Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Přidej se k nám.
Anketa.
Pracuješ při studiu?

Částečně (34%)
 
Na plný úvazek (35%)
 
Nepracuji (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 3137.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.

Pět klíčových oblastí, kterým se firmy musí věnovat v horizontu tří let, aby udržely krok

Kategorie: Zajímavosti


18.02.2021 12:28:11, Petr Jarkovský, zhlédnuto: 262x, reakcí celkem: 0Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAccenture identifikuje pět klíčových oblastí, kterým se firmy musí věnovat v horizontu tří let, aby udržely krok a ideálně předstihly konkurenci. Digitální propast se zvětšuje: podle Accenture Technology Vision 2021 budou trh vést hráči se schopností dynamicky se měnit a adaptovat.

Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většíně průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Technologie umožnily rychlý rozvoj digitálních interakcí, akcelerovaly rozvoj nových způsobů práce a podnikatelských modelů. Alternativní způsoby interakcí rovněž přispěly k vyšší bezpečnosti a ochraně zdraví. Adopce technologií byla klíčová pro vytvoření nové tržní reality a ke změně priorit a chování lidské populace.

„Pouhá reakce na krizi již nestačí a do popředí se dostávají odvážnější firmy, které se nejen adaptují, ale využívají technologie inovativním způsobem. Inovátoři již dnes začínají formovat budoucnost,” říká Adam Leščišin, Danubia Region FS Technology Strategy & Advisory Lead, Accenture.

Accenture Technology Vision 2021 popisuje, jak přední technologické a obchodní společnosti zkracují desetiletí digitálních transformací do období jednoho roku či dvou let. Lídři staví na robustních architektonických základech, díky kterým se přizpůsobují a inovují vysokou rychlostí.

Accenture identifikuje pět klíčových oblastí, kterým se firmy musí věnovat v horizontu tří let, aby udržely krok a ideálně předstihly konkurenci:

Strategické postupy: architektura lepší budoucnosti. Začíná nová éra průmyslové konkurence, kde společnosti soutěží mimo jiné i v architektuře svých IT systémů. Budovat a řídit konkurenceschopné technologické celky ale znamená přemýšlet o technologiích jinak. 89 % vedoucích pracovníků věří, že schopnost jejich organizace generovat obchodní hodnotu bude stále více vycházet z možností jejich technologické architektury.

Zrcadlení světa: využití digitálních dvojníků. Lídři budují inteligentní digitální dvojníky, aby vytvořili živé modely továren, dodavatelských řetězců nebo životního cyklu produktů. Spojení dat a umělé inteligence, která prezentuje fyzický svět v digitálním prostoru, odemkne nové příležitosti pro provoz, spolupráci a inovace. 65 % dotazovaných vedoucích pracovníků očekává, že se investice jejich organizace do inteligentních digitálních dvojníků v příštích třech letech dále zvýší.

Já, technolog: dostupnost technologií. Bez ohledu na hierarchii má teď každý možnost využívat své schopnosti a být inovátorem, který optimalizuje svou práci, aktivně řeší problémy a přizpůsobuje obchodní procesy a model podnikání novým a měnícím se potřebám. 88 % vedoucích pracovníků je přesvědčeno, že dostupnost technologií se stává rozhodující pro jejich schopnost podněcovat inovace v celé jejich organizaci.

Kdekoli a kdykoli: tvorba vlastního pracovního prostředí. Největší změna ve způsobu práce, kterou pamatujeme, způsobila, že firmy vystoupily ze svých hranic. Pokud si lidé mohou zařídit své vlastní mobilní pracovní prostředí, mají svobodu bezproblémově pracovat kdekoli - ať už doma, v kancelářích firmy či partnerů, na letišti, nebo kdekoli jinde. V tomto modelu mohou lídři přehodnotit účel práce na různých místech a využít možnosti koncipovat podnikání zcela jinak. 81 % dotazovaných vedoucích pracovníků uvádí, že lídři jejich odvětví se posouvají od konceptu „Bring Your Own Device“ k „Bring Your Own Environment“.

Posun od „Já“ k „My“: společná cesta chaosem. Poptávka po sledování kontaktů, bezproblémových platbách a nových způsobech budování důvěry přinesla striktní zaměření na to, co se stávajícím podnikovým ekosystémům nedařilo. Pluralitní ekosystémy mohou podnikům pomoci získat větší odolnost a přizpůsobivost, přinesou nové možnosti přístupu na trh a stanoví nové standardy ekosystémů v jednotlivých odvětvích.

Prioritizace technologických inovací v reakci na rychle se měnící svět nikdy nebyla důležitější. Příkladem jsou gastronomické služby: podle serveru Yelp, jenž shromažďuje uživatelské recenze, až 60 % restaurací označených v červenci jako „dočasně uzavřené“ ukončilo do konce září trvale svůj provoz. Oproti tomu, kavárenský řetězec Starbucks se v době chaosu ukázal jako lídr a pro překonání krize využíval plně potenciálu technologií. V srpnu si jeho aplikaci stáhly tři miliony nových uživatelů a mobilní objednávky spolu s prodejem z okénka představovaly 90 % tržeb. S rostoucí poptávkou Starbucks nasadil integrovaný systém kombinující objednávky z vlastní mobilní aplikace, UberEats a okének do jedné fronty. Starbucks také vyvinul a začal používat nové kávovary se senzory, které sledují množství nalité kávy, předpovídají nutnou údržbu a snižují dopad neplánovaných odstávek. Jedná se o dva z mnoha příkladů využití technologie jako aktivátoru úspěšné agilní reakce na změnu.

„Globální pandemie vytvořila ohromný tlak a velmi rychle nás posunula do budoucnosti. Mnoho organizací zintenzivnilo použití technologií, jako kritický faktor pro udržitelnost. Jiné čelily tvrdé realitě, pokud postrádaly digitální technologickou základnu, potřebnou k rychlým změnám,“ řekl Paul Daugherty, výkonný ředitel skupiny Technology a technologický ředitel společnosti Accenture. „Nyní máme jedinečnou příležitost proměnit tento okamžik pravdy na okamžik důvěry – využíváme sílu rozsáhlých technologických změn k úplnému přepracování podnikání i zákaznických zážitků a zkušeností.“

Toto formování budoucnosti bude vyžadovat, aby společnosti při svém dalším rozvoji dodržovaly tři klíčová pravidla. Za prvé, leadership vyžaduje zejména technologický leadership. Éra „rychlých následovníků“ skončila – neustálé změny jsou už trvalé a lídry zítřka budou ti, kteří staví technologii do popředí své obchodní strategie. Zadruhé, lídři nebudou čekat na nový normál, přehodnotí a přebudují své prostředí nebo obchodní model pomocí radikálních způsobů myšlení a postupů. Za třetí, lídři přijmou širší společenskou odpovědnost, budou cíleně navrhovat a využívat technologie s pozitivními dopady daleko za hranice svého podnikání, aby vytvořili lepší a udržitelnější svět.

Společnost Accenture v rámci průzkumu dotazovala více než 6 200 obchodních a technologických lídrů a 92 % z nich uvedlo, že jejich organizace inovuje a letos bude ještě aktivnější. 91 % výkonných manažerů je toho názoru, že úspěch v budoucnosti je podmíněn tím, že se zapojí do redefinice trhu.

Podobné příspěvky:
  1. Na českém trhu chybí až 20tis IT specialistů. Firmy raději volí absolventské programy - Zajímavosti
  2. Kdo chce vést lidi, musí nejprve poznat sám sebe - Sponzorované

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením článku (příspěvku) souhlasíš s jeho zveřejněním na webu Vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné článek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného článku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Je zakázáno používat cizí zdroje bez jejich uvedení.
  6. Je zakázáno používat vulgární slova.

Pravidla zobrazení

  1. Článek musí být schválen.
  2. Za obsah článku odpovídá jeho autor.
  3. Obsah článku musí být vysokoškolské tématiky.
  4. Vložení PR článku (kategorie Sponzorované) podléhá platnému ceníku.
  5. Komentáře k článku (pokud jsou povoleny) se zobrazí ihned po jejich vložení.

Pravidla provize

  1. Nárok na provizi vzniká dnem zveřejnění článku na webu Vejska.cz.
  2. Provize bude uznána pouze u článků, které jsou vlastním dílem jejich autorů.
  3. Provize bude připsána na uvedený účet (za splnění bodu 1) do 14 dní.
  4. Provizi lze nárokovat pouze u článku, u kterého bylo uvedeno číslo účtu.
  5. Výše provize je 100 Kč za každý schválený článek.
  6. Minimální vyplácená částka provize je 100 Kč.
  7. Provizi nelze kombinovat s běžícími soutěžemi.
  8. Tato akce je platná do odvolání.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 16.04.2024 23:05:58.