Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Přidej se k nám.
Anketa.
Pracuješ při studiu?

Částečně (33%)
 
Na plný úvazek (35%)
 
Nepracuji (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 3084.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Zelená pro ČZU: Seznamte se s projektem!

Kategorie: Česká zemědělská univerzita v Praze


21.11.2015 10:46:32, Lucie, zhlédnuto: 521x, reakcí celkem: 0Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekČlánek o novém projektu na ČZU, který se postará o to, aby byla univerzita příjemnějším místem pro studium i trávení volného času.

Jistě jste si už všimli, že se na koších se tříděným odpadem objevily nálepky s radou, jak správně třídit odpad. Víte, kdo za tím stojí? Jak už napovídá nadpis, stojí za tím nový projekt jménem „Zelená pro ČZU“.
Projekt „Zelená pro ČZU“ svou činností navazuje na práci studentského klubu SPOLU na ČZU. Tento projekt pod vedením Jany Půlpánové realizují právě členové klubu „SPOLU na ČZU“ ve spolupráci se stážisty firmy Envirostyl s.r.o. inkubované v Point One. Inkubátor projektu poskytuje zázemí a významně pomohl jeho vzniku. Projekt je dále podporován společností AVE s.r.o., která se zabývá odpadovým hospodářstvím.


A co je naším záměrem?
Projekt vznikl za účelem pozvednutí areálu ČZU v oblasti odpadů a udržitelného rozvoje a zároveň zpříjemnění prostředí univerzitního kampusu. Zelená pro ČZU zahrnuje v současné době 8 projektů, některé navazují na činnost studentského klubu SPOLU na ČZU a některé jsou úplně nové.

Pracujeme na těchto projektech:

„LUG-a-MUG-na-ČZU“ – iniciativa, která má šanci rapidně snížit množství odpadů produkovaného z jednorázových kelímků, které mají sice malou hmotnost, ale za to velký objem a četnost, jsou dnes doslova všude, ve všech koších a mnohdy i v záhoncích. Hlavní myšlenkou je předcházet vzniku odpadů z jednorázových kelímků používáním hrnků či kelímků na opakované použití. Projekt “LUG-a-MUG” vznikl v roce 2007 v na univerzitě v Torontu, odkud se úspěšně šířil dále do USA a dnes je i na mnoha evropských univerzitách. Proto nezaostávejme a přidejme se k nim. ČZU může být 1. univerzitou v České republice, která se přidá k této iniciativě a ukáže, že nám studentům, není lhostejné prostředí naší univerzity ani čerpání přírodních zdrojů.
Třídící centra na fakultách – cílem tohoto projektu je poskytnout všem na ČZU možnost třídit mimo obvyklý plast, papír, sklo a směs i bioodpad, kov, zářivky, tonery či baterie. Rozšíření řady košů na tříděný odpad již proběhlo na FAPPZ, PEF a kolejích. Další fakulty budou následovat. Inspirovalo nás MŽP, ale také firmy s environmentální vnitřní politikou a zahraniční univerzity. Kromě nových košů jsou důležitou součástí projektu informační tabule, pro každou fakultu bude jiná. Info-tabule bereme jako výukovou pomůcku, která poskytne informace o Hierarchii nakládání s odpady pro firmy a tzv. 6R\'s pro spotřebitele. Právě pracujeme na rozpracování jednotlivých témat a hledáme partnera, který by finančně podpořil realizaci informačních tabulí.
Ekologický úklid – úklid ČZU je pro nás zatím trochu otazníkem, zjišťujeme, jak vlastně probíhá a jaké čisticí prostředky jsou používány a proč. Přišli jsme s nápadem na ekologický úklid, pro který chceme získat partnera, který nabízí ekologické čisticí prostředky a proškolí zaměstnance úklidu o jejich používání. Ekologickým úklidem se řádně pochlubíme a dáme o něm vědět, protože chceme inspirovat nejen další univerzity, ale i firmy a domácnosti.
REUSE IT! na kolejích - navazujeme na loňský ročník a opět dáváme šanci věcem, které se staly pro jednoho odpadem, ale mohou být pro druhého pokladem. Projekt s radostí podporuje AVE s.r.o..
P&V - hm, co to asi je, o co se jedná? To se nechte překvapit, budeme si hrát, budeme provokovat, budeme poukazovat na palčivý problém, budeme škádlit a budeme iniciovat malé velké změny.
Průzkum košů a samolepky na koše - právě jsme vylepili samolepky na koše, které jsou výstupem z průzkumu košů. Průzkum košů měl za cíl zmapovat chyby při třídění, využití lisů na PET lahve, ale také zjistit vhodné rozmístění nádob a jejich využití. Výstupy zpracováváme a chystáme se je předložit tajemníkům fakult, chceme jim přednést naše návrhy a společně je realizovat. Co myslíte, podpoříte nás?
Seminář O odpadech na ČZU III. Změny v legislativě - téma velice zajímavé a aktuální nejen pro studenty, které čekají státnice, ale i pro odbornou veřejnost. Chystáme se na semináři propojit odborníky z více univerzit s lidmi z praxe, kteří přiblíží posluchačům změny v odpadové legislativě a její praktické dopady na obce a firmy, chybět nebude ani diskuze. O semináři se doufejme dočtete i v Odpadovém fóru či časopise Odpady, ale to ještě trochu předbíháme. Seminář nás čeká v prvních týdnech letního semestru v kruhové hale.
„MANUÁL TŘÍDIČE“- papírová a PDF forma informačního plakátu. Plakát obsahuje mapku s vyznačenými kontejnery (včetně kontejnerů na textil, kompostéry, kontejnery na nápojové kartony, baterie, zářivky apod.) v areálu kolejí ČZU. Informace o třídění odpadu v českém a anglickém jazyce (zvlášť). Manuál třídiče bude rozdán studentům ubytovaných na kolejí (1 plakát na pokoj) a bude všem studentům zaslán na email. Manuál třídiče bude propagován na sociálních sítích ČZU skupin a webu univerzitních novin iZUN. Heslem je: „Víme, proto třídíme.“ Manuál třídiče podporuje vedení kolejí a menz a společnost AVE s.r.o..

Za projekt Zelená pro ČZU
Lucie Glancová & Jani Půlpánová

Email: zelenaproczugmailcom

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením článku (příspěvku) souhlasíš s jeho zveřejněním na webu Vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné článek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného článku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Je zakázáno používat cizí zdroje bez jejich uvedení.
 6. Je zakázáno používat vulgární slova.

Pravidla zobrazení

 1. Článek musí být schválen.
 2. Za obsah článku odpovídá jeho autor.
 3. Obsah článku musí být vysokoškolské tématiky.
 4. Vložení PR článku (kategorie Sponzorované) podléhá platnému ceníku.
 5. Komentáře k článku (pokud jsou povoleny) se zobrazí ihned po jejich vložení.

Pravidla provize

 1. Nárok na provizi vzniká dnem zveřejnění článku na webu Vejska.cz.
 2. Provize bude uznána pouze u článků, které jsou vlastním dílem jejich autorů.
 3. Provize bude připsána na uvedený účet (za splnění bodu 1) do 14 dní.
 4. Provizi lze nárokovat pouze u článku, u kterého bylo uvedeno číslo účtu.
 5. Výše provize je 100 Kč za každý schválený článek.
 6. Minimální vyplácená částka provize je 100 Kč.
 7. Provizi nelze kombinovat s běžícími soutěžemi.
 8. Tato akce je platná do odvolání.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 26.09.2023 12:44:34.