Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Přidej se k nám.
Anketa.
Kde při studiu bydlíš?

Na koleji (26%)
 
V podnájmu (24%)
 
Ve vlastním bytě (19%)
 
U rodičů (29%)
 

Celkový počet odpovědí: 4902.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.

Férový zaměstnavatel: kdo letos získal nejlepší hodnocení od svých zaměstnanců

Kategorie: Zajímavosti


04.07.2024 13:10:24, Petr Jarkovský, zhlédnuto: 220x, reakcí celkem: 0Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJiž popáté portál Atmoskop.cz vyhlásil kategorii Férový zaměstnavatel ve spolupráci se soutěží Pluxee (dříve Sodexo) Zaměstnavatel roku. Kdo letos získal nejlepší hodnocení od svých současných i bývalých zaměstnanců a zaměstnankyň? Seznamte se s receptem na úspěch od vítězů.

„Dnešní pracovní trh je dynamický a konkurenční, a proto je pro zaměstnavatele nezbytné, aby se odlišili a přilákali ty nejlepší talenty, stejně tak si udrželi šikovné stávající zaměstnance. Férovost a firemní kultura hraje klíčovou roli při rozhodování stále většího množství lidí. Ti se při rozhodování častěji přiklánějí k zaměstnavatelům, kteří dokáží naplnit jejich představy o práci,“ říká Tomáš Pavlíček z Atmoskop.cz.

Nejférovější malé firmy do 100 zaměstnanců

1. Agnostix
Vynikající hodnocení získala od svých lidí mladá technologická společnost Agnostix, která staví na individuálním a osobním přístupu. Toho si zaměstnanci podle Sebastiána Šumavského cení nejvíce: „Všichni vědí, že jsou rovnocenní partneři a mohou se na nás s čímkoliv obrátit. Poskytujeme maximální volnost a možnost aktivně se podílet na chodu firmy.“ Ocenění je pro firmu potvrzením, že to, co dělá, dělá dobře. „Je to výborná motivace pokračovat a pro ostatní společnosti skvělý signál k tomu, snažit se postavit spokojenost lidí do popředí svého byznysu,“ říká Senior Recruitment Consultant.

2. Iresoft
Pověst super zaměstnavatele potvrdila softwarová firma Iresoft. Loňskému vítězi ocenění přineslo publicitu, zviditelnění značky a pomohlo při náboru zaměstnanců. „Kandidáti hodnocení na Atmoskopu při pohovorech často zmiňují a je pro ně jedním z důležitých faktorů,“ popisuje HR manažerka Renata Balíková. Hodnocení tu využívají i pro interní účely coby zpětnou vazbu od kolegů. Vědí tedy, že nejvíce si lidé cení přátelského a podpůrného prostředí, kde dominují výborné vztahy, férovost a důvěra. Velkým benefitem je také svoboda a flexibilita, možnost pracovat na smysluplných produktech a příležitosti k osobnímu rozvoji.

3. Notum Technologies
Společnost Notum Technologies se stará nejen o softwarová řešení pro klienty, ale také o své zaměstnance. „Tvoříme komunitu a dobré vztahy mezi kolegy podporujeme společnými aktivitami, stejně jako transparentní a otevřenou komunikací,“ říká Gabriela Jankovičová. Pro tým je klíčové udržovat pozitivní atmosféru, díky které se i v dnešní online době těší na osobní setkání v kanceláři. „Nasloucháme kolegům a často využíváme jejich nápady a zpětnou vazbu. Jsme tým, který si vzájemně kryje záda a pomáhá nováčkům,“ doplňuje HR & marketingová specialistka, podle níž je ocenění potvrzením, že jejich snaha má smysl.

Střední firmy o 100 až 1000 zaměstnancích s top kulturou

1. Cesta domů
Práce v organizaci Cesta domů, která poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým, je specifická tím, že přirozeně přitahuje lidi sdílející podobné hodnoty. Těmi jsou lidskost, profesionalita, respekt, otevřenost, týmovost. Scházejí se zde ti, kdo hledají smysluplnou práci. S růstem organizace vzniká i větší potřeba dobře nastavit komunikaci a sdílet informace. „Snažíme se vytvořit prostor pro zaměstnance a vedoucí, aby se mohli vyjádřit k tématům, která jim leží na srdci, a diskutovat o nich. Snažíme se pamatovat i na neformální setkávání, k dobré atmosféře přispívají i věrnostní a věcné benefity, vstřícnost k práci na zkrácený úvazek, sabbatical nebo podpora v těžké životní situaci,“ vyjmenovává Lucie Rydvanová. Organizace uspěla v hodnocení zaměstnanců, přestože momentálně prochází obdobím změn, což ne všichni zaměstnanci vnímají pozitivně. „Prostor pro komunikaci ve firmě bude tedy ještě důležitější než dříve,“ říká HR manažerka.

2. Hilti ČR
Firma Hilti, dodavatel vybavení pro stavebnictví, vnímá jako nejlepší cestu k férovosti otevřenou komunikaci všemi směry, jasné procesy a transparentnost k zaměstnancům, kde jen to jde. „Naši kolegové si velmi cení možností kariérního růstu, osobního rozvoje a spravedlivého zacházení od svých lídrů,“ říká Judita Bihellerová. To se odráží i v hodnocení na Atmoskopu, kde 95 % recenzí vyzdvihlo férové zacházení. K vysoké spokojenosti pomáhá zřejmě i fakt, že více než 90 % tým lídrů vyrostlo uvnitř firmy. „Ročně se u nás posune až pětina zaměstnanců,“ doplňuje HR ředitelka. Věří, že ocenění učiní z Hilti ještě větší magnet pro špičkové talenty.

3. IP Polná
Společnost IP Polná pomáhá lidem zlepšovat kvalitu bydlení. A podobné zásady má i vůči zaměstnancům. „Ač je nás aktuálně přes 160, jsme jedna velká IP rodina. Dohody budujeme na podání ruky. Co si řekneme, to platí,“ přibližuje Denisa Slabá. „Kolegům se kromě nadstandardních firemních benefitů líbí hlavně firemní kultura s rodinnou atmosférou. Mluvíme spolu, všichni si tykáme, společně slavíme narozeniny i pracovní úspěchy.“ Lidé si podle vedoucí interního náboru cení také firemního projektu Chceme pomáhat potřebným. Ocenění si společnost velmi váží, protože je skvělou zpětnou vazbou i pobídkou pro uchazeče.

Výborná firemní kultura u velkých firem nad 1000 zaměstnanců

1. Skupina innogy
Ocenění získává již potřetí. V energetické společnosti innogy v duchu svého oboru věří, že lidé jsou energií jejich úspěchu. „Stavíme proto na srozumitelné komunikaci, férovém chování, respektování principů základního slušného chování,“ popisuje Adam Polášek. Kolegové oceňují flexibilitu, důvěru, slušné chování a zázemí silného a stabilního zaměstnavatele. „Jako jedni z mála máme zkrácenou pracovní dobu 7,5 hodiny, jdeme naproti zkráceným úvazkům, zapojujeme rodiče malých dětí a umožňujeme pracovat našim zaměstnancům jak z kanceláře, tak z domova,“ vyjmenovává HR Employer Brand Manager. Férový zaměstnavatel je pro skupinu jedna z nejcennějších zpětných vazeb a důkaz toho, že funguje kontinuální budování vztahů ve všech směrech.

2. GasNet
Provozovatel plynárenské sítě GasNet je další stálicí mezi férovými zaměstnavateli, loni obsadil první příčku a výborná hodnocení získal i v letošním ročníku. Jaký je recept plynařů na to, stát se „férovým zaměstnavatelem“? Podle Marka Pavliše je klíčové naslouchat lidem, vtahovat je do hry, propojovat se. „Hodně se ptáme lidí na jejich názory, se kterými systematicky pracujeme. Propojujeme nejvyšší vedení se zaměstnanci po celé republice, máme mnoho interních komunit,“ říká PR & Communication Senior Specialist. Váží si zpětné vazby, kterou jim prostřednictvím hodnocení na Atmoskopu a ocenění lidé dávají. „Z výsledků průzkumů vyplývá, že v GasNetu panuje dobrý týmový duch a důvěra.“

3. Člověk v tísni
Opakovaně úspěšná je i neziskovka Člověk v tísni, která se zaměřuje na humanitární a rozvojovou pomoc. Jak popisuje Anna Soumarová, pracuje tu velmi různorodá parta nadšenců, kteří věří tomu, co dělají. „Nejmladšímu z nás je 18, nejstaršímu dokonce přes 70. Každá generace má své pořadí hodnot a potřeb a my je dokážeme respektovat.“ Ze zaměstnaneckého průzkumu ví, že lidé bez ohledu na věk nejvíce oceňují přátelskou, otevřenou a profesionální atmosféru. A tři základní hodnoty: respekt, pomoc, svobodu. Důležité je, že se o všem mezi sebou dokáží otevřeně a věcně bavit a snaží se věci řešit. „To vše si chceme udržet, k tomu vedeme naše nové kolegy a kolegyně a musíme ohlídat, aby to bylo v DNA našich manažerů a manažerek,“ doplňuje HR ředitelka.

Jak se mezi zaměstnavateli při výběru zorientovat

„Atmoskop.cz poskytuje lidem mimo jiné také takzvaný Company Matching, který pomáhá identifikovat firmy nejlépe odpovídající jejich osobním a profesním hodnotám. Člověk pak po vyplnění krátkého dotazníku zaměřeného na preference získá seznam firem, jež nejlépe odpovídají jeho představám,“ říká Tomáš Pavlíček z Atmoskop.cz a dodává: „Na jednom místě pak najdou největší množství hodnocení zaměstnavatelů v ČR, které umožňuje transparentní pohled do firem. Stále více žadatelů o práci se právě podle tohoto hodnocení rozhoduje.“

Podobné příspěvky:
 1. Jazyková vybavenost zaměstnanců jako nezbytnost v konkurenčním boji - Zajímavosti
 2. Novela zákoníku práce letos přiznává dovolenou také brigádníkům. - Zajímavosti
 3. Zentiva pošesté oceněna jako nejlepší zaměstnavatel ve svém oboru - Novinky
 4. UJAK letos přivítá do svého pedagogického týmu nové špičkové vyučující - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
 5. Nástup absolventů do pracovního procesu je letos opět těžší - Zajímavosti
 6. Šance na zahájení vysokoškolského studia ještě letos stále žije! - NEWTON University
 7. Career Days letos oslaví osmnácté narozeniny dvěmi novinkami! - Konající se akce
 8. Typy přijímacích zkoušek (a jejich hodnocení) - Přijímací zkoušky
 9. Program Erasmus Mundus letos poskytne stipendium více než dvěma tisícům studentů - Zajímavosti

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením článku (příspěvku) souhlasíš s jeho zveřejněním na webu Vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné článek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného článku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Je zakázáno používat cizí zdroje bez jejich uvedení.
 6. Je zakázáno používat vulgární slova.

Pravidla zobrazení

 1. Článek musí být schválen.
 2. Za obsah článku odpovídá jeho autor.
 3. Obsah článku musí být vysokoškolské tématiky.
 4. Vložení PR článku (kategorie Sponzorované) podléhá platnému ceníku.
 5. Komentáře k článku (pokud jsou povoleny) se zobrazí ihned po jejich vložení.

Pravidla provize

 1. Nárok na provizi vzniká dnem zveřejnění článku na webu Vejska.cz.
 2. Provize bude uznána pouze u článků, které jsou vlastním dílem jejich autorů.
 3. Provize bude připsána na uvedený účet (za splnění bodu 1) do 14 dní.
 4. Provizi lze nárokovat pouze u článku, u kterého bylo uvedeno číslo účtu.
 5. Výše provize je 100 Kč za každý schválený článek.
 6. Minimální vyplácená částka provize je 100 Kč.
 7. Provizi nelze kombinovat s běžícími soutěžemi.
 8. Tato akce je platná do odvolání.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.07.2024 23:04:43.