Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Přidej se k nám.
Anketa.
Kde při studiu bydlíš?

Na koleji (26%)
 
V podnájmu (24%)
 
Ve vlastním bytě (19%)
 
U rodičů (29%)
 

Celkový počet odpovědí: 4894.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.

Nepodceňte přípravu na festival – vyplatí se vám to!

Kategorie: Ostatní


28.06.2011 21:20:01, Andrea Stránská, zhlédnuto: 766x, reakcí celkem: 0Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekK počátku léta neodmyslitelně patří i festivalová sezóna a s ní čas dobré hudby, přátel a nezapomenutelných zážitků. Co když se ale stane nějaká nepředvídaná situace, která může vaše letní dobrodružství zhatit? Protože štěstí přeje připraveným, máme pro vás pět tipů jak ve zdraví přežít a zároveň si užít letní festival.

Každý, kdo někdy navštívil hudební festival vám potvrdí, že jde skutečně o nezapomenutelný zážitek. Pokud to tedy nepřehnal s alkoholem a něco si z něj pamatuje. Perfektní živá hudba, jedinečná atmosféra, noví přátelé a s trochou štěstí i slušné počasí. Stačí však jedna nepředvídaná situace a celý festival se může změnit v noční můru. Domů se tak můžete vrátit bohatší leda o nezapomenutelné zážitky, na které byste zrovna rádi zapomněli, jako třeba na bezesné noci způsobené hlasitě halekajícím podnapilým sousedem, marné hledání supermarketu, zastávky a vlastně všeho co není zakresleno v mapě, a i kdyby bylo, tak by vám to nepomohlo protože jste si předtím stejně zapomněli vytisknout, či třeba nenávratně ztracenou peněženku s vašimi posledními úsporami.

Takže se raději připravte na nejčernější scénář a mějte v hlavě pár tipů, které vám poradí, jak si letošní hudební festivaly užít a pokud možno důstojně přežít.

Předvídejte
Myslíte vždy na nejhorší a vidíte vše černě? Tak to se vám teď bude hodit, počítejte vždy prostě s tou horší variantou a myslete na to, že co může, se prostě po.. pokazí. Před odjezdem raději zavzpomínejte na dětská léta a připravte si něco ve stylu seznamu věcí na ŠVP (školu v přírodě). Na takovém seznamu by nemělo chybět oblečení vhodné do každého počasí, vstupenky na festival (u vchodu fakt nikoho nebude zajímat, že je máte už dva měsíce doma na lednici), jízdenky na vlak, foťák pro dokumentaci a následné sdílení zážitků na facebooku, aby mohli ostatní závidět, pláštěnku, špunty do uší (s tichem na spaní se počítat opravdu nedá) a samozřejmě dobře ukrytý dostatek hotovosti.

Jistěte se
Krabička poslední záchrany je neocenitelným pomocníkem nejen malého skauta, ale i festivalového dobrodruha. Její složení by se mělo přizpůsobit dané situaci. I přesto by její součástí měla být především baterka – hledat potmě toi toiku není žádná výhra, náhradní baterie, tužka, papír, papírové kapesníčky atd. Do batohu si nezapomeňte přibalit také malou slanou svačinku, která zažene náhlý hlad mnohem rychleji než něco sladkého. Ideální pro tyto účely jsou například krekry TUC v malém 21g balení, které se vám hravě vejdou i do kapsy a navíc se během cesty v horku neroztečou. Nezbytnou součástí KPZ by se měl stát i acylpyrin, který vzhledem k častým případům nevolnosti může v některých případech usnadnit i ranní vstávání. Rovněž astmatici, alergici, kardiaci a ostatní nemocní by neměli přípravu podcenit. Pokud jedete na festival i za účelem seznámení, nezapomeňte na kondom..třeba to seznamování půjde lépe, než jste čekali :).

Orientujte se
Mapa a mobil patří mezi nezbytné součásti každého festivalového návštěvníka. Proto až si budete tisknout program festivalu, nezapomínejte ani na mapu přilehlého okolí. Nebudete pak nemile překvapeni, když vám dojde např. voda, potraviny, peníze, benzín nebo když prostě zabloudíte. Stejné je to i s mobilním telefonem. Hledat zásuvku v širém poli může být nelehký, často dokonce neřešitelný problém. Dostatečně nabitý mobil či náhradní baterky pak mají cenu zlata.

Chraňte se
Uvolněná atmosféra a snadno dostupné stany nahrávají především zlodějům. Rada nenechávat cennosti ani peníze ve stanu je každému sice stokrát vtloukána do hlavy, přesto jí někteří návštěvníci ve víru festivalů často opomenou, což se opravdu nevyplácí. Podceňována bývá rovněž ochrana proti nevítaným hostům. K naší obraně tak může dobře posloužit zejména pepřový nebo slzný sprej. Proti nečekaným nočním návštěvníkům v podobě létajícího hmyzu však bohatě postačí repelent.

Bavte se
Každý festival pod širým nebem má svá pro i proti, ale skoro všechny situace se dají řešit. Takže pokud se proti vám spikne počasí, příroda i osud, nezoufejte. I když se to nezdá, i ze smolného víkendu se může stát zábavná historka a z deští zmáčeného návštěvníka festivalový hrdina. V každém případě se domů vrátíte s nezapomenutelnou vzpomínkou. A to je přeci pádný důvod zkusit své štěstí i příští rok, avšak tentokrát bohatší o pár nových zkušeností, jak ve zdraví a pohodě přežít fesťák.

Email: astranskaemcgroupcz

Podobné příspěvky:
 1. Studovat v Dánsku se vyplatí - Zajímavosti

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením článku (příspěvku) souhlasíš s jeho zveřejněním na webu Vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné článek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného článku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Je zakázáno používat cizí zdroje bez jejich uvedení.
 6. Je zakázáno používat vulgární slova.

Pravidla zobrazení

 1. Článek musí být schválen.
 2. Za obsah článku odpovídá jeho autor.
 3. Obsah článku musí být vysokoškolské tématiky.
 4. Vložení PR článku (kategorie Sponzorované) podléhá platnému ceníku.
 5. Komentáře k článku (pokud jsou povoleny) se zobrazí ihned po jejich vložení.

Pravidla provize

 1. Nárok na provizi vzniká dnem zveřejnění článku na webu Vejska.cz.
 2. Provize bude uznána pouze u článků, které jsou vlastním dílem jejich autorů.
 3. Provize bude připsána na uvedený účet (za splnění bodu 1) do 14 dní.
 4. Provizi lze nárokovat pouze u článku, u kterého bylo uvedeno číslo účtu.
 5. Výše provize je 100 Kč za každý schválený článek.
 6. Minimální vyplácená částka provize je 100 Kč.
 7. Provizi nelze kombinovat s běžícími soutěžemi.
 8. Tato akce je platná do odvolání.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 11.06.2024 20:52:12.