Odkdy mohu užívat akademický titul

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.07.2009 15:56:52, pofu, zhlédnuto: 21921x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím, zajímalo by mě, odkdy mohu používat akademický titul. Státní závěrečnou zkoušku již mám za sebou a tím pádem jsem absolvoval VŠ a ukončil studium, jenže promoci mám až v listopadu. Někdo říká, že lze titul užívat až od promoce, protože i vlastně v zákoně o vysokých školách je uvedeno, že vysokoškolský diplom je dokladem o absolvování studijního programu v příslušném studijním oboru a je na něm uveden udělovaný titul. Mohu tedy i bez tohoto dokladu užívat titul, nebo mi nezbyde než čtvrt roku počkat?


Email: novakrichardcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.07.2009 13:11:43, Aannaa) VŠ studium se ukončuje složením státní závěrečné zkoušky, popř. její poslední části. Promoce není součástí studia, jedná se jen o slavnostní ceremoniál předání doplomu. Titul se tedy může používat ode dne ukončení studia. Některé VŠ dokonce vydávají studentovi potvrzení o době studia a právu užívat titul bezprostředně po složení SZZ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2010 22:16:25, Petr K) Není náhodou vysokoškolský diplom osvědčením podle správního práva? Pokud by tomu tak bylo (a já vím, že určitě je), pak by oprávnění užívat titul vzniklo až vydáním tohoto osvědčení. Je to v podstatě to samé, jako když ve stavebním řízení žádáte o stavební povolení (u staveb, u kterých je nutné) a tudíž stavět můžete až když ho máte v ruce a ne již v době, kdy jste podali žádost se všemi náležitostmi osvědčujícími splnění požadavků na jeho vydání. Takže pokud splníte požadavky studijního programu je zřejmé, že diplom dostanete, ale dokud ho nemáte, neměli byste užívat titul. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.10.2010 21:36:29, Ruda) Právě, že je to pouze osvědčení, nikoli rozhodnutí ve správním řízení. Stavební povolení je rozhodnutím. A to rozhodnutím konstitutivním, kterým vzniká určité subjektivní právo. Osvědčení je pouze akt například ve formě listiny, který osvědčuje, že určitá skutečnost existuje či trvá. To je i vysokoškolský diplom, kterým absolvent prokazuje, že vysoká škola, kterou absolvoval potvrzuje, že získal dané vzdělání. Přikláním se tedy k názoru, že titul lze užívat ode dne řádného ukončení studia. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2010 20:38:31, Zdeněk Šmída) Souhlasím s kolegou, že diplom je doklad podle správního práva, který deklaruje užívání titulu. Nutno se ovšem řídit zákonem o VŠ, který nezmiňuje období, od kdy lze užívat titul. Platí tedy obecná zvyklost, že užívat titul lze okamžikem složením státních zkoušek. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.06.2010 12:42:00, Elis) Já se přiznávám, že netuším, jak to je přesně podle práva. Kamarádka nyní končila Bc. studium SZZ, promoci má až v říjnu. Byla ve škole na studijním oddělení, hned den po SZZ. Bylo jí vydáno potvrzení, že je jich absolventem školy, studium má řádně ukončeno. Měla to hlavně z důvodu přijímacího řízení na navazující studium. Jedna škola, kam se hlásí požaduje diplomy do 30.9. (případě přijetí). Takže pokud se dostane, bude mít asi problémy. Na studijním oddělení fakulty, kde má Bc. jí řekli, že diplom dostane až na promoci. Tak neví, jak to v případě přijetí vyřešit a zda bude stačit potvrzení o ukončení studia vydané školou bez diplomu. Podle mého si myslím, že pokud existuje doklad či potvrzení o úspěšném ukončení studia, může být titul používán i bez diplomu (pokud je to nutné a). Ale sama osobně bych si asi počkala, až dostanu diplom a budu mít titul se všemi náležitostmi. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.10.2010 11:44:59, Anne) My na státnice dostali papír na kterém se píše, že od dnešního dne (dnem složení státní závěrečné zkoušky) můžu používat titul Bc. Takže určitě dnem státnic, navíc promoce jsou jen ceremoniál a toho se vlastně ani nemusíš zůčastnit... takže tak ;) reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.11.2018 18:05:11, Josef) Souhlasím, jelikož na studijním mi bylo řečeno, že si diplom pokud se nebudu účastnit promoce mohu vyzvednout do tří dnů. Rovněž mi bylo sděleno, že titul mohu používat ode dne kdy jsem úspěšně složil státní závěrečnou zkoušku. Je to pouze ceremoniál. reagovat zde
      Email: jaklbudokaiseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.05.2012 08:41:42, Stanislav Majer) Vystudoval jsem Sociální pedagogiku na OU. Pak jsem na VŠ v Bratislavě v Mgr studiu (2 roky) vystudoval Sociální práci. mám uvádět oba tituly? reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2012 18:50:58, Inkvizitor) Žádný závazný kodex neexistuje, ale zvyk je takový, že se Bc. po získání libovolného magisterského titulu nepíší, neopisují se duplicity (Ing. et Ing., MVDr. et MVDr., Mgr. et Mgr.) a pokud někdo jednou získá rigorózum, už si nepíše Mgr., byť by byl Mgr. i v naprosto jiném oboru. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2012 09:55:13, Janča) Pokud se jedná o dva rozdílné obory mohou se uvádět oba tituly. Já jsem také získala tituly z různých oborů, ale uvádím jen ty nejvýznamnější, neboť mít na vizitce PhDr. & Mgr. & Bc. - Ph.D. mi přijde hloupé. Ale nebylo by to špatně. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.11.2018 16:11:23, the hozená šavle) Jste všichni mimo. Jakýkoliv titul si mužu užívat jak chci, kdy chci a ani nemusím mít VŠ vystudovanou. V dnešní době běžná věc. Nikoho nenapadne vyžádat si doklady. Snad jen u politiků a jiných veřejných osob. Jináč je to jedno. Ani ten titul opravdu získaný dnes nemá pražádnou váhu. Jen tady co je inzerátů, vystuduju za vás universitu v převleku, napíšu za vás všelijaké práce, diplomky, složím zkoušky vydávaje se za vás za mírný poplatek. Kdejaké vyfetlo, dredař, zjev, prodejná dívka, zpustlá mládež z rozvrácených a neúplných rodin apod. má nyní opravdovej titul - ať již zakoupenej viz výše nebo skutečně náročnost studia tak poklesla, že i tyto figury i samy osobně v pohodě vystudují. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Titul Ing. - Informace o studiu
  2. Jak z titulu DiS. na titul Bc. ??? - Ostatní
  3. Titul Ing. vs Mgr. - Ostatní
  4. Rozvrhy kombinovaného studia - akademický rok 2020/2021 - Policejní akademie České republiky
  5. JAKOU DALŠÍ ŠKOLU MOHU STUDOVAT PO LF - Informace o studiu
  6. mám titul a co dál - Výběr vysoké školy
  7. Kam s tímto bc mohu pokračovat ? - Výběr vysoké školy
  8. Další bakalářský titul - Informace o studiu
  9. Mohu studovat obor ve kterém nemám žádnou praxi ? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.