Soukromá? Toť otázka...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.02.2009 19:41:47, Milan, zhlédnuto: 8393x, reakcí celkem: 95Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTak koukám, že tady spousta studentů řeší tu otázku, co jsem řešil i já před dvěma lety... Neudělal jsem přijímačky na veřejnou školu, na soukromou mě vzali. Po roce jsem pochopil, jak to chodí. Zaplatíš a dostaneš titul. O nic jiného nejde.

Už přijímačky byla fraška, vzali vlastně každého. Test z cizího jazyka jak pro základní školu, no katastrofa. Učitelé neustále slevovali požadavky, jen aby všichni zkouškami prolezli. Například z matematiky nám nejprve doporučili skripta a poté (po 1 semestru) učebnice pro střední školy. Zkoušku z matematiky pak udělal úplně každý...

A to se, prosím, jedná o jednu z nejprestižnějších soukromých VŠ v Praze! (alespoň studenti té školy to tu tvrdí a škola to rovněž o sobě prohlašuje)

Po dvou letech jsem se pořádně naučil na přijímačky a dostal se na veřejnou školu. Kvalita je nesrovnatelná, úroveň studentů rovněž (prostě inteligentní lidi, co zvládli přijímačky a pálí jim to). Samozřejmě jsou i vyšší nároky, ale já chci skutečně něco umět, o titul mi nejde!!!

BTW, když jsem se dostal na veřejnou školu (kde mi mimochodem ze soukromé školy nic neuznali... koukli se na jména vyučujících a u některých zjistili, že tito nemají vůbec kvalifikaci, aby mohli daný obor učit), šel jsem jen tak z legrace na zkoušky (makroekonomie a účetnictví) zcela nenaučen a udělal jsem je. Je to směšné.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2009 21:06:33, magda) přesné a dost výstižné....v této ohnivé diskuzi se však zapomíná na jedno....soukromé školy mají dost zásadní kombinované studium, které spousta veřejných škol neumožňuje. Takže pokud se někdo později rozhodne studovat při zaměstnání, měl by jinak smůlu. Tohle je třeba myslím ocenit, jinak úplně souhlasím, každý člověk má jinou představu. A jinak by asi nebylo od věci, aby opravdu byly nastaveny přísnější akreditační parametry, chvíli asi potrvá, než se trh stabilizuje. Být mi 20, jdu bez debat na veřejnou, ale pokud se nenabízí obor nebo komb.studium a VŠ je třeba - soukromá je jediné možné řešení. A dobrá soukromá, které záleží na pověsti a trochu prestiži do budoucna - ta si rozmyslí cokoli dávat zadarmo. Takže vzkaz pro Evu výše - ta Tvoje soukromá škola to zřejmě daleko nedotáhne, nechápu vůbec, proč tam teda jsi....takovým titulem se asi chlubit ráda nebudeš...
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.05.2009 13:47:36, Danča) s Alčou úplně souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!! reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 17:30:57, alča) úplně s tím souhlasím, že se až po vystudování VŠ uvidí zda ten človek je použitelný v praxi,pro příklad moje sestra Marie vystudovala MUP při práci prodavačky v pekařství, studovala mezinárodní obchod,no a teď poslední 3 roky pracuje jako Office manager v Raiffeisen bance a vůbec nedělali žádný rozdíly v tom, že ona má soukromou VŠ a jiní měli veřejnou VŠ, prostě se jim tzv."hodila víc", člověk toho potencionálního zaměstnavatele musí přesvědčit, že je tím nejvhodnějším uchazečem pro danou práci, takže jestli si někdo myslí, že když má vystudovanou veřejnou VŠ tak tím má 100% zajištěnou práci, tak takhle to věřte nefunguje. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 15:54:19, renata) Tak ne každý vyučující se přispůsobí , práve ten člověk o kterém jsem psala , tak ze soukromé odešel "anebo byl odejit" , protože se prostě nepřizpůsobil ( ale několik let studentům "ztrpčoval" život) - což je mu, dle mého názoru , ke cti , že se nepodvolil a ze svých nároků na studenty neslevil. Ale několik dalších nekompromisních zůstalo. Jistěže je soukromá škola jednodušší - o tom nepolemizuji , ale rozhodně není titul zadarmo . Já jsem VŠE (FMV) vystudovala už před dost lety a pro doplnění některých znalostí jsem vystudovala ještě soukr. podobného zaměření- takže mně to pochopitelně přišlo jednodušší:). POkud bych já měla hodnotit procenty náročnost soukr.školy ekon.zaměření oproti VŠE , tak je to někde okolo 60%. Ale i nadále si stojím za tím , že rozhodně se titul na soukromé nekupuje a člověk musí určité znalosti a schopnosti prokázat a že nechodí jen s indexem si nechat zapsat známky a zápočty. A o hysterické , nadřazené zkoušející také není nouze:)
    A navíc , mě vůbec neštve , že někdo titul získá snáz - za menšího úsilí - třeba na soukromé škole- než já , která jsem "musela dřít na veřejné":) Až v praxi se všechno ukáže. Takových blbečků , kteří si myslí , že když mají před jménem titul , že si každý sedne na zadek , tak těch už jsem potkala opravdu dost....( a je jedno jestli za sebou mají KArlovku nebo nějakou soukr. školu) VŠ je pouze základ , který člověka naučí řešit určité problémy snáz než bez studia... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.05.2009 14:33:36, Eva) Já zase zbožňuju ty kecy které vedeš ty :) Také studuji dvě vysoké z nichž je jedna soukromá a také mě učí jeden profesor. Na státní je na nás jak ras a na soukromé se svěřil, že to dává takřka za nic. Ostatně musí, jinak by ho vyhodili. To co po nás na soukromé chtějí (VSJAK) je slabých 10% ze státní školy. A ani nemluvím o tom, jak mi všichni studenti dávají zkontrolovat své seminárky - mají tam spoustu chyb a žádní praktici to teda fakt nejsou. To mi věř reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  2. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Nejsnadnější VŠ soukromá v Praze - dálkově - Výběr vysoké školy
  4. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
  5. iba mala otazka - Informace o studiu
  6. Bc? soukromá polská VŠ? - Ostatní
  7. Soukroma vysoká škola STING - Ostatní
  8. Sociální politika a sociální práce + toť otázka :( - Masarykova univerzita
  9. soukromá vysoká škola - Ostatní
  10. Soukroma VS - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.