VYSOKÁ ŠKOLA FINANČÍ A SPRÁVNÍ, ESTONSKÁ 500


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.02.2008 09:41:26, Tom, zhlédnuto: 4784x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, chtěl jsem se zeptat, jestli tu někdo z vás nenavštěvuje tuto vysokou školu (VŠFS), nebo jesli o ní nemáte NĚKDO nějaké informace. Chtěl bych se o ní dozvědět něco z pohledu studenta. Moc děkuju.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.05.2009 16:40:29, Zabijacek) Zalezi co chces vedet a jaky obor tam chces studovat. Ja tam delam druhym rokem obor Marketingove komunikace a v zasade jsem spokojen. Az na par zbytecnych predmetu (napr. vyvoj medii) celkem normalka - jedine co subjektivne nepovazuji za dobre zvladnute je vyuka jazyku; skola nechava studenty delat rozrazovaci testy, ktere ale nezohlednuje - vysledkem je pak smisena skupina lidi, kdy nekdo ma znajost jazyka na urovni B2-C1 evropskeho referencinho ramce (tj. pokrocily) a nekdo ma znalost zcela nulovou. Pri dolozeni dostatecne znalosti (statnice / TOEFL) ale nebyl problem si jazyk nechat uznat na nekolik semestru (muj pripad).

    Co se obtiznosti tyka, tak to zalezi od predmetu a od ucitele. V kazdem semestru jsou obvykle 3-4 predmety ukoncovane zkouskou a zbytek zapoctem resp. klasifikovanym zapoctem. Kvalita prednasejicich je promenliva, jsou tam super lidi z praxe, jako napriklad Havlicek, ktery mj. prednasi na PIBS pri VSE spolecne s Romanem (generalni reditel CEZu), takze se clovek dozvi hromadu veci z praxe. Jak to tak byva, jsou ale i takovi kantori, jejich prednasky jsou za trest a nesmyslne predmety, jako jiz zmineny vyvoj medii, coz je btw. predmet na ktery clovek musi zpracovat 15 strankovou seminarku a napsat 60-ti otazkovy test, to vse za pouhy zapocet za 2 kredity. ROFL.

    Studium si clovek muze ridit pres informacni system, ktery umoznuje z domova prihlasovani na zkousky, apod. Studenti kombinovaneho studia maji navic tzv. permanentni zkouskove obdobi, takze muzou uzavirat predmety behem roku kdykoli, coz je super, zejmena pokud jsi pracujici. Denni studenti tuto vyhodu nemaji a vsechny predmety musi uzavirat ve zkouskovem.

    Budova skoly je vybavena bezbarierovym pristupem, jinak je to ale stara klasika, nic ultramoderniho ve stylu VSEM nebo BIVS (myslim tim ted prostredi jejich nove budovy ve Stodulkach). Ucebny jsou vybaveny projektory a pocitacem, vetsinu prednasek tudiz prednasejici maji v powerpointu a davaji je k dispozici pres IS nebo ke stahnuti na flashku.

    Zejmena v nasem oboru (MK) je asi 5x vic holek nez kluku, pokud to povazujes za relevantni informaci :) V kombinovanem studiu bych asi spis mel rict "zen" a "muzu", vekovy prumer je tam totiz kolem 30-ti let. Jinak se priprav na to, ze je to soukroma skola, na kombinovanem studiu navic nemaji studenti moznost ziskat stipendium, takze i kdyz pojedes na same 1, budes platit jako ostatni.

    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.09.2010 00:51:27, Evi) Týjo, supr příspěvek, také tu sháním informace mj. o této škole a tvůj příspěvek mi zatím řekl nejvíc :) Díky Ti S11 reagovat zde
      Email: Lettyemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2010 12:59:47, Milan K.) Já jsem studentem kombinovaného studia marketingové komunikace, a musím říct, že jsem VELMI nespokojen s částí profesorského sboru, které prostě nerespektuje pravidla, které šklOa nastaví, a pak to při zkouškovém dělá velké problémy. Typický příklad byl naposledy ten, kdy v prvním ročníku se učilo mimo tzv. metodické listy, profesor "jel" svůj styl výuky a přitom připravoval žáky na okruh otázek, na které studenty připravoval. Po oznámení zkouškových termínů přišel mail, že toto neplatí a pojede se přesně podle skript a nalinkovaných otázek. Tím pádem se způsob a otázky totálně změnily. Laťka požadovaných znalostí byla najednou mnohonásobně vyše, a horko těžko se toto dohání. Ačkoliv vedení školy neustále dává najevo, že chce zpětnou vazbu od studentů, tak tato zpětná vazba je pak ignorována! Typicky, pozdní příchody profesora do třídy (u kombinovaného studia skutečně špatné!) - na studijním dostanete informaci, že je to zcela normální. Na škole také panuje absolutní nejednotnost v komunikace, jednou studijní řekne to, profeser něco jiného, garant předmětu řekne něco jiného, a nakonec pravidla jsou úplně jiná.

    Problém se vyskytuje i v jiných studijních skupinách. Takže za mě jednoznačně NEDOPORUČUJI! Tak a teď už jen čekám, kdy se na můj přípsěvek někdo podívá mě vylejou od zkoušek.

    PS: Škola využívá nejhorší informační systém jaký můžete potkat - mimochodem vytvořený na Masarykově univerzitě. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.12.2010 13:01:12, Milan K.) Za překlepy se omlouvám, píšu z mobilu. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2011 14:54:03, petr n.) pan Milan K. je evidetntě odborník na informační systémy... VŠFS využívá naopak NEJLEPŠÍ IS pro studenty, který v ČR je. Již v roce 2005 získal tento systém ocenění jako nejlepší studentský systém pro univerzity v Evropě.
      http://is.muni.cz/clanky/2005_eunis_elite_award.pl
      Špatné a zastaralé systémy jsou IS typu STAG, které jsou velmi rozšířené... a protože do nich školy kdysi investovaly, tak si ještě dlouho nebudou moci dovolit lepší....
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.01.2011 15:45:14, Milan K.) Tak v tom případě jsou české školní informační systémy naprosto nepřehledné. Admini toho systému by se měli podívat za hranicce, nebo alespoň do komerční sféry. Kolik IS asi dohromady je? A je vůbec relevantní se ohánět nějakým oceněním z roku 2005, když víme jak velký je pokrok v IT. Nevím, jak efektivně bych mohl v zaměstnání pracovat, pokud bych musel využívat tento systém.

        reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 19:07:53, petr n.) Relevantní to je. Protože ocenění v roce 2005 bylo první v dlouhé řadě dalších ocenění, které následovaly. V porovnání se systémy STAG a ISIS je to špičková záležitost. Nyní vytvořili autoři nový layout. Přihlaště se do systému, zvolte "Přepnout na novou verzi", je to taková uživatelsky více líbivá záležitost. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 11:50:13, Milan K.) Jak říkám, pokud tohle dostává ocenění, tak pro mě to ocenění relevantní není - do firemní praxe bych tuhle příšernost nikdy nepustil.

            Ok, tak abych uvedl jak se se systémem špatně pracuje, uvedu příklad.

            Př. chcete vědět rozvrh - dle mě je to jedna z klíčových věcí, které chci vědět hned, jedno klinutí myší v práci mi ukáže v obyčejném Outlooku, můj plán na příští tden.. V IS, to funguje tak, že k rozvrhu na další týden se dostanete až po min. 6.klicích myší a rejděním po obrazovce.

            Diskuze k předmětu. Místo aby se zobrazily v prvé řadě diskuze Vaší skupiny, Vašeho předmětu, objeví se nepřehledný seznam desítek kodů studijních skupin a předmětů. Zase zbytečně hledáte a klikáte a ztrácíte čas.

            reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 11:53:37, Milan K.) Jinak IS považuji v rámci výuky na škole, za maličkost. Na škole se dějí mnohem chaotičtější věci. reagovat zde
              • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2012 00:18:13, vsfs) Myslim ze jakekoliv oceneni nemuze vyjadrit uzivatelské zkusenosti ovsem informacni system skoly povazuji za velmi propracovany a prehledny. Jako studentka skoly jsem mela moznost v ramci erasmus studia poznat i informacni systemy v zahranici, ktere se tomuto nemohly ani zdaleka rovnat. Pokud si matne pamatuje ze sveho davno minuleho studia na cvut ani jejich system neni nikterak zazracny. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 12:36:41, petr n.) Já tím chtěl zaznačit zase jen to, že pokud Vám škola koupila tento systém, tak rozhodně vybrala z toho "lepšího" v regionu ČR. Pokud budete mít někdy možnost porovnat s jinými VŠ IS systémy, uvidíte sám.... bez přímého porovnání těžko posuzovat.

    Co se týká prokliků.... vyřešit to lze vcelku jednoduše, systém umožňuje vytvářet uživatelské záložky... takže si můžete odkazy rovrh, diskuse, zkoušky atd. nalinkovat dle vlastního uvážení. Takto vytvořené záložky se poté zobrazí po příhlášení v horním části a dostanete se na potřebné umístění během jednoho klinutí... koukněte do helpu, lze tam najít zajímavé věci, mějte se.
    reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.04.2012 21:38:41, studentka) Ať už je IS VŠFS jakýkoliv, je nutné zdůraznit, že kvalita této soukromé školy a jejího profesorkého sboru je velmi nízká a po zkušenostech s oborem marketingová komunikace ji ani zdaleka nemohu nikomu doporučit.

      Je vhodnější peníze namísto školného "uložit" do něčeho smysluplnějšího - třeba přípravných kurzů na klasické státní školy :-). reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.04.2012 16:17:08, T) Kvalita profesorského sboru? Tak to byl dost trapný argument, když na VŠFS učí lidé jako Radim Valenčík, Marek Starý..Rafik Bedretdinov..
        Takže pokud jsou špatní, tak jsou špatná práva na UK i VŠE, kde tito lidé učí... reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.06.2012 18:25:12, BK) Za celou dobu studia jsem se s těmito pány nestekal, za to jsem se setkal s lidmi "z praxe" a to byl děs běs. VŠFS beru spíš jen jako zajímavost v mém životopise, jinak opravdu doporučuji učit se jazyk a VŠ jedině zahraniční. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2012 13:52:32, Pavel) Hmm. Jak psal někdo výše. Za celou dobu studia jsem se s těmito pány nesetkal. Co mě například irituje, je styl výuky ekonomie, která se jede pořád dle zastaralých metod výuky ekonomie snad někdy z doby komunismu. Ostatně to odpovídá tomu, že spousta profesorů učí/učila i na VŠE. Mám tím na mysli teorie jako třeba přímky 45stupňů apod. A přitom chybí výuka základního ekonomického myšlení, jakou znají v USA apod.

          S kým jsem se tam setkal, tak to byl třeba Marek Matějka což je snad i vedoucí jedné z kateder. Jeho přednášky byla snůška blábolů poskládaných bez ladu a skladu. Ale je fakt, že jsou tam i učitelé, kteří něco umí dát. Nevím jestli to asle za těch 27000kč za semestr stojí. Mě to naštěstí platila firma, ale sám bych to rozhodně nedoporučil. Český vysokým školám bych se spíš vyhýbal. reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.07.2012 11:54:35, Daliya) A co třeba ten program Marketing Communication+BSBA, ma li smysl jit tam studovat? reagovat zde
            Email: mindalka93gmailcom, Skype: kennyisalive3
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.09.2012 22:29:49, candát) mno, tak práva v ČR včetně Uk jsou ta nejhorší práva se kterými se lze setkat... na právech dosud neskončil komunismus a formalisticko-pozitivistický přístup k právu dle sovětské doktríny S04S04
          Ano máš pravdu jsou to shitky... jak PF UK, tak fakulty na VŠe, kde dotyční učí... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2012 11:37:14, Martina) Ahoj, chtěla bych se přihlásit na právo v podnikání. Máte někdo prosím jakékoli informace ke škole, oboru, kvalitě výuky a zároveň ke zkouškách, přijímačkám apod?
    Za každý příspěvek moc děkuji!:) reagovat zde
    Email: horakova-martinaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.12.2013 15:46:55, Karlíto) Ahoj, přikládám 2 reference, které od studentů VŠFS dostali nejvíce liků, tak snad to někomu pomůže.

    Všfs není obtížná škola, dá se bez problémů zvládnout (kamarád z VŠE to tu přirovnává k procházce růžovým sadem-dělá tu ted navazující). Horší už je to s jménem školy a pozdějším uplatněním, kdy školu poznamenaly jak skandály ohledně rychlostudentů, špatných diplomových prací, tak propuštění některých pedagogů, kteří pak promluvili o netransparentním hodnocení studentů. Uplatnění je spíše horší, doporučuju obor se zaměřením na it, i když jde nakonec většina lidí včetně bárbín a modelek na marketing (největší dávačka). Školné se mi vzhledem ke kvalitě výuky a možnostem, které škola nabízí, zdá velmi vysoké. Na škole je hodně ciziců, hlavně z východu. Ted se tu občas vidím i s jednou celebritou, ale to je fakt síla, co z ní padá ze skvosty. Kdyby škola nepříjímala 100 % uchazečů, možná by neměla pověst nedouků, ony ty regionální školy těžké totiž taky nebývají, ted nemyslím ty známé školy v Praze a Brně jako VŠE a MU ESF, ale FIM UHK, UJEP a spol.

    Jsem dost rozlobený. Škola se chlubí nízkou nezaměstnaností, na kterou láká zájemce o studium, ale už vám nepoví, že pak polovina ročníku skončí za kasou v supermarketu. Ekonomů už je dnes totiž strašně moc a ti z horších škol už ani nejsou přizívání na pohovor! Na vině je AK, která nechala diletantsky vzniknout cca 40 vysokých škol s ekonomickým zaměřením, z nichž 30 je absolutně pofidérních. AK prostě akreditovala obory bez reflexe pracovního trhu. Kdybych byl znova mladej, určitě bych se nevyhýbal jako většina dnešních mladých technickejm oborům, protože firmy je potřebujou. VŠFS o sobě říká, že je (nej)náročnější soukromou školou s ekonomickým zaměřením, ale když to srovnám s nejnáročnější veřejnou ekonomkou VŠE, tak to je dost komické. Aneb úmrtnost na bakaláři VŠFS ( eko obory) je 15 %, úmrtnost na bakaláři FFU VŠE (ta nabízí podobný obory jako VŠFS) je 50 %! A to na VŠE berou jen 30-35 % nejlepších uchazečů. Stydím se, co sem ta škola ročně nabere za skvosty, který by před 20 lety skončily leda tak maximálně s učnákem, ale horší je to, že tyhle exoti pak ještě vystudujou, protože pak dělaj špatnou image škole. Není to sice úplně nejhorší soukromka, ale šedej průměr v kategorii soukromé školy dnes žádného zaměstnavatele neohromí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.12.2013 22:01:58, Tonda) Doporučuju přečíst zájemcům o studium na této škole, dá jim to opravdu realistický pohled na věc. (potvrzeno na vlastní kůži)

    Já bych měl poznámku. Na VŠFS tento rok končím a jednoznačně souhlasím, že je to tiskárna na tituly. Ono není jednoduché získat na této škole výborné výsledky, ale je nesmírně jednoduché to alespoň jakž takž prolézt. Sám se nepovažuji, za bůhví jakého studenta, ale u některých předmětů do toho skutečně šlápnu a přesto jsem jen párkrát dosáhnul na výborné ohodnocení. Ekonomie není úplně jednoduchá, ale zase se učí nedůležité a časem již popřené poznatky - většinou keynesiáncké. Avšak, pokud vidím a slyším, jak někteří reagují na naprosto triviální dotazy během zkoušky nebo i v rámci diskuze v hodině, jak jsou neuvěřitelně hloupý a omezení ve svém přehledu a pak prolezou s naprosto triviálníma znalostma nebo sprostě opíšou cokoliv, tak jsem snad až uražen, že vedle mě tihle studíjící stále sedí. U bakalářských prácí, které moji spolužáci odevzdávali, ani nebyla dodržena základní kritéria zadání a přesto je vedoucí a oponentni připustili. Přičtu-li k tomu tu neuvěřitelnou a nevychovanou ruskou skvadru, poměrně velké procento vyučujících, kteří na učení nemají dovednosti a přednáší spíš své názory a nakonec i chaotickou organizaci studia, nemohu jinak než litovat vyhozených 150 000 Kč, které jsem mohl investovat do svého vzdělání lépe a koupit si za to raději kurzy šité na míru. Snad ještě rozmluvit lidem jít na univerzitu VŠFS a studovat obory, z kterých pak vyleze s Vámi 1600 nedouků, kteří Vám, pokud za něco stojíte, budou dělat často akorát ostudu reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Vysoká škola ACADEMIA RERUM CIVILIUM - Academia Rerum Civilium - Vysoká škola politických a společenských věd, s.r.o.
  2. vysoká škola nebo vyšší záchranářská - Informace o studiu
  3. Škoda Auto Vysoká škola - Výběr vysoké školy
  4. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  5. vysoká škola - Ostatní
  6. Panevropská Vysoká Škola - obor Právo - Panevropská vysoká škola
  7. právní specializace MU kombinovane+jina vysoka skola??? - Informace o studiu
  8. Vysoka skola zamerena na IT - Výběr vysoké školy
  9. Vysoká škola Karlovy Vary - soukr. - Ostatní
  10. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Technologiea řízení dopravy - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.