afrikanstika


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.08.2007 11:41:03, Vendula, zhlédnuto: 746x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekmám takovou otázku - nemůžu přijít na to, jestli na FF UK ještě existuje obor afrikanistika. spíš to tedy vypadá, že už ne, ale s tím se nechci smířit... měla bych o něj zájem v roce 2008/9. poradíte mi, prosím?:D

Telefon: 420721376545, Email: 3vendy.dseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 13:37:38, Radek) řekl bych to asi tak, že jeho budoucnost je nejistá. FF UK má na něj akreditaci do srpna 2008 (5letý Mgr. Afrikanistika), musela by ho tedy u akreditač. komise MŠMT prodloužit. Prosazuje se v posledních letech trend rozdělování oborů na Bc. a pak navaz. magisterský, takže je otázka co s tím provedou a zda vůbec něco. Cca začátkem listopadu vyvěsí FF na svých stránkách www.ff.cuni.cz obory, na které bude v tom příštím roce přijímat. Když tam Afrikanistika nebude, můžeš se na to ještě speciálně zeptat prostřednictvím jejich elektronického formuláře na dotazy o přijímacím řízení. Spousta afričanů se učí anglicky, francouzsky a tak.. možná budeš muset za těmi jazyky vyrazit přímo do Afriky na výměnu zkušeností..
    měj se reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 16:08:08, Vendula) díky moc... no, ono tam nejde jen o ty jazyky, ale samozřejmě... nevíš náhodou, jestli třeba tenhle obor není ještě někde jinde v týhle republice? asi ne, co? reagovat zde
    Email: 3vendy.dseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 17:05:50, Radek) hmm, bohužel. Všechno co obsahovalo Afri bylo na FF UK ale letos to nevypisovali. Může to být buď tím že byl malý zájem a obor by se "neuživil" a nebo někdo nahoře rozhodl že už je "afrikologů" dost.. škoda, no reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 17:40:43, Radek) nebyl vypsán ani v r. 2005/06, 2006/07. Koukal jsem na stránky UK zda tam mají ještě nějaké předměty o Africe (kultura, jazyky) a našel jsem dvě jména na FHS, pan Zima a pan Kandert (katedra obecné antropologie). Jestli máš o to nějaký větší zájem, můžeš se jich třeba něco zeptat mailem.
    http://is.fhs.cuni.cz/lide/?fakulta=1124;obdobi=48;uco=6481 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2007 19:00:43, jitka) nebo pak na FF v Plzni na Antropologii - etnologie Afriky, materiální kultura Afriky apod.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 11:48:43, Vendula) no, tak dík, nezbývá než doufat... ještě jsem napsala mail na nějaký jejich informační centrum či co a odepsali mi jen, že ta brožurka s oborama vyjde v průběhu listopadu... nejlepší je, že na stránkách fildy najdeš afrikanistiku jakoby se nechumelilo, dokonce si k tomu můžeš najít seznam četby atd... ještě mně napadlo, že si zřídím několik e-mailů a budu je bombardovat dotazama, jestli to otevřou, a když si budou myslet, že je takovej zájem, tak to otevřou...:D a s tou antropologií... díky, ale tam zas nebudou ty jazyky... jsem asi moc náročná... problém je, že jsem si prvně o tomhle oboru všechno přečetla, hrozně se mi zalíbil a pak teprv jsem se dozvěděla, jak o s nim je...S04 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.08.2007 12:57:20, jitka) to ne, třeba svahilština nebo amharština, co se učí na FF UK - afrikanistika tam není, ale arabština ano..ty jazyky..ale mám známou, co šla na antrop. a orientovala se na afriku a pak vyjela do zahraničí na stud. pobyt a tam se učila svahiltinu, ted má přerušní a je už skoro rok v africe jako dobrovolník a učí se tam právě svahilštinu..ono vůbec s těmi jazyky a nejen s africkými je u nás problém :( reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 00:17:28, Juanes) http://ubva.ff.cuni.cz/ kliknout na Aktuality a poté na Koncepci rozvoje ÚBVA reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2007 00:18:36, Juanes) http://ubva.ff.cuni.cz/Koncepce%20UBVA.doc reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.08.2007 14:19:41, Vendula) tak díky všem, napsala jsem mail přímo na ten ústav blízkýho východu a afriky na ff a odepsali mi, že ten obor neobdržel akreditaci, takže nemůže být otvírán... tak smůla... ale dík za snahu... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.02.2010 19:17:17, Naamah) Tak jsem na afrikanistiku hrozně chtěla a všechno jsem si o ní zjistila a až potom sem se dozvěděla, že jí neotevřeli už několik let =( A zřejmě ani neotevřou =( =( Jaká škoda...myslim, že v dnešní době by o tento obor byl vážně zájem....Založila jsem na www.facebook.cz skupinu Chceme afrikanistiku zpět na Karlovu Univerzitu! Tak kdyby jste se někdo chtěl přidat, budu ráda =) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.04.2017 20:36:49, David) Alternativou může být navazující magisterské studium na Katedře politologie FF UHK, obor politologie-africká studia. Mladý obor, ale jistě s budoucností a dobře uchopený - řada partnerských univerzit v Evropě a v Africe, možnosti stáží a výjezdů apod. Také Africký informační portál (africkyportal.cz) se u nás snaží s africkou tématikou pracovat, pořádá přednášky, debaty, na webu se hromadí zajímavé texty apod. reagovat zde
    Email: dlachoutseznamcz

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.