hrůza" a upřímně nechápu, že SLU ještě má akreditaci v celé řadě oborů...
      Nemohu než uvést pár postřehů k jednotlivým oborům a studiu celkově:

      Informatika - velmi teoretická, za přínosné bych považoval hodiny lektorů (akademické tituly si již nepamatuji a hledat je nemíním, snad jmenovaní prominou ) Sosíka, Kajzara a Kelemena. To, že jako absolventi budete umět něco praktického, ale moc nepočítejte...

      Angličtina- většina lektorů má vystudováno učitelství pro střední školy rovněž na SLU, jejich angličtina mnohdy velmi hrozná, o vstřícnosti vyučujících si můžete nechat jen zdát
      Schválně se zkuste zeptat na jiné vysoké škole, zda by vám umožnili přestup ze SLU, v 99% se moc vesele tvářit nebudou, protože znají úroveň. (snad kromě Ostravské univerzity, se kterou se dělí o některé lektory)

      Dějepis- shrnul bych to asi takto- otázky vám nedáme a učte se to z čeho chcete.... Státnice připomínají komedii - ráno se sejdou páni zkoušející na papírek strojem naťukají dvě otázky (pochopitelně, které předem nejsou k dispozici - dostupné jsou jen skutečně velmi rozsáhlé okruhy- které v podstatě říkají - musíte umět vše, podrobnost a materiály jsou na vás) a proto většina lidí studuje bakaláře i 6 let, mnohdy i pak neúspěšně... (a osobně si nemyslím, že by to bylo více ve studentech než v systému a lektorech).
      Schválně se zkuste také zeptat na jiné vysoké škole, zda by vám umožnili přestup ze SLU, v 99% se moc vesele tvářit nebudou, protože znají úroveň (schválně zkuste například Olomouc)

      Matika - zde musím souhlasit je známá a má úroveň (za určitě stojí slečna Čiklová - která je skutečně úžasná vyučující a člověk na svém místě a rovněž pana Stolína, nicméně kvalitní jsou téměř všichni)
      Fyzika - zde musím souhlasit je známá a dle doslechu má úroveň, nicméně nemám bližší zkušenost

      Hnihovnictví- chcete mít titul zadarmo, běžte sem, úrovní bych to srovnal snad jen s nějakým učňákem (doufám, že teď nějakému učňáku nekřivdím... )

      K ostatním oborům nemám dostatek informací ...

      Jako důležitou informaci pro všechny případné zájemce bych však uvedl fakt, že SLU snad jako jediná škola v ČR dává studentům pouze dva termíny zkoušek - 1řádný a 1 opravný (na jiných školách je běžné 1řádný 2 opravné) což dost komplikuje studium.

      Nicméně, abych neházel celou SLU do jednoho pytle, v Karviné je údajně kvalita výrazně vyšší. :-)
      Snad jsem někomu pomohl při rozhodování a dal mu také názor "z druhé strany";) reagovat zde
      Email: jurecinmailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.02.2012 16:42:02, beny) Tomu teda nevěřím, že by to bylo např. v Ostravě s úrovní studia lepší než v Opavě, spíš naopak. Znám celou řadu studentů a absolventů prezenčního i postgraduálního studia např. na VŠB FAST Ostrava, kteří nic neumí, dávají jim to zadarmo apod. Jinak je na VŠB Ostrava, ale i jinde dost běžné, že si drží studenty co nejdéle, aby měli co nejdéle prachy na provoz a rozvoj školy a pak je vyhodí od státnic bakalářského studia dost nevybíravým způsobem. Ostrava ješ kapitola sama pro sebe. Musí pokud jde o vysoké školství hlavně vyžrat v daném regionu všechny možné obory (viz např. stavební fakultu, nově vzniklou medicínu a nevím co ještě), jen aby žádné jiné město v okolí nemělo už šanci nějakého rozvoje a potenciální konkurence. Viz např. zrušení Vyšší pedagogické školy (která se měla stát vysokou školou) v Opavě a její náhrada za Pedagogický institut a posléze Vysokou školu pedagogickou v Ostravě v 50. letech minulého století. Vznik vytoužené vysoké školy v Opavě v podobě Slezské univerzity před 20-ti lety je jistě ostravákům dodnes velkým trnem v oku a je otázkou, kdy ostraváci zajistí i její zrušení, když se jim podařilo prostřednictvím svého VŠ pedagoga Mrázka, dosazeného oblastním vedením ODA za primátora města Opavy v devadesátých letech zablokovat prosazení Opavy jako krajského města. (Připomínám, že v parlamentu tehdy 17 krajů včetně opavského o jeden hlas neprošlo a pak bylo smeteno ze stolu). Ostrava bohužel dodnes vidí v bývalé metropoli českého Slezska konkurenci, což nemůže dopustit. Výsledkem je úbytek pracovních míst a veškerých možností rozvoje v Opavě a její pozvolný posun mezi provinční díry typu Kravař apod. A o to jde hlavně, ne? Jinak mezi námi, myslím, že nikdo z nás by se nechtěl do rukou lékaře vystudovaného na nově vzniklé Ostravské medicíně. Beny reagovat zde
        Email: benediktvanekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2012 11:37:20, Hanka) Zdravím,
    najde se tady někdo, kdo studoval/studuje Němčinu pro školskou praxi na SLU?
    Díky reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2018 15:00:11, Terka) Ahoj, má někdo zkušenost s fakultou veřejný politik s oborem všeobecná sestra ? prezenční či dálkově ? reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Slezská univerzita - Informatika komb. - Slezská univerzita v Opavě
  2. Jak je na tom Slezská univerzita v Karviné dnes? - Slezská univerzita v Opavě
  3. Slezská univerzita v Opavě, CŽV - VSRP - Informace o studiu
  4. Slezská univerzita v Opavě - Celoživ. vzdělávání - Slezská univerzita v Opavě
  5. Západočeská univerzita - ANO x NE? - Informace o studiu
  6. Jihočeská univerzita - Ostatní
  7. Česká zemědělská univerzita v Praze - Ostatní
  8. Slezská univerzita v Opavě - Slezská univerzita v Opavě
  9. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích - Ostatní
  10. Percentil Univerzita Palackého - Právo - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.